V únoru 2016 vyšly tyto články:

123>>
1.2.Junioři vezou z Uničova „povinnou“ výhru a již pět kol před koncem jsou jistým vítězem své skupinyUNI - HOD 1:4, 27.kolo | Jan HochmanV neděli v podvečer nastoupila hodonínská juniorka na uničovském stadionu proti místním mladíkům, proti kterým si Drtiči v polovině října s chutí zastříleli a zaznamenali zatím nejvyšší výhru v sezoně 12:1. Tentokrát se taková kanonáda nekonala. Na první gól se čekalo až do konce druhé třetiny, kdy se vedení ujali domácí hráči. Po změně stran se ale začala projevovat vyšší kvalita slováckého celku, který čtyřmi góly otočil utkání a po výhře 4:1 si domů veze opět všechny body. Díky zaváhání brněnského Warrioru v Přerově mají mladé hodonínské pušky pět kol před koncem základní části jisté první místo.
1.2.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (17)Jan HochmanI během posledního lednového víkendu pokračovaly mládežnické soutěže. Týmům hrajícím pod hlavičkou SHKM Hodonín se dařilo tak napůl. Nejlepší výsledek přivezli mladší dorostenci, kteří si díky povedené poslední třetině na orlovském stadionu připisují tři body za výhru 7:2. Starší žáci zase vyloupili Zlín, na jehož ledě zvítězili 7:4. Kompletní přehled všech zápasů mladých hodonínských nadějí najdete uvnitř článku.
2.2.První únorová středa napíše již osmatřicátou kapitolu napínavého seriálu s názvem „Jižanské derby“BRE - HOD 4:3, 39.kolo | Jan HochmanAno, je to tak. Už po osmatřicáté se proti sobě postaví dva velcí rivalové - břeclavští Lvi a hodonínští Drtiči. Poslední derby letošní základní části bude hostit břeclavská Ice Bors Arena, která opět očekává velkou invazi fanoušků vyznávajících oranžovo-modré barvy. I když to tak možná na první pohled nemusí vypadat, oběma týmům půjde ve vzájemném duelu o hodně. Ve hře totiž není jenom velká prestiž, ale také tři důležité body, které by si na svá konta rádi připsali oba soupeři.
3.2.Drtiči berou z derby jen bod, Břeclav udeřila dvakrát ve vlastním oslabení a sesadila Hodonín ze čtvrté příčkyBRE - HOD 4:3, 39.kolo | Jan HochmanDerby nemá favorita. Tohle cliché se dnes opět do puntíku potvrdilo. Drtiči se sice na konci první třetiny ujali přesilovkovou trefou Špoka vedení, ale domácí ve druhé části dvěma góly vývoj skóre otočili. Nejprve Vachutka a po něm ve vlastním oslabení Ivan zajistili Lvům jednobrankový náskok. Ten Lvi ještě navýšili po změně stran, kdy se opět ve vlastním oslabení podruhé v utkání trefil nejproduktivnější hráč domácích Vachutka. Drtiči však v pokračující přesilovce díky Nedvědově ráně snížili a dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny poslal Matula proměněným trestným střílením zápas do prodloužení, které ukončil po necelých třech minutách břeclavský obránce Dittrich.
4.2.INFOGRAFIKA: Baník opět naháněl body až v závěru utkání, bod navíc ale nakonec brali břeclavští LviBRE - HOD 4:3, 39.kolo | Jan HochmanZ Drtičů se stávají experti na prodloužení. Z posledních čtyř zápasů dospěly hned tři z nich do nastaveného času. Stejně jako v předchozích případech ale museli hodonínští hokejisté dohánět gólovou ztrátu. V Jižanském derby sice vedli, ale Břeclavi se pak podařilo třikrát za sebou skórovat a Drtiči v závěru mazali dvoubrankovou ztrátu. K výhře nevedla ani jasná střelecká převaha, stále totiž platí, že se Drtiči na góly neuvěřitelně nadřou.
5.2.Na Slovácko o víkendu dorazí poslední tým tabulky, proti kterému bude stát hodonínský lazaretHOD - VAL 4:2, 40.kolo | Jan HochmanUž tuto sobotu má východní skupina druhé ligy na programu už své jubilejní čtyřicáté kolo. Hodonínští hokejisté v něm na svém domácím stadionu přivítají hosty z Valašska. Oslabenému domácímu celku půjde o udržení šancí na to, že Drtiči začnou play-off na vlastním ledě. V cestě jim ale budou stát Bobři, kteří by po téměř měsíci opět chtěli ochutnat to, jak chutná vítězství. Utkání Hodonín - Valašské Meziříčí začíná v sobotu 6. února v 17.00 hodin.
