V únoru 2014 vyšly tyto články:

123>>
1.2.Baník nastřílel Vysokoškolákům sedm branek a veze si z Brna důležité tři body!TEC - HOD 3:7, 38.kolo | RedakceBitva o průběžnou a do play-off strategickou čtvrtou pozici vyšla o poznání lépe hodonínským Drtičům. Ti se veledůležitým třem bodům přiblížili už v průběhu první části, ve které dokázali v rozmezí tří minut vstřelit čtyři branky. V druhé dvacetiminutovce přidali Drtiči další dva zásahy a o vítězi bylo rozhodnuto. Domácí se v závěrečné části sice snažili a nastříleli Baníku tři branky, ale na zisk bodů to bylo málo. Drtiči se tak vracejí z Brna se třemi body a povzbuzující výhrou do závěru základní části.
2.2.Pavel Kříž: „Říkali jsme si, že musíme hrát pořád stejně, jako kdyby to bylo pořád 0:0“TEC - HOD 3:7, 38.kolo | RedakceVe včerejším zápase s Technikou si jedenatřicetiletý centr prvního hodonínského útoku PAVEL KŘÍŽ připsal na své konto svůj jubilejní čtyřicátý přesný zásah v dresu Drtičů. Celkem proti Technice zaznamenal čtyři kanadské body a byl tak jedním z hlavních strůjců důležité výhry Baníku v malém jihomoravském derby. Jeho gól navíc odstartoval málo vídanou gólovou smršť, během které Oranjes ve třech minutách vstřelili čtyři branky. „Čtyři góly za tři minuty jsem v kariéře asi ještě nezažil,“ říká jedna z opor SHK.
3.2.38. kolo: Břeclav prohrála osmý zápas v řadě, Poruba rozstřílela Orlovou, Baník zvládl derby v BrněTEC - HOD 3:7, 38.kolo | Redakce Orlová měla v derby s Porubou našlápnuto k překvapení, hosté ale zabrali a osmi góly tuto možnost rázně odmítli. Jihomoravské derby vyznělo lépe pro hodonínské Drtiče, kteří v Brně vyhráli a připsali si důležité body. Břeclav opět nezvládla závěr a prohrála doma s Novým Jičínem. Bez problémů si poradili vedoucí Jestřábi s posledním Valašským Meziříčím. Třetí místo si pojistila Opava, Slezan uhájil tříbodovou výhru v duelu s Frýdkem-Místkem. Šlágr kola se hrál na Lapači a díky lepším přesilovkám jej lépe zvládli domácí, kteří porazili Přerov a vyhráli poosmé v řadě.
3.2.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2013/14 (19)RedakceKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 27. ledna do 2. února 2014.
3.2.Novinky v A-týmu DrtičůRedakcePřed pár dny, konkrétně 31. ledna, vypršel termín, do kterého musely všechny týmy v zemi uzavřít své soupisky pro letošní ročník. Pár změn se událo i v kabině hodonínského prvního mužstva, tak se na ně podívejme trochu podrobněji.
4.2.Podaří se Drtičům navázat na výhru v Brně i v domácím duelu s druhou Porubou?HOD - POR 6:4, 39.kolo | RedakceV brněnském „mrazáku“ se Oranjes radovali z důležité výhry, která je posunula na průběžnou čtvrtou příčku tabulky. Ta je ale stále vyrovnaná a každé zaváhání může znamenat posun směrem dolů. S blížícím se koncem se počítá každý bod. Ty budou chtít Drtiči uzmout i v zítřejším domácím utkání s druhou Porubou. V případě, že se domácím podaří jakkoliv bodovat, zajistí si Drtiči bez ohledu na ostatní výsledky jistotu účasti ve vyřazovacích bojích.
4.2.Vyberte nejlepšího hráče měsíce lednaRedakceDnes ráno bylo spuštěno hlasování o nejlepšího Drtiče měsíce ledna 2014. Vyberte hráče, který byl podle Vás v průběhu minulého měsíce dle Vašeho názoru tím nejlepším. Hlasovat můžete do půlnoci 10. února 2014. A tak, jako vždy, malá prosba - hlasujte prosím jen jednou a neznevažujte tak samotné hlasování. Děkujeme.
5.2.Přestřelka u řeky Moravy nakonec vyzněla lépe pro domácí Drtiče, Poruba odjíždí s nepořízenouHOD - POR 6:4, 39.kolo | RedakceMoc branek se od dnešního utkání nečekalo. Opak byl ale pravdou. Tisícovka spokojených diváků viděla deset branek, z nichž šest padlo do sítě ostravského mužstva. To se sice ujalo vedení, ale pak se ke slovu dostali Drtiči, kteří si v prostřední části dvakrát dokázali vypracovat dvoubrankový náskok. A šancí bylo na domácí straně na mnohem více přesných zásahů. Hostující obrana ale několik dalších tutovek přežila a tak přišel trest v podobě vymazání hodonínského náskoku. Ten si ale Drtiči vzali rychle zpět a v závěru střelou do prázdné branky stvrdili Oranjes svou výhru. Třemi Kanadskými body k tomu přispěl i dnešní oslavenec David Skočovský.
6.2.„Museli jsme počkat, až nás někdo odtáhne,“ popisuje nečekané patálie s tkaničkami Lukáš VrbaHOD - POR 6:4, 39.kolo | RedakceVe včerejším utkání prožili domácí útočník Lukáš Vrba a porubský obránce Miroslav Javín nevšední situaci. Chvíli po polovině utkání se totiž hráči bruslemi zaklesli do sebe tak pevně, že musela být přerušena hra a oba nešťastníci po chvilce marné snahy o jejich vyproštění byli odvezeni za pomoci spoluhráčů na střídačku. Tam se po kratším boji se zákeřnými tkaničkami povedlo tato „siamská dvojčata“, za aplausu tribun a úsměvů všech kolem, osvobodit.
6.2.39. kolo: Bobři pětigólovým obratem drží šanci na záchranu, Drtiči potřetí v sezoně porazili PorubuHOD - POR 6:4, 39.kolo | Redakce Opavský brankář Šafránek udržel šesté čisté konto sezony, tentokrát nedovolil skórovat střelcům Orlové. Frýdek potrápil favorita, Jestřábi ale přeci jen vezou domů tři body. V souboji o záchranu nastříleli Bobři Lvům v poslední třetině pět branek a udrželi naději na vyhnutí se baráži. Vsetín dál válí, Jičín na Valachy nestačil a prohrál na svém ledě o dvě branky. Zubři udolali Techniku a přeskočili tak Vysokoškoláky v tabulce. Hodonín si potřetí v sezoně poradil s Porubou a Drtiči dál drží čtvrté místo.
7.2.O další důležité body jedou Oranjes bojovat do SlezskaORL - HOD 3:2, 40.kolo | RedakcePřed hodonínskými hokejisty je týden venkovních zápasů. Ještě před tím, než se ve čtvrtek vydají na Hanou za Zubry, je už v sobotu 8. února vyzve orlovský Slovan. Slezané jsou pět kol před koncem základní části stále nebezpečně blízko poslednímu místu, od něhož je dělí jen čtyři body. Drtiči zase urputně bojují o udržení pozice v první čtveřici. Hodonínští jsou v souboji severu proti jihu favoritem, ale jednoduché to ve Slezsku určitě mít nebudou.
8.2.Hodonín padl v nájezdech a z Orlové tak veze jenom bodORL - HOD 3:2, 40.kolo | RedakceNa branku se v dnešním utkání čekalo až do 26. minuty, kdy skóre otevřel domácí špílmachr Pavliš. Drtiči ale v polovině utkání dvěma góly z hole Filipa Velechovského otočili kormidlem ve svůj prospěch. Orlová se ale nevzdala a v úvodu poslední části srovnal opět Pavliš a nejproduktivnější hráč Slezanů nakonec v samostatných nájezdech dovršil hat-trick a rozhodl o tom, že v Orlové zůstaly dva body a na jih Moravy putuje jen jeden.
10.2.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2013/14 (20)RedakceKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 3. do 9. února 2014.
10.2.40. kolo: Vsetín vyhrál podesáté v řadě, Zubři konečně vezou výhru z venku, Drtiči v Orlové ztratili 2 bodyORL - HOD 3:2, 40.kolo | RedakcePoruba podruhé za sebou vyšla bodově naprázdno. Na druhý tým tabulky si opět vyšlápl tým bojující o umístění v první čtyřce - Přerov. Technika zlomila zápas s Novým Jičínem čtyřmi góly ve druhé třetině, na což už hosté nedokázali reagovat. Břeclav se dál trápí a na svém ledě utrpěla debakl od Frýdku-Místku. Prostějov ve šlágru přetlačil Opavu až na nájezdy. Tato dovednostní soutěž musela určit vítěze také v duelu Orlové s Hodonínem, dva body nakonec zůstaly ve Slezsku. Valašské derby zvládl o kousek lépe Vsetín, který vyhrál už desáté utkání za sebou.
