V září 2011 vyšly tyto články:

12>>
1.9.Junioři neudrželi vedení s Brnem, zápas skončil remízouHOD - KOU 4:4, 0.kolo | RedakcePrvní dvě třetiny byly z pohledu hodonínských juniorů odehrány na výbornou. Po brankách Buřiče, Horinky a Tomiho vedli po čtyřiceti minutách nad Warriors Brno, jak se od letoška nazývají hráči bývalé Komety Úvoz, už 3:0. V poslední časti ale bohužel o svůj náskok přišli, ale přesto šli ještě jednou do vedení, když se trefil Fojtík. Hostům se však nakonec podařilo chvíli před koncem srovnat na konečných 4:4.
1.9.Příprava se chýlí ke konci, v pátek přijede TrnavaHOD - TRV 2:5, 0.kolo | RedakcePříprava hodonínských hokejistů pomalu končí, čekají na ně poslední dva domácí duely. K prvnímu z nich přijedou v pátek hokejisté Trnavy, další tradiční soupeř ze Slovenska. Původně to měl být poslední přípravný zápas, ale do plánu nakonec přibylo ještě utkání s Břeclaví, které se bude konat v úterý na ledě ZS TEZA. 10. září pak Drtičům začne základní část sezony 2011/2012.
2.9.Trnava připravila Drtičům první domácí porážku v základní hrací doběHOD - TRV 2:5, 0.kolo | RedakceHodonín vstoupil do utkání dobře, hned ve druhé minutě otevřel skóre Fiedler. Hosté zanedlouho srovnali, ale ve 14. minutě opět poslal domácí do vedení Hoza. To však bylo vše, co se gólové produkce domácích týče. Od té doby stříleli góly pouze hosté. Ve druhé třetině zvyšoval vedení hostů Reho a ve třetí třetině si vítězství Trnava pojistila dalšími dvěma brankami. Poslední přípravné utkání čeká na Drtiče v úterý od 17:00, kdy na svém ledě přivítají hokejisty Břeclavi.
5.9.V zápase se Skalicí padlo neuvěřitelných 19 branekSKA - HOD 12:7, 0.kolo | RedakcePoslední přípravné utkání odehráli junioři SHK Hodonín v nedaleké slovenské Skalici. Souboj s tamním výběrem byl nefalšovanou přestřelkou. Po první třetině vedli domácí už 5:2! Ve druhé části dokázali Drtiči třemi góly srovnat, ale v poslední dvacetimunitovce se opět rozjel domácí brankostroj. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 12:7 pro domácí tým.
5.9.Na závěr přípravy přichází 1. jižanské derby sezonyHOD - BRE 1:2, 0.kolo | RedakceNa poslední chvíli se podařilo dohodnout ještě jeden přípravný zápas před neúprosně se blížícím startem nového ligového ročníku. Zítra, tedy u úterý 6. září, se na hodonínském zimním stadionu odehraje první jižandké derby letošní sezony. Pozor, utkání mezi Drtiči a Lvy začíná již v 17:00.
6.9.Trenér Svatopluk Číhal byl hostem Ranní jízdy na JihuRedakceLodivod hodonínského SHK Svatopluk Číhal byl dnes ráno hostem Petra Indry a Lukáše Makovce v Ranní jízdě na rádiu Jih. Pokud Vás zajímají novinky z kabiny a-mužstva a utekl Vám ranní "přímý přenos" na frekvenci 88.9, můžete si rozhovor šéfa střídačky Drtičů poslechnout ze záznamu.
6.9.Drtiči v na góly skoupém a nervózním utkání nestačili na BřeclavHOD - BRE 1:2, 0.kolo | RedakceHodonínští hokejisté završili přípravu na nadcházející sezonu. Soupeřem jim byla sousední Břeclav. SHK měl mírnou převahu, ale gólman Chvátal podal vynikajicí výkon a inkasoval jen jednou. Jelikož hosté dokázali Peksu překonat dvakrát, slaví v derby zápase vítězství. Hodonínští mají za sebou lehce rozpačitou přípravu, ale věřme, že do sezony vstoupí lépe.
