Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V květnu 2017 vyšly tyto články:

1.5.Týmové statistiky uplynulé sezóny 2016-17Ivan HochmanVe čtvrtfinálové sérii s Opavou měli Drtiči nad svým soupeřem navrch a hra se často soustřeďovala před opavskou svatyni. Opačnou roli si Oranjes vyzkoušeli v semifinále se Vsetínem, během něhož většinu času bránili. Jak tomu ale bylo během celé sezóny a která část uplynulého ročníku byla pro Hodonín nejúspěšnější, nebo jak si vedli hodonínští hráči v útočných či obranných aspektech hry? O tomhle a dalších statistikách se dočtete v následujícíh řádcích.
1.5.Osudy hokeje v Hodoníně - 40. část (SHK Hodonín - 9. díl)Jan HochmanDíky ochotě autorů knihy nesoucí název "Osudy hokeje na hodonínsku - 75 let hokeje v regionu", pánů Ivo Cencingera a Edy Mezery, Vám můžeme přinést historii hokeje nejen ve městě Hodoníně, ale i v okolních městech, vsích či vesničkách od samého počátku tohoto krásného sportu na Hodonínsku. Dnes budeme pokračovat 40. kapitolou.
2.5.Hodonínští hokejisté zahájili pod vedením trenérského dua Beťko - Prčík suchou přípravuJan Hochman, foto: Adam KrátkýJen necelých šest týdnů uplynulo od posledního utkání ročníku 2016-17 a hodonínští Drtiči se po krátkém volnu už zase pilně připravují na start sezony nové. Pod taktovkou a dohledem dvojice Stanislav Beťko - Jan Prčík se hráči slováckého celku poprvé sešli ve čtvrtek 27. dubna, o čtyři dny později pak Drtičům započal tvrdý a neoblíbený devítitýdenní dril.
2.5.Osudy hokeje v Hodoníně - 41. část (SHK Hodonín - 10. díl)Jan HochmanDíky ochotě autorů knihy nesoucí název "Osudy hokeje na hodonínsku - 75 let hokeje v regionu", pánů Ivo Cencingera a Edy Mezery, Vám můžeme přinést historii hokeje nejen ve městě Hodoníně, ale i v okolních městech, vsích či vesničkách od samého počátku tohoto krásného sportu na Hodonínsku. Dnes budeme pokračovat 40. kapitolou.
3.5.Osudy hokeje v Hodoníně - 42. část (Hokejová liga Hodonínska - 1. díl)Jan HochmanDíky ochotě autorů knihy nesoucí název "Osudy hokeje na hodonínsku - 75 let hokeje v regionu", pánů Ivo Cencingera a Edy Mezery, Vám můžeme přinést historii hokeje nejen ve městě Hodoníně, ale i v okolních městech, vsích či vesničkách od samého počátku tohoto krásného sportu na Hodonínsku. Dnes budeme pokračovat 42. kapitolou.
4.5.„Je to pro mě obrovská zkušenost,“ říká zpoza oceánu talentovaný zadák Ondřej KachyňaPetr SvobodaVytáhlý a urostlý obránce Ondřej KACHYŇA určitě patří k největším současným talentům hodonínského hokeje, čímž si také vysloužil angažmá v severní Americe, kde již dva roky působí. Ani za velkou louží ale nepřestal sledovat výsledky rodného Hodonína a také Motoru, odkud se za oceán vydal. „Drtičům jsem přál, aby se dostali co nejdál. Fandil jsem na dálku i Budějovicím, kde jsem strávil dva a půl roku,“ přiznává čerstvé devatenáctiletý Kachyňa, který se do kádru Motoru po letošní sezoně opět vrátí.
5.5.Hodonínští Drtiči budou mít i v nové sezoně v Krajské soutěži svůj B-týmJan HochmanVe čtvrtek 4. května se uskutečnilo jednání výboru mládeže s předsedkyní SHK Hodonín Janou Gajošovou o budoucnosti a pokračování B-mužstva. Výsledkem tohoto jednání je, že B-tým bude i pro sezonu 2017-18 přihlášen do Krajské ligy. Schůzka k podobě fungování B-týmu je naplánovaná na úterý 9. května, sraz je v 16:30 v kabině juniorky a všechny zájemce a hráče z kádru minulého roku prosíme o účast.
6.5.Sezóna odchovanců aneb jak se letos dařilo #3Petr SvobodaNáš miniseriál mapující to, jak se v nedávno skončené sezoně dařilo hodonínským odchovancům, se pomalu blíží ke svému konci. Zatímco dva předchozí díly se věnovaly hráčům, kteří již zasáhli do dospělého hokeje, v dnešním třetím pokračování si představíme první část „mladých hodonínských pušek“, které v současnosti nastupují v dorosteneckých extraligách.
9.5.Osudy hokeje v Hodoníně - 43. část (Hokejová liga Hodonínska - 2. díl)Jan HochmanDíky ochotě autorů knihy nesoucí název "Osudy hokeje na hodonínsku - 75 let hokeje v regionu", pánů Ivo Cencingera a Edy Mezery, Vám můžeme přinést historii hokeje nejen ve městě Hodoníně, ale i v okolních městech, vsích či vesničkách od samého počátku tohoto krásného sportu na Hodonínsku. Dnes budeme pokračovat 43. kapitolou.
10.5.Ligová čísla: V konkurenci všech týmů se Drtiči v individuálních statistikách rozhodně neztratiliJan HochmanDruholigová sezona 2016-17 už pár týdnů patří minulostí a tak přichází ideální a tradiční čas na malé ohlédnutí se za uplynulým ročníkem. Hodonínští hokejisté se po třech letech umístili mezi čtyřmi nejlepšími celky moravské skupiny a týmové výsledky se pochopitelně promítly i do hráčských statistik. Jak si vedli hodonínští Drtiči v konkurenci celé východní skupiny druhé ligy? Odpověď je jednoduchá - velmi dobře! Více už v následujícím článku.
14.5.Sezóna odchovanců aneb jak se letos dařilo #4Petr SvobodaJako se kvapem chýlí ke svému konci sezóna 2016-17, míří do svého závěru i náš velký přehled letošního ročníku odchovanců. I tento díl si si pro sebe uzmou hodonínské „mladé pušky“. Dnes vám představíme další tři nadějné mladíky, kteří započali své kariéry na Slovácku a následně se vydali za hokejem do širých koutů Moravy.
15.5.ROZHOVOR: Češi porazili Francii a jsou blízko čtvrtfinále, asistencí se na výhře podílel i Michal KempnýRichard Müller, Jan Hochman, foto: Michal EgerVelmi důležité vítězství dnes v Paříži zaznamenali čeští reprezentanti. Jistotu však Jandačovi svěřenci ještě nemají. V souboji s domácí Francií šlo oběma týmům o hodně, díky výhře 5:2 Češi rázně vykročili vstříc čtvrtfinále. Čtvrtou trefu české reprezentace připravil krásnou přihrávkou z obranného pásma až na útočnou modrou čáru obránce Michal Kempný, kterého po utkání vyzpovídal náš zpravodaj přímo v pařížské hale Bercy.
23.5.Sezóna odchovanců aneb jak se letos dařilo #5Jan HochmanPáté z celkem šesti pokračování našeho „letního“ seriálu o hodonínských odchovancích zamíří nejprve k německým hranicím, konkrétně do lázeňského města Karlovy Vary. Pak se vrátíme na Moravu, lépe řečeno do hanácké metropole jménem Olomouc a dnešní putování zakončíme o zhruba dvacet kilometrů jižněji v Přerově.

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS