V únoru 2009 vyšly tyto články:

12>>
1.2.Hodonínští hokejisté slaví výhru 4:2 nad ŠumperkemHOD - SUM 4:2, 36.kolo | V. Urubek, R. KrůzaRelativně vyrovnaný hokej nabídlo střetnutí Drtičů a Draků. Hosté však byli nedisciplinovaní a nabídli domácím nevídané množství přesilových her. A hodonínští z nich vstřelili 3 branky. Zápas vyšel útočné formaci Čárský, Jurásek a Kýhos, která se postarala o tři kotouče v síti Pavla Maláče. Hodonín tak před návštěvou 1722 diváků sesadil Draky z vedoucí pozice druholigové skupiny Východ.
1.2.Junioři nadělili Telči desítku a stále drží první místoHOD - TEL 10:3, 23.kolo | Jan HochmanPoslední lednový den měl Krajský přebor JM a V zápasy 23. kola. Hodonínští junioři v něm přivítali nejslabšího účastníka celé soutěže - HC Telč. A jako hostitelé se ke svým hostům moc uctivě nechovali a zatížili konto jejich brankáře deseti brankami. Hostům se podařilo držet krok jen do druhé sirény, ve třetí třetině se domácí trefili hned šestkrát a Telč odjížděla směr Českomoravská vrchovina s pořádnou nadílkou. Na jednoznačném vítězství se nejvíce podílela pětka ve složení Rapant, Ševela, Pelikán, Navrátil, Průdek, která si dohromady připsala 13 kanadských bodů.
3.2.O další body budou Drtiči bojovat ve Velkém MeziříčíVEL - HOD 2:10, 37.kolo | Jan HochmanDruhá liga nabírá na obrátkách a do konce základní části zbývá odehrát posledních deset kol. To s pořadovým číslem 37 zavede hodonínské hokejisty na led nejslabšího účastníka soutěže - Velkomeriříčského HHK. Tým z Vysočiny však není ani přes tabulkové postavení radno podceňovat. V posledním kole vyloupili Uničov a záchrana ve městě "pod dálničním mostem" není nic nemožného. Na předposlední duo Pelhřimov - Břeclav ztrácí VelMez 8 bodů.
3.2.Z mužtva je výborný tým, který může dosáhnout výborných výsledků i v 1. lize, říká Adam JurčaJan HochmanNadějný útočník hodonínské juniorky, Adam Jurča, nám odpověděl na pár otázek. Dozvěděli jsme se kde studuje, jak se dostal přes Zlín a Uh. Ostroh až do Hodonína i na to, co jej nejvíc naštve. To vše se dozvíte uvnitř rozhovoru.
5.2.Baník přejel VelMez a uštědřil mu potupnou desítkuVEL - HOD 2:10, 37.kolo | V. Urubek, J. HochmanJen slova chvály musela padat na adresu hodonínských hokejistů po zápase 37. kola na ledě Velkého Meziříčí. Skvělý výkon celého mužstva, to byl klíč k debaklu, který Drtiči domácím uštědřili. Desetibrankový příděl načali Číhalovi svěřenci už v šesté minutě, v minutě 24. bylo de-facto po zápasu - na světelné tabuli svítil stav 0:5. O kýženou desítku se pak v samém závěru střetnutí postaral, stejně jako Petr Peš a Michal Rapant, dvougólový Vladimír Kýhos.
6.2.Rozlosování play-off sezony 2008-2009Jan HochmanV neděli 8. března skončila dlouhodobá část druhé ligy skupiny Východ. Do posledních chvil se bojovalo o poslední postupové místo do předkola play-off, které nakonec na úkor Prostějova ukořištil nováček naší skupiny SKLH Žďár nad Sázavou. Podrobný přehled dvojic a hracích dnů naleznete uvnitř článku.
7.2.Potvrdit stoupající formu můžou Drtiči v neděli proti JestřábůmHOD - PRO 6:1, 38.kolo | Jan HochmanPo nepovedeném období se zdá, že se Drtiči vrací do formy ze začátku soutěže. Z posledních pěti zápasů si připsali 11 bodů a v posledním si připsali i největší výhru sezony, když deklasovali VelMez na jeho vlastním ledě 10:2. Jestli se podaří Baníku navázat na dobré výkony z posledních kol a zároveň oplatit Jestřábům nečekanou porážku z posledního vzájemného zápasu, to se dozvíme už v neděli kolem půl osmé večer. Zápas mezi SHK Hodonín a HK Jestřábi Prostějov začíná 8. února v 17.00 na ZS TEZA v Hodoníně.
