V prosinci 2019 vyšly tyto články:

30.12.Drtiči před Silvestrem rozšiřují kádr. Ze Zlína do Hodonína na střídavé starty přicházejí tři šikovní junioři Redakce, Foto: Jiří Zaňát, PSG Berani ZlínH O D O N Í N - Vedení SHK Drtiči Hodonín na konci roku 2019 rozšířilo kádr o tři jména. Soupisku druholigového týmu doplnili šikovní mladíci Jáchym Janošek, Sebastian Fajkus a Matěj Sebera. Trojice zlínských juniorů bude na Slovácku působit do konce letošní sezony formou střídavých startů.
27.12.Chci a dělám všechno pro to, aby hokej v Hodoníně fungoval, říká šéfka Drtičů Jana Gajošová Redakce, Foto: Šéfka Drtičů Jana Gajošová s motocyklovou legendou Otto Krmíčkem, který letos v únoru oslavil devadesáté narozeniny. "Je to můj kamarád a člověk, od kterého se mohou všichni učit," říkáH O D O N Í N - Zápasy už zdaleka tolik neprožívá jako dřív. I když jí výsledky Drtičů ve druhé hokejové lize nejsou lhostejné, umí se nad porážky i nepřesné verdikty povznést. I když nespokojenost stále dokáže dát najevo, do kabiny za hráči nechodí zdaleka tak často, jak dřív. „Chci a dělám všechno proto, aby hokej v Hodoníně fungoval,“ vysvětluje předsedkyně slováckého klubu Jana Gajošová.
21.12.Fanoušci dárek v podobě vánoční výhry nedostali. Drtiči v souboji o čtvrté místo podlehli Valašskému MeziříčíHOD - VAL 2:4, 27.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínským hokejistům poslední utkání letošního roku nevyšlo. Drtiči věrným fanouškům vytouženou výhru, jak si přáli na transparentu, před vánočními svátky nenadělili. Svěřenci trenérů Konečného a Janáse v souboji o čtvrté místo podlehli Valašskému Meziříčí 2:4 a v tabulce východní skupiny klesli na páté místo. Slováckému celku k bodům nepomohly ani skvělé zákroky výtečného gólmana Kubáně ani přesné zásahy obránce Miklíka a útočníka Poláka.
21.12.Zápas nám nastavil zrcadlo a ukázal, kde nás momentálně nejvíce tlačí bota, prohlásil spolehlivý brankář KubáňHOD - VAL 2:4, 27.kolo | Redakce, Foto: Miroslav Pergl, www.sumpersky.denik.czH O D O N Í N - Dělal, co mohl. Hlavně ve třetí třetině se v brankovišti činil. Bravurními zákroky deptal protihráče a Drtiče držel v naději na bodový zisk. Ani výtečný výkon gólmana Andrease Kubáně ale hodonínským hokejistům v souboji o čtvrté místo ve východní skupině nepomohl, slovácký celek podlehl Bobrům 2:4 a s rokem 2019 se rozloučil porážkou.
20.12.Změny v českém hokeji: z Chance ligy se bude zase sestupovat, počet účastníků se sníží ze sedmnácti na čtrnáctRedakceH O D O N Í N - Druhá nejvyšší soutěž bude od sezony 2020/2021 opět sestupová. Během nadcházejících dvou ročníků se počet účastníků Chance ligy zredukuje ze sedmnácti na čtrnáct. Na čtvrtečním zasedání o tom rozhodl výkonný výbor Českého hokeje. „S nižšími počty mužstev vzrostou konkurence a kvalita soutěží,“ uvedl v tiskové zprávě prezident svazu Tomáš Král.
19.12.Poslední zápas roku 2019 je tady. Drtiči před Vánoci vyzvou Bobry z Valašského Meziříčí. Půjde o čtvrté místo HOD - VAL 2:4, 27.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínští druholigoví hokejisté mají před sebou poslední letošní šichtu. Drtiči v závěrečném utkání roku 2019 vyzvou v souboji o čtvrté místo Valašské Meziříčí. Slovácký celek má před Bobry jednobodový náskok, který se před vlastním publikem pokusí ještě navýšit. Atraktivní souboj 27. kola začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sedmnáct hodin.
18.12. Druhá liga se každým rokem zvedá. Hra se příchodem mladších hráčů hodně zrychlila, všímá si Sedláček RedakceH O D O N Í N - Je nejmladším hráčem na soupisce hodonínských Drtičů. Obránce Tomáš Sedláček v pondělí 16. prosince oslavil osmnácté narozeniny. Jako dárek si nadělil první bod v dresu SHK a také výhru nad vedoucím Šumperkem. „Samozřejmě jsme všichni měli velkou radost. Dva body se nám budou hodit,“ ví odchovanec Komety, který letos kromě druhé ligy mužů nastupuje také za Warriors Brno v juniorské extralize. Šikovný bek letos odehrál už sedmatřicet utkání.
14.12.Předvánoční pohádková výhra. Nebojácní Drtiči zaskočili vedoucí Draky, které v nájezdech zlomil Komínek SUM - HOD 5:6, 26.kolo | Redakce, Foto: Miroslav Pergl, www.sumpersky.denik.czH O D O N Í N - To, co se jim nepovedlo na začátku října, úspěšně dotáhli v posledním letošním venkovním zápase. Hodonínští hokejisté i podruhé v sezoně bodovali na ledě vedoucího Šumperku. Zatímco ale v 8. kole padli na ledě lídra 5:6 po prodloužení, v sobotu suverénní Draky stejným výsledkem pokořili v samostatných nájezdech. Přestřelku v šesté sérii rozhodl hostující útočník Tomáš Komínek. Drtiči po senzačním předvánočním pohádkovém triumfu zůstali v tabulce druholigové východní skupiny na čtvrtém místě.
12.12.Poslední výjezd v roce 2019. Drtiči míří do Šumperku, kde se postaví suverénním Drakům. Zaskočí favorita? SUM - HOD 5:6, 26.kolo | Redakce, Foto: www.dracisumperk.czH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté mají před sebou poslední venkovní utkání roku 2019. Drtiči se v sobotu představí v Šumperku, kde vyzvou vedoucí tým východní skupiny druhé ligy. Draci zvítězili třináctkrát z posledních čtrnácti utkání, ve středu si poradili s Kopřivnicí a do zápasu půjdou v roli velkého favorita. Drtiči se ale lídra nebojí, vždyť na začátku října urvali na severu Moravy cenný bod. S prázdnou se nechtějí domů vracet ani tentokrát. Atraktivní duel 26. kola startuje ve Škoda aréně v sedmnáct hodin, fanoušci Drtičů ho mohou sledovat na kanále Youtube.
11.12.Povedlo se. Drtiči ve šlágru zdolali Havlíčkův Brod. V prodloužení cenné dva body vystřelil obránce MiklíkHOD - HBR 2:1, 25.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté s favorizovaným Havlíčkovým Brodem doma neprohráli ani podruhé v sezoně. Drtiči ve středečním utkání 25. kola druhé ligy urvali proti soupeři z Vysočiny cenné dva body. Slovácký celek nakopla rychlá branka Toma Poláka hned v 5. minutě. Bruslaři v prostřední části hlavně díky výtečnému brankáři Holíkovi přečkali vyložené šance a v závěru druhé třetiny skóre zásluhou Holendy srovnali. Zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm byli šťastnější domácí, když vyrovnaný duel v 63. minutě rozsekl obránce Martin Miklík. Slovácký celek se po výhře 2:1 posunul před Valašské Meziříčí na čtvrté místo východní tabulky.
11.12.Produktivní obránce Martin Miklík dva body bere. „Havlíčkův Brod je pro nás velmi těžký soupeř,“ přiznává HOD - HBR 2:1, 25.kolo | RedakceH O D O N Í N - Díky výtečnému zásahu brankáře Kubáně v prodloužení přečkali velkou příležitost soupeře a po následné akci udeřili. Obránce Martin Miklík se po spolupráci Matuly a Charváta obtočil kolem hostující branky a nechytatelně poslal kotouč pod břevno. Gólman Havlíčkova Brodu Martin Holík se po puku natahoval marně. Drtiči díky trefě zkušeného zadáka přemohli favorizované Bruslaře 2:1 a dostali se před Valašské Meziříčí na čtvrté místo východní skupiny.
10.12.Matula v rozhovoru pro hokej.cz: Umístění není vůbec špatné. Můžeme být černý kůň play-offOndřej Mach, www.hokej.czH O D O N Í N - Loni byl druhým nejproduktivnějším hráčem druhé ligy a na čele statistik proháněl Kamila Bříšku. Dominik Matula pokračuje v bodové jízdě i letos a svými výkony táhne omlazený Hodonína.
10.12.Skončí Polák ve druhé lize kvůli trénování mládeže? „Pro mě je to nepochopitelné," zlobí se trenér KonečnýRedakce, Foto: www.bkhb.czH O D O N Í N - Až doteď mlčel. Nevraživost a výpady fanoušků a lidí z klubu SHKm Hodonín dlouho nevnímal. Před svým příchodem k Drtičům si naopak myslel, že by oba kluby mohly vedle sebe normálně fungovat a vzájemně si pomáhat. Že by třeba hráči pendlovali mezi druhou ligou a krajským přeborem, úterní incident ho pořádně vytočil.
