V prosinci 2016 vyšly tyto články:

12>>
31.12.VIDEO: Michal Kempný se v NHL poprvé zapsal mezi střelce, v noci na dnešek se trefil do sítě CarolinyJan Hochman, foto: nhl.comČeský obránce Chicago Blackhawks a hodonínský rodák Michal KEMPNÝ oslavil první gól své zámořské kariéry. Stalo se tak v noci na 31. prosince na ledě Carolina Hurricanes, kde v sedmé minutě první třetiny otevřel skóre utkání. „Ta akce se mi moc líbila,“ chválil Kempného kouč Joel Quenneville. „Bohužel pak jsme kolem naší branky začali hrát trochu laxně.“ V poslední třetině si Michal připsal ještě asistenci u druhého gólu hostů, k výhře Hawks však ani dva „Kempasovy“ body nestačily. Hurricanes vyhráli 3:2.
30.12.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - KopřivniceHOD - KOP 6:4, 29.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 29. kola druhé ligy skupiny Východ mezi Hodonínem a Kopřivnicí v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
30.12.„Chci, aby lidé v Hodoníně měli z hokeje radost, aby na zimák chodili rádi a stáli za námi,“ přeje si Daniel VaněkHOD - KOP 6:4, 29.kolo | Libor Kopl, hodoninsky.denik.czVstřelil jednu ze svých nejrychlejších branek v kariéře. Hodonínský útočník Daniel VANĚK se proti Kopřivnici prosadil už po jednadvaceti sekundách hry. Devětadvacetiletý hokejista se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou soupeře a zblízka překonal bezmocného gólmana Vrbu. „Vždycky se motám kolem branky, kde si puk najdu,“ usmívá se centr první formace slováckého celku.
29.12.„Nesmíme se dívat na to, že jsme teď třetí, ale dál pracovat," velí Petr PešHOD - KOP 6:4, 29.kolo | Petr SvobodaDrtiči splnili očekávání a po dobrém výkonu porazili houževnatou Kopřivnici, která už v tomto roce ukázala, že umí potrápit favority, o to byla tato výhra důležitější. K výhře v tomto vypjatém utkání vedli Baník Jakub Kadlec, Daniel Vaněk a Petr PEŠ, jenž se jako správný kapitán dostal ke zhodnocení celého kalendářního roku a prozatímního průběhu soutěže. „Přeji si, abychom letos udělali víc než čtvrtfinále a potrápili nějakého favorita," hlásí lídr Drtičů.
28.12.Divočina na závěr roku. Baník porazil v přestřelce Kopřivnici a do nového roku vstoupí ze třetí příčkyHOD - KOP 6:4, 29.kolo | Jan HochmanPrvní minuta dnešního utkání 29. kola předznamenala bláznivý průběh závěrečného utkání roku. Už ve třiapadesáté vteřině totiž svítil na světelné tabuli stav 1:1. Drtiči pak hned čtyřikrát odskočili soupeři na rozdíl dvou branek, ale tým z města Tatrovek se dlouho nechtěl nechat položit na lopatky. Divokou přestřelku ale nakonec domácí borci zvládli a díky výhře 6:4 se Drtiči posunuli o bod před Šumperk. Rok 2016 tak zakončili Drtiči vítězstvím, které po závěrečné siréně náležitě oslavili se svými fanoušky.
28.12.INFOGRAFIKA: Poslední utkání roku nabídlo deset branek, Jakub Kadlec se trefil v oslabení i v přesilovceHOD - KOP 6:4, 29.kolo | Jan HochmanSvěřenci trenérů Beťka a Prčíka splnili svůj úkol a v devětadvacátém kole porazili na svém ledě osmou Kopřivnici. Výhra se však nerodila snadno. Hosté sice v utkání ani jednou nevedli a od dvanácté minuty první třetiny byli neustále minimálně o gól pozadu, Drtiči ale i tak museli o své tři body bojovat až do samotného závěru. Slovácký celek vstřelil celkem šest branek, na kterých se minimálně jedním bodem podílelo dvanáct různých hráčů.
26.12.Dost bylo cukroví a vánoční pohody. Období mezi svátky okoření tvrdá bitva s Kopřivnicí HOD - KOP 6:4, 29.kolo | Petr SvobodaVánoční kolotoč se pomalu, ale jistě, zastavuje a rozjíždí se kolo nové, a sice devětadvacáté kolo východní skupiny druhé ligy. Baník se v posledním zápase tohoto kalendářního roku utká s nevyzpytatelným soupeřem z Kopřivnice, kterému v posledním vzájemném zápase, před více než měsícem, nadělili hořkou „desítku“ a tím naskočili na velmi důležitou bodovou sérii, která je udržela ve hře o třetí místo. Zvládnou Drtiči před Silvestrem zapsat důležité tři body? To zjistíte již tuto středu na Zimním stadionu Václava Nedomanského.