11.2.„Neposlušné tkaničky“ Lukáše Vrby a Miroslava Javína se dostaly až do televizeRedakce, foto: Jiří ZaňátVideo se zamotanými tkaničkami se stalo hitem internetu a teď se dostalo už i na televizní obrazovky. Televize Prima včera večer ve svých „Diváckých zprávách“ odvysílala reportáž, včetně rozhovoru s hodonínským útočníkem Lukášem Vrbou. Záznam vysílání si můžete pustit po kliknutí na obrázek uvnitř článku. Reportáž začíná v čase 04:50.
12.2.V lednu dali fanoušci nejvíce hlasů Martinu ŠpokoviRedakceV prvním hlasování v novém roce to u Vás fanoušků vyhrál včerejší oslavenec Martin ŠPOK. Osmadvacetiletý útočník odehrál v lednu osm utkání v nichž si do statistik připsal šest branek a stejný počet asistencí. Druhý skončil brankář Filip Barus, jehož průměr byl jen těsně nad dvě inkasované branky na zápas. A dělené třetí místo patří druhému muži s maskou Zdenku Kotvanovi a kaptánovi Baníku Petru Pokornému.
12.2.Základní část se blíží ke svému konci, ve čtvrtek je na programu dohrávka v PřerověPRE - HOD 3:2, 41.kolo | RedakceDíky kolizi se zápasy české reprezentace na zimních hrách v Soči setrovu pozměnil jízdní řád závěru základní části 2. hokejové ligy. Utkání 41. kola v Přerově tak Drtiči místo tradičního středečního termínu odehrají až ve čtvrtek 13. února. Na Hanou jedou Drtiči s vědomím toho, že v případě výhry se mohou vrátit na čtvrtou příčku. Pokud naopak prohrají, dotáhnou se Zubři na jejich pátou příčku.
13.2.Z vyrovnaného utkání na Hané vyšli Drtiči na prázdno a zkomplikovali si boj o čtvrté místoPRE - HOD 3:2, 41.kolo | RedakceStřelecký účet dnešního utkání otevřeli v první třetině domácí Zubři, ale Drtičům se zásluhou Juráska podařilo do první pauzy srovnat. Ten samý hráč po dvou minutách druhé třetiny poslal hosty ze Slovácka do vedení, ale Zubři v závěru prostřední dvacetiminutovky vyrovnali. Rozhodující moment utkání přišel v 45. minutě, kdy mladý zlínský útočník ve službách Přerova Matula svou druhou brankou v zápase rozhodl o těsném vítězství Zubrů.
14.2.Po téměř třech týdnech volna se opět roztáčí juniorská ligaPRE - HOD 4:3, 29.kolo | Tomáš Chramosta, RedakceHodonínští junioři po necelých třech týdnech bez zápasového vytížení zajíždějí na led Přerova. Svěřenci trenérského dua Prčík - Krupica tak měli během reprezentační přestávky možnost zaměřit se na tréninkovou činnost a pokusí se ve zbývajících kolech vylepšit stávající postavení v nadstavbové tabulce Ligy juniorů. Podaří se jim oloupit Hanáky o cenné body na jejich půdě?
14.2.41. kolo: Prostějov je již jasným vítězem základní části, boj o čtvrté místo se dramatizujePRE - HOD 3:2, 41.kolo | RedakceHokejistům Frýdku-Místku se povedlo zastavit rozjetý Vsetín, který prohrál po deseti zápasech. Poslední Bobři sahali v duelu s Brnem po důležitých bodech, nakonec ale brala tři body Technika. Opava uštědřila trápící se Břeclavi další debakl, Lvi prohráli už jedenáctý zápas v řadě. Prostějov si v pohodě poradil s Orlovou a zajistil si nejlepší pozici do play-off. Po dvou porážkách se výhry dočkala Poruba, ostravský tým zvítězil na ledě Nového Jičína. Vyrovnaný zápas Přerova s Hodonínem vyhráli těsně domácí Zubři.