V dubnu 2010 vyšly tyto články:

12>>
1.4.První finále těsně ve prospěch Bobrů, Drtiči prohráli 3:2VAL - HOD 3:2, 0.kolo | Jan Hochman, Michal VáclavPrvní utkání finálové série mezi Valašským Meziříčím a Hodonínem zvládli lépe domácí hráči, které poslal v 9. minutě do vedení Tatarčík, ve druhé třetině navýšili skóre Sochorek s Dvořákem.V poslední třetině Drtiči snížili když se trefili Klimeš a Vrba, ale na srovnání už měli málo času. Valmez se tak ujímá vedení v sérii 1:0.
2.4.Tomáš Vrba: Nesmíme se zase podělat, musíme hrát jednodušeVAL - HOD 3:2, 0.kolo | Robert KrůzaPrvní finálové utkání hrané ve Valašském Meziříčí začalo a dvě třetiny domácí byli lepším týmem. Drtičům vázla kombinace, důraz a jakoby nechali nohy na střídačce. Ve třetí třetině se hra začala srovnávat a od desáté minuty diktovala tempo hry parta z jihu Moravy. Ale na srovnání to už nestačilo. Jak toto utkání viděl autor druhé branky hostů Tomáš Vrba se dočtete v rozhovoru.
2.4.V sobotu se v Hodoníně odehraje druhý díl finále HOD - VAL 2:5, 0.kolo | Jan HochmanNa plné obrátky jede finále druhé ligy. Již zítra se Drtiči utkají v odvetě s valaškomeziříčskými Bobry, tentokrát na hodonínském zimním stadionu. Po prvním utkání, ve kterém vyhráli domácí Valaši jsou tentokrát na tahu Drtiči. Druhý zápas finálové série začíná na ZS TEZA v sobotu 3. dubna v 17:00 hodin. Přijďte i Vy podpořit Drtiče!
3.4.Předprodej lístků na třetí finále ve ValMezuVAL - HOD 7:5, 0.kolo | Jan HochmanBěhem první přestávky sobotního druhého finálového utkání si v pravé pokladně u hlavního vchodu hodonínského zimního stadionu budou moci fanoušci zakoupit lístky na pondělní třetí utkání série hrané ve Valašském Meziříčí. K dostání bude 200 vstupenek za jednotnou cenu 60,- kč. Maximální počet na jednu osobu je 5 vstupenek.
3.4.Bobři vyhráli na hodonínském ledě a mají mečbolHOD - VAL 2:5, 0.kolo | Václav UrubekV úvodním zápase finálové série využili výhodu domácího prostředí Bobři. V tomto utkání byla řada na domácích Drtičích. Své úlohy se ale nezhostili dobře, rozdíl mezi mužstvy byl zejména v proměňování šancí. Domácí již ve 14. minutě střídali gólmana, Tučka nahradil Šrámek. Hostující Krumpoch byl naopak téměř k nepřekonání. Valaši tak v sérii vedou již 2:0 na zápasy a v pondělí se ji pokusí na svém ledě ukončit.
4.4.Galka s Janásem střídá dvojice Karel Buřič - Zdeněk ŠevelaJan HochmanDnes v osm hodin ráno se sešel výkonný výbor SHK Hodonín, který na svém zasedání rozhodl o tom, že ve zbývajících zápasech letošního ročníku už nepovede A mužstvo Drtičů dvojice Libor Galko a Tibor Janás. Jejich pozici zaujmou trenéři juniorky Karel Buřič a Zdeněk Ševela. Nová dvojice trenérů se představí již v pondělním duelu ve Valašském Meziříčí.
4.4.Velikonoční pondělí přinese třetí finálový soubojHOD - VAL 2:5, 0.kolo | Jan HochmanV den, kdy se podle tradice chodí takzvaně „po koledě“, čeká na Drtiče boj o zachování šance na postup do baráže o první ligu. Po dvou finálových zápasech vedou valašskomeziříčští Bobři 2:0 na zápasy a jsou tak jeden bod od vítězství v letošním play-off druhé ligy. Drtiči se ale budou snažit, aby se série ještě vrátila na jih Moravy. Třetí finálový zápas začíná na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí v pondělí 5. dubna v 18:00 hodin.
5.4.Drtiči prohráli na valašském ledě, sezona jim skončilaVAL - HOD 7:5, 0.kolo | Václav UrubekHodonínští hokejisté šli do zápasu s jednoznačným cílem pokusit se sérii vrátit do Hodonína. Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, do posledního dějství šli s náskokem jedné branky domácí. Třetí třetina přinesla nevídanou porci branek, celkem padlo sedm gólů. Čtyři z nich ovšem do sítě Šrámka a domácí Bobři tedy rozhodli o svém vítězství ve finálové sérii druholigové skupiny Východ. Hodonínští Drtiči se loučí se sezonou.
7.4.Produktivitu play-off 2010 vyhrál hodonínský Tomáš VrbaJan HochmanVítězem kanadského bodování letošního ročníku play-off II. ligy skupiny Východ se stal člen stříbrného mužstva SHK Hodonín a hodonínský odchovanec Tomáš Vrba. Pravé křídlo prvního útoku Drtičů posbíralo v deseti zápasech 15 kanadských bodů. Kompletní žebříček produktivity naleznete v následujícím článku.
9.4.Karel Buřič a Zdeněk Ševela budou pokračovat u A-TýmuJan HochmanTrenérské duo Karel Buřič a Zdeněk Ševela, kteří vedli Drtiče v posledním utkání letošní sezony budou stát na lavičce prvního týmu i v nadcházející sezoně. O jejich náhradě u juniorského týmu ještě není rozhodnuto, ale už teď probíhají jednání o tom, kdo juniory převezme. Rozhovor s novým trenérským duem prvního mužstva Vám přineseme v průběhu příštího týdne.
11.4.Kompletní kalendář na rok 2010 v elektronické podoběJan HochmanNež příjde na řadu hodnocení nedávno skončené sezony ze strany vedení klubu či z pohledu statistického, přinášíme věrným hodonínským fanouškům várku tapet na každý jeden měsíc letošního roku. Redakce oficiálních stránek Drtičů by tak chtěla poděkovat všem pravidelným i občasným čtenářům za přízeň a stále se zvyšující zájem o web shkhodonin.cz. Ještě jednou - děkujeme.
12.4.Kvalifikace o první ligu začala, Písek porazil BobryJan HochmanPoslední část boje o první ligu odstartovala dnes v Písku. Domácí Komterm vstoupil do kvalifikačních bojů jasným vítězstvím 4:0 nad valašskomeziříčskými Bobry. O branky se postarali Kořánek, Stejskal, Šulčík a Rod a Písek i nadále potvrzuje své postupové ambice.
14.4.Sportovní hokejový klub Hodonín má za sebou nejlepší sezonu nové éryJan HochmanAčkoliv se nepodařilo splnit cíl všech funkcionářů, hráčů a v neposlední řadě i fanoušků, v podobě postupu do kvalifikace, potažmo pak do první ligy, byla uplynulá sezona za poslední dekádu z pohledu hodonínského hokeje tou nejlepší. A oněch „nej“ bylo ze strany Drtičů v před týdnem skončené sezoně hned několik. Napadají Vás některá? Že ne? Tak si přečtěte následující článek.
14.4.Písek zvítězil i v Litoměřicích a je jednou nohou v první lizeJan HochmanTěsná výhra 2:1 na litomeřickém stadionu dala Písku témeř jistotu účasti v příštím ročníku první ligy. Branky Hovory a Bláhy rozhodly o dalších třech bodech pro písecký Komterm, kterému k naprosté jistotě postupu stačí ve zbývajících dvou duelech získat jeden jediný bodík. Hra o druhé postupové místo je stále otevřená.
16.4.Valašské Meziříčí doma podlehlo LitoměřicímJan HochmanTřetí zápas kvalifikace o účast v první hokejové lize byl na programu dnes v podvečer na Valašsku. Vítěze střetnutí mezi domácím týmem a hosty z Litoměřic muselo určit až prodloužení, ve kterém jedinou branku utkání vstřelil hostující Buďa. Litoměřice si tedy vezou domů dva body.
17.4.Právě skončená sezona byla jednoznačně tou nejúspěšnější, říká předseda SHK Lubor ŠimečekJan HochmanChcete vědět, kde vidí předseda SHK Hodonín příčiny úspěchu i neúspěchu v loňské sezoně? Zajímá Vás, jak to bylo a je s penězi? Jaká by mohla být mílovými kroky se blížící nová sezona z pohledu hodonínského mužstva? Přečtěte si následující rozhovor, ve kterém se dozvíte odpovědi nejen na tyto otázky.
18.4.Valmez podlehl Písku až v samostatných nájezdechJan HochmanPoslední představení před domácími diváky čekalo na Valašskomeziříčské Bobry. Ti se dnes utkali ve velmi důležitém utkání s Pískem. Zápas musely za stavu 2:2 rozhodnout až napínavé samostatné nájezdy, které zakončil až v šesté sérii hostující Procházka. Písek má po dnešku jistotu postupu.
19.4.První rozhovor nových trenérů A-týmu Karla Buřiče a Zdeňka ŠevelyJan HochmanPřinášíme Vám první exkluzivní rozhovor s novou trenérskou dvojicí SHK Hodonín Karel Buřič - Zdeněk Ševela, ve kterém se dozvíte například to, kdo z dua bude hlavní trenérem, kdy, kde a jak by měla proběhnou blížící se suchá příprava nebo nazančení toho, jak to vypadá s týmem pro nadházející sezonu.
21.4.Písek podlehl ve svém posledním zápase LitoměřicímJan HochmanJiž jistě postupující tým z Písku sice v duelu s Litoměřicemi prohrál, ale po zápase i tak mohly vypuknout oslavy postupu do 1. ligy. Litoměřice si výhrou zajistili dobrou výchozí pozici do závěrečného boje o účast v příštím ročníku druhé nejvyšší soutěže. K jistotě jim stačí získat v zítřejším zápase s Bobry jeden jediný bodík.
21.4.Třináct nových tapet hráčů SHK HodonínJan HochmanTřináct zbrusu nových tapet pro pozadí Vašich počítačů vytvořila pro fanoušky Drtičů Lenka "Issaga" Kafková. Můžete se tak těšit na tapetu Petra Tučka, Zdeňka Juráska, Honzy Korotvičky nebo Martina Hollého.