V září 2014 vyšly tyto články:

123>>
30.9.4. kolo: Čtyři utkání aktuálního kola se v základní hrací době nerozhodla, do čela jde zatím neporažená OpavaHOD - TEC 1:2, 4.kolo | Jan HochmanJediným, kdo o víkendu nebodoval, byli břeclavští Lvi, kteří doma nestačili v základní hrací době na Opavu. V ostatních duelech se týmy o body podělily. Poruba otočila v nastavení zápas s Karivnou, SK ale alespoň připisuje první bod do tabulky. Frýdek vyhrál v prodloužení nad Bobry hodně spornou brankou, která u hostů vzbudila bouři nevole. Prodloužení rozhodlo i zápas Přerova a Nového Jičína, Zubři díky dvoubodové výhře odčinili nečekanou prohru z minulého kola. Vítěze jihomoravského derby mezi Hodonínem a Technikou musely určit až nájezdy, v nich byli úspěšnější hosté z Brna.
30.9.„Nechápu, co se to letos děje, snad už to je poslední kapka,“ doufá zraněními sužovaný útočník Drtičů Martin ŠpokHOD - TEC 1:2, 4.kolo | Jan HochmanV letošní sezoně zatím stihli hodonínští Drtiči odehrát deset přípravných a čtyři soutěžní utkání. Nejproduktivnějšího hráče minulé sezony Martina ŠPOKA ale do více než poloviny z nich nepustila zranění, která osmadvacetileté křídlo první formace v úvodu ročníku bohužel doprovází snad na každém kroku. Naposledy nedohrál odchovanec třineckého hokeje sobotní derby s brněnskou Technikou. Po střetu s brněnským Karlem Benýškem pro něj utkání skončilo a zatím není jisté, na jak dlouho si bude muset hodonínská „patnáctka“ od hokeje odpočinout.
29.9.Reportáž Televize Slovácko z utkání s Technikou BrnoHOD - TEC 1:2, 4.kolo | Jan HochmanMediální partner hodonínských Drtičů TV Slovácko a její reportáž, věnovaná úvodnímu jihomoravskému derby mezi hodonínskými Drtiči a brněnskou Technikou, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Reportáž začíná v čase 00:23.
29.9.Hodonínská kabina hlásí velký návrat. Dres Drtičů po sedmi letech oblékne obránce Jiří ZapletalJan HochmanNaposledy hájil třiatřicetiletý zadák barvy hodonínského Baníku 29. března 2007 v druholigovém finále proti šumperským Drakům. Pak jeho kroky namířily do brněnské Techniky. Z Brna si pak na sezonu a půl odskočil do nedaleké Břeclavi, aby se následně vrátil zpět k Vysokoškolákům. V dresu Techniky načal i letošní ročník, teď se ale znojemský rodák Jiří Zapletal vrací na místo, kde prožil svou asi nejpovedenější sezonu v dosavadní kariéře.
28.9.Dobře rozehraný zápas na přerovském ledě mladí Drtiči do vítězného konce bohužel nedotáhliPRE - HOD 7:3, 6.kolo | Jan HochmanJunioři SHK Hodonín měli na Hané dobře nakročeno k bodovému zisku. V první části si mladí Drtiči vypracovali dvoubrankový náskok, ale špatná disciplína nakonec znamenala, že Zubři šesti góly v řadě otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch a po závěrečné siréně se přerovští junioři mohli radovat z nakonec jasné a vysoké výhry 7:3.
28.9.„Přesilové hry rozhodují zápasy, musíme na nich více zapracovat“, myslí si člen prvního útoku Jakub SajdlHOD - TEC 1:2, 4.kolo | Adam KrátkýVe čtvrtém kole druholigové skupiny Východ se střetli dva odvěcí rivalové. I v tomhle utkání bylo znát, že se jedná o derby a zápas tak měl patřičný náboj a atmosféru. Drtiči nakonec odešli z ledu jen s jedním bodem, což je v domácím prostředí vždy ztrátou. Jak viděl utkání autor jediné branky Drtičů Jakub SAJDL si můžete přečíst v našem pozápasovém rozhovoru.
28.9.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2014/15 (03)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnech od 22. do 28. září 2014.
27.9.Vyrovnané a vyhrocené jihomoravské derby dospělo až do samostatných nájezdů, v nich byla šťastnější TechnikaHOD - TEC 1:2, 4.kolo | Jan HochmanPrvní malé jihomoravské derby mezi Hodonínem a Technikou nenabídlo moc hokejové krásy, o to víc ale byla vidět bojovnost a tvrdost. Brňané hráli chvílemi hodně od podlahy, ale i tak se dostali hosté do vedení. Drtiči ale vzápětí dokázali srovnat a jelikož do konce základní hrací doby ani v následujícím prodloužení už žádná branka nepadla, musely rozhodnout nájezdy. V nich domácí střelci na Chvátala ani jednou nevyzráli, a hosté si tak z Hodonína odváží dva body.
26.9.3. kolo: Břeclav sfoukla Přerov pěti góly, kanonáda Nového Jičína v Karviné, Drtiči vyhráli na LapačiVSE - HOD 1:2, 3.kolo | Jan HochmanDerby mezi Opavou a Frýdkem-Místkem skončilo podle papírových předpokladů vítězstvím domácího Slezanu. Nečekaně jednoznačný průběh měl zápas Lvů se Zubry. Břeclav soupeře jasně přehrála a slavila druhou výhru ve druhém zápase sezony. Divoká přestřelka se odehrála na ledě Karviné, odkud si po vítězství 9:3 odváželi všechny body hokejisté Nového Jičína. Nejvyrovnanější utkání třetího kola bylo k vidění na vsetínském zimním stadionu, kde o výhře hostů z Hodonína muselo rozhodnout až prodloužení. Až do třetího kola čekala na své první body Poruba, jeden z favoritů soutěže vyhrál po velké bitvě v Brně.
26.9.Po týdnu opět doma! Drtiči vyzvou v malém moravském derby brněnskou TechnikuHOD - TEC 1:2, 4.kolo | Petr SvobodaTřetí nejvyšší soutěž se pomalu ale jistě rozjíždí a se čtvrtým kolem skupiny Východ přichází i dlouho očekávaný souboj s brněnskými Vysokoškoláky. Drtiči budou chtít navázat na dobrý výsledek ve Vsetíně, v boji o důležité body to ovšem určitě nebudou mít jednoduché. Všechny tři zápasy Techniky v této sezóně skončily s pouhým jednogólovým rozdílem a Brňané si budou chtít připsat druhou výhru této sezóny. Na to, jestli se Oranjes podaří zastavit brněnskou ofenzívu, si musíme počkat do sobotního večera.
26.9.Hodonínští junioři přišli o body šest minut před koncem zápasuHOD - HAV 2:3, 5.kolo | Jan HochmanVyrovnané utkání zlomili hosté z Havířova až v samotném konci zápasu. Azet se v šesté minutě dostal do vedení, ale Drtiči ještě do první přestávky srovnali krok zásluhou Hložánka. V závěru druhé části se do vedení dostal naopak domácí tým, když se přesně trefil Kučera. Havířov ale bleskově odpověděl a do poslední části se šlo za nerozhodného stavu 2:2. Rozhodující moment zápasu přišel šest minut před třetí sirénou, kdy vyslal tříbodovou střelu havířovský Jan Potočný.
25.9.Michal Zezula strávil noc na dýchacím přístroji, po obětavém pádu do střely má zhmožděnou plíciJan Hochman, foto: Michal KrbaBěží osmačtyřicátá minuta zápasu, vsetínský Michal Štědrý napřahuje na modré čáře k ráně, do které obětavě skáče hodonínský útočník Michal Zezula. Dvacetiletý forvard se ale bohužel nešťastnou náhodou přetočil a tvrdou bombu schytal přímo do zad. Po převozu do vsetínské nemocnice přichází diagnóza - krvácení do plic a noc na dýchacím přístroji. Dnes už je naštěstí Michalovi o poznání lépe, v nemocnici si jej však ještě ponechají.
25.9.„První střelu mi brankář chytil, druhá už se štěstím prošla za jeho záda,“ říká spokojený Matěj CharvátVSE - HOD 1:2, 3.kolo | Jan HochmanÚtočník Matěj CHARVÁT byl ve včerejším zápase na Lapači hodně vidět. V první třetině nejprve obdržel desetiminutový osobní trest, ve druhé třetině byl na lavici hanby, když se domácímu týmu podařilo srovnat na 1:1. Dvacetiletý forvard ale dokázal vše napravit, když ve třetí minutě nastavení dorážkou své vlastní střely rozhodl o vítězství svého mužstva.
25.9.Před juniory je těžký víkend. V pátek doma hostí Havířov, v neděli zajíždí na led PřerovaHOD - HAV 2:3, 5.kolo | Jan HochmanDva velmi těžké soupeře přidělil hodonínským mladíkům los ligy juniorů na tento víkend. Už dnes se v tradičním čase, tedy od 18:30, představí junioři SHK Hodonín proti havířovskému AZetu. V neděli před obědem se pak slovácký celek utká na přerovském zimním stadionu s domácími Zubry. VIDEO - Dřevák týdne.
24.9.Výborně, Drtiči vezou ze Vsetína dva body! Výhru vystřelil v nastavení Matěj CharvátVSE - HOD 1:2, 3.kolo | Jan Hochman, Radek Bařina, Pavel TajzlerNa Lapači se žádné brankové hody nekonaly. Na první gól se čekalo do konce první třetiny a postaral se o něj hodonínský Martin Špok, který tak svou premiéru v letošním soutěžním utkání hned okořenil přesným zásahem. Domácí vyrovnali, jak jinak, v přesilové hře v závěru druhé části a jelikož do konce základní hrací doby již žádná branka nepadla, dospělo utkání do prodloužení. To ukončila po třech minutách střela Matěje Charváta, a Drtiči si vezou nejen skalp doposud neporaženého Vsetína, ale hlavně dva důležité body do tabulky.
23.9.Po Bobrech je tu opět tým z Valašska, Drtiči se ve středu představí na vsetínském LapačiVSE - HOD 1:2, 3.kolo | Jan HochmanVe středu 24. září je na programu třetí kolo východní skupiny, v němž se hodonínští hokejisté představí na legendárním vsetínském stadionu Lapač. Drtiči si po prohře v Opavě spravili chuť i renomé v zápase s Bobry a připsali si důležité první vítězství. Teď je ale před nimi další těžký soupeř. Vsetín se zatím prezentuje výbornými výkony a v tabulce je s plným bodovým ziskem druhý jen vinou horšího skóre. Oberou Drtiči o body i druhý valašský celek?
22.9.2. kolo: Přerov a Vsetín nadále stoprocentní. Bez bodu zůstává Poruba, Frýdek-Místek a nováček z KarvinéHOD - VAL 4:1, 2.kolo | Jan HochmanVypadá to, že domácí prostředí by mohlo v letošním ročníku hrát velkou roli. I ve druhém kole měly navrch domácí, kteří povolili hostům jen jednu výhru. O tu se postaral na ledě Poruby Vsetín, Valaši tak vyhráli i druhý zápas sezony. Břeclav v minulém kole stála, takže ji ligová premiéra čekala až o víkendu a vstup Lvům vyšel, když porazili Frýdek-Místek. Přerov se po výhře nad Karvinou usadil na prvním místě tabulky, ale to jen díky lepšímu skóre. Drtiči odčinili prohru z prvního utkání a na svém ledě porazili Bobry. V divoké přestřelce nakonec domácí Nový Jičín udolal hosty z Brna.
22.9.Reportáž Televize Slovácko z utkání s Valašským MeziříčímHOD - VAL 4:1, 2.kolo | Jan HochmanMediální partner hodonínských Drtičů TV Slovácko a její reportáž, věnovaná prvnímu domácímu utkání v novém ligovém ročníku, v němž Drtiči přivítali Bobry z Valašského Meziříčí. Reportáž začíná v čase 08:09.
21.9.Debakl v Porubě. Mladí Drtiči si z ledu favorita ligy juniorů odváží vysokou porážkuPOR - HOD 7:0, 4.kolo | Jan HochmanPo pátečním povedeném obratu v domácím duelu s brněnským Warriorem se dnes hodonínští junioři představili na půdě asi největšího favorita Ligy juniorů. A hokejisté Poruby svou roli do puntíku potvrdili. Drtičům loňští účastníci baráže nepovolili ani jeden gól, sami pak síť za hodonínskými golmany rozvlnili hned sedmkrát. Drtiči tak jedou ze severu bez bodu a navíc i s výpraskem 7:0.