V dubnu 2009 vyšly tyto články:

3.4.Orlová překvapila a veze si ze Šumperku vítězstvíJan HochmanPrvní utkání finálové série hostil šumperský zimní stadion. Do jeho ochozů si našlo cestu přes patnáct stovek fanoušků, kteří však na konec museli spolknout hořkou pilulku v podobě prohry svých oblíbených Draků. Hosté šli brzy do vedení, ve druhé třetině se ale omácím podařilo zápas otočit. V posledním dějství Orlová díky Petru Škatulovi vyrovnala a vynutila si tak prodloužení, ve kterém, na smutek domácího publika, rozhodl svou trefou o vítězství hostů David Samiec.
5.4.Draci vrátili Orlové porážku z domácího ledu a srovnali krokJan HochmanŠumperští Draci oplatili svému soupěři porážku z prvního finále a na zimním stadionu v Orlové si připsali čtvrté utkání s čistým kontem v play-off. Po výsledku 2:0 je tak stav finálové série srovnán na 1:1. Třetí pokračování bitvy mezi Šumperkem a Orlovou bude pokračovat ve dračí slůji v úterý od 18ti hodin.
7.4.Novým trenérem hodonínských Drtičů je Svatopluk KosíkJan HochmanJedenáct dní bezvládí na postu hlavního trenéra SHK Hodonín skončilo. Jednoho Svatopluka střídá druhý - Svatopluk Kosík - to je jméno nového hlavního kouče hodonínského SHK. Rozhovor s novým lodivodem Vám přineseme koncem týdne.
7.4.Šumperk vyhrál třetí finále a je tak krůček od vítězstvíJan HochmanNa druhou ligu velmi slušná návštěva sledovala v úterní podvečer třetí finálový duel Draků a Orlové. Oproti prvnímu utkání finálové série mohli domácí fanoušci po závěrečné siréně slavit vítězství a zároveň tak i zisk pomyslného mečbolu. Ten mohou po výhře 7:3 šumperští Draci proměnit ve výhru a postup do následné kvalifikace už ve čtvrtek, tentokrát na orlovském ledě.
10.4.Draci na nájezdy zdolali Orlovou a postoupili do kvalifikace o první liguJan HochmanHokejisté šumperského Salithu se stali po dvou letech opět vítězi druhé ligy a vydobyli si tak právo bojovat o účáast v první lize. Do kvalifikace, ze které postoupí dva týmy, je doprovodí celky Milevska a Tábora. Kvalifikace začíná již ve středu 15. dubna, kdy domácí Milevsko přivítá od 18ti hodin právě šumperské Draky.
10.4.Rozhovor s novým trenérem Drtičů Svatoplukem KosíkemJan HochmanJeště než přišlo na podpis smlouvy, poskytl novopečený trenér SHK Hodonín Svatopluk Kosík první rozhovor v roli šéfa hodonínské lavičky. Musím podotknout, že setkání s novým koučem bylo opravdu příjemné a celý rozhovor se nesl ve velmi příjemné atmosféře. Co všechno nám o sobě letos osmapadesátiletý Svatopluk Kosík prozradil se dočtete v následujícím článku.
16.4.Draci vykročili za postupem výhrou nad MilevskemJan HochmanVe čtvrtek večer odstartovala na táborském zimním stadionu kvalifikace o první ligu. Milevsko, které v Táboře našlo dočasný azyl, hostilo šumperské Draky. I když šli "domácí" v první třetině do vedení, hosté si nenechali skóre utéct na větší rozdíl a ve druhé třetině vývoj otočili. Dvě minuty před druhou přestávkou srovnal na 2:2 milevský Procházka, o vítězství Šumperku rozhodl v 50. minutě Osina.
17.4.Tisková konference SHK po sezoně 2008/2009 - 1. částJan HochmanPřinášíme Vám první část tiskové konference, která proběhla ve čtvrtek 16. dubna ve VIP prostorech zimního stadionu TEZA za účasti asi deseti informacíchtivých fanoušků a zástupců SHK Hodonín.
18.4.Tisková konference SHK po sezoně 2008/2009 - 2. částJan HochmanJak jsme slíbili, přinášíme Vám po první části i pokračování tiskové konference, která proběhla ve čtvrtek 16. dubna ve VIP prostorech zimního stadionu TEZA za účasti asi deseti informacíchtivých fanoušků a zástupců SHK Hodonín.
