V prosinci 2015 vyšly tyto články:

123>>
2.12.„Snažíme se doma hrát atraktivní a útočný hokej,“ říká kouč hodonínské juniorky Stanislav BeťkoJan HochmanMladé pušky hodonínských Drtičů zažívají výbornou sezonu. Pod vedením trenérského tandemu Beťko - Krupica vyhrály jedenáct z patnácti utkání. V pátek na svém ledě hodonínští junioři zakončí první polovinu dlouhodobé části soutěže a v současné chvíli se přetahují s ostravskou Porubou o vedení ve východní části Ligy juniorů. Co na dosavadní průběh sezony říká hlavní kouč STANISLAV BEŤKO, to si můžete přečíst v našem obsáhlém rozhovoru.
4.12.Po dvoutýdenním čekání opět doma! Baník na svém ledě vyzve poslední KarvinouHOD - KAR 5:4, 24.kolo | Jan HochmanDlouhá čtrnáctidenní pauza, během které hokejisté A-mužstva SHK Hodonín nesehráli ani jedno soutěžní utkání, je konečně u konce. V rámci 24. Kola východní skupiny druhé ligy hostí Drtiči na domácím ledě aktuálně poslední tým tabulky - SK Karviná. První dva letošní vzájemné zápasy zvládli lépe hokejisté Baníku, kteří by rádi tuto bilanci ještě vylepšili. Zápas Hodonín - Karviná začíná na hodonínském Zimním stadionu Václava Nedomanského v sobotu 5. prosince v 17 hodin.
4.12.Junioři potvrdili roli favorita a nedali Karviné šanci, Erik Hložánek zaznamenal hat-trickHOD - KAR 8:2, 16.kolo | Jan HochmanDnes v podvečer skončila 16. kolem první polovina základní části Ligy juniorů. Drtiči hostili na svém ledě Karvinou a v tomto utkání byli jasným favoritem, což potvrzovali od samotného začátku. Na začátku druhé třetiny vedly mladé hodonínské pušky už 6:0 a o vítězi tohoto utkání nebylo sebemenších pochyb. Nakonec se skóre zastavilo na konečných 8:2 pro Hodonín. Třemi góly se na dvanácté výhře Baníku podílel útočník Erik Hložánek.
5.12.Drtiči se protrápili k výhře nad poslední Karvinou, druhý bod vystřelil v prodloužení Daniel KolářHOD - KAR 5:4, 24.kolo | Jan HochmanZápas s dvanáctým týmem tabulky se hodonínským hokejistům příliš nepovedl. Hosté využívali chyb v domácí obraně a hrozili z brejků. Drtiči svého soupeře jasně přestříleli, ale opět dopláceli na spalování šancí. Hosté v poslední třetině dvěma góly sebrali domácím vedení, ale Drtičům se podařilo tři minuty před koncem základní hrací doby srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm vzal zodpovědnost na sebe Daniel Kolář, který přesnou ranou od modré zajistil Baníku druhý bod.
5.12.INFOGRAFIKA: Baník poprvé v sezoně zvládl prodloužení, dva body s Karvinou jsou ale ztrátouHOD - KAR 5:4, 24.kolo | Jan Hochman Čtyřicet devět ku devětadvaceti. Takový byl poměr střel ve včerejším utkání Baníku s Karvinou. Ani jasný střelecká převaha však nedovedla Drtiče k tříbodovému zisku. V zápase naopak domácí borci dokonce třikrát prohrávali a do prodloužení poslal duel až tři minuty před koncem základní hrací doby Petr Peš. Hosté byli nebezpeční zejména z brejků a také v přesilovkách. Z pěti nabídek dokázali dvakrát skórovat. To samé se podařilo i hodonínským, ale ti potřebovali ke dvěma přesilovkovým zásahům devět příležitostí.
6.12.„Nevím, proč se se slabšími soupeři tolik trápíme,“ kroutí hlavou obránce Daniel KolářHOD - KAR 5:4, 24.kolo | Jan HochmanV utkání s poslední Karvinou byli hodonínští Drtiči jasnými favority. Místo jasného vítězství se ale slovácký celek doslova protrápil alespoň k výhře v prodloužení. „Před zápasem si vždycky říkáme, že nesmíme nic podcenit. V první třetině jsme ale byli trochu nesví. Všichni jsme se s tím ale snažili něco udělat, abychom zápas vyhráli,“ říká autor vítězné trefy ze čtvrté minuty nastaveného času DANIEL KOLÁŘ.
