V březnu 2014 vyšly tyto články:

31.3.Hokejová inventura #1: Do přípravy se staronovým koučem, přípravné zápasy Drtičům moc nevyšlyRedakceV prvním díle naší posezonní hokejové inventury se podíváme právě na to, jak probíhaly přípravy na druholigový ročník s označením 2013/14. Hodiny a hodiny tvrdého tréninku, litry potu, ale také kopačky a míč a závěrečné soustředění u moře a těžká přátelská utkání. Tak by se dal v rychlosti popsat program Drtičů v létě loňského roku. Přípravné období hodonínských hokejistů bylo už tradičně náročné.
26.3.„Vyhrávat mě baví, takže motivace je stále dost," říká v rozhovoru pro Deník Petr PešLibor Kopl (Hodonínský deník) Loni byl po posledním zápase zklamaný mnohem víc. Letos si vyřazení s Porubou už tolik nebral. Přesto nemůže být hodonínský útočník Petr Peš s poslední sezonou příliš spokojený. Drtiči skončili v základní části druhé ligy až sedmí, v play-off pak vypadli hned v prvním kole.
21.3.Česky porazily v generálce Japonky 5:2 a naladily se před světovým šampionátem na vítěznou notuRedakce, foto: Eva SolaříkováVe čtvrtek odpoledne zakončily svěřenkyně trenéra Jana Fidrmuce poslední část přípravy na MS žen do 18 let, které začíná už tuto neděli v maďarském hlavním městě. Třídenní kemp české reprezentace na hodonínském zimním stadionu vyvrcholil přátelským utkáním s Japonkami. Mladé české hokejistky měly po většinu zápasu více ze hry a zcela po zásluze vyhrály 5:2.
15.3.V závěrečném utkání sezony zvítězili hodonínští junioři na havířovském ledě 4:3HAV - HOD 3:4, 38.kolo | RedakceLetošní ročník Ligy juniorů je minulostí. Mladí Drtiči zakončili povedenou sezonu příjemnou výhrou v Havířově. Ve Slezsku to po první třetině, která skončila 3:3, vypadalo na pěknou přestřelku, nakonec ale ve zbývajícím čase padl už jen jeden gól, o nějž se postarali Jihomoravané. Vítěznou branku vstřelil v úvodu druhé části Matěj Charvát, který se na výhře svého týmu podílel ještě dvěma asistencemi.
14.3.Junioři byli blízko cenné výhře nad Porubou, nakonec berou z domácí derniéry jen bodHOD - POR 2:3, 37.kolo | RedakceHodonínští mladíci se chtěli v závěrečném domácím utkání v letošní sezony s lídrem a už dlouho jasným účastníkem baráže o postup do extraligy rozloučit se svými fanoušky výhrou. A svěřenci trenérů Prčíka a Krupicy neměli k tomuto cennému skalpu daleko. Na vedoucí branku hostí totiž Drtiči odpověděli dvěma góly, když se přesně trefili Polesný a Rauš. V závěru základní hrací doby to hosté zkusili v šesti a půl minuty před vypršením řádné hrací doby se Porubě podařilo srovnat. A hosté ze severu Moravy byli úspěšnější i v následních nájezdech a rozhodli o tom, že si na cestu domů přibalí do autobusu dva body do tabulky.
12.3.Hodonín bude hostit finální přípravu české ženské reprezentace před MS do 18 letRedakcePoslední březnový týden bude maďarské hlavní město Budapešť hostit mistrovství světa žen do 18 let. Závěrečný kemp absolvují mladé české reprezentantky od úterý 18. do pátku 21. března na hodonínském zimním stadionu a v rámci tohoto finálního soustředění se ve čtvrtek 20. března od 16 hodin střetnou s výběrem Japonska. Po delším čase tak budou moci hokejoví příznivci vidět na zimním stadionu TEZA mezinárodní zápas české reprezentace.
12.3.V zápase s Krkonošemi padaly branky až v posledních dvaceti minutáchHOD - KRK 3:2, 35.kolo | RedakceDlouhých třiačtyřicet minut se v dnešním utkání čekalo na úvodní trefu. Připsali si ji, a nutno přiznat, že po zásluze, domácí borci. Drtiči byli herně i střelecky aktivnější a v rozmezí necelých 250 vteřin mezi 43. a 47. minutou rozsvítili brankové svělo za hostující svatyní hned třikrát. Hosté pak odpověděli dvěma slepenými góly, ale víc už se toho na hodonínském ledě neudálo a tři body tak zůstávají u řeky Moravy.
