V září 2021 vyšly tyto články:

29.9.V Brně rozhodla první třetina. Drtiči v rozmezí 78 sekund inkasovali tři branky a i potřetí v sezoně prohráli KOM - HOD 5:2, 4.kolo | RedakceH O D O N Í N - Ani v Brně to nevyšlo. Hodonínští hokejisté prohráli i třetí zápas nové sezony. Drtiči si po Žďáru nad Sázavou a Kopřivnici nepřišli ani na béčko Komety, nově vzniklému týmu podlehli 2:5 a v tabulce východní skupiny druhé ligy zůstali bez jediného bodu poslední. Slovácký celek nezvládl ve Winning Group Areně první třetinu, když v rozmezí 78 sekund inkasoval tři branky a ve zbytku utkání tahali za kratší konec. Porážku hostů mírnili Romančík s Komínkem.
28.9.Drtiči po dvou porážkách jedou do Brna. O první body se porvou s Kometou B, které v přípravě dvakrát podlehli KOM - HOD 5:2, 4.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínským druholigovým hokejistům vstup do sezony nevyšel. Po úvodních dvou porážkách ve Žďáru nad Sázavou a doma s Kopřivnicí zůstávají jako jediný tým ve východní skupině na nule. Z poslední osmé příčky se pokusí odrazit ve středu večer v Brně, kde se postaví béčku Komety. Utkání čtvrtého kola začíná ve Winning Group Areně v osmnáct hodin.
25.9.Dvě premiérové trefy útočníka Dobši nestačily. Drtiči doma podlehli Kopřivnici, na první body dál čekají HOD - KOP 2:4, 3.kolo | RedakceH O D O N Í N - Ani napodruhé to nevyšlo. Hodonínští hokejisté po úvodní prohře ve Žďáru nad Sázavou neuspěli ani doma proti Kopřivnici, soupeři ze severu Moravy podlehli 2:4 a dál čekají na první body. Ty nepřinesly ani dvě trefy útočníka Davida Dobši, který srovnal v první i druhé třetině, ale závěr vyšel lépe Tatře.
23.9.Drtiči se poprvé v nové sezoně představí před vlastními fanoušky. V sobotu doma hostí Kopřivnici HOD - KOP 2:4, 3.kolo | Redakce, hokej.czH O D O N Í N - Po třech přípravných zápasech a jednom venkovním mistrovském duelu se hodonínští fanoušci konečně dočkali. Na Zimní stadion Václava Nedomanského se po téměř roce vrací druhá liga. Drtiči se při letošní premiéře před vlastním publikem pokusí odčinit středeční úvodní zaváhání ve Žďáru nad Sázavou, ve 3. kole východní skupiny doma hostí Kopřivnici. Zápas začíná v sedmnáct hodin.
22.9.Drtiči vstoupili do sezony porážkou ve Žďáru. Rozhodla druhá třetina, závěrečný nápor body nepřineslZNS - HOD 5:3, 2.kolo | RedakceH O D O N Í N - Ztrátu v první třetině ještě dokázali umazat, na tři inkasované branky v prostřední části už ale reagovat nedokázali. I když se hodonínští hokejisté při letošní soutěžní premiéře snažili výsledek zvrátit, nakonec do nové druholigové sezony vstoupili porážkou 3:5 na ledě Žďáru nad Sázavou. Za Drtiče skórovali Růžička, Komínek a Romančík.
21.9. Drtiči opožděně startují sezonu ve Žďáru nad Sázavou. Snad dáme dohromady tři pětky, věří trenér Janás ZNS - HOD 5:3, 2.kolo | RedakceH O D O N Í N - O pár dnů si protáhli letní přípravu, nyní už jdou ale konečně do akce. Hodonínští hokejisté ve středu odstartují další druholigový ročník, premiéru v nové sezoně si odbudou ve Žďáru nad Sázavou, kde na Zimním stadionu Bouchalky od osmnácti hodin vyzvou domácí Plameny. Fanoušci věří, že Drtiči na Vysočině naváží na hodonínské fotbalisty, kteří o víkendu zvítězili ve Žďáru jasně 6:0.
15.9.Drtiči začnou sezonu později. Sobotní úvodní zápas s Valašským Meziříčím byl odložen na listopad RedakceH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté vstoupí do nové druholigové sezony o něco později. Sobotní úvodní utkání proti Valašskému Meziříčí, které se na Zimním stadionu Václava Nedomanského mělo hrát v sobotu 18. září, bylo totiž kvůli velké marodce v týmu Drtičů odloženo na 10. listopadu.
