V únoru 2015 vyšly tyto články:

12>>
28.2.Hlavní cena zápasového zpravodaje? Jízdní kolo z Cyklocentra Vallová! K dostání bude i nový týmový plakátJan HochmanVedení hodonínského hokejového klubu si pro své fanoušky připravilo na druhé čtvrtfinálové utkání s Porubou velké lákadlo v podobě několika zajímavých cen tradičního přestávkového losování výherních zápasových zpravodajů. Hlavní cenou tentokráte jízdní kolo od Cyklocentra Vallová v hodnotě téměř osmi tisíc korun. Kromě toho budou u stánku se zpravodaji „za dvacku“ k dostání také plakáty s týmovým fotem. Plakátů je pouze omezené množství, tak neprováhejte svou šanci.
28.2.Nedělní podvečer nabídne na ZS Václava Nedomanského druhý čtvrtfinálový duel Hodonína s PorubouHOD - POR 1:3, 0.kolo | Jan HochmanNecelých pětačtyřicet hodin od prvního utkání čtvrtfinálové série mezi Drtiči a ostravskou Porubou je na jihu Moravy na programu druhý díl tohoto souboje. Po úvodním nezdaru mají hodonínští hokejisté šanci na reparát před domácím publikem, které Drtiče určitě požene za vítězstvím. Odveta na hodonínském ledě začne první březnovou neděli s úderem páté hodiny odpolední.
27.2.PLAY-OFF 2015 V KOSTCE. Rozlosování, výsledky a statistiky. Vše pěkně pohromadě a přehledněJan HochmanVše pěkně pohromadě na jednom místě. Tak jako jsou fanoušci Drtičů zvyklí a jak to mají rádi. V tomto článku najdete během celého play-off to nejdůležitější, ať už kompletní rozpis a výpis všech výsledků, ale také třeba kanadské bodování vyřazovací části.
27.2.Malé nahlédnutí do statistik východní divize třetí nejvyšší soutěže po základní částiJan HochmanZákladní část ročníku 2014/15 je minulostí. Redakce SHK oficiálního webu SHK Hodonín přinášela fanouškům, a to nejen těm hodonínským, celou sezonu po každém kole pravidelný souhrn, jehož součástí byl i neoficiální žebříček třiceti nejproduktivnjěších hráčů soutěže. V následujícím článku se můžete podívat na to, jak vypadají podrobnější statistiky po odehrání základní porce čtyřiačtyřiceti kol.
27.2.Hodonínským hokejistům první čtvrtfinále hrubě nevyšlo, z Poruby se vracejí s debaklemPOR - HOD 8:0, 0.kolo | Jan HochmanNa dnešní zápas, budou chtít všichni Drtiči co nejdříve zapomenout. V Ostravě hráčům ze Slovácka nevyšlo v podstatě vůbec nic a na porubském ledě utrpěli těžký debakl. Po první třetině prohrávali hosté sice jen o dvě branky, po čtyřiceti minutách ale svítilo na tabuli skóre 7:0 pro domácí a o vítězi nebylo nejmenších pochyb. Drtičům se i přes velkou snahu nepodařilo vstřelit ani čestnou branku a z Ostravy tak odjíždějí s vysokou porážkou 8:0.
27.2.„Musím konstatovat, že osmička je pro nás dnes ještě milosrdná,“ přiznává bez okolků útočník Petr PešPOR - HOD 8:0, 0.kolo | Jan HochmanV dresu s logem SHK Hodonín na prsou odehrál už přes 450 utkání, to dnešní na porubském zimním stadionu ale patří rozhodně mezi ty, na které nebude útočník PETR PEŠ vzpomínat v dobrém. Jemu ani nikomu z jeho spoluhráčů se nepodařilo překonat ostravského brankáře, naopak domácí střelci měli svůj den a celkem osmkrát rozsvítili světlo za brankou Baníku. A mohlo být i hůř. „Nebýt Kevina, který spoustu dalších šancí soupeře pochytal, mohlo to být ještě horší,“ říká po zpackaném utkání upřímně hodonínská čtyřicítka.
26.2.44. kolo: Břeclav v derby neuspěla, přesto uhájila osmé místo, vedoucí Přerov zakončil základní část porážkouBRE - HOD 3:5, 44.kolo | Jan HochmanVsetín tentokrát nedovolil žádné překvapení, nedal Karviné sebemenší šanci a na Lapači jasně zvítězil. Překvapení se naopak událo na ledě vítěze základní části z Přerova. Domácí stánek Zubrů totiž dokázala vyloupit brněnská Technika. Hokejisté Opavy otočili zápas s Porubou a nakonec slavili výhru na nájezdy. Jižanské derby Břeclavi a Hodonína skončilo i počtvrté v sezoně vítězstvím Drtičů. Lvi ale nemuseli smutnit, protože i přes prohru udrželi poslední postupové místo do play-off. Zaváhání Břeclavanů totiž nevyužilo Valašské Meziříčí, které v zápase o všechno doma nedokázalo porazit Nový Jičín.
26.2.Play-off klepe na dveře. Drtiči odstartují čtvrtfinálovou sérii na ledě ostravské Poruby už v pátek v podvečerPOR - HOD 8:0, 0.kolo | Adam Krátký, Jan HochmanČtyřiačtyřicet kol základní části je minulostí, teď začíná všechno od začátku a na ostří nože. Až do posledního kola se čekalo na to, koho hodonínští hokejisté vyzvou ve čtvrtfinále play-off. Osud tomu chtěl, že se o místo v semifinále po roce opět utkají mužstva Hodonína a Poruby. Velký souboj „Jihu proti Severu“ odstartuje už v pátek na ledě našeho soupeře, kterému mají Drtiči rozhodně co vracet.
25.2.Základní část zakončili Drtiči výhrou v Jižanském derby, na soupeře pro play-off si ale musí ještě pár minut počkatBRE - HOD 3:5, 44.kolo | Jan HochmanZávěrečné utkání dlouhodobé části hokejisté hodonínského SHK zvládli a připsali si letošní čtvrté a celkově již sedmé vítězství v Jižanském derby v řadě. Drtiči vedli na začátku druhé třetiny už 4:1, ale nakonec museli o vítězství bojovat až do samotného závěru, kdy ZDENĚK KUČERA svou druhou brankou v utkání pečetil na konečných 5:3 pro Baník. Ten se momentálně posunul na šestou příčku, ale z ní jej pořád může sesadit Nový Jičín, který své utkání ve Valašském Meziříčí stále ještě hraje. Pokud Baník vydrží na šestém místě, utká se ve čtvrtfinále se Vsetínem, pokud ne, čeká jej po roce opět souboj s Porubou.
25.2.Je tady repríza loňského čtvrtfinále. Drtiči (POZOR UŽ V PÁTEK!) po roce opět vyzvou silnou a ambiciózní Porubu!Jan HochmanAž závěrečné kolo a jeho poslední napínavý zápas musel rozhodnout o tom, s kým se hodonínští hokejisté utkají v úvodním kole letošních vyřazovacích bojů. Výhra v Jižanském derby Drtiče nakonec na šesté místo neposunula a slovácký celek se tudíž po roce opět utká ve čtvrtfinále s týmem HC RT TORAX PORUBA. Vzhledem k tomu, že zimní stadion v Porubě budo využívat jako azyl i extraligové Vítkovice, nastala změna v rozpisu zápasů této čtvrtfinálové série. Ta začíná na ostravském stadionu nikoliv až v sobotu, ale již v pátek 27. února. Rozpis celé čtvrtfinálové série najdete uvnitř článku.
25.2.V sobotu začne předprodej na nedělní čtvrtfinále, ceny vstupného zůstávají stejné jako v základní části!HOD - POR 1:3, 0.kolo | Jan HochmanHodonínští hokejisté vyzvou v prvním kole play-off stejného soupeře jako v minulém ročníku. Oproti všem ostatním čtvrtfinálovým sériím bude mít ta mezi Hodonínem a Porubou jiný jízdní řád. První utkání této série je na programu již v pátek v Ostravě, v neděli se pak na jihu Moravy odehraje druhé dějství této bitvy, na které se uskuteční tradiční předprodej. Ten bude v pokladnách ZS Václava Nedomanského probíhat jak v sobotu 28. února, tak i v den zápasu. Na zápas zůstávají v platnosti permanentní vstupenky a nemění se ani ceny vstupného. Více se dozvíte v článku.
24.2.Závěr základní části jak má být! V posledním kole je na programu Jižanské derby mezi Hodonínem a BřeclavíBRE - HOD 3:5, 44.kolo | Jan HochmanPoslední čtyřiačtyřicáté kolo dlouhodobé části soutěže odpoví hned na několik zajímavých otázek. Tou, která hráče i fanoušky hodonínských Drtičů v tuto chvíli zajímá asi nejvíce, je ta - s kým že se Baník utká ve čtvrtfinále letošního play-off. Zatím totiž není rozhodnuto, zda slovácký celek zkříží své hokejky s Porubou či Vsetínem. Na tuto, ale i další otázky budeme znát odpověď už ve středu chvíli po osmé hodině, kdy velké jihomoravské derby mezi Břeclaví a Hodonínem, bude vrcholit.
23.2.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2014/15 (23)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 16. do 22. února 2015.
23.2.43. kolo: Tři ze čtyř dvojic pro čtvrtfinále určí až poslední kolo, rozhodnuto je o posledním místěHOD - JFM 8:1, 43.kolo | Jan HochmanPouze čtyři utkání byla odehrána v rámci předposledního kola základní části východní divize 2. ligy. Utkání Poruby s Břeclaví totiž bylo pro nemoc hostujícího celku kontumováno ve prospěch ostravského celku. V zápase naděje neuspěla Karviná doma Proti Bobrům a zpečetila tak svůj pád do Krajské soutěže. Bobři naopak budou do posledního kola bojovat o osmé místo. Technika vymazala tříbrankové manko v zápase se Vsetínem a získala tři body. Hodonínští Drtiči rozstříleli odevzdaný Frýdek-Místek a připsali si nejvyšší výhru sezony. Přímý souboj o páté místo zvládl lépe opavský Slezan, který vyhrál na ledě Nového Jičína.
22.2.„Po těch zraněních, které nás letos stíhají, jsme se týmově semkli. Každý hráč je důležitý,“ hlásí střelec Zdeněk JurásekHOD - JFM 8:1, 43.kolo | Petr SvobodaV utkání s Frýdkem-Místkem patřil k nejlepším. Připsal si pět kanadských bodů za dva góly a tři asistence a výrazně tak přispěl k poslední domácí výhře Drtičů v letošní základní části. Jeho druhá formace si v zápase připsala celkem dvanáct bodů. Zdeněk Jurásek si polepšil na první pozici bodování SHK a volba na pozápasový ohlas tak padla jasně na devětatřicetiletého hodonínského snajpra.
21.2.V zápase s Prostějovem přišli hodonínští junioři o dvoubrankové vedení a prohráli potřetí v řaděHOD - PRO 2:5, 32.kolo | Jan HochmanKdyž v osmé minutě vedly hodonínské mladé pušky díky dvěma přesným zásahům Václava Melichárka o dvě branky, vypadalo to, že mají junioři SHK Hodonín nakročeno v zápase s prostějovskými Jestřáby k vítězství. Hosté ale ještě do první přestávky stihli srovnat a ve zbývajícím čase přidat další tři přesné trefy, zatímco domácím se už brankáře Gottwalda překonat nepodařilo.
21.2.Frýdek vzdoroval jen do půli zápasu. Drtiči nasázeli soupeři osm branek a poprvé v sezoně Slezany poraziliHOD - JFM 8:1, 43.kolo | Petr SvobodaPoslední domácí utkání v základní části hokejisté hodonínského SHK zvládli na výbornou. Soupeře, který na jih Moravy nepřivezl ani tři kompletní formace, od začátku zápasu zatlačili před jeho brankoviště. První třetina nakonec skončila jen jednobrankovým vedením Drtičů, ale od druhé části domácí začali svou převahu vyjadřovat i brankově. Nakonec se skóre zastavilo na stavu 8:1 pro Oranjes. Zdeněk Jurásek se blýskl pěti kanadskými body a svou premiérovou trefu mezi muži si do svých statistik zapsal dvacetiletý obránce Jiří Sedlák.
20.2.Naposledy v základní části doma. Hodonínští hokejisté hostí neoblíbeného soupeře z Frýdku-MístkuHOD - JFM 8:1, 43.kolo | Jan HochmanPo jednozápasové pauze se hodonínští hokejisté vracejí do kolotoče zápasů ve východní skupině druhé hokejové ligy. V sobotu v podvečer budou Drtiči na svém kluzišti hostit v posledním domácím utkání základní části letošního ročníku Frýdek-Místek. Podaří se Baníku poprvé v sezoně letos neoblíbeného soupeře porazit, nebo se i počtvrté v řadě bude radovat tým z Moravskoslezského kraje?
19.2.42. kolo: Přerov porazil Vsetín a je vítězem základní části, o osmé místo dál na dálku bojuje Břeclav a Valašské MeziříčíJan HochmanNový Jičín měl v Břeclavi nakročeno k výhře, nakonec se ale z důležitých bodů radovali domácí hráči. Podobný obrat se povedl i Bobrům, kteří na svém ledě dokonce dvakrát prohrávali o dvě branky, přesto dokázali famózní třetí třetinou Brno udolat. Přerov i počtvrté v sezoně porazil hokejisty Vsetína a dvě kola před koncem si zajistil vítězství v základní části. V derby mezi Opavou a Karvinou nedal Slezan svému soupeři žádnou šanci a zvítězil přesvědčivě 7:0. Druhé „severské“ derby ve frýdecké hale Polárka ovládli hosté z Poruby, kteří se bodově dotáhli na druhý Vsetín.
16.2.Oslabení hodonínští junioři podlehli v Brně tamnímu WarrioruKOU - HOD 6:2, 31.kolo | Jan HochmanDomácí Bojovníci vykročili k vítězství už v první periodě. Drtiči se sice ujali ve druhé minutě zásluhou Černohouse vedení, ale domácí do přestávky stihli skórovat hned třikrát a po dvaceti minutách tak vedli 3:1. Stejně se oběma týmům vedlo i ve druhé třetině a jelikož v závěrečném dějství už žádná branka nepadla, skončilo utkání 31. kola ligy juniorů vítězstvím brněnského Warrioru nad Hodonínem v poměru šest ku dvěma.