5.2.Hodonínská juniorka parádně otočila zápas s brněnským Warriorem a připsala si už deváté vítězství v řadě!HOD - KOU 3:2, 28.kolo | Jan HochmanDevátý korálek dnes večer navlékly na vítěznou šňůru mladé hodonínské pušky. Ty sice po první třetině prohrávaly na vlastním ledě s Warriorem Brno o dvě branky, ale mladí Drtiči nesložili zbraně a ve zbývajícím průběhu po výborném výkonu třemi góly otočili skóre na svou stranu. V osmadvacáté minutě nejprve snížil Lukáš Škriba a o minutu a půl později vyrovnal na 2:2 Josef Lišaník. Rozhodující moment utkání nastal v osmé minutě poslední třetiny, kdy parádní obrat dokonal Erik Hložánek. Mladí Drtiči si díky této výhře ještě upevnili už tak dominantní postavení v tabulce jihomoravské části Ligy juniorů.
6.2.Drtiči v zápase s Valašským Meziříčím nezaváhali, proti soupeři ze dna tabulky berou všechny bodyHOD - VAL 4:2, 40.kolo | RedakceHodonínští hokejisté rozhodli o své výhře v prvních čtyřiceti minutách hry, kdy soupeře k ničemu nepustili a sami dokázali hned čtyřikrát skórovat. V první polovině hry se o obě branky postaral Dominik Matula, ve druhé třetině na něj navázal Petr Peš a těsně po něm junior Michal Venclík, který si připsal premiérový gól v mužské soutěži. Brankář Zavadil držel dvaapadesát minut čisté konto, v závěrečné fázi hry však hned dvakrát inkasoval. Domácí tak přehráli valašské Bobry 4:2.
7.2.„Hráli jsme v hodně slepené sestavě, takže jsme možná nebyli v roli úplného favorita,“ hlásí Michal VenclíkHOD - VAL 4:2, 40.kolo | Adam KrátkýTeprve dvacetiletý odchovanec hodonínského hokeje, který válí zejména za juniorský tým, si včera v podvečer připsal do svých statistik premiérovou trefu za první tým Drtičů. „Já si myslím, že se s tím pereme dobře a snažíme se vždy týmu pomoci,“ říká na adresu juniorské výpomoci v prvním týmu MICHAL VENCLÍK. S mladým talentovaným forvardem jsme si po utkání povídali nejen o duelu s Valašským Meziříčím, ale třeba i o tom, kolik jej bude první gólový zápis v mužském hokeji stát. Více již v našem rozhovoru.
7.2.INFOGRAFIKA: Drtiči ani ve čtvrtém letošním vzájemném zápase nedali Bobrům z Valašska žádnou šanciHOD - VAL 4:2, 40.kolo | Jan HochmanJihomoravský celek v sobotním utkání 40. kola východní skupiny potvrdil, že Bobři patří v aktuálním ročníku mezi nejoblíbenější soupeře. Ani na čtvrtý pokus se Valachům nepodařilo na Drtiče vyzrát a Baník si díky výhře 4:2 připisuje důležité body v honbě za co nejlepším umístěním. Utkání bylo speciální zejména pro útočníka Michala Venclíka, který se poprvé v dospělém hokeji zapsal mezi střelce. Hosté se střelecky prosadili až v samotném závěru, kdy se jim podařilo zužitkovat dvě přesilové hry.
8.2.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (18)Jan HochmanSkvělý víkend prožily mladé hodonínské naděje. Starší dorostenci vyhráli oba své duely nad Technikou a Frýdkem-Místkem. Jihomoravské derby se Sovami zvládli i mladší dorostenci. Žáci doma přivítali Uherský Brod a obě kategorie si připsaly dvouciferná vítězství. Do zelena zbarvili svůj výsledek ze zápasu na znojemském zimním stadionu i hráči čtvrtých tříd, třeťáci ze čtyř víkendových utkání prohráli jen jedenkrát. Kompletní přehled najdete jako vždy uvnitř článku.
9.2.Základní část se blíží ke svému konci, čtvrté místo budou Drtiči tentokrát hájit na ledě šestých ŽihadelMOB - HOD 3:0, 41.kolo | Jan HochmanJedenačtyřicátou zastávkou na rozpisu zápasů hodonínských Drtičů v letošní dlouhodobé části 2. ligy je malý a útulný zimáček v Moravských Budějovicích. Směr Vysočina se jihomoravský celek vydá už ve středu 10. února po obědě, a ač stále značně oslaben, bude se tým trenérů Beťka a Prčíka snažit přivést z horkého ledu Žihadel body, které Drtiči nutně potřebují v honbě za co nejlepším umístěním. Úvodní buly je naplánováno na osmnáctou hodinu.
10.2.Baník potřetí v sezoně nevstřelil ani jeden gól, z Moravských Budějovice se tudíž vrací Drtiči s prázdnouMOB - HOD 3:0, 41.kolo | Jan HochmanBez gólu se vyhrát nedá. Hodonínští hokejisté sice na bránu Moravských Budějovic vyslali 42 střel, ale brankář Žihadel Jiří Šťastný všechny rány pochytal a byl hlavním strůjcem dnešní porážky Baníku. Domácí tým se totiž dokázal v každé ze tří třetin jednou gólově prosadit a Žihadla si díky vítězství 3:0 připisují třetí výhru v letošních vzájemných zápasech. Baník ale i přes tuto porážku uhájil čtvrtou příčku, o kterou se bude nejspíše bojovat až do posledního kola.