9.12.Vyšlápnou si na Bruslaře? Drtiči v předposledním letošním domácím zápase vyzvou Havlíčkův BrodHOD - HBR 2:1, 25.kolo | Redakce, Foto: www.bkhb.czH O D O N Í N - Vánoční svátky se kvapem blíží, hodonínští hokejisté do Štědrého dne odehrají před vlastním publikem už pouze dvě utkání. A hned středeční zápas nabídne atraktivní podívanou. Drtiči se totiž ve šlágru 25. kola východní skupiny druhé ligy utkají s Havlíčkovým Brodem. Předcházející dva duely vždy ovládl domácí tým, slovácký celek chce tuto nepsanou tradici dodržet a věrné fanoušky potěšit nejenom pohlednou hrou, ale hlavně vítězstvím nad silným protivníkem. Duel Drtičů s Bruslaři startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v osmnáct hodin.
7.12.Drtiči po pěti zápasech vyšli bodově naprázdno. Duel v Novém Jičíně rozhodla první třetina, trefa Mlynáře nestačilaNJI - HOD 3:1, 24.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté po pěti zápasech vyšli ve druhé lize bodově naprázdno. Drtiči na ledě Nového Jičína doplatili na pomalý rozjezd a dva náhodné góly v první třetině. Ve zbytku utkání totiž byli lepším týmem a jen nepřesná koncovka je připravila o lepší výsledek a nějaké body. Slovácký celek ve 24. kole podlehl Ďáblům 1:3 a v tabulce východní skupiny klesl za Opavu na páté místo. Jediný gól hostů na severu Moravy zaznamenal ve 45. minutě Tomáš Mlynář.
5.12.Změna v realizačním týmu Drtičů. Na lavičce Hodonína z rodinných důvodů skončil trenér Aleše Flašar RedakceH O D O N Í N - Realizační tým SHK Drtiči Hodonín hlásí jednu zásadní změnu. Na lavičce slováckého celku skončil trenér Aleš Flašar. Bývalý vynikající obránce, který na jihu Moravy působil od začátku ledna, se s vedením druholigového klubu dohodl na ukončení spolupráce. „Jsou za tím rodinné důvody,“ vysvětluje šéfka Drtičů Jana Gajošová.
5.12.Drtiči bodovali v posledních pěti zápasech. Uspět se pokusí i na ledě předposledního Nového Jičína NJI - HOD 3:1, 24.kolo | RedakceH O D O N Í N - Vítěznou divočinu v Moravských Budějovicích mají zdárně za sebou, teď je před nimi další těžký venkovní střetnutí. Hodonínští hokejisté, kteří bodovali v posledních pěti zápasech, se pokusí sérii protáhnout i v sobotu na ledě Nového Jičína. První dva vzájemné duely Drtičů a Ďáblů vždy opanoval domácí tým, slovácký celek se teď pokusí na severu Moravy tuto tradici přerušit a domů přivést všechny body. Utkání 24. kola východní skupiny druhé ligy startuje v sedmnáct hodin.
4.12.Tohle byla pořádná divočina. Drtiči v bláznivém zápasem urvali dva body a dotáhli se na třetí Valašské Meziříčí MOB - HOD 8:9, 23.kolo | RedakceH O D O N Í N - Tohle byla pořádná divočina. Mimořádný zápas, který je k vidění jednou, možná dvakrát za sezonu. Ve středečním bláznivém duelu Drtičů na ledě Moravských Budějovic padlo neuvěřitelných sedmnáct branek. Šťastnější nakonec byli hodonínští hokejisté, kteří popáté za sebou hráli po šedesáti minutách nerozhodně. Druhý bod navíc hostům, kteří ztratili slibné vedení 5:2, vystřelil v čase 64:12 útočník Jakub Čejka. Jihomoravané se díky výhře 9:8 v prodloužení dotáhli na třetí Valašské Meziříčí.
2.12.Drtiči nahánějí třetí Valašské Meziříčí. Ve středu se představí na ledě posílených Moravských BudějovicMOB - HOD 8:9, 23.kolo | RedakceH O D O N Í N - Tohle nebude žádná selanka, snadný duel. Hodonínští hokejisté ve druhé lize čtyřikrát za sebou hráli po šedesáti minutách nerozhodně. Zatímco ve Valašském Meziříčí, Kopřivnici i doma se Žďárem nad Sázavou zvládli nájezdy i prodloužení, naposledy s Opavou prohráli. Ztracené dva body si chtějí vzít na ledě Moravských Budějovic. A i když jsou Žihadla ve východní skupině poslední, jednoduché to mít Drtiči rozhodně nebudou. Zápas 23. kola začíná na Vysočině v osmnáct hodin.