V březnu 2013 vyšly tyto články:

123>>
1.3.Základní část je za námi, jaká byla z pohledu Drtičů?Redakce Ve středu večer skončila dlouhodobá část letošního ročníku a už zítra se naplno rozběhnout boje v play-off. Ještě než sen tak stane, pojďme si připomenout pouť Drtičů dosavadním průběhem sezony, v níž získali rovných devadesát bodů a obhájili první místo z loňska se třiadvacetibodovým náskokem na druhou Techniku Brno.
1.3.PLAY-OFF 2013 V KOSTCERedakceVše pěkně pohromadě na jednom místě. Tak jako jsou fanoušci Drtičů zvyklí a jak to mají rádi. V tomto článku najdete během celého play-off to nejdůležitější, ať už kompletní rozpis a výpis všech výsledků, ale také třeba kanadské bodování vyřazovací části.
1.3.Brány play-off se otevírají, do Hodonína přiletí Žihadla!HOD - MOB 4:3, 0.kolo | RedakceŠestatřicet kol základní části uteklo jako voda. Již za pár hodin otevřou své brány vyřazovací boje. Drtiči stejně jako vloni dlouhodobou část zcela ovládli a do play-off tak vstupují z nejlepší výchozí pozice. Ve čtvrtfinále čeká na Drtiče souboj s překvapením soutěže - tím je nováček z Moravských Budějovic, jenž si ve své premiéře hned zahraje nadstavbovou část. První čtvrtfinálový duel začíná na hodonínském zimním stadionu v sobotu 2. března v 17 hodin. NESEĎTE DOMA A PŘIJĎTE FANDIT DRTIČŮM!
1.3.Suverénní Vsetín rozstřílel hodonínské torzoVSE - HOD 8:0, 34.kolo | RedakceBez většiny opor, které se již plně soustředí na play-off 2. ligy, dnes odcestovali junioři SHK k zápasu 34. kola do Vsetína. Již jistý vítěz soutěže z Valašska se připravuje na baráž o extraligu a s Drtiči, jimž chybělo hned několik hráčů základní sestavy, si v pohodě poradil a vyhrál jednoznačně 8:0.
2.3.Drama prvního čtvrtfinále rozhodly až samostatné nájezdy!HOD - MOB 4:3, 0.kolo | RedakcePrvní zápas letošního play-off nabídl zápletku jako z pera Agathy Christie, kterou musely rozuzlit až samostatné nájezdy. Sedmdesát minut zápasu mezi Drtiči a Žihadly totiž vítěze neurčilo. Hosté v první třetině utekli Drtičům o dvě branky, ale suverén základní části dokázal srovnat. Za stavu 3:3 se šlo do prodloužení, které však také nerozhodlo. Vítěze nakonec určila až pátá série samostatných nájezdů, v níž svou třetí trefou v zápase rozhodl o prvním bodu pro Drtiče Zdeněk Jurásek!
2.3.Prohlášení SHK HodonínKlubVedení klubu, realizační tým i hráči se distancují od chování několika „fanoušků“, kteří po zápase za stadionem bezdůvodně napadli bezbrannou fanynku Moravských Budějovic. Tyto lidi nepovažujeme za fanoušky Drtičů, protože svým nepochopitelným a neomluvitelným chováním pošpinili dobré jméno klubu i naprosté většiny slušných fanoušků. Všem je nám tohoto politování hodného incidentu moc líto. Chtěli bychom se omluvit fanouškům Moravských Budějovic za chování těchto lidí, za které se stydíme a uděláme vše pro to, aby tito lidé již na další zápasy Drtičů neměli umožněn přístup.

Hráči, realizační tým a vedení SHK Hodonín
3.3.„Na rozhodující nájezd jsem se přihlásil sám,“ prozradil Zdeněk Jurásek HOD - MOB 4:3, 0.kolo | RedakceSpoluhráči o něm říkají, že z jedné střely dokáže dát dva góly. Hodonínským hokejistům ale proti Moravským Budějovicím stačila v penaltové loterii i padesátiprocentní úspěšnost. Kanonýr Zdeněk Jurásek, který v základní hrací době vstřelil dvě branky, sice první nájezd neproměnil, ale v tom druhém už se nemýlil. Drtiči především díky přesné ráně sedmatřicetiletého útočníka zvítězili v úvodním čtvrtfinálovém duelu 4:3 na nájezdy a připsali si první bod v sérii.
3.3.ČF1: První zápasy pro domácí celky, Technika a Drtiči se ale na vítězství hodně nadřeliHOD - MOB 4:3, 0.kolo | RedakceVčera byly na čtyřech stadionech zahájeny čtvrtfinálové série letošního play-off. Ve všech čtyřech případech se radovali domácí favorité, ale ne vždy to byla jednoznačná záležitost. Drtiči zaspali se Žihadly začátek a nakonec slavili výhru až na nájezdy 4:3. Technika zvítězila nad Břeclaví také rozdílem jen jedné branky, ale v základní hrací době - 2:1. Žďár nedovolil Spartaku skórovat a vyhrál v pohodě 4:0. Nejvíce branek viděli diváci v Kolíně, kde domácí porazili Nymburk 6:2.
3.3.V pondělí je na programu druhé čtvrtfinálové utkání, tentokrát na VysočiněMOB - HOD 2:3, 0.kolo | RedakceJeden den volna a hurá - vstříc druhému čtvrtfinálovému duelu. Po sobotním nervy drásajícím utkání, které favorizovaní hodonínští hokejisté urvali pro sebe až v samostatných nájezdech, a nedělení chvilce na odpočinek, se v pondělí po obědě vydají Drtiči k odvetnému zápasu série se Žihadly. Druhé čtvrtfinále začíná na budějovickém stadionu v pondělí v netradičním čase 18.30.
3.3.Nepovedený víkend zakončili junioři v PoruběPOR - HOD 10:6, 35.kolo | RedakcePo výprasku ve Vsetíně nevyšlo hodonínské juniorce ani utkání v Porubě. Ve Slezsku prohrávali mladí Drtiči po první třetině 1:6 a bylo v podstatě po zápase. Po druhé části to už bylo 9:2 pro domácí a až v poslední třetině dokázali oslabení hráči z jihu Moravy alespoň korigovat na konečných 10:6 v jejich neprospěch.
4.3.Předprodej vstupenek na středeční třetí čtvrtfinále KlubChcete si zajistit vstupenky na středeční třetí čtvrtfinále play-off s Moravskými Budějovicemi s předstihem a vyhnout se tak možným frontám v den zápasu? Ano? Pak tak můžete učinit během předprodeje, který bude zahájen již v úterý a pokračovat bude i v den zápasu. Více informací v článku.
4.3.Nájezdový mág Jurásek rozhodl i druhé čtvrtfinále a přiblížil Drtiče k postupuMOB - HOD 2:3, 0.kolo | RedakceDruhé čtvrtfinále začalo o poznání opatrněji, než první utkání. První gól vstřelil před koncem druhé třetiny Pokorný. Chvíli po začátku posledního dějství Žihadla srovnala, ale když se devět minut před koncem trefil Špok, zdálo se, že Drtiči míří za vítězstvím. Domácí však v závěru vrhli všechny síly do útoku a odměnou jim bylo vyrovnání z hole Prkny. Stejně jako v prvním čtvrtfinále tak po prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich své umění opět ukázal matador Zdeněk Jurásek, který, stejně jako v prvním zápase, zvrátil nájezdovou loterii ve prospěch Drtičů.
5.3.ČF2: Břeclav a Nymburk srovnali krok, Drtiči a Žďár už mají mečbolMOB - HOD 2:3, 0.kolo | RedakcePo dvou čtvrtfinálových utkáních mají nejblíže k postupu žďárské Plameny, které zatím suverénně válcují Pelhřimov, kterému na jeho vlastním ledě nastříleli devět branek. Drtiči také vedou 2:0 na zápasy, ale se Žihadly je to velký boj. I druhé utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Série Brna s Břeclaví a Kolína s Nymburkem jsou zatím nerozhodné. Lvi vyhráli v nervózním utkání 3:1. Nymburk nepovolil Kozlům ani jednu branku a vyhrál přesvědčivě 5:0.