7.9.Oficiální sdělení klubuKlubVedení hokejového klubu SHK Hodonín si dovoluje vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým, rodinám a přátelům, dnes tragicky zesnulých reprezentantů Karla Rachůnka, Jana Marka, Josefa Vašíčka, Pavola Demitry a všem, kteří při dnešní katastrofě přišli o své blízké. Čest jejich památce...
8.9.Všechny hokejové kluby v zemi uctí památku zesnulýchTisková zprávaČeský svaz ledního hokeje dnes na svých stránkách uvedl, že první domácí zápasy všech věkových kategorií budou začínat minutou ticha k uctění památky hráčů Jana Marka, Karla Rachůnka, Josefa Vašíčka a všech ostatních členů posádky zesnulých při letecké katastrofě v Jaroslavli. Drtiči uctí památku společně s hráči brněnské Techniky, se kterými v sobotu 10. září v 17:00 tímto smutným způsobem zahájí nový druholigový ročník.
9.9.Start ligy je tady. A na úvod hned derby s Brnem!HOD - TEC 6:4, 1.kolo | RedakceVe stínu tragické letecné nehody, při níž přišli o život mimo jiné i tři čeští reprezentatni, odstartuje už o tomto víkendu další ročník naší třetí nejvyšší soutěže. Hodonínští Drtiči v prvním kole narazí na soupeře z nejtradičnějších - na brněnskou Techniku.
10.9.Na úvod sezony vítězná přestřelka s TechnikouHOD - TEC 6:4, 1.kolo | RedakceÚvodní utkání letošní druholigové skupiny Střed obstarali tradiční soupeři - Hodonín a Technika Brno. Zápas začal opatrně, ale ve druhé třetině začaly padat branky. Drtiči šli do trháku na 4:2, ale chvíli před koncem třetiny hosté snížili. Ve třetí třetině Technika dokonce vyrovnala, ale góly Komárka a Špoka nakonec přinesly vítězství domácímu celku. Další utkání čeká na Drtiče již tuto středu, kdy se představí na ledě Chotěboře.
12.9.První výjezd do neznáma, Drtiči se vypraví do ChotěbořeCHO - HOD 1:5, 2.kolo | RedakcePo vítězné premiéře s brněnskou Technikou čeká na Drtiče už ve středu další soupeř. Prvním z nových soupeřů, se kterými změří v nové sezoně Drtiči své síly, bude HC Chotěboř. Tým, který se vloni tak tak zachránil ve druhé lize, dokázal v prvním kole vypálit rybník Žďárským Plamenům a Drtiče tak na Vysočině nečeká vůbec nic jednoduchého. Zápas HC Chotěboř - SHK Hodonín začíná ve středu 14. září v 18.00 hodin.
14.9.Drtiči v Chotěboři nezaváhali a vezou tři bodyCHO - HOD 1:5, 2.kolo | RedakceChotěboř byla pro hodonínské hokejisty i fanoušky velkou neznámou. Nakonec se ale větší hokejová kvalita ukázala na straně hostů. Skóre otevřel Rehuš, ve druhé třetině navyšovali vedení Jurásek a Kocák. Ve třetí třetině vstřelili své druhé góly v zápase Peter Kocák a Branislav Rehuš. Marku Peksovi v hodonínské brance 10 minut před koncem pokazil čisté konto Hospodka. Další utkání na Drtiče čeká v sobotu 17. září, kdy na svém ledě přivítají hokejisty Nymburka.
