V srpnu 2009 vyšly tyto články:

12>>
3.8.Drtiči se poprvé sklouzli na ledové ploše, sešli se téměř kompletníJan Hochman, Robert KrůzaDlouhých 133 dní, od 23. března, se po ledové ploše hodonínského zimního stadionu Teza neproháněli hokejisté SHK. Až 3. srpna přivítalo trenérské duo Kosík – Šifl na prvním tréninku po měsíčním volnu své svěřence, aby před zraky asi osmdesáti po hokeji lačných fanoušků absolvovali první trénink na ledě.
6.8.Do nové hokejové sezony 2009/10 se třemi novými pravidlyJan HochmanVe dnech 7. - 9. května 2009 se konal ve švýcarském městě Bern výroční Kongres Mezinárodní federace ledního hokeje, na kterém členové přijali návrh uplatnit tři nová pravidla, která vešla v platnost 1. července letošního roku.
7.8.V utkání bohatém na góly Kometa přestřílela SkalicuV. Urubek, Petra KrůzováOba týmy přijely do Hodonína téměř v kompletním složení. Přítomné byly i obě hlavní hvězdy těchto mužstev - brněnský Jiří Dopita i skalický Žigmund Pálffy. Body si však připsal pouze první jmenovaný. Celkem viděli diváci v ZS TEZA 8 branek. O vítězství Komety téměř nebylo pochyb již v 35. minutě, kdy vedla 4:1. Zápas si nenechalo ujít mnoho fanoušků jak z Brna, tak ze Skalice.
8.8.Martin Špok-Já se na to moc těším, bude super, když nás požene publikum.Robert KrůzaPo čtvrteční treninku, který byl jeho první na ledě v Hodoníně, se útočník MARTIN ŠPOK (23) usadil v křesle na chodbě u kabin v prvním patře zimního stadionu a ochotně odpovídal na otázky naší redakce. Vlastně díky onemocnění si Špoky odbyl svou premiéru o tři dny později než jeho budoucí spoluhráči a hned ho trenér přiřadil do modré lajny ve které je i jeho dlouholetý spoluhráč s Techniky Brno a taktéž nová posila Drtičů Jan Korotvička.
10.8.Drtičům začíná příprava, v úterý přivítají břeclavské LvyHOD - BRE 5:2, 1.kolo | Jan HochmanNejbližší soupeř hokejistů SHK ve druholigové skupině východ - HC Břeclav je prvním týmem, který vyzve k porovnání sil hodonínské Drtiče. Pro obě mužstva to budou vůbec první zápasy po letní pauze a tvrdé suché přípravě. Utkání začíná v úterý 11. srpna od 18ti hodin na ZS Teza.
11.8.Drtiči první utkání sezony v pohodě zvládli, Břeclav porazili 5:2HOD - BRE 5:2, 1.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaSpousta natěšených fanoušků vidělo typický první zápas sezony, ve kterém bylo k vidění vinou nesehranosti obou mužstev spousta nepřesností. Do zápasu lépe vstoupili domácí Drtiči a ujali se brzkého vedení, které postupně navyšovali a zápas měli od samého počátku pevně ve svých rukou. Z pěti přesných tref si hned čtyři připsaly letní posily Korotvička, Vaškovič, Haring a Hollý, a i díky jejích trefám Drtiči porazili v úvodním derby sezony Břeclav 5:2.
12.8.Po výhře nad Břeclaví přivítají Drtiči na svém ledu slovenské PiešťanyHOD - PIE 4:5, 2.kolo | Jan HochmanPo prvním utkání sezony dostanou Drtiči pouhý den volna na regeneracia a již ve čtvrtek (13. srpna) mohou hodonínští hráči navázat na dobrý výsledek z derby zápasu s Břeclaví v utkání s již tradičním soupeřem SHK v přípravném období - ŠHK 37 Piešťany.
13.8.Drtiči krátce před koncem ztratili dvougólové vedení a nakonec prohráli na nájezdyHOD - PIE 4:5, 2.kolo | V. Urubek, Robert KrůzaDrtiči celkem třikrát vedli o dvě branky a přesto odešli z ledu poraženi. Soupeř z Piešťan se nikdy nevzdal a stav 4:2 platící v minutě padesáté třetí dokázal změnit na 4:4 v minutě šedesáté. K samostatným nájezdům se za domácí postavili Vaškovič a Korotvička, kteří neuspěli. Třetí domácí hráč ani nenastoupil, protože mezitím skórovali dva střelci Piešťan. Piešťany tedy připravily Drtičům první letošní porážku.
14.8.Jágr Team, bez Jaromíra Jágra. Ale s Martinem StrakouJan HochmanPondělní exhibiční utkání mezi hodonínskými Drtiči a Jágr Teamem bude bohužel postrádat největší hvězdu českého hokeje. Jaromír Jágr si musí plnit své klubové povinnosti v ruském Omsku a na ledě ZS Teza se tak slavná "68" nepředstaví. Fanoušci se ale i tak mohou těšit na zvučná jména, v čele s Olympijským vítězem a Mistrem světa Martinem Strakou.
15.8.V neděli přijede na ZS Teza slovenský výběr do 20ti letHOD - SK2 4:7, 3.kolo | Jan HochmanTřetím týmem, který prověří hodonínské Drtiče v přípravném období, bude HK Orange 20. Pod tímto názvem totiž vystupuje slovenská reprezentace do dvaceti let. Naváží Kosíkovi svěřenci na dobré výkony z předchozích dvou utkání?
16.8.Slovenští mladíci byli nad síly domácích, Drtiči prohráli 4:7HOD - SK2 4:7, 3.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaDravé slovenské mládí bylo natěšeno na přátelský zápas v Hodoníně a dobrá nálada vydržela reprezentačnímu výběru kouče Mikeše i po uplynutí šedesáté minuty. Může za to skvělý vstup HK Orange do druhé třetiny a pak už jen udržování vypracovaného náskoku. V poslední minutě už jen kosmeticky upravoval konečné skóre brankou na 4:7 domácí Peš.
17.8.Drtiči v exhibičním utkání porazili Jágr Team 9:6HOD - JAG 9:6, 4.kolo | V. Urubek, Robert KrůzaJágr Team sice přijel bez své největší hvězdy, Jaromíra Jágra, ale i tak jsme v něm viděli mnoho známých hokejových osobností. Jména jako Petr Průcha, Tomáš Plekanec, Tomáš Kaberle, Karel Pilař a další mluví za vše. Celkem jsme viděli 15 branek, hostující Zelenka zaznamenal hattrick. Utkání přihlížel naprosto zaplněný ZS TEZA a diváci rozhodně neodcházeli zklamáni.
18.8.Drtiči dnes poprvé vyjíždí na hřiště soupeře, do PiešťanPIE - HOD 3:0, 5.kolo | Jan HochmanPo čtyřech domácích utkáních a téměř bez odpočinku odjíždí dnes po obědě hodonínští hokejisté k prvnímu přípravnému utkání na soupeřově půdě. Po včerejším vítězství v exhibici s Jágr Teamem je dnes čeká odveta se slovenským týmem ŠHK 37 Piešťany.
18.8.Junioři podlehli Vsetínu 5:2 a v přípravě stále čekají na výhruVSE - HOD 5:2, 0.kolo | Jan HochmanPo porážce od trenčínských Buldoků, odešli mladí hodonínští Drtiči poraženi i ve druhém přípravném utkání. Na vsetínském Lapači nastoupili proti domácímu VHK s obměněným kádrem, ale i s oporami, které loni vybojovali historický postup do první ligy.
18.8.Z Piešťan bez vstřeleného gólu, Drtiči prohráli 3:0PIE - HOD 3:0, 5.kolo | Jan HochmanZnatelná únava se projevila v pátém přípravném utkání SHK na novou druholigovou sezonu. Domácí hráči se prosadili třikrát, což jim stačilo na pohodové vítězství, protože Drtičům nezůstaly síly ani na vstřelení čestného úspěchu. Hodonínské hráče teď čekají dva dny odpočinku a v pátek vyrazí na cestu do Topolčan za dalším přípravným utkáním.
19.8.Mladí Drtiči si připsali první přípravné vítězství, Kometu Úvoz udolali 4:3HOD - KOU 4:3, 0.kolo | Jan HochmanTřetí přípravné utkání hodonínské juniorky konečně přineslo radost z vítězství pro mladé Drtiče. I přes špatný vstup do utkání se podařilo svěřencům trenérského dua Buřič-Ševela převzít otěže utkání do svých rukou, když se ani za nepříznivého stavu 1:3 nevzdali a čtyři minuty před koncem vstřelil rozdílovou branku na 4:3 Marek Sukup.
20.8.V pátek se Drtiči představí na ledě TopolčanJan HochmanDruhé utkání venku v řadě a shodou okolností druhé utkání na Slovensku. V pátek se vypraví hráči SHK Hodonín na stokilometrový výjezd do slovenských Topolčan, se kterými odehrají již šesté přípravné utkání z celkových dvanácti naplánovaných.
21.8.Druhá třetina rozhodla utkání Drtičů v TopolčanechTOP - HOD 7:3, 6.kolo | Jan HochmanDo Slovenských Topolčan přijela značně prořídlá hodonínská sestava. Pro nemoc absentovali Jan Korotvička, David Bauer, Boris Flamík a Radek Šimeček, pracovní povinnosti nedovolili odjet Petru Pešovi a Radimovi Šťastnému. Díky těmto nedobrovolým zásahům tak hráli Drtiči celý zápas pouze na pět beků. I přes to všechno měli hosté vynikající vstup do utkání.
23.8.Drtiči dnes i s davem fanoušků na derby do BřeclaviBRE - HOD 2:6, 7.kolo | Jan HochmanDalší horká letní neděle je tady a spolu s ní i druhé letošní hokejové derby mezi hodonínskými Drtiči a břeclavskými Lvy. Tentokráte se ale mění pořadatelství. Dnes se v Břeclavi totiž hraje odveta za úvodní utkání sezony, ve kterém byli na hodonínském ledě lepší domácí Drtiči a porazili svého nejbližšího souseda 5:2.
23.8.Břeclav i podruhé poražena, Lubomír Vaškovič excelovalBRE - HOD 2:6, 7.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaVynikající start do zápasu měli hodonínští Drtiči v dnešním přípravném utkání v Břeclavi. Na gól Lubomíra Vaškoviče, již ze dvaatřicáté vteřiny utkání, navázal o 12 minut později Martin Špok. Do konce třetiny ještě přidal svou druhou trefu Vaškovič. Ani hat-trick, který "Lubo" dovršil po čtyřech minutách druhé třetiny, ale nestačil a v 37. minutě skóroval počtvrté. 12 vteřin před koncem zápasu přidal z úspěšného trestného střílení poslední branku utkání Martin Hollý a Drtiči tak porazili Břeclav 6:2.