V březnu 2009 vyšly tyto články:

12>>
1.3.Myslím si, že ani na extraligu dorostu se nesejde tolik lidí, říká Michal ŠurýJan HochmanMladý a ambiciózní golman Michal Šurý, který hájí hodonínské barvy už druhou sezonu, se nám v rozhovoru svěřil nejenom s tím, kdy a jak s hokejem začínal, ale rozpovídal se i o tom, jak to momentálně vypadá v kabině juniorů SHK a z rozhovoru bylo jasně cítit, jak moc se těší na kvalifikaci o postup do první ligy, která už pomaličku začíná klepat na dveře.
1.3.Draci utnuli vítěznou sérii DrtičůSUM - HOD 5:2, 44.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaOsmizápasová vítězná série hodonínských hokejistů skončila. V utkání 44. kola nestačila Číhalova družina na šumperské Draky a podlehla jim na jejich ledě 2:5. Branky hostí vstřelili dva nejzkušenější hráči Zdeněk Jurásek a Milan Čárský, ale na výhru to nestačilo. Díky prohře Orlové, která dostala v Opavě výprask 9:2, okupují Drtiči nadále třetí místo tabulky.
2.3.Online rozhovor se Zdeňkem JuráskemJan HochmanTřiatřicetiletý útočník SHK, který aspiruje na neoficiální titul objev roku ve druhé lize, překvapuje svou fantastickou produktivitou. V dosavadním průběhu sezony si udržuje vynikající průměr téměř jednoho a půl bodu na zápas. Nyní máte možnost zeptat se jej na to, co Vás zajímá.
3.3.Do Hodonína přijede už jistě sestupující Velké MeziříčíHOD - VEL 7:2, 45.kolo | Jan HochmanV 45. kole bude Horácký hokejový klub z Velkého Meziříčí posledním soupeřem Drtičů v základní části na domácím ledě. Tým, který soutěž už jen dohrává a jistojistě po sezoně sestoupí do Krajského přeboru, porazili Drtiči před měsícem ve VelMezu vysoko 10:2 a připsali si tak nejvyšší výhru v sezoně. Bude se kanonáda opakovat a dočkají se fanoušci i doma střeleckého představení?
4.3.Poslední domácí zápas letošní základní části Drtiči vysoko vyhráliHOD - VEL 7:2, 45.kolo | V. Urubek, J. BártaHodonínští hokejisté museli k zápasu s posledním mužstvem přistupovat obezřetně, vrcholí totiž boj o pozice do play-off. Ale už po prvních šesti minutách domácí vedli 2:0 zásluhou Juráska a Protivného a jistě si kráčeli pro tříbodové vítězství. Nakonec se počet gólů v síti Kousala a později Betince zastavil na čísle 7. Zdeněk Jurásek získal další 3 body a jeho statistika v 42 zápasech základní části je skvělých 62 bodů (25 + 37).
6.3.Základní část zakončí Hodonín utkáním na prostějovském leděPRO - HOD 6:3, 46.kolo | V. UrubekDo zápasu s prostějovskými Jestřáby mohou jít Drtiči poměrně uvolněně, díky předchozímu vítězství nad Velkým Meziříčím si zajistili přímý postup do čtvrtfinále, bez nutnosti hrát ošemetné předkolo. Naopak snaha Prostějova dostat se do předkola play-off vrcholí. Jestřábi jsou sice v tabulce na 13. místě, ale mají stejně bodů jako Žďár a v takovém případě rozhodují vzájemné zápasy, které má Žďár lepší. Zcela bez šancí však není ani Pelhřimov.
7.3.Drtiči zakončili základní část porážkouPRO - HOD 6:3, 46.kolo | J. Hochman, M. Nadymáčková, M. KlimešV posledním utkání dlouhodobé části hodonínským hokejistům vůbec o nic nešlo a na Hanou tak odjížděli hlavně s tím, aby se nikdo nezranil. Podle toho vypadal i konečný výsledek. Na ještě přijatelných a konečných 6:3 snižovali hosté až dvěma brankami v posledních čtyřech minutách. Prostějovští tak výhrou nejspíše potvrdili svou účast v předkole play-off.
9.3.Úspěšný vstup juniorů do kvalifikace o první liguKAR - HOD 1:3, 1.kolo | Jan HochmanV pátek 6. března odstartovaly kvalifikační boje o postup do první ligy juniorů. Otevírací zápas svedl dohromady domácí hráče SK Karviná a hostující hodonínské Drtiče. Domácí šli na začátku utkání do vedení, další trefy si už ale připisovali hostující Drtiči a nakonec si odváželi cenné dva body za výhru 3:1. Necelých 48 po utkání v Karviné odehráli hodonínští mladíci další těžký zápas. V neděli je od 17ti hodin čekal "starý známý" pelhřimovský Spartak. Tentokrát šli do vedení hodonínští hráči. Spartaku se povedlo v 28. minutě sporným gólem vyrovnat, nerozhodný stav však trval jen 33 vteřin. Do vedení poslal Drtiče Zdenek Ševela. I podruhé se ale domácímu Pelhřimovu podařilo vyrovnat a druhé utkání kvalifikace skončilo remízou 2:2. Po dvou zápasech mají hodonínští junioři na svém kontě 3 body a hru o postup mají skvěle rozehránu.
10.3.Statistika SHK Hodonín po základní částiJan Hochman"Statistika nuda je, má však cenné údaje", jak se zpívá ve známé české pohádce Princové jsou na draka. Statistika SHK Hodonín pro příznivce hodonínskéhu klubu ale rozhodně nudná není. Zajímá Vás detailní bodování hráčů, návštěvnost či různá nej základní části sezony 2008/2009? V tom případě je následující článek určen právě pro Vás.
11.3.Břeclav překvapila Opavu, Šternberk loupil v BrněJan HochmanPrvními zápasy předkola včera odstartovaly boje v play-off druhé ligy. V úvodních střetnutích se více dařilo hostům. Výhodu domácího prostředí dokázali využít jen hokejisté Orlové, kteří jednoznačně porazili Žďár 5:1 a také vsetínští, ti porazili Nový Jičín až v prodloužení. Ve třech zbývajících utkáních zvítězili hosté. Největším překvapením je určitě vítězství Břeclavi na ledě Opavy, výhra Šternberku v Brně se dá také nazvat nečekanou.
13.3.Vsetín prvním čtvrtfinalistou , Žďár přehrál OrlovouJan HochmanHokejisté Vsetína postoupili jako jediní po dvou odehraných kolech předkola do čtvrtfinále. Břeclav, Šternberk ani Přerov nevyužili domácího prostředí, své mečboly nepřetavili na postupová vítězství a série se tak budou muset rozhodovat až v sobotním večeru. Žďár si v přestřelce, ve které padlo 11 branek, vynutil taktéž poslední rozhodující utkání. Třetí zápasy předkola, jejichž vítězové postoupí do čtvrtfinále, začínají v sobotu v 17.00.
13.3.Informace pro diváky před blížíčím se čtvrtfináleJan HochmanS blížícími se boji v závěrečné části sezony a také s ohledem na nedávný incident v Prostějově, přijalo vedení hodonínského klubu bezpečnostní opatření. Více se dozvíte v následujícím článku.
14.3.Legenda českého hokeje Václav Nedomanský slaví 65. narozeninyJan HochmanNejslavnější hokejista pocházející z Hodonína - Václav Nedomanský - slaví právě dnes své kulaté narozeniny. Malý medailonek věnovaný právě velkému Nedovi, jak se mu přezdívalo, si můžete přečíst v následujícím článku.
14.3.Orlová, Uničov, Šternberk a Opava jsou ve čtvrtfináleJan HochmanTřetí zápasy musely rozhodnout o posledních čtyřech týmech, které si vybojují právo hrát čtvrtfinále druhé ligy. Orlová nedala Žďáru sebemenší šanci a po vítězství 4:0 nastoupí v úterý doma proti Opavě. Hodonínští hokejisté a fanoušci se můžou, taktéž v úterý, těšit na fantastickou atmosféru - do Hodonína přijede Vsetín. Všechny výsledky a dvojice pro čtvrtfinále naleznete uvnitř článku.
16.3.Lístky na čtvrtfinále - předprodej - informace pro fanoušky soupeřeJan HochmanVstupné na play-off se zvyšuje o 10,- kč. Na stání tak bude stát lístek 60,- a na sezení 70,- kč. Permanentní vstupenky zůstávají v platnosti i na vyřazovací boje. Předprodej na 1. čtvrtfinálové utkání bude v pondělí od 17:00 do 19:00, v den zápasu budou pokladny otevřeny 3 hodiny před začátkem utkání.
16.3.Juniorka si s chutí zastřílela a zostudila KarvinouHOD - KAR 10:0, 4.kolo | Jan HochmanV exhibičním tempu a se skvělou podporou téměř osmi set domácích fanoušků porazili hodonínští junioři hosty z Karviné 10:0 a splnili tak další z cílů na cestě do první ligy. Hat-trickem se blýskli hned dva domácí hráči. Prvním je Marko Hučko, který ke třem brankám přidal ještě jednu asistenci, Michal Smejkal dokonce dvě a podílel se tak na celé polovině branek z desetibrnakového přídělu.
16.3.Brány čtvrtfinále se otvírají, přijede VsetínHOD - VSE 5:0, 1.kolo | Jan HochmanPo více než týdenním půstu, který spousta fanoušků vyplnila alespoň utkáním juniorů, se na ledě hodonínského zimního stadionu bude opět odehrávat zápas třetí nejvyšší soutěže v zemi. Druhá liga dospěla do čtvrtfinále a do Hodonína míří soupeř se slavnou historií, ale s novým názvem - Valašský hokejový klub, neboli - VHK Vsetín.
17.3.Hodonín jasně přehrál Vsetín a ujal se vedení v sériiHOD - VSE 5:0, 1.kolo | V. Urubek a J. HochmanPo první opatrné třetině se domácí Drtiči rozehráli ke skvělému výkonu a svému soupeři chvílemi notně motali hlavu. Střelecký účet načala největší hvězda domácích - Zdeněk Jurásek. Do druhé sirény se prosadili ještě Hoza a Kýhos a ve třetí části přidali další trefy Peš a Protivný. Michal Holeš udržel hned v prvním utkání play-off nulu a ve čtvrtek ve Vsetíně tak budou mít hodonínští hokejisté šanci proměnit mečbol.
19.3.Úvodní čtvrtfinále vyzněla pro favority, domácí týmy 100% úspěšnéJaroslav SvobodaOsm týmů má za sebou úvodní čtvrtfinálová utkání 2. ligy skupiny Východ a domácí celky potvrdily papírové předpoklady a více či méně jednoznačně dokráčely za úvodními vítězstvími v sériích hraných pouze na dva vítězné zápasy. Draci si na svém ledě poradili se Šternberkem, inkasovali pouze jedinkrát, naopak sedm branek soupeři nasázeli. Reportáž včetně statistiky ze zápasu i krátkého ohlasu jsme vám již nabídli, ohlasy šumperských aktérů utkání přineseme během dnešního večera. Po základní části druzí Bobři se doma natrápili s bojovným Uničovem a výsledek prvního zápasu může slibovat dramatickou sérii. Valašské Meziříčí zvítězilo 3:1. Třetím celkem, který se konečně po delším čekání zapojil do bojů v play-off, byl Hodonín. Ten na svém ledě přivítal Vsetín, který je často považován za černého koně celé soutěže. Jenže Valaši v TEZA aréně vybouchli, prohráli 5:0 a doma budou muset zachraňovat sérii. V posledním zápase skupiny Východ přivítala Orlová Opavu a opět se potvrdilo, že Slovan doma prohrávat prostě neumí. Slezan prohrál v prvním duelu 2:5 a tak pokud chce do semifinále, musí předvést obdobný kousek jako v předkole - otočit sérii. V západní části 2. ligy se rozehrálo play-off také, impozantně do 1. kola vstoupil Tábor, který nadělil Kozlům z Kolína debakl 8:0.
20.3.Kolaps ve třetí třetině stál Drtiče výhruVSE - HOD 7:3, 2.kolo | J. Hochman, R. Bařina, V. TrávníčekSlibný začátek, dobré pokračování a výbuch. Tak by se daly popsat třetiny druhého čtvrtfinalového utkání mezi hodonínským SHK a VHK Vsetín. Hosté šli do vedení ve dvanácté minutě po trefě Zábranského. Domácím se podařilo do dvou minut srovnat, ale z nerozhodného stavu se radovali jen 15 vteřin. Když ve druhé třetině zvýšili Drtiči své vedení na 3:1, vypadalo to, že se bude slavit postup už ve Vsetíně... Třetí třetina ale znamenala pro hosty těžké KO.