V září 2017 vyšly tyto články:

12>>
1.9.Střelecké trápení Drtičů, Skalica byla na Slovácku produktivnější a veze si domů vítězstvíHOD - SKA 1:4, 0.kolo | Jan HochmanHodonínským hokejistům to v závěru přípravy na novou sezonu „nelepí“. Po prohře s Moravskými Budějovicemi a Trnavou jim dnes v podvečer připravila třetí porážku v řadě slovenská Skalica. Drtiči se trápí střelecky. Na gól se v posledních zápasech Jihomoravané neuvěřitelně nadřou a jinak tomu nebylo ani dnes. Jedinou branku vstřelil až v 52. minutě Daniel Vaněk, to ale bylo na vítězství proti Skalici, která se trefila hned čtyřikrát, málo.
2.9.„Možná je to trochu i tou nervozitou, že se už nemůžeme dočkat začátku ligy,“ říká Jakub PeslarHOD - SKA 1:4, 0.kolo | Ivan HochmanVedení Drtičů před letošní sezonou přivedlo na jih Moravy hned několik posil do obranných řad. Jednou z nich je Jakub PESLAR, který ve druhé lize platí za jednoho nejlepších a nejproduktivnějších zadáků. I proto měl po jeho konci v Porubě na stole hned několik nabídek. Pětadvacetiletý ostravský rodák si nakonec vybral tu, kterou mu předložilo vedení SHK Hodonín. „Co mě hodně přemluvilo, bylo jednání paní Gajošové,“ přiznává zatím poslední hodonínská posila.
4.9.Hodonínští hokejisté sehrají poslední generálku v nedaleké SkaliciSKA - HOD 5:3, 0.kolo | Tomáš ChramostaV úterý od 17 hodin čeká svěřence trenérského dua Beťko – Prčík poslední přátelské utkání před ostrým startem druholigového ročníku. Jako odrazový můstek do nové sezony Jihomoravanům poslouží odvetné utkání na slovenském ledě proti Skalici. Hokejisté Baníku se pokusí Záhorákům vrátit páteční porážku 1:4 z domácího prostředí. Utkání začíná úderem sedmnácté hodiny, přijeďte Drtiče podpořit na Slovensko!
5.9.Drtiči v generálce na ligu prohráli, Skalica otočila zápas čtyřmi góly v poslední třetiněSKA - HOD 5:3, 0.kolo | Jan HochmanPoslední přípravný zápas začal pro hodonínské hokejisty dobře. V šesté minutě poslal Drtiče do vedení Jurča, ale domácí v závěru prvního dějství vyrovnali. Vedení slováckému celku vrátil v polovině duelu kapitán Peš a do poslední části šli Hodoňané s jednobrankovým náskokem. Ten modro-oranžoví drželi až do jedenapadesáté minuty. Pak se ale domácím podařilo během sedmi minut vstřelit tři branky. Jiskřičku naděje vykřesal v poslední minutě gólem na 4:3 pro Skalicu Sajdl, čtyři vteřiny před koncem však výhru slovenského mužstva zpečetil střelou do opuštěné branky Baníku Vereš.
6.9.„Pokud se celý tým nepřevleče do montérek, tak ty góly budeme dávat horko těžko,“ říká kapitán Petr PešSKA - HOD 5:3, 0.kolo | Jan HochmanPo posledním přípravném utkání jsme o rozhovor požádali útočníka Petra PEŠE. Hodonínský kapitán sice na skalickém stadionu vstřelil svůj čtvrtý gól v přípravě, po nezvládnutém konci utkání však měl ke spokojenosti hodně daleko. „Hokej při hře pět na pět bolí, takže pokud se jako celý tým nepřevlečeme do montérek, tak ty góly budeme dávat horko těžko,“ říká otevřeně opora Drtičů.
7.9.Představení nového partnera FITNESS4U.czKlubKlub SHK Hodonín představuje nového partnera pro sezónu 2017-18, kterým je špičkový e-shop se sportovní výživou a doplňky pro sportovce FITNESS4U.cz, který působí na trhu již od roku 2010.
8.9.Dlouhé čekání je u konce. Drtiči v ligové premiéře vyzvou Nový JičínHOD - NJI 5:1, 1.kolo | Petr SvobodaBezmála půlrok uběhl od posledního zápasu sezóny 2016/17. V tom Vsetín ukončil Baníku sezónu po výsledku 5:2 a rázně tak vykročil za následným postupem do WSM Ligy. Stejné cíle si pro tuto sezónu vytyčili i hodonínští Drtiči, které čeká první utkání nového ročníku. Očekávání jsou velká, Nový Jičín však bude Oranjes obtížným soupeřem. Jak se Hodoňané popasují s touto výzvou, se dozvíme v sobotu v 17 hodin, tak neváhejte a přijďte ukázat, že máme všichni společný cíl.
9.9.Drtiči vstoupili do ligy pravou nohou! Výhru nad Novým Jičínem režíroval hattrickem Michal RomančíkHOD - NJI 5:1, 1.kolo | Jan HochmanÚvodní zápas ligového ročníku vyšel hodonínským hokejistům na jedničku. Domácí vedli po dvou třetinách díky třem gólům Michala Romančíka o tři branky, na začátku posledního dějství navýšil skóre Dominik Matula a Drtiči si v pohodě kráčeli k prvnímu tříbodovému zisku sezony. Hosté pak sice snížili, ale když hned v následující minutě vrátil Baníku čtyřbrankový náskok Jakub Peslar, bylo o vítězi dnešního duelu rozhodnuto.
9.9.INFOGRAFIKA: Téměř tisícovka fanoušků viděla šest branek a vítěznou domácí premiéruHOD - NJI 5:1, 1.kolo | Jan HochmanDrtiči zvládli nelehký úkol a v zahajovacím utkání nové sezony dokázali stejně jako v minulém ročníku porazit na svém ledě Nový Jičín. Na stadion si v teplém sobotním podvečeru našlo cestu skoro tisíc hokejechtivých příznivců, kteří své návštěvy určitě nelitovali. Hodonínští hokejisté nasázeli svému soupeři pět branek, a jelikož sami inkasovali jen jednou, zapisují si svěřenci trenérů Beťka a Prčíka první tříbodovou výhru v sezoně.
10.9.„Na utkání jsme se dobře připravili a jsme rádi, že jsme jej zvládli,“ ulevilo se po zápase Dominiku MatuloviHOD - NJI 5:1, 1.kolo | Adam KrátkýVloni čekal útočník Dominik MATULA na svůj první sezonní zásah sedm zápasů, letos se třiadvacetiletý Drtič dočkal o poznání dříve. Na začátku poslední třetiny včerejšího prvního ligového duelu zvyšoval zlínský odchovanec svým gólem vedení Baníku už na 4:0. „Na utkání jsme se dobře připravili a jsme rádi, že jsme jej zvládli. Byl to pro nás důležitý zápas, který nám snad dodá sebevědomí do dalších bojů,“ říká odhodlaně křídlo druhé hodonínské formace.
11.9.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - Nový JičínHOD - NJI 5:1, 1.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 1. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Novým Jičínem v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
12.9.Hodonínské hokejisty čeká první venkovní utkání, o body jedou zabojovat do KopřivniceKOP - HOD 2:8, 2.kolo | Ivan HochmanKolotoč druholigových zápasů se rozjíždí na plné obrátky. Drtiči si v prvním utkání sezony na domácím ledě poradili s Novým Jičínem, nyní je čeká další zápas. Tentokrát svěřenci trenéra Beťka odehrají venkovní utkání, soupeřem jim bude Kopřivnice. Ta si v prvním kole vyšlápla na Šumperk a společně s Hodonínem tak má na kontě 3 body v tabulce. Oranjes tak dostávají příležitost osamostatnit se na čele tabulky hned zkraje soutěže.
12.9.Přehled víkendových zápasů mládeže 2017-18 (01)Jan HochmanSouhrn výsledků všech zápasů, které odehrály kategorie SHKM Hodonín v uplynulém týdnu.
13.9.Z Kopřivnice vezou hodonínští Drtiči vysokou výhru, hattrick vstřelil tentokrát Jakub Kadlec!KOP - HOD 2:8, 2.kolo | Jan Hochman, Petr SvobodaKopřivnický zimní stadion viděl ve druhém kole šlágr dvou vedoucích mužstev tabulky. Zápas začal lépe pro domácí, kteří se v patnácté minutě ujali vedení. Drtiči ale ihned po buly dokázali srovnat a tento gól rozjel parádní hodonínskou kanonádu. Třikrát se mezi střelce zapsal Jakub Kadlec, dvakrát se trefil Dominik Matula a po gólech přidali i Michal Romančík, Michal Kuba a na konečných 8:2 pro Drtiče pečetil svou první trefou ve službách Baníku Pavel Mojžíš.
13.9.INFOGRAFIKA: Baník v Kopřivnici otočil zápas, třikrát se Drtiči trefili v přesilových hráchKOP - HOD 2:8, 2.kolo | Jan HochmanVíce než tisícovka fanoušků na kopřivnickém zimním stadionu viděla v dnešním utkání druhého kola východní skupiny druhé ligy celkem deset branek. Stejně jako v prvním mistrovském utkání soutěže se i dnes podařilo někomu z Drtičů vstřelit tři branky. Radost z hattricku prožil tentokrát Jakub Kadlec. Dvakrát se do střelecké listiny zapsal Dominik Matula. Ondřej Haloda se na vysoké a jasné výhře slováckého mužstva podílel třiceti přesnými zákroky.
14.9.„Dnes to tam spadlo mně a příště to napadá někomu jinému,“ říká čtyřbodový Jakub KadlecKOP - HOD 2:8, 2.kolo | Jan HochmanNa konci první třetiny rychle odpověděl na úvodní gól kopřivnického Tomáška, ve druhé dvacetiminutovce navyšoval vedení už na 5:1 pro Drtiče a v osmé minutě poslední periody dokončil svůj hattrick trefou na 6:1. Útočník Jakub KADLEC prožil na ledě kopřivnického zimního stadionu povedený večer, během něhož posbíral hned čtyři kanadské body. „Samozřejmě jsem rád, když můžu přispět góly, ale je to tak, že dnes to tam spadlo mně a příště to napadá někomu jinému,“ říká křídlo třetí formace Drtičů.
15.9.Hodonínský led hostí šlágr kola, na Slovácko přijedou hokejisté PorubyHOD - POR 5:3, 3.kolo | Tomáš ChramostaOba celky mají jen ty nejvyšší ambice, oba celky v dosavadním průběhu ligy ještě neklopýtly. V sobotu je na programu bitva dvou papírových favoritů skupiny Východ. Domácí dokázali vstřelit třináct branek ve dvou utkáních, Ostravané v premiérovém zápase přetlačili na vlastním ledě silný Šumperk. „V sobotu nás čeká těžké utkání, proto bychom chtěli naše fanoušky poprosit, aby nás přišli podpořit v co největším počtu,“ zve na atraktivní duel hodonínský trenér Stanislav Beťko. Utkání Hodonín - Poruba začíná v sobotu 16. září v 17 hodin.
16.9.Šlágr třetího kola zvládli Drtiči na jedničku, otočili zápas s Porubou a dál drží první příčku!HOD - POR 5:3, 3.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanTřetí kolo východní skupiny nabídlo divákům na hodonínském zimním stadionu parádní podívanou. Domácí Drtiči hostili na svém ledě ostravskou Porubu a bylo opravdu na co koukat. Drtiči se dostali brzy do vedení, ale hosté na konci první a začátku druhé části vývoj otočili. Slovácký celek se ale nevzdal, přežil kritickou chvíli duelu a čtyřmi góly v řadě strhli svěřenci trenérů Beťka a Prčíka vedení opět na svou stranu. Ostravané v závěru už jen snížili na konečných 5:3 pro domácí. Baník je po třech kolech posledním týmem, který neztratil ani bod!
16.9.INFOGRAFIKA: Dvanáct stovek fanoušků aplaudovalo Drtičům, kteří skolili Porubu pěti gólyHOD - POR 5:3, 3.kolo | Jan HochmanAni ve třetím mistrovském zápase nenašli Drtiči přemožitele. Před svými výbornými fanoušky, kterých do ochozů hodonínského zimního stadionu přišlo přes dvanáct set, porazili v napínavém a pohledném utkání ostravskou Porubu a ze souboje dvou týmů, které pomýšlí na vyšší soutěž, vyšli jako vítězové. Střeleckou formu potvrdila dvojice Romančík - Kadlec, ke kterým se přidali i další střelci. Šestadvaceti přesnými zákroky dopomohl k výhře brankář Ondřej Haloda.
17.9.„Snažím se co nejvíc pomoci týmu,“ říká jednička Drtičů Ondřej HalodaHOD - POR 5:3, 3.kolo | Jan HochmanV prvním zápase sezony plnil roli náhradníka. Po zranění Zdenka Kotvana se ale Ondřej HALODA posunul na post jedničky Drtičů a zatím si v ní vede výborně. Po výhře v Kopřivnici pomohl týmu porazit i silnou a ambiciózní Porubu. „Vypořádávám se s tím úplně v pohodě, snažím se co nejvíc pomoci týmu,“ říká pokorně jedenadvacetiletý golman Drtičů.