V září 2017 vyšly tyto články:

12>>
30.9.Od soutoku Bečev vezou Drtiči tři body, na zbourání bobří hráze tentokrát stačily tři přesné zásahyVAL - HOD 1:3, 7.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanDo utkání vstoupili lépe domácí borci, kteří už v polovině třetí minuty využili přesilovku a ujali se vedení. Drtiči ale i přes inkasovanou branku nezpanikařili a postupně se jejich postupně narůstající tlak odrazil i na skóre. Na konci deváté minuty srovnal Ondřej Stehlík, o necelou minutu a půl nato poslal Jihomoravany do vedení Jakub Vrána. Definitivní tečku na tříbodové vítězství Baníku pak dal na začátku poslední části v početní výhodě Daniel Vaněk. Drtiči vezou z neoblíbeného stadionu všechny body a dál drží krok s ostravskou Porubou.
30.9.INFOGRAFIKA: Tři premiérové góly hodonínských střelců přinesly tříbodový ziskVAL - HOD 1:3, 7.kolo | Jan HochmanMeziříčský zimní stadion patří mezi hodonínskými hokejisty k těm nejméně oblíbeným. Dnes se ale slováckému celku povedlo v mrazivé hale vyhrát a velký podíl na tom mají probuzení střelci. Své premiérové trefy zaznamenali jak Ondřej Stehlík, pro nějž to byl vůbec první gól v barvách SHK, tak i navrátilec Jakub Vrána a první sezonní trefu zapsal i Daniel Vaněk. Na těsné, ale zasloužené výhře se dvěma přihrávkami podílel Jakub Peslar, Ondřej Haloda pomohl týmu 26 přesnými zákroky.
29.9.Drtiči míří na Valašsko, kde se o další body utkají s meziříčskými BobryVAL - HOD 1:3, 7.kolo | Ivan Hochman Poslední soupeř, se kterým se hodonínští hokejisté ještě neutkali, je Valašské Meziříčí. Bobři v úvodu sezony vyhráli dva zápasy, další tři však prohráli a s šesti body okupují čtvrté místo druholigové tabulky. Drtiči si po domácí prohře se Šumperkem spravili chuť v zápase s Opavou a na toto utkání se pokusí navázat i na Valašsku, nečeká je ovšem nic jednoduchého. Valmez na vlastní půdě podává solidní výkony a ve všech domácích zápasech svého soupeře přestřílel.
28.9.„Chceme hrát na špici tabulky, takže musíme každý zápas hrát obětavě,“ hecuje kapitán Petr PešHOD - OPA 4:2, 6.kolo | Adam KrátkýNa vítězství ve včerejším utkání s Opavou se podílel dvěma gólovými asistencemi. Nejprve přihrál na vyrovnávací trefu Dominiku Matulovi, o pět minut později pak stál Petr PEŠ u třetí branky Baníku, kterou v přesilovce čtyři na tři vstřelil Jan Sedlák. Tři body nakonec zůstaly na Slovácku, ale s výkonem týmu nebyl kapitán mužstva příliš spokojený. „Hra ve druhé a třetí třetině snesla přísnější meřítko. O první třetině mluvit nebudu, protože nechci být vulgární,“ říká nejzkušenější forvard Drtičů.
27.9.Druhá třetina rozhodla. Drtiči otočili utkání s opavským Slezanem a zapisují do tabulky tři bodyHOD - OPA 4:2, 6.kolo | Jan Hochman, Petr SvobodaV šestém kole hostil hodonínský Baník na svém ledě Opavu a byli to hosté ze Slezska, kteří se v polovině první třetiny dostali do vedení. Po změně stran se ale výkon Drtičů zlepšil a díky povedené pětiminutovce, v níž se postupně trefili Matula, Jurča a Sedlák, byli rázem na koni domácí borci. Slezan pět minut před koncem vstřelil kontaktní branku, ale drama odmítl svým druhým zásahem při powerplay soupeře Jurča.
27.9.INFOGRAFIKA: Drtiči svého soupeře jasně přestříleli, Šafránek v brance Slezanu opět dělal, co mohlHOD - OPA 4:2, 6.kolo | Jan HochmanI když slováckému mužstvu první třetina dnešního zápasu vůbec nevyšla, na střely to bylo po dvaceti minutách 7:7. Od druhé tercie se začali do zakončení Drtiči tlačit ještě více, což se také projevilo na skóre. Z patnácti ran druhé třetiny skončily hned tři za Šafránkovými zády. V poslední třetině střelecké manévry pokračovaly, ale opavská jednička prokazovala své kvality a pojišťující gól Baníku na 4:2 už viděl golman Slezanu ze střídačky, když to Opavané zkoušeli se šesti bruslaři.
26.9.Zpátky do práce. Oranjes ve středu přivítají v domácím stánku opavský SlezanHOD - OPA 4:2, 6.kolo | Jan Hochman, Petr SvobodaZatímco soupeř měl v sobotu plné ruce práce s šumperskými Draky, Drtiči mohli trénovat a pilně se připravovat na další zápas, ve kterém budou chtít napravit minulé zaváhání a získat tři body. Opava už v dosavadním průběhu ročníku ukázala, že nebude dávat body lacino, a bude tak jen na hodonínských hráčích, jak se s tímto nevyzpytatelným soupeřem popasují a zda se vrátí zpátky na vítěznou vlnu. Utkání začne v 18:00 na Zimním stadionu Václava Nedomanského.
25.9.Přehled víkendových zápasů mládeže 2017-18 (03)Jan HochmanSouhrn výsledků všech zápasů, které odehrály kategorie SHKM Hodonín v uplynulém týdnu.
24.9.Ligová čísla: statistiky moravské části druhé ligy po pěti odehraných kolechJan HochmanZajímá vás, na které druholigové zimní stadiony na Moravě a ve Slezsku chodí nejvíce fanoušků? Kdo je na čele pořadí střelců, kdo je nejproduktivnější mezi obránci, jak aktuálně vypadá nejlepší desítka kanadského bodování nebo jak si stojí Drtiči v konkurenci celé naší skupiny? Na to všechno vám odpoví náš následující článek, ve kterém si posvítíme na aktuální statistické údaje východní skupiny 2. ligy.
24.9.Aukce hraných dresů SHK Hodonín ze sezony 2016-17 byla zahájena!KlubChcete si pořídit originální dres, ve kterém hodonínští Drtiči odehráli celý minulý ročník? Nyní máte jedinečnou možnost! Právě dnes odstartovala aukce hraných dresů ze sezony 2016-17. V dražbě je celkem čtyřiadvacet modrých a čtyřiadvacet oranžových dresů. Vyvolávací cena každého dresu je stanovena na 399 Kč a aukce probíhá na serveru sportovniaukce.cz.
22.9.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - ŠumperkHOD - SUM 0:3, 4.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 4. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Šumperkem v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
21.9.„Přistoupili jsme na hru Šumperka, což jsme nechtěli,“ hledá příčiny první porážky v sezoně Daniel VaněkHOD - SUM 0:3, 4.kolo | Petr SvobodaVe čtvrtém kole nové sezony hodonínští hokejisté poprvé a pořádně narazili. Na domácím ledě vyšli gólově naprázdno a šumperským Drakům podlehli 0:3. „My musíme hlavně doma hrát svou nátlakovou a disciplinovanou hru a to se nám dnes moc nevedlo,“ neschovává se za nějaké výmluvy jeden z nejzkušenějších hráčů slováckého mužstva Daniel VANĚK.
20.9.Baník poprvé prohrál, na vlastním ledě nestačili hodonínští hokejisté na Draky že ŠumperkaHOD - SUM 0:3, 4.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanHodonínští Drtiči po třech dobrých výkonech a zasloužených výhrách dnes pořádně narazili. Na vlastním ledě se herně i střelecky trápili a přenechali všechny body soupeři. Hosté se ujali vedení v závěru první třetin, kdy Šťáva využil přesilovku, druhý gól přidali Draci na začátku poslední dvacetiminutovky a v závěru pečetili výhru trefou pro domácí powerplay. Baník srazila špatná střelba a ještě horší disciplína, o čemž svědčí tři vyšší tresty domácích hráčů.
20.9.INFOGRAFIKA: Baníku zvlhl střelecký prach, přidala se špatná disciplína a první prohra je na světěHOD - SUM 0:3, 4.kolo | Jan HochmanDuel se Šumperkem se hodonínským hokejistům nevydařil. Nikdo z domácích střelců nenašel recept na šumperského brankáře Svobodu, který pochytal všech 31 pokusů. V prvních třech duelech posbírali hokejisté SHK dohromady 40 trestných minut, tuto porci překročili Drtiči už v devětačtyřicáté minutě dnešního utkání.
19.9.Pokračujeme! Rozjetým Oranjes se postaví Draci ze Šumperku HOD - SUM 0:3, 4.kolo | Petr SvobodaKabina Drtičů má důvod být po úvodních třech utkáních letošního ročníku ve velmi dobré náladě. Baník zatím šlape jako hodinky a už si připsal tři skalpy svých soupeřů. Dalším týmem, který otestuje hodonínské barvy budou šumperští Draci, kteří prozatím předvádějí podprůměrné výkony a mají tak důvod zanechat na hodonínském ledě to nejlepší. Pro Drtiče bude klíčové dále hrát svoji hru a soupeře nepodcenit. Utkání začne ve středu v 18:00 na Zimním stadionu Václava Nedomanského.
18.9.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - PorubaHOD - POR 5:3, 3.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 3. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Porubou v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
17.9.„Snažím se co nejvíc pomoci týmu,“ říká jednička Drtičů Ondřej HalodaHOD - POR 5:3, 3.kolo | Jan HochmanV prvním zápase sezony plnil roli náhradníka. Po zranění Zdenka Kotvana se ale Ondřej HALODA posunul na post jedničky Drtičů a zatím si v ní vede výborně. Po výhře v Kopřivnici pomohl týmu porazit i silnou a ambiciózní Porubu. „Vypořádávám se s tím úplně v pohodě, snažím se co nejvíc pomoci týmu,“ říká pokorně jedenadvacetiletý golman Drtičů.
16.9.Šlágr třetího kola zvládli Drtiči na jedničku, otočili zápas s Porubou a dál drží první příčku!HOD - POR 5:3, 3.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanTřetí kolo východní skupiny nabídlo divákům na hodonínském zimním stadionu parádní podívanou. Domácí Drtiči hostili na svém ledě ostravskou Porubu a bylo opravdu na co koukat. Drtiči se dostali brzy do vedení, ale hosté na konci první a začátku druhé části vývoj otočili. Slovácký celek se ale nevzdal, přežil kritickou chvíli duelu a čtyřmi góly v řadě strhli svěřenci trenérů Beťka a Prčíka vedení opět na svou stranu. Ostravané v závěru už jen snížili na konečných 5:3 pro domácí. Baník je po třech kolech posledním týmem, který neztratil ani bod!
16.9.INFOGRAFIKA: Dvanáct stovek fanoušků aplaudovalo Drtičům, kteří skolili Porubu pěti gólyHOD - POR 5:3, 3.kolo | Jan HochmanAni ve třetím mistrovském zápase nenašli Drtiči přemožitele. Před svými výbornými fanoušky, kterých do ochozů hodonínského zimního stadionu přišlo přes dvanáct set, porazili v napínavém a pohledném utkání ostravskou Porubu a ze souboje dvou týmů, které pomýšlí na vyšší soutěž, vyšli jako vítězové. Střeleckou formu potvrdila dvojice Romančík - Kadlec, ke kterým se přidali i další střelci. Šestadvaceti přesnými zákroky dopomohl k výhře brankář Ondřej Haloda.