V prosinci 2011 vyšly tyto články:

12>>
1.12.Také v listopadu jste zvolili nejlepším hráčem Drtičů útočníka Zdeňka JuráskaRedakce840 fanoušků se zapojilo do hlasování "o Drtiče měsíce listopadu" a zcela poprávu dali nejvíce hlasů Zdeňku Juráskovi. Na druhé místo jste pasovali Jakuba Sajdla, třetí skončil Petr Peš. Bramborovou medaili získal Marek Peksa a první pětku uzavírá Martin Hlavačka.
1.12.24. kolo: Břeclav otočila zápas s Kozly, Nymburk rozstřílel Žďár, Spartak opět prohrálCHO - HOD 1:4, 24.kolo | RedakceKozlové neudrželi nadějné vedení a z Břeclavi nakonec odjeli jen s jedním bodem. Žďár si z Nymburku odvezl debakl hlavně kvůli kolapsu v prostřední třetině. Drtiči po vlažném začátku v klidu přehráli domácí Chotěboř. V Trutnově si Draci poradili s Pelhřimovem. Kutnohorští Sršni v Brně dlouho odolávali, nakonec ale vraceli domů bez bodu.
2.12.Na hodonínský zimní stadion míří hokejisté NymburkuHOD - NYM 7:0, 25.kolo | RedakcePrvní prosincový víkend přinese už 25. pokračování letošního ročníku 2. ligy. Na led vedoucího Hodonína přijede čtvrtý celek tabulky z Nymburku. Prodlouží SHK vítěznou sérii, nebo se podaří hostům rozjeté Drtiče zastavit? To se dozvíme už v sobotu večer. O čestné buly se postará jedna z velkých postav hodonínské hokejové historie. Ptáte se kdo? To se dozvíte uvnitř článku.
3.12.Neškodný Nymburk si z hodonínského ledu odvezl sedmigólový debaklHOD - NYM 7:0, 25.kolo | RedakceDiváci na ZS TEZA viděli jednoznačný zápas. Skóre utkání otevřel v jedenácté minutě utkání Michal Hoza. Do konce třetiny Drtiči přidali ještě dva góly, které obstarali Kuba a Pokorný. Ve druhé třetině se hodonínští dlouho nemohli trefit, až přihrávku Peše gólově zužitkoval Zdeněk Jurásek. Symbolicky právě nejproduktivnější hráč druhé ligy vstřelil stou branku Hodonína v letošní sezoně. Chvíli po začátku třetí třetiny vstřelil svou druhou branku v zápase Michal Kuba. Brankář Nymburku pak lovil puk ze sítě ještě dvakrát. Výborný výkon předvedl v brance domácích Marek Peksa.
3.12.Jsem rád, že to tam konečně spadlo, říká Michal KubaHOD - NYM 7:0, 25.kolo | RedakceVětšinu zápasu odehrál s poraněným prstem. I přesto dokázal vstřelit Nymburku dvě branky. Z Michala Kuby byla po zápase, i přes zranění, které během rozhovoru ledoval, vidět úleva, že se mu po dlouhém čekání podařilo skórovat. Co nám dvaadvacetilý hodonínský odchovanec po zápase řekl, to se můžete dočíst v následujícím článku.
4.12.Je to divné, chodit po ledě jen v botách, říká Petr LeškaHOD - NYM 7:0, 25.kolo | RedakceSobotní duel si nenechal ujít ani Petr Leška starší. Bývalý hráč a trenér Drtičů přijal pozvání od vedení hodonínského klubu a před utkáním pozdravil přímo z ledu zaplněné ochozy. Otec známého extraligového útočníka se rovněž postaral o čestné buly a po utkání nám poskytl exkluzivní rozhovor.
5.12.25. kolo: Drtiči a Technika vítězně, Břeclav nezvládla konec, Sršni po prohře s Chotěboří zase blíž barážiHOD - NYM 7:0, 25.kolo | RedakceV páteční předehrávce Pelhřimov přerušil šňůru bez vítězství. O víkendu pak Drtiči rozstříleli Nymburk, Kolín i potřetí podlehl Technice. Žďár po třech zápasech opět naplno bodoval v duelu s Trutnovem. Bitva o dno tabulky dopadla lépe pro Chotěboř a Vajgar ve vypjatém utkání těsně udolal břeclavské Lvy.
6.12.Výprava do Krakonošova, na Drtiče tam čekají DraciTRU - HOD 0:4, 26.kolo | RedakceDva nešťastné zápasy s nulou v kolonce bodů zatím letos odehráli hodonínští hokejisté s Trutnovem. Svěřenci trenéra Žilky se po šesti týdnech opět vydávají na nejdelší cestu v letošní sezoně a v zasněžených Krkonoších budou chtít prolomit nepříznivou bilanci s domácím mužstvem. Utkání 26. kola začíná na trutnovském stadionu ve středu 7. prosince v 18.00.
7.12.Povedlo se! Prokletí jménem Trutnov konečně prolomeno!TRU - HOD 0:4, 26.kolo | RedakcePo dvou zpackaných zápasech to konečně vyšlo! Torzo hodonínského mužstva, sužované zraněními a nemocemi, dokázalo i ve značně okleštěné sