V prosinci 2012 vyšly tyto články:

123>>
1.12.Ve šlágru kola Drtiči porazili Plameny a upevnili si první příčkuHOD - ZNS 3:1, 18.kolo | RedakceTřináct stovek spokojených fanoušků vidělo dnes v podvečer na zimním stadionu v Hodoníně krásný zápas a výhru svých Drtičů. Skóre otevřel už po dvou minutách hry dalekonosnou ranou David Skočovský a na začátku druhé části navýšil vedení domácích šikovnou tečí Ondřej Fiedler. Hosté se dočkali v polovině utkání, když se krásně trefil Plachý. Poslední slovo ale měli domácí, přesněji Zdeněk Jurásek, který pečetil výhru Drtičů 3:1.
1.12.„Za šanci zahrát si v prvním útoku jsem rád,“ říká Ondřej FiedlerHOD - ZNS 3:1, 18.kolo | RedakceV posledních duelech nastupuje tento šikovný štírek na pravém křídle prvního útoku Drtičů, kde nahradil zraněného Martina Špoka. A třiadvacetiletý forvard si nevede vůbec špatně. Se svými spoluhráči se již výborně sehrál a v zápase se Žďárem vstřelil na začátku druhé třetiny vítěznou branku.
2.12.Juniorka prolomila sérii porážek. Na domácím ledě dokázala skolit ZubraHOD - PRE 6:4, 18.kolo | RedakceTéměř měsíc čekali junioři SHK Hodonín na tříbodový zápas a dnes odpoledne se konečně dočkali. Na jih Moravy zamířil přerovský Zubr, kterému mladé hodonínské pušky dlužily odvetu za těsnou prohru na Hané z poloviny října. A reparát Drtičům vyšel. I díky hat-tricku kapitána Matěje Charváta zůstaly všechny body u řeky Moravy. Hodonín porazil Přerov 6:4.
3.12.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládežeRedakceKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince 2012.
3.12.18. kolo: Žihadla porazila Techniku, souboj o poslední místo zvládl lépe VajgarHOD - ZNS 3:1, 18.kolo | Redakce Ve šlágru kola se Drtiči doma utkali se Žďárem a po zápase byli po výsledku 3:1 určitě spokojenějším týmem. Na jihu Čech se bojovalo o to, komu zůstane v rukou Černý Petr v podobě posledního místa a podle očekávání zbyla tato karta na Chotěboř. Kolínští Kozlové vyrazili do Pelhřimova, odkud si vezou tři body za výhru 5:3. Nymburk si doma poradil s Břeclaví a překvapení kola se zrodilo v Moravských Budějovicích, které v prodloužení udolaly druhou Techniku.
3.12.Malý pohled do produktivity první poloviny základní částiRedakceZajímá Vás, jak si vedou jednotliví Drtiči v konkurenci ostatních hráčů celé skupiny Střed? Chtěli byste vědět, kdo vévodí produktivitě a kteří hráči jsou tahouni jednotlivých týmů naší skupiny? Pak je tento článek určen právě pro Vás.
3.12.První polovina základní části je minulostí. Jaká byla z pohledu hodonínských Drtičů?RedakceOdpověď na tuto otázku je nasnadě. Drtiči jsou se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů na první příčce a z osmnácti duelů odešli v patnácti případech jako vítězové. Jihomoravanům se daří i střelecky. V první desítce bodování ligy je hned šest hráčů nosících oranžovo-modré barvy. První polovinu tak nelze z pohledu Drtičů hodnotit jinak, než na výbornou.
4.12.Začíná druhá polovina základní části. Do Hodonína přijede KolínHOD - KOL 5:2, 19.kolo | RedakceDruhé domácí utkání v řadě sehrají již tuto středu hodonínští hokejisté. Po výhře nad třetím Žďárem nad Sázavou je tentokrát vyzvou kolínští Kozlové, kterým aktuálně patří šestá příčka. Přijďte opět podpořit Drtiče v boji jak o další ligové body, tak i o prodloužení vítězné série. Zápas Drtičů s Kozly začíná ve středu 5. prosince v 18 hodin.
5.12.Drtiči prodloužili vítěznou sérii. Kolín i potřetí v sezoně poraženHOD - KOL 5:2, 19.kolo | RedakceHodonínští hokejisté si připsali další vítězství a prodloužili svou vítěznou sérii už na pět zápasů v řadě. Výhra nad Kozly se však nerodila vůbec lehce. Po dvou třetinách byl stav 2:1 pro domácí, když se dvakrát trefil Stejskal. V poslední třetině se prosadili za Drtiče ještě Peš a Kříž, ale Kolín dokázal snížit na rozdíl dvou branek. V předposlední minutě pečetil výhru SHK svou třetí trefou v zápase opět Stejskal.
6.12.„Asi jsme čekali, že to půjde samo,“ říká třígolový střelec Vladimír StejskalHOD - KOL 5:2, 19.kolo | RedakceUž druhý třígólový večer letos zažil člen druhé formace SHK a největší měrou se dnes podílel na výhře svého týmu proti Kolínu. Třiadvacetiletý útočník dvěma góly v první třetině žařídil svým barvám vedení, aby v samotném závěru pečetil střelou do opuštěné hostující klece svým třetím gólem na konečných 5:2 pro Drtiče. A jaký že byl zápas s nepříjemným soupeřem z Kolína jeho očima?
6.12.19. kolo: Chotěboř po devíti zápasech vyhrála, Spartak otočil zápas s TechnikouHOD - KOL 5:2, 19.kolo | RedakceBrno mělo na Vysočině zápas výborně rozehraný, ale Spartak předvedl skvělý obrat a nakonec bral dva body za výhru v prodloužení. Drtiči rozhodli o svém vítězství nad Kolínem až v závěrečné části. Nymburk dotáhl čtyřbrankovou ztrátu, nakonec však na nájezdy Plamenům přeci jen podlehl. Ve lvím souboji se možná nečekaně radovali po dlouhé době z výhry ti z Chotěboře. Jindřichův Hradec na třetí pokus konečně dokázal porazit Žihadla, navíc dokonce na jejich ledě.
7.12.Barusova družina míří pod Špilberk vstříc dalšímu derbyTEC - HOD 3:2, 20.kolo | RedakceZima udeřila už i do našich zeměpisných šířek v plné síle. Začátek hokejového článku možná prapodivný, řeknete si… ale kdo kdy byl v brněnských Hokejových halách dětí a mládeže, ví, že to co je momentálně venku za okny je ideální průprava pro fanoušky, kteří se rozhodnou v sobotu vypravit do Brna na další utkání hodonínských Drtičů. Třetí letošní „bitva dvou nesmiřitelných“ je tady!
7.12.Junioři otočili zápas s posledním Warriorem, Jan Čavoj zaznamenal hat-trickHOD - KOU 4:3, 19.kolo | RedakceV sedmé minutě poslal Drtiče do vedení Čavoj, ale Brno o minutu později srovnalo a do konce první části šli hosté dokonce do vedení. Když pak v polovině utkání zvýšil Warrior už na 3:1, nevypadalo to s Drtiči moc dobře. V závěru zákaldní hrací doby se však domácím povedlo po ranách Čavoje a Miklíka vyrovnat. V následných nájezdech zkompletoval Jan Čavoj svůj hat-trick a vysřelil svému týmu druhý bod.
8.12.Nuda v Brně? Ale kdeže. Drama rozhodly až nájezdyTEC - HOD 3:2, 20.kolo | RedakceDalší z výborných a dramatických utkání mezi brněnskými Vysokoškoláky a Drtiči nabídlo dnešní kolo 2. ligy. Po brankách domácích Odehnala a Hniličky a dvou trefách hodonínského Radoslava Smetany dospělo utkání až do prodloužení a následně do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější domácí, kteří díky tomu snížili náskok na vedou Drtiče na sedm bodů.
9.12.Z Havířova si junioři odváží všechny body za výhru 5:3HAV - HOD 3:5, 20.kolo | RedakceAčkoliv nastoupili svěřenci trenérského dua Crlík - Rýpar jen ve čtvrnácti lidech a po první třetině prohrávali 1:0, vezou si domů na jih tři důležité body. O nich rozhodli mladí Drtiči ve druhé třetině, v níž vstřelili čtyři branky. Trefili se Oško, Smetana, Duchoslav a Charvát. V poslední části domácí dvěma brankami snížili na rozdíl jedné branky, ale definitivní podobu dal výsledku svou druhou trefou v utkání Smetana.
10.12.20. kolo: Břeclav vypálila Vajgaru rybník, Technika přetlačila Drtiče až na nájezdyTEC - HOD 3:2, 20.kolo | Redakce Brněnské hokejové haly viděly souboj prvních dvou mužstev tabulky. Vyrovnané utkání nakonec urvala pro sebe domácí Technika až v nájezdech. Stejně tak musela tato dovednostní soutěž rozhodnout duel mezi Žihadly a Spartakem opět se šťastným koncem pro domácí. Břeclav po čtyřech zápasech bodovala, z jihu Čech si veze tři body. Derby mezi Kolínem a Nymburkem zcela jasně ovládli domácí borci a Plameny tentokrát v boji se sousední Chotěboří nezaváhaly.
11.12.Dalším domácím soupeřem hodonínských Drtičů budou budějovická ŽihadlaHOD - MOB 5:2, 21.kolo | RedakceUž jedenadvacátým kolem bude zítra v podvečer pokračovat druhá hokejová liga. Na hodonínský zimní stadion zavítá nováček z Moravských Budějovic. Doufejme, že Žihadla nebudou mít na zasněžených cestách žádné potíže a svěřenci kouče Cakla dorazí na jih Moravy bez problémů a včas. Souboj Drtičů a Žihadel začne ve středu přesně v 18 hodin.
12.12.Drtiči i v okleštěné sestavě porazili Moravské BudějoviceHOD - MOB 5:2, 21.kolo | RedakceHodonín nastoupil do zápasu se Žihadly s úplně novými formacemi a na hře domácích to bylo znát. Drtiči si rozvzpomněli na svou úspěšnost v přesilových hrách a třemi góly v početní výhodě v podstatě rozhodli o svém vítězství. Obránce David Skočovský, který dokonce nastoupil v útoku, v samotném závěru pečetil výhru Drtičů 5:2.
13.12.„Vůbec jsem nevěděl, jak si mám najíždět,“ řekl po zápase David SkočovskýHOD - MOB 5:2, 21.kolo | RedakceTen gól byl obyčejný, pro druholigového hokejistu nijak náročný. Přesto byla trefa do odkryté branky při power play soupeře pro hodonínského zadáka Davida Skočovského něčím výjimečná. Třiadvacetiletý zadák dal totiž svůj sedmý letošní gól z pozice útočníka. I díky přesnému zásahu nejproduktivnějšího beka SHK doma Drtiči zvítězili nad Moravskými Budějovicemi 5:2.