23.12.Přejeme všem Drtičům veselé Vánoce a šťastný nový rokKlubVedení klubu, hráči a realizační týmy A i B-mužstva, a samozřejmě i redakce oficiálního webu shkhodonin.cz přejí všem příznivcům Drtičů klidné a příjemné prožití vánočních svátků. Vedení klubu by zároveň rádo poděkovalo všem fanouškům za podporu a partnerům za spolupráci v roce 2016 a popřálo všem šťastné vykročení do nového roku 2017.
22.12.„Podařilo se nám přivést důležité dva body ze hřiště těžkého soupeře,“ těší výhra v Novém Jičíně Marka HaloduNJI - HOD 2:3, 28.kolo | Ivan HochmanSpolečně se svým bratrem Ondřejem obléká od začátku letošní sezóny dres Drtičů. Marek HALODA, starší z bratrské dvojice, proti Novému Jičínu zavelel k obratu svým gólem z dvaatřicáté minuty. „Chtěl jsem hlavně trefit branku a podařilo se to tak, že to šlo pod břevno a do brány,“ popisuje svou druhou trefu sezóny nejproduktivnější obránce Hodonína. Hodonínští hokejisté si výhrou v Novém Jičíně zajistili čtvrté místo a třetímu Šumperku se přiblížili na rozdíl dvou bodů.
21.12.Drtiči si pod stromeček naježili parádní dárek v podobě dvoubodového vítězství na jičínském ledě!NJI - HOD 2:3, 28.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanZápas o čtvrté místo nabídl v předvánočním čase napínavou podívanou, které snad chyběl jen větší počet branek. Domácí Nový Jičín se po trefách frýdeckých posil Dreslera a Jaroše dostal do dvoubrankového trháku, ale hodonínští nesložili zbraně. V polovině zápasu snížil Marek Haloda a čtyři minuty před vypršením základní hrací doby srovnal Martin Miklík. V prodloužení měli hosté výhodu přesilovky, ale rozhodnout se jim nepodařilo. V nájezdové loterii se ale Drtičům vedlo lépe než domácím a díky dobře zvládnutým nájezdům Petra Jurči a Jakuba Vrány vezou Oranjes domů na jih dva body!
21.12.INFOGRAFIKA: Baník oplatil Novému Jičínu měsíc starou porážku a v přímém souboji uhájil čtvrtou příčkuNJI - HOD 2:3, 28.kolo | Jan HochmanHokejisté Nového Jičína jsou třetím nejlepším celkem na domácím kluzišti. Na jičínském stadionu dokázaly vyhrát jen týmy Vsetína a ostravské Poruby. Tedy, až do dnešního podvečera. Hokejisté hodonínského SHK oplatili svému soupeři vysokou porážku z konce listopadu a díky dvoubodovému zisku se udrželi právě před Novým Jičínem na čtvrtém místě tabulky východní skupiny druhé ligy.
20.12.Čtvrtou pětinu základní části započnou Drtiči zápasem o čtvrté místo v Novém JičíněNJI - HOD 2:3, 28.kolo | Ivan HochmanÚvodní utkání čtvrté pětiny základní části bude soubojem tabulkových soupeřů. Oba týmy dělí mezi čtvrtým a pátým místem pouze jediný bod, přičemž Baník jde do zápasu z lepšího tabulkového postavení. Nový Jičín na své půdě předvádí dobré výkony a platí u něj rčení „můj dům, můj hrad,“ poslední předvánoční klání tak přinese atraktivní podívanou. Utkání začíná tradičně v 18:00.
19.12.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2016-17 (14)Jan HochmanStarší dorost Břeclavi a Hodonína zakončil rok 2016 vysokou domácí porážkou. Hráči starších i mladších žáků naopak v Brně na Warrioru dokázali s přehledem zvítězit. Čtvrťáci zaspali první třetinu a z ledu Techniky tak odleji poraženi. Druháci sehráli vyrovnanou bitvu s Kometou a jasně porazili Blansko.