5.3.„Pro naše fanoušky máme všichni jen slova chvály,“ říká obránce Radim ŠťastnýMOB - HOD 2:3, 0.kolo | RedakceJeho úkolem je hlavně bránit a těchto povinností si, i spolu se svými hráči, ve včerejším druhém čtvrtfinále užil do sytosti. Zápas chvílemi připomínal šachovou partii, v níž nikdo nechce chybovat. Náboj však duel Drtičů se Žihadly nepostrádal. Vyvrcholení přišlo, stejně jako v sobotu u řeky Moravy, až v samostatných nájezdech, po nichž na zimním stadionu v Moravských Budějovicích vypukla oranžovo-modrá radost. Jak viděl důležitý zápas jeden z nejzkušenějších hráčů SHK Radim Šťastný se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.
5.3.Středeční večer bude v Hodoníně opět ve znamení hokejeHOD - MOB 12:0, 0.kolo | Redakce Čtvrtfinálová série se stěhuje z Vysočiny zpět na Slovácko. Drtiči vedou po dvou zápasech v sérii s Moravskými Budějovicemi 2:0, když oba předešlé duely rozhodli Jihomoravané až v samostatných nájezdech. Dnes tak budou mít svěřenci trenéra Baruse první mečbol. Utkání začíná na hodonínském zimním stadionu přesně v 18 hodin.
6.3.První mise splněna! Drtiči natočili Žihadlům dvanáctku a postupují do semifinále!HOD - MOB 12:0, 0.kolo | RedakcePo dvou předchozích těšných výhrách, které si Drtiči připsali až na samostatných nájezdech, se čekalo, že i třetí čtvrtfinále mezi Hodonínem a Moravskými Budějovicemi bude vyrovnanou bitvou. Relativně vyrovnaný stav byl ale jen v první třetině, kterou Drtiči vyhráli 2:0. V dalších dvou dvacetiminutovkách přidali po pěti přesných trefách a po přesvědčivé výhře 12:0 postupují v nejkratším možném čase do semifinále!
7.3.Předprodej vstupenek na první dva domácí zápasy semifináleKlubI když Drtiči ještě čekají na svého semifinálového soupeře, termíny, v nichž se semifinálové duely odehrají jsou již známy. Pokud si tedy chcete zajistit vstupenky na první dvě semifinálová utkání a vyhnout se tak možným frontám v den zápasu, můžete tak učinit během předprodeje, který bude zahájen již tento pátek. Více informací v článku.
7.3.ČF3: Hodonínští Drtiči a žďárské Plameny prvními semifinalisty, na soupeře si ale musí počkatHOD - MOB 12:0, 0.kolo | Redakce Pouze tři zápasy stačily Drtičům a Plamenům k tomu, aby v nejkratší možné době postoupili do semifinále letošního play-off. Hodonín si ve třetím duelu s chutí zastřílel a porazil možná až krutým debaklem budějovická Žihadla. Žďár přivítal Spartak, který ale do posledních chvil bojoval o prodloužení série, nakonec však i on potřetí padl. Zbylé dvě série ještě pokračují a 2:1 v nich vedou oba favorité, tedy jak Brno nad Břeclaví, tak Kolín nad Nymburkem.
8.3.„Byli jsme rádi, že jdeme právě na Hodonín,“ říká golman Žihadel Roman BoškaRedakceV létě byl u Drtičů na testech, nakonec si jej však vedení SHK nevybralo a jeho kroky si to tak namířily právě do Moravských Budějovic. Za měsíc třiadvacetiletý golman byl pro Drtiče ve čtvrtfinálové sérii největší překážkou v cestě do semifinále. Dvakrát jeho výkony v brankovišti dovedly utkání až do nájezdů, v nichž ale Žihadla ani jednou neuspěla. V posledním zápase sice inkasoval dvanáct branek, i tak byl ale budějovický Roman Boška jednou z hlavních postav celé série a proto jsme jej požádali o krátký rozhovor.
8.3.Junioři zakončili sezonu domácí prohrou s PřerovemHOD - PRE 1:6, 36.kolo | RedakcePoslední utkání sezony se hodonínským juniorů moc nepovedlo. Přerov uštědřil Drtičům lekci z produktivity a po dvou třetinách vedl už 0:5. V závěrečné části hosté přidali šestou přesnou trefu a až ve třiapadesáté minutě vstřelil Smetana aspoň čestnou branku. Hlavní úkol - tedy zachránit soutěž, se však juniorce povedlo splnit už s předstihem.