6.12.Hodonínská hokejistka Kamila Smetková získala na turnaji v Calgary zlatou medaili Jan HochmanDalšího významného úspěchu v kariéře dosáhla mladá hodonínská hokejistka KAMILA SMETKOVÁ. Šikovná útočnice pomohla českému ženskému výběru do osmnácti let vyhrát turnaj v Kanadě. Svěřenkyně trenéra Jana Fidrmuce zvítězily na zimním stadionu nedaleko Calgary ve všech šesti duelech, svůj triumf pak završily ve finále, kde v boji o zlato přehrály Red Deer Hockey Academy 2:1. Gratulujeme!
6.12.Junioři Vsetín jasně přestříleli, Valaši ale i přesto oplatili Drtičům porážku z vlastního leduHOD - VSE 1:2, 17.kolo | Jan HochmanHodonínští junioři dnes po obědě hostili na svém ledě mladíky z VHK Vsetín. Drtiči byli po většinu zápasu lepší, o čemž vypovídá střelecká aktivita. Domácí vyslali na vsetínskou bránu 43 střeleckých pokusů, cestu za Stojarova záda si ale našla pouze Hložánkova rána z úvodu druhé periody. Hosté vytěžili z minima maximum a po výhře 1:2 si vezou domů na Valašsko všechny body.
7.12.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (12)Jan HochmanStarší dorost z neuvěřitelného zápasu na Technice vydoloval dva cenné body. Mladší dorostenci doma nestačili na Kroměříž. Žákovské kategorie se utkaly se Znojmem. Starším žákům se podařilo nastřílet dvanáct branek, mladší přišli o body v poslední třetině. Stejného soupeře měl i společný tým Hodonína a Břeclavi hrající v kategorii čtvrtých tříd a Znojmo odjelo od Dyje s porážkou 10:2. Hráli také třeťáci a druháci. Více najdete v článku.
7.12.Předsedkyně klubu Jana Gajošová hodnotí první polovinu letošní sezonyJan HochmanŠéfka hodonínského SHK JANA GAJOŠOVÁ se pro klubový web rozpovídala o tom, jak je či není spokojená s výkony a umístěním prvního mužstva. Na řadu ale přišla také juniorka a stranou nezůstala ani hodonínská mládež a blížící se zápas pod otevřeným nebem s brněnskou Technikou. Více už najdete uvnitř tohoto článku.
8.12.Hurá na Porubu! Drtiči na horkém ostravském ledě svedou bitvu o udržení třetího místaPOR - HOD 2:3, 25.kolo | Petr SvobodaDruhá liga opět otevírá své brány. Nyní čeká na Drtiče velmi náročná zkouška a bitva o šest bodů. Oranjes zajíždějí na led ostravské Poruby, která je se stejným počtem bodů pouze o skóre čtvrtá a půjde tak o velmi důležité utkání. Jisté je, že pětadvacáté kolo velmi zamíchá postavením všech týmů v tabulce a zápas Jihomoravanů se Severomoravany bude šlágrem kola.
9.12.Baník předvedl v Porubě obrat z říše snů! U všech tří hodonínských gólů byl hráč zápasu Martin ŠpokPOR - HOD 2:3, 25.kolo | Jan HochmanHosté vstoupili do utkání aktivně, ale jejich rozlet zabrzdily dvě branky domácích, kteří se vedení ujali doslova z ničeho. Ve druhé třetině se však nastartovala velká stíhací jízda Drtičů, kteří díky dvěma přesným zásahům Martina Špoka během pěti minut srovnali. Rozhodující moment přišel osm a půl minuty před koncem, kdy Špokovu přihrávku přetavil ve vítěznou branku Baníku Petr Peš. Drtiči vyhráli na ostravském ledě téměř přesně po dvou letech a díky tomu se udrželi ve vyrovnané tabulce na třetí příčce.
9.12.INFOGRAFIKA: Oranjes smazali dvoubrankové manko, připsali si tři body a udrželi třetí příčku tabulkyPOR - HOD 2:3, 25.kolo | Jan HochmanDvě spálené šance v úvodu střetnutí a místo toho to v sedmé minutě bylo 2:0 pro domácí Porubu. Drtiči se ale nevzdali. Oklepali se a v sedmé minutě druhé třetiny už bylo srovnáno. Rozhodující trefa pak přišla osm minut před koncem a parádní obrat byl dokonán. Baník vyhrál s neoblíbeným soupeřem podruhé v řadě, v Ostravě se slovácký celek radoval z výhry poprvé od 18. prosince 2013. Jihomoravané byli v utkání pouze třikrát vykázáni na lavici hanby a v oslabení ani jednou neinkasovali. Naopak jednu ze čtyř nabídnutých přesilovek dokázali přetavit v důležitý snižující gól.