18.12.Nejvyšší návštěva sezony k vítězství nepomohla, Břeclav byla letos i podruhé úspěšnější a zapisuje tři bodyHO2 - BRE 5:9, 17.kolo | Jan HochmanVíce než čtyři stovky fanoušků byly zvědavy na zápas 17. kola Krajské ligy mezi Hodonínem a Břeclaví. Jižanské derby nabídlo celkem čtrnáct branek, bohužel pro příznivce Drtičů skončilo o čtyři kotouče více právě v domácí síti. K výhře Baníku nevedla ani nejvyšší návštěva dosavadního průběhu ročníku, ani hat-trick kapitána Linga. Dobrou zprávou je však návrat Adama Štěpanovského do brankoviště, mladý golman odchytal po dlouhé rekonvalescenci svůj první zápas od 4. března letošního roku.
17.12.GAME HIGHLIGHTS: Poruba - HodonínPOR - HOD 7:1, 26.kolo | Jan HochmanSestřih gólových momentů z utkání 26. kola druhé ligy skupiny Východ mezi Porubou a Hodonínem.
16.12.Je tady Jižanské derby! Přijďte Drtiče podpořit a pomozte vytvořit skvělou atmosféru i rekord v návštěvnostiHO2 - BRE 5:9, 17.kolo | Jan HochmanPřed hodonínským B-týmem je poslední utkání roku 2016. Svěřenci tandemu Zdeněk Jurásek - Petr Krupica ve svém domovském stánku hostí o poslední adventní neděli břeclavské Lvy. Fanoušci na Slovácku tak ani letos nepřijdou o tradiční Jižanské derby, i když tentokrát nebude druholigové, ale „jen“ v rámci 17. kola Krajské ligy. To však nic neubírá na prestižnosti tohoto utkání. Najděte si v předvánoční hektice čas a přijďte povzbudit hodonínské hokejisty!
16.12.Záznam: Semifinále World Junior A Challenge: Kanada East - Česko 2:1ppJan HochmanSestava Kanada East: Cantali (Jones) - Crotty, Girduckis, Wichers, Hould, Grant, Dirven, Tcheocharidis - Guy, Hill, Levesque, Mucci, Lalonde, Chapleau, Keenan, Misley, Dow, Evans, Thierus, McBain, Johnstone.

Sestava Česka: Kváča (Růžička) - Adámek, Hanousek, Doudera, Kvasnička, Kachyňa (#7), Sirota, Novák - Vildumetz, Dvořák, Kodýtek, Havránek, Pavlík, Procházka, Werbik, Kousal, Zachar, Vracovský, Kubík, Kurovský, Reichel.
15.12.„Rychlé góly ze druhé třetiny nás strašně srazily. Potom už je to taková křeč,“ přiznává obránce David PolesnýPOR - HOD 7:1, 26.kolo | Jan HochmanSpolu s Martinem Miklíkem a Igorem Loginovskym patří k triu obránců, kteří nechyběli ani v jednom zápasu dosavadního průběhu sezony. Stále teprve dvaadvacetiletý zadák David POLESNÝ včera nastoupil už ke svému dvacátému utkání proti Porubě, proti které se jemu ani jeho spoluhráčům zejména na ostravském stadionu vůbec nedaří. „Poruba hraje na domácím ledě výborně. Mají široké hřiště a taky jejich styl je tomu přizpůsobený. Trápíme se proti nim,“ přiznává bez okolků hodonínský odchovanec.
14.12.Proti Toraxu se Baníku prostě nedaří, z Ostravy se hodonínští hokejisté vrací s prázdnou a sedmigólovým nášupemPOR - HOD 7:1, 26.kolo | Jan HochmanSouboj druhého a čtvrtého týmu tabulky vyzněl jasně lépe pro domácí Porubu. Hodonínským hokejistům nevyšly na ostravském ledě nástupy do druhé a třetí třetiny, kdy v obou případech dovolili svěřencům trenéra Sršně vstřelit slepené branky. Jedinou trefu Jihomoravanů zaznamenal před polovinou zápasu v přesilovce Jakub Kadlec. Baník z nejméně oblíbeného druholigového stadionu odjíždí s nejvyšší porážkou sezony.
14.12.INFOGRAFIKA: Poruba utnula Drtičům šestizápasovou sérii, během níž slovácký celek dokázal pokaždé bodovatPOR - HOD 7:1, 26.kolo | Jan Hochman49.8304694N, 18.1754442E. Na tyhle GPS souřadnice jezdí hodonínští hokejisté velmi neradi. S Porubou se Drtiči utkávají nepřetržitě od sezony 2013-14. Od té doby na porubském ledě odehráli už patnáct utkání a jen dvakrát si dokázali domů na jih odvést vítězství. A tuto statistiku si slovácký celek bohužel nevylepšil ani dnes. Hosty zlomila nevydařená druhá dvacetiminutovka, v níž inkasovali čtyři branky.