18.4.Podceňované Milevsko zaskočilo favorizovaný TáborJan HochmanNečekaného vítěze mělo druhé kvalifikační utkání o postup do první ligy. Outsider z Milevska si vyšlápl na domácí Tábor a před skvělou návštěvou 3330 diváků porazil domácí celek 2:1. Vítěznou branku vsítil milevský Štefan v sedmatřicáté minutě, domácí už do konce střetnutí nenašli na jeho branku odpověď.
19.4.Tipovací soutěž k Mistrovství světa v ledním hokeji 2009Jan HochmanHodonínským hokejistům sice sezona skončila už před měsícem, český hokej ale vrcholná akce sezony teprve čeká. Od 24. dubna do 10. května se bude ve švýcarských městech Bern a Kloten konat 73. Mistrovství světa v ledním hokeji. Máte chuť si porovnat své tipy s ostatními fanoušky Drtičů? Tak se zapojte do naší tipovací soutěže.
21.4.Rozlosování a výsledky MS 2009 - plán televizních přímých přenosůJan HochmanChcete mít přehled o tom, kdy hraje Česká reprezentace? Nebo se chcete podívat na některou ze světových hvězd v akci? Máme pro Vás podrobný program šampionátu včetně programového vysílání České televize. Více uvnitř článku.
22.4.Šumperk poražen, kvalifikace se zamotáváJan HochmanTřetí utkání kvalifikace a třetí vítěz. Všechna dosavadní utkání mezi Šumperkem, Táborem a Milevskem skončila nejtěsnějším rozdílem a všechna tři mužstva si připsala po jedné výhře. Před odvetnými zápasy tak není o dvojici postupujících ani zdaleka rozhodnuto.
22.4.Informace pro všechny hráče hodonínské juniorkyJan HochmanVolno pomalu končí a i hodonínským mladým Drtičům, které čeká premiérová sezona v první lize juniorů, začne nejneoblíbenější část sezony - letní příprava, která znamená litry potu a desítky naběhaných kilometrů. Na čtvrtek 30. dubna 2009 v 17:00 hod. mají naplánován první sraz nové sezony. Více informací uvnitř článku.
24.4.Šumperk vykročil za postupem, v odvetě smetl MilevskoJan HochmanDobrý nástup do zápasu a využité přesilovky, to byl klíč k úspěchu šumperských Draků ve čtvrtém utkání kvalifikace, ve kterém doma přivítali Milevsko. První třetinu vyhráli domácí 3:1 a v dalších svůj náskok ještě navyšovali. Velkou měrou přispěla k výhře hra domácích v početní převaze, když ze třinácti příležitostí využili hráči Salithu hned 5 přesilovek.
24.4.Průběžné pořadí tipovací soutěže k MSJan HochmanChcete vědět, jak jste tipovali Vy i Vaši konkurenti v "boji o permanentku"? Tady se dozvíte vše důležité ohledně naší tipovací soutěže k Mistrovství světa v ledním hokeji 2009.
25.4.HC Tábor a Salith Šumperk postupují do první ligyJan HochmanPředposlední utkání kvalifikace o první ligu bylo k vidění na táborském zimním stadionu, kde paradoxně "domácí" Milevsko, hostilo "hostující" Tábor. Tábor, ač papírově hostující tým, využil domácího prostředí a ve vyrovnaném utkání porazil Milevsko 5:4 a zajistil si tak postup do první ligy. Zároveň dal jistotu i Šumperku, který díky dnešnímu výsledku může po roce slavit návrat do druhé nejvyšší soutěže v zemi.
29.4.Závěrečná "exhibice" dvou postupujících týmů nabídla 15 branekJan HochmanV posledním utkání kvalifikace o postup do první ligy o nic nešlo. Oba týmy měly před vzájemným utkáním zajištěn postup a v závěrečném utkání sezony tak mohly nabídnout fanouškům oslavu hokeje. 14 branek v základní hrací době, jubilejní a rozhodující 15. branku si připsal obránce Šumperku Jiří Osina a uzavřel tak letošní předlouhou druholigovou sezonu. Šumperské a táborské hokejisty tak příští rok čeká sezona v první lize.

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12