11.2.INFOGRAFIKA: Drtiči by nejspíše gól v Budějovicích nedali, ani kdyby se hrálo až do půlnociMOB - HOD 3:0, 41.kolo | Jan HochmanDrtiči se včera na Vysočině střelecky trápili. Průměrně končí každá devátá střela Baníku za zády soupeřova brankáře, tentokrát se ale neujal ani jeden z dvaačtyřiceti pokusů. Jiří Šťastný v bráně Žihadel byl pro hodonínské hráče nepřekonatelnou překážkou. Slušně hrané utkání přineslo je po třech vyloučeních na obou stranách. Baníku se ale ani v přesilovce nepodařilo najít recept na domácího brankáře. Oranjes naopak už potřetí v posledních třech zápasech inkasovali gól při vlastní přesilovce.
11.2.„Měli jsme od druhé třetiny otěže zápasu ve svých rukou, ale nebyli jsme schopni dát gól,“ smutní Martin ŠpokMOB - HOD 3:0, 41.kolo | Adam KrátkýV rámci 41. kola zajížděli Drtiči na led nepříjemných Moravských Budějovic. Hosté věděli, že je na Vysočině nečeká snadné utkání, což vývoj samotného zápasu nakonec i potvrdil. Baník byl sice od druhé třetiny lepším týmem, ale ani jedna z dvaačtyřiceti střel neprošla za zády vynikajícího domácího brankáře. „Domácí gólman zachytal dobře. Přidala se k němu velká porce štěstí a naše střelecká nemohoucnost,˝ posteskl si po zápase útočník SHK MARTIN ŠPOK.
12.2.Souboj s Opavou slibuje velkou bitvu, oběma týmům jde tři kola před koncem základní části o hodněHOD - OPA 7:3, 42.kolo | Jan HochmanDrtiči mají na čtvrtém místě jednobodový náskok na ostravskou Porubu. Opavský Slezan se zase na dálku přetahuje o poslední místo zaručující účast v play-off s nováčkem z Kopřivnice. Oba soupeři tudíž potřebují každý bod a dá se tak očekávat, že zápas, který začne na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sobotu 13. února přesně v 17 hodin, bude velkým bojem od první do poslední vteřiny.
13.2.To byl panečku zápas! Baník nasázel v dramatickém souboji Opavě sedm branek a dál drží čtvrtou příčkuHOD - OPA 7:3, 42.kolo | Jan HochmanZápas, který se už podobal duelu play-off, zvládli lépe domácí. Ti byli po většinu utkání lepším týmem, což začali od druhé třetiny potvrzovat i gólově. Hattrickem se na vítězství podílel Dominik Matula, o další zásahy Baníku se postarali Kolář, Jedlička, Peš a na konečných 7:3 upravoval tři minuty před koncem utkání Tomi. Napínavý a tvrdý zápas plný osobních soubojů, který se divákům musel určitě líbit, okořenily i dva pěstní souboje. Baník se díky dnešnímu tříbodovému zisku nadále drží na čtvrtém místě.
14.2.INFOGRAFIKA: Dominik Matula skolil Slezan třemi góly, tvrdě hrající Opava u řeky Moravy bodovat nedokázalaHOD - OPA 7:3, 42.kolo | Jan HochmanKdyž po první části svítilo na tabuli skóre 0:1, asi jen málokdo by čekal, že zápas s Opavou nakonec nabídne celkem deset branek. Svým prvním hat-trickem v mužském hokeji se na výhře 7:3 podílel ve výborné formě hrající Dominik Matula. Tečku za divokým duelem udělal svou první trefou v sezoně Jakub Tomi. Hodně práce měl i sudí Humpolíček, který v utkání udělil dvacet nižších trestů a dva hráče poslal předčasně do kabin.
14.2.„Týmy v závěru sezóny dohání body kvůli umístění a proto je to občas velice vyhrocené,“ říká Robert JedličkaHOD - OPA 7:3, 42.kolo | Jan HochmanVe včerejším utkání proti Slezanu se šestadvacetiletý obránce Drtičů ROBERT JEDLIČKA dočkal svého druhého gólového zápisu v sezoně. Jeho úspěšná dorážka za záda opavského golmana Šafránka z šestačtyřicáté minuty byla navíc trefou vítěznou a prostějovský odchovanec z ní měl nefalšovanou radost. „Konečně jsem protrhl své gólové trápení. Doufám, že teď už budu produktivnější. Radost z gólu byla opravdu veliká, už jsem myslel, že se nedočkám,“ říká s úlevou věčně usměvavý obránce.
15.2.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (19)Jan HochmanDohrávaný zápas starších dorostenců s Bobry se změnil v solidní přestřelku, v níž měli navrch domácí borci. Mladší dorost na ledě Olomouce neuspěl. Své zápasy dohrávaly i žákovské kategorie, Vyškov si domů odvezl dvě porážky a jeden slušný výprask. Čtvrťáci pod hlavičkou společného týmu Hodonína a Břeclavi porazili Hamikovo, dařilo se ale i hráčům třetí a druhé třídy.