8.2.Jestřábi odlétají z Hodonína s debaklemHOD - PRO 6:1, 38.kolo | V. Urubek, R. KrůzaHodonínští hokejisté navázali na dobré výkony z předchozích utkání a slaví třetí tříbodovou výhru v řadě. Dařilo se Michalu Rapantovi, který ke dvěma gólům přidal asistenci. O osudu utkání bylo víceméně jasno už v začátku druhé třetiny, v těchto minutách Drtiči vedli už 5:0. Čisté konto Michalu Holešovi pokazil svým gólem Novák.
9.2.Junioři opět nadělovali, devítku si odvezli brněnští BuldociHOD - BUL 9:0, 25.kolo | Jan HochmanRovnoměrmě rozložené branky do všech třetin - v každé po třech. K tomu výborný výkon obou hodonínských golmanů, kteří měli sice málo práce, ale o to těžší zákroky, zvlášt ve třetí třetině, to byly. Tři branky v oslabení, dvě dokonce během šestnácti vteřin. Jasná střelecká převaha - 50:23. Tříbodoví Pelikán a Smejkal, a čtyřbodový Surový. To jsou ve zkratce nejdůležitější informace ze zápasu 25. kola KPJ JMaV, ve kterém mladí Drtiči deklasovali Buldoky 9:0.
9.2.Prodlouží hodonínští Drtiči vítěznou sérii i proti Žďáru ?HOD - ZNS 9:1, 39.kolo | Jan HochmanDruhý zápas na domácím ledě v řade odehrají hodonínští Drtiči. Po jasné výhře 6:1 a dvou boxerských vložkách s Prostějovem, čeká hráče trenéra Číhala tým SKLH Žďár nad Sázavou. Marodkou poznamenaný kádr Žďárských odehrál poslední utkání v Uničově jen s torzem týmu a marodka se jim nijak nevyprazdňuje. Skončí i čtvrté měření sil vítězstvím jednoho či druhého týmu o jednu branku, nebo bude výsledek jednoznačnější? Odpověď na tuhle otázku se dozvíme již zítra večer.
11.2.Spanilá jízda Drtičů pokračuje, příděl si odváží i ŽďárHOD - ZNS 9:1, 39.kolo | V. Urubek, J. Hochman, R. KrůzaTo byla jízda, panečku. Silně oslabení Drtiči, kteří do zápasu postavili jen 15 hráčů do pole, nedali soupeři ze Žďáru žádnou šanci a na cestu domů mu přibalili devět branek. O čtyři z nich se postaralo levé křídlo druhé útočné formace Drtičů Michal Hoza sám, na jednu přihrál a byl tak přímo k nezastavení. Hattricku docílil během pouhých sedmi minut. Michalu Holešovi opět pokazil shut-out jeden jediný přesný pokus soupeře - čestný úspěch hostů zaznamenal Martin Pleva.
14.2.Porazí rozjetí Drtiči o víkendu i přerovského Zubra?PRE - HOD 2:4, 40.kolo | Jan HochmanSe skvělou vizitkou z posledních zápasů pojedou borci se znakem SHK na prsou k utkání jubilejního 40. kola do Přerova. Baník válí. Z posledních čtyř kol získali Drtiči plný počet 12ti bodů a skvělé skóre 29:6. Trenéra Číhala může znepokojovat jen pohled na marody v týmu. V posledním měření sil, před měsícem, vyloupili přerovští Zubři ZS TEZA a vezli si domů dva body. Družina kolem kapitána Petra Pokorného má tedy v Přerově co vracet.
15.2.Drtiči porazili i Zubry a přibližují se první trojiciPRE - HOD 2:4, 40.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaAni nepříznivý stav 2:0, který na světelné tabuli svítil už na začátku páté minuty, nesrazil hodonínské hokejisty do kolen. Ještě do první přestávky se povedlo zásluhou Kýhose a Protivného vyrovnat. Vítěznou branku si pak v polovině utkání připsal ve velké pohodě hrající Michal Hoza a definitivní podobu dal výsledku famózní Zdeněk Jurásek. Drtiči tak čtyřicátou bitvu letošní sezony nakonec dovedli na přerovském ledě k vítězství 4:2.
15.2.Online rozhovor s Michalem HolešemJan HochmanHistoricky první online rozhovor na webu hodonínských Drtičů je tady! Respondenta jste si v hlasování, kterého se zúčastnilo 375 fanoušků, vybrali sami. S velkou převahou a celkem očekávaně jej vyhrál brankář hodonínského SHK Michal Holeš.
16.2.Junioři si odváží z dalekého Pelhřimova bodPEL - HOD 3:3, 26.kolo | Jan HochmanUž jen dvě utkání zbývají odehrát hodonínským juniorům v základní části své soutěže. Po remíze na ledě druhého Pelhřimova, o kterou se tři minuty před koncem zápasu postaral kanonýr Drtičů Tomáš Zelinka, drží mladíci z jihu Moravy tříbodový náskok právě před svým zatím posledním soupeřem. Znamená to tedy, že v posledních dvou zápasech (22.2. doma Velké Meziříčí, 26.2. v Břeclavi) je může jen totální kolaps a ztráta všech bodů připravit o konečné první místo v Krajském přeboru juniorů Jižní Moravy a Vysočiny.
17.2.Zasněžený Hodonín přivítá rozjetý ŠternberkHOD - STE 3:2, 41.kolo | Jan HochmanAni rozmary přírody a příval sněhové nadílky nezastaví koloběh druhé hokejové ligy. Ta má na pořadu už 41. kolo základní části, ve kterém se na ZS Teza představí hokejisté Šternberku. Drtiči protáhli šňůru vítězných zápasů už na pět a i ve značně okleštěné sestavě hlavně svými výkony dávají tu nejlepší pozvánku na další domácí zápas. Přijďte ve středu 18. února i Vy podpořit hodonínské Drtiče.
19.2.Dalším poraženým na hodonínském ledě je ŠternberkHOD - STE 3:2, 41.kolo | V. Urubek, R. KrůzaUtkání mezi týmy Hodonína a Šternberku bylo velmi vyrovnané. Do vedení šli už v 3.minutě domácí. V poslední sekundě 1. třetiny proměnil trestné střílení Jurásek a strhl vedení na domácí stranu. Když ve druhé třetině přidal další branku Hoza, hodonínští se přiblížili třem bodům. Hosté však rychle snížili a v poslední třetině se snažili o srovnání. Úspěšní ale nebyli ani se šesti bruslaři a vítězná série Drtičů se tak protáhla už na 6 zápasů. Zajímavostí také je, že Zdeněk Jurásek si připsal další 2 body a jeho bodová série pokračuje.
21.2.V neděli čeká Drtiče derby na TechniceTEC - HOD 1:5, 42.kolo | Jan HochmanDerby zápas, na který se každý fanoušek SHK těší a zápas, který, ač na ledě soupeře, hrají Drtiči vždy jako v domácím prostředí a s obrovskou fanouškovskou podporou. To je nejbližší program, který čeká hodonínské hráče. Technika prochází, dle vlastních slov, krizí. Z posledních osmi utkání vybojovala jen 6 bodů. Prodlouží Drtiči vítěznou sérii, nebo se ji podaří oslabeným brňanům po šesti zápasech utnout?
22.2.Technika na skvěle hrající Drtiče nemělaTEC - HOD 1:5, 42.kolo | Jan Hochman, Josef BártaVenkovní zápas s domácím prostředím zvládli hodonínští hokejisté na výbornou. Podporováni čtyřmi stovkami věrných fanoušků, naložili domácím brňanům "bůra". Vítězství se zrodilo už v první polovině zápasu, kdy se postupně trefovali Kýhos, Matušek, Michal Rapant, Čárský a Barták. Až v poslední části zaznamenali domácí aspoň čestný úspěch v podobě trefy exDrtiče Michala Hrtúse. Drtiči zvítězili 5:1, připisují si další tři body do tabulky a vítěznou šňůru natáhli už na 7 zápasů.
23.2.Online rozhovor s Radimem ŠťastnýmJan HochmanRadim Šťastný je jedním ze služebně nejstarších Drtičů a oranžovo-modrý dres obléká již pátou sezonu. Od samého začátku svého působení se stal jistotou zadních řad a obávaným střelcem od modré čáry. I přes méně podařenou sezonu co se produktivity týče si stále drží svůj standard. Po vůbec prvním online rozhovoru a palbě otázek na Michala Holeše, máte nyní možnost zeptat se právě Radima Šťastného.