14.9.Cíl je jednoduchý. Chceme udržet klub na mapě druhé ligy i pro další sezonu, říká trenér Drtičů Tibor JanásRedakceH O D O N Í N - Zase skládá nový tým, buduje mančaft od začátku. I když opory zůstaly, spousta hráčů je nových. Trenér hodonínských hokejistů Tibor Janás dělá co může, aby dal mužstvo před startem druhé ligy do kupy. Drtiče ale stejně jako před rokem sužuje obrovská marodka. Ani pár dní před prvním duelem s Valašským Meziříčím není jisté, kdo za slovácký celek nastoupí.
7.9.Povedený zápas! Drtiči si v přípravě poradili s Táborem, dva góly dal Komínek, trefil se i RůžičkaHOD - TAB 5:1, 0.kolo | Redakce, Foto: HC TáborH O D O N Í N - Dvakrát s brněnskou Kometou B neuspěli, napotřetí se už v přípravě na novou sezonu dočkali výhry. Hodonínští hokejisté v úterním domácím zápase přehráli Tábor 5:1 a zvýšili si sebevědomí před nadcházejícími mistrovskými duely. Dvakrát se proti druholigovému soupeři trefil kapitán Drtičů Tomáš Komínek, o další branky se postarali Dobša, Podlaha a Růžička. Odveta se na jihu Čech hraje za týden v úterý.
6.9.Drtiči hrají v úterý zase doma. Na Slovácko dorazí Tábor. „Letos bude patřit mezi top týmy druhé ligy,“ míní Janás. HOD - TAB 5:1, 0.kolo | RedakceH O D O N Í N - Po pěti dnech se hodonínští hokejisté představí znovu před vlastním publikem. Drtiči se ve druhém domácím přípravném zápase před novou sezonu utkají s Táborem. Zápas dvou druholigových rivalů začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v 17.30. Vstupné je třicet korun.
2.9.Organizační informace nejen k prvnímu přípravnému utkání s Kometou Brno B. Od 1. září nové změnyRedakceH O D O N Í N - Hodonínské hokejisty dnes čeká atraktivní přípravné utkání s Kometou Brno B, vedení klubu věří, že si fanoušci najdou cestu na Zimní stadion Václava Nedomanského a podpoří Drtiče. Od 1. září se mění znění vládních opatření, která přímo zasahují i do organizace sportovních utkání. Většina zůstává beze změny. Hlavní novinkou je, že bude již plně otevřena tribuna na stání, kde si fanoušci mohou užívat hokej již ve stoje.
2.9.Vedoucí trefa Balána nestačila. Drtiči podlehli béčku Komety i v domácí odvetě, hosty nakopla trefa v oslabeníHOD - KOM 1:4, 0.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínským hokejistům první domácí přípravný zápas nevyšel. Drtiči sice proti Kometě Brno B po dorážce Stanislava Balána od 22. minuty vedli, ale ještě ve druhé třetině o náskok přišli a nakonec druholigovému jihomoravskému rivalovi podlehli 1:4. Hosty nakopla vyrovnávací trefa Kadlece v oslabení, dva góly vstřelil Adam Popelka.
2.9.Byl smířený, že už nikdy chytat nebude. Nechtěl jsem kariéru končit kvůli covidu, vysvětluje gólman KubáňHOD - KOM 1:4, 0.kolo | RedakceH O D O N Í N - Už byl smířený s tím, že se hokeji věnovat nebude, kariéru po dlouhé pauze ukončí. Zkušený třicetiletý brankář Andreas Kubáň se v létě nijak zvlášť neudržoval, individuálně se nechystal. Že bude v Hodoníně pokračovat se rozhodl až den před nástupem druholigových Drtičů na led.

1. NJI Nový Jičín 8 25:22 20
2. OPA Opava 8 22:19 15
3. VEL Velké Meziříčí 8 26:25 15
4. VAL Valašské Meziříčí 7 26:15 12
5. ZNS Žďár nad Sázavou 8 27:30 11
6. KOP Kopřivnice 8 25:27 9
7. KMB Kometa Brno B 8 22:24 8
8. HOD Hodonín 7 13:24 3