10.12.„Věřil jsem, že když snížíme, tak půjde náš výkon nahoru,“ říká tříbodový útočník Martin ŠpokPOR - HOD 2:3, 25.kolo | Jan HochmanPo dlouhém čekání se konečně dočkal. Útočník MARTIN ŠPOK odehrál za poslední měsíc jen tři utkání a od jeho posledního gólového zásahu v Jižanském derby uběhla spousta času. Ve včerejším duelu na ostravské půdě však svůj půst ukončil a zaznamenal hned dvě přesné trefy. Navíc se asistencí podílel i na vítězném gólu parťáka Petra Peše.
11.12.Na Slovácko přijede suverén letošního ročníku - třinecké béčko hrající pod hlavičkou HC Frýdek-MístekHOD - JFM 1:5, 26.kolo | Jan HochmanPřed hodonínskými hokejisty je série čtyř nelehkých domácích utkání v řadě a hned v tom prvním je čeká nejtěžší zkouška. K řece Moravě přijede neochvějný lídr letošní sezony z Frýdku-Místku. Oficiální B-mužstvo extraligového Třince prochází soutěží jako nůž máslem, po pětadvaceti kolech má na svém kontě 66 bodů a na třetí Drtiče má ambiciózní tým již dvaadvacetibodový náskok. Jak dopadne třetí měření sil obou celků? Odpověď dostaneme už tuto sobotu po sedmé hodině večerní.
13.12.Baník držel s favoritem krok do poloviny zápasu, Frýdek si ale z Hodonína i tak odváží tři bodyHOD - JFM 1:5, 26.kolo | Jan HochmanBaník byl v první třetině jasně lepším mužstvem, ale Drtiči opět doplatili na to, že se poslední dobou trápí v koncovce. V polovině zápasu byl stav nerozhodný, ale pak hosté během necelé minuty odskočili na rozdíl dvou branek. Do poslední třetiny tak šel favorit s pohodlným náskokem, který Juříkovi svěřenci udrželi a ještě navýšili. Drtiči se ale nemají za co stydět a i přes prohru si po skončení utkání vysloužili od domácího publika potlesk za předvedený výkon.
13.12.INFOGRAFIKA: Hokejisté Frýdku podruhé vyloupili hodonínský stadion, výsledek 1:5 je ale až příliš krutýHOD - JFM 1:5, 26.kolo | Jan HochmanPři pohledu na konečné skóre by se mohlo zdát, že zápas 26. kola mezi hodonínským Baníkem a Frýdkem-Místkem byl jasnou záležitostí. Opak je ale pravdou. Domácí byli první polovinu zápasu farmě extraligového Třince více než rovnocenným soupeřem, Drtiči ale opět doplatili na střelecké trápení. Jihomoravský celek byl v utkání střelecky aktivnější, gólem ale skončila jen akce Dominika Matuly ve vlastním oslabení. Dalších 34 střel pochytal výborný Šimboch v bráně „třineckého béčka“.
14.12.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (13)Jan HochmanStarší dorostenci o víkendu zaznamenali ve dvou venkovních duelech dvě těsné prohry. Mladší dorost otočil zápas na ledě brněnské Techniky. Žákovské kategorie přivítaly Kroměříž, starší žáci dokázali přestřelku dotáhnout do vítězného konce, mladší po nepovedené poslední části padli. Čtvrťáci, hrající pod hlavičkou spojených mužstev Břeclavi a Hodonína, prohráli se slovenským Hamikovem a jasně porazili Vyškov. Čtyři výhry ve čtyřech duelech zaknihovali hráči třetích tříd.
15.12.Zpátky na místo činu. Drtiči po šestadvaceti letech v domácím stánku vyzvou KopřivniciHOD - KOP 6:5, 27.kolo | Petr SvobodaDruholigová skupina Východ opět otevírá své brány. Na Drtiče čeká druhý domácí zápas v řadě. Po lídrovi z Frýdku-Místku navštíví Zimní stadion Václava Nedomanského nováček ligy z Kopřivnice. Oba týmy v minulém zápase prohrály a oba také potřebují důležité body, aby udržely své pozice v našlapané tabulce, které zatím bodově utekl pouze již zmiňovaný Frýdek. Úvodní buly je naplánováno na středečních 18:00 hodin.
15.12.Zápasový zpravodaj „Drtiči, do toho!“ na utkání s KopřivnicíHOD - KOP 6:5, 27.kolo | Jan HochmanStejně jako na každé utkání, tak i na středeční duel s Kopřivnicí máme pro fanoušky připraven tradiční slosovatelný zápasový zpravodaj. Tentokrát budeme losovat hned čtyři ceny. První je originální hraný dres Drtičů, druhou cenou je dárkový poukaz do solné jeskyně Solimare Kyjov, třetí cenu věnovalo Elektro Kuchynka a čtvrtou cenou jsou dvě vstupenky na posilvestrovský zápas pod širým nebem s Technikou Brno.