15.9.Braňo Rehuš: Byly to šťastnější góly, ale i takové se počítajíCHO - HOD 1:5, 2.kolo | RedakceSenický rodák Branislav Rehuš byl jedním ze dvou dvoubrankových střelců Drtičů v zápase s Chotěboří. Nejdříve v šesté minutě otevřel skóre a poprvé rozjásal početnou skupinku oranžovo-modrých fans. Jedenáct minut před koncem pak zvyšoval už na 5:0 pro Drtiče. Sympatického dvaadvacetiletého útočníka jsme se po zápase krátce zeptali na jeho dojmy z dnešního vítězného utkání.
15.9.Dalším soupeřem Drtičů bude v sobotu klub z NymburkuHOD - NYM 7:2, 3.kolo | RedakceHokejisté NED Hockey Nymburk, čtvrtého týmu loňského ročníku skupiny Střed, budou v pořadí druhým týmem, jenž se pokusí obrat Drtiče o ligové body na jejich půdě. Hodonínští vstoupili do sezony dvěma výhrami, Nymburk se zatím musí spokojit se ziskem jednoho bodu. Jestli bude neporazitelnost Drtičů tvrat i nadále, to se dozvíme už v sobotu večer.
17.9.Drtiči zničili Nymburk v přesilových hráchHOD - NYM 7:2, 3.kolo | RedakcePo šesti minutách to na hodonínském zimním stadionu vypadalo na opravdové střelecké hody. Na světelné tabuli totiž už v tuto chvíli svítilo skóre 3:1 pro domácí, kteří byli od začátku až do konce při chuti a nakonec dokázali dostat puk do nymburské sítě sedmkrát, zatímco hosté se prosadili pouze dvakrát. Raritou určitě je, že šest ze sedmi tref zaznamenali domácí v přesilových hrách.
17.9.Petr Peš: Než se trefím, tak potřebuji milion šancíHOD - NYM 7:2, 3.kolo | RedakceByl u čtyř ze sedmi branek, které hodonínští hokejisté vstřelili svému dnešnímu soupeři. Pokaždé se na gólovém zápisu podílel asistencí, branka mu však ani tentokrát souzena nebyla. Velkou hlavu si z toho ale Petr Peš nedělá. Podle jeho slov má začátky sezon téměř vždycky spojen s čekáním na první trefu do černého. I když se mu ještě nepovedlo vstřelit gól, patří mu druhá příčka klubové produktivity.
18.9.3. kolo: Brankové hody, debakl Kolína na vlastním ledě a vítězná premiéra VajgaruHOD - NYM 7:2, 3.kolo | RedakcePřesvědčivé vítězství Drtičů nad Nymburkem přineslo třetí kolo 2. ligy. Hodonín zlomil svého soupeře vydařenými přesilovkami. Velké překvapení se zrodilo v Kolíně, odkud si Technika odvezla nejen tři body, ale také jednoznačné vítězství 9:0! Vítěznou premiéru za sebou mají hokejisté Jindřichova Hradce, jediným, kdo stále čeká na první ligové body, je poslední Trutnov.
20.9.Na zimním stadionu Teza se představí trutnovští DraciHOD - TRU 6:8, 4.kolo | RedakceSouboj prvního s posledním bude zítra od 18.00 hostit hodonínský zimní stadion TEZA. Na led zatím stoprocentních Drtičů zavítají hokejisté HC Trutnov, týmu, který zatím na své první body v nové sezoně teprve čeká. Jestli potvrdí Drtiči výborný vstup do soutěže a prodlouží svou víteznou sérii na čtyři zápasy, nebo se budou z premiérových bodů radovat Draci z Trutnova, to se dozvíme už zítra večer.
20.9.Rozlosování Krajské ligy juniorů JM, MS, OL a ZL KrajeRedakceJeště pár dní mohou trenéři hodonínské juniorky pilovat se svými svěřenci herni situace na trénincích. Prvním říjnovým víkendem jim odstartuje boj o návrat do Ligy juniorů. Ve čtvrtek je ještě čeká dohrávaný přípravný zápas s Uherským Hradištěm, 1. října už v ostrém startu doma vyzvou juniory Kroměříže.