10.3.Hradec Králové uštědřil mladým Drtičům nejvyšší porážku v sezoněHRK - HOD 11:2, 36.kolo | RedakceV neděli 9. března si z Hradce Králové hodonínští junioři odvezli velký debakl. Ve třetí minutě se hráči z jihu Moravy sice ujali vedení brankou Rauše, ale to bylo ze strany Hodonína, co se vstřelených gólů týče, na dlouhou dobu vše. Domácí tým ještě do první přestávky třemi góly strhnul vedení na svou stranu, ve druhé periodě přidali Královští lvi další čtyři branky a bylo v podstatě po zápase. V poslední části snižoval na 2:7 z pohledu Drtičů Dufek, ale v pohodě hrající domácí hráči v závěrečných sedmi minutách přidali ještě další čtyři přesné zásahy, a nadělili tak hodonínským juniorům celkem jedenáct branek.
6.3.ČF5: Prostějov nakonec udolal houževnatý Frýdek, Vsetín dokonal skvělý obrat v sérii s OpavouRedakcePátá čtvrtfinálová utkání definitivně rozhodla o tom, kdo doprovodí do semifinále play-off Porubu a Přerov. Roli favorita nakonec potvrdili prostějovští Jestřábi, kteří sice své fanoušky hodně napínali, ale první krok v cestě za vysněným postupem do 1. ligy Hanáci v pátém duelu dotáhli do zdárného konce. Svědomí naopak zpytují hokejisté Slezanu. Opavě nestačilo ani vedení 2:0 na zápasy. Vsetín třemi výhrami v řadě opět dokázal, že žádné vedení ve vyřazovacích bojích neznamená definitivu. V semifinále se tak střetne Prostějov se Vsetínem a Poruba s Přerovem.
6.3.Dohravka proti Krkonoším mladým Drtičům nevyšla, z Vrchlabí se junioři vrací s prázdnouKRK - HOD 5:3, 30.kolo | RedakceV dalekých Krkonoších to mladým hodonínským Drtičům nejde. Ani ve druhém utkání na vrchlabském stadionu se svěřencům trenérů Prčíka a Krupicy nepovedlo dosáhnout na body. Mladé hodonínské pušky sice v šesté minutě vedly zásluhou Šály, na další přesný zásah ale hosté čekali až do závěru zápasu, kdy už slovácký celek prohrával o tři branky. Po gólech Tomiho a Janoty sice Hodonín snížil na rozdíl jednoho gólu, ale Krkonoše v samotném závěru zpečetily svou výhru 5:3.
4.3.ČF4: Poruba a Přerov prvními semifinalisty, zbylé dvě série musí rozhodnou až páté zápasyHOD - POR 4:5, 0.kolo | RedakcePlay-off vychodní skupiny 2. ligy už zná první dva semifinalisty. Po čtvrtých zápasech se jimi staly mužstva Poruby a Přerova. Ostravané vyhráli napínavé utkání v Hodoníně, které rozhodli až pět minut před koncem. To Zubři dokráčeli k postupu o poznání pohodlněji, v brněnských halách vyhráli Hanáci přesvědčivě 8:4. Dvěma loňským i předloňským finalistům skupiny Střed tak letos sezona skončila už ve čtvrtfinále. Mečboly svých soupeřů naopak odvrátili hokejisté Prostějova a Vsetína. Jestřábi kanonádou v poslední dvacetiminutovce, Valaši pak hektickým závěrem zápasu, kdy se jim povedlo nejprve vyrovnat a pak v nájezdech urvat druhé vítězství.
3.3.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2013/14 (23)RedakceKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 24. února do 2. března 2014.
3.3.Strhující utkání urvala Poruba, proměnila mečbol a postupuje do semifináleHOD - POR 4:5, 0.kolo | RedakceDnešní utkání na hodonínském ledě nabídlo výbornou podívanou a vzhledem k důležitosti zápasu se hrál nečekaně ofenzivní hokej. Do třetí třetiny se šlo za stavu 4:4. Už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, když tři a půl minuty před koncem poslal Porubu do trháku Lukáš Hruzík. Drtiči pak vrhli všechny síly do útoku a dokonce nastřelili tyč, ale víc už nestihli a do semifinále tak postupují hokejisté Poruby. Drtiči však předvedli srdnatý výkon, za který se rozhodně nemusejí stydět.
2.3.Na šestý pokus to konečně vyšlo! Junioři prolomili prokletí jménem Přerov, vyhráli 2:1HOD - PRE 2:1, 34.kolo | RedakceVelmi povedený víkend za sebou mají hodonínští junioři. Po páteční nejtěsnější výhře nad Havířovem si v dnešním odpoledním duelu s neoblíbeným soupeřem z Přerova připsali svěřenci trenérského dua Prčík - Krupica další tři body do tabulky. V pěti předchozích zápasech nedokázal slovácký celek vybojovat proti Hanákům ani jeden bod, dnes ale Drtiči tuto nepříznivou statistiku konečně zlomili. Na první branku Pavla Flory ještě hosté dokázali v závěru úvodní třetiny ve dvojnásobné přesilovce reagovat. Na vítěznou ránu Víta Černohouse z úvodu druhé periody už odpověď nenašli.
2.3.ČF3: Všechny čtvrtfinále i nadále pokračují, Frýdek, Poruba, Přerov a Opava jsou krok od postupuPOR - HOD 5:2, 0.kolo | RedakceFavorit favoritů Prostějov už před sezonou hrdě hlásil do světa jasný cíl, kterým byl, a stále, je první liga. Nyní jsou ale Hanáci v těžké situaci. Frýdek totiž po domácí výhře vyloupil i jestřábí hnízdo a vedou v sérii 2:1. Tento stav ostatně platí ve všech ostatních čtvrtfinále. Poruba neporušila pravidlo, že v sérii s Hodonínem vyhrávají vždy domácí mužstva a díky výhře 5:2 má také blíže k semifinále. Hrozbu vyřazení naopak odvrátili v dramatickém utkání brněnští Vysokoškoláci, kteří v Přerově vyhráli až na samostatné nájezdy. Poprvé se v letošním play-off radovali z výhry také Valaši. Těm se konečně podařilo dotáhnout do konce dobře rozehraný zápas na půdě opavského soupeře.
2.3.Čtvrtfinále, díl čtvrtý: Drtiči se na svém ledě pokusí odvrátit mečbol PorubyPOR - HOD 5:2, 0.kolo | RedakcePo třech duelech je stav čtvrtfinálové série mezi Hodonínem a Porubou 2:1 pro druhý tým základní části. Ostravský celek doma zvítězil i ve druhém utkání a na řadě tak jsou tentokrát zase hodonínští Drtiči. Pokud si chtěji Jihomoravané prodloužit sezonu, musí tým ze třetího největšího města České repoubliky bezpodminečně porazit. Utkání začíná na hodonínském zimním stadionu už dnes přesně v 18 hodin.
1.3.Videoreportáž z druhého čtvrtfinálového dueluHOD - POR 4:1, 0.kolo | RedakceDruhý díl čtvrtfinálového boje Hodonína a Poruby byl hodně podobný tomu prvnímu. Výteční brankáři, pečlivá defenziva a málo branek. Ještě dvě minuty před koncem byl po gólech Miklíka, Juráska a hostujícího Zachara stav naprosto totožný, jako v prvním duelu - 2:1. V závěru uklidnil domácí tribuny Peš a po něm ještě technickým zásahem uravřel skóre Štumpf.
1.3.Zápas juniorů s Havířovem rozhodla jediná branka z první minutyHOD - HAV 1:0, 33.kolo | RedakceFotbalovým výsledkem skončilo dnešní utkání Ligy juniorů mezi hodonínskými Drtiči a Havířovem. První a jediné branky se přítomní diváci dočkali už po uplynutí třiceti vteřin od úvodního buly. Postaral se o ni nejproduktivnější hráč domácího týmu Jakub Tomi. Oba celky si v dalším průběhu vypracovaly pár slibných šancí, ale golmani hráli v tomto duelu prim. Hodonínský Ondřej Luner vychytal první čisté konto v ročníku.
1.3.Můj dům, můj hrad platí i nadále. Poruba zvládla zápas na svém ledě a opět se ujala vedení v sériiPOR - HOD 5:2, 0.kolo | Redakce, foto Lukáš BajgarTaké ve třetím čtvrtfinálovém klání zůstalo zachováno pravidlo, že se z výhry raduje vždy domácí mužstvo. Ostravané se dostali brzy do vedení, ale v závěru první části srovnali Drtiči krok zásluhou přesilovkou trefy Nikolase Ketnera. Bohužel pro hosty ale v následujícím průběhu čtyřikrát v řadě mířili přesně pouze domácí borci, kteří tak odskočili na stav 5:1. Dvanáct minut před koncem zápasu hosté zásluhou trefy Petra Peše už jen korigovali na konečných 5:2 pro Porubu, která si tak připsala druhý bod a vede v sérii 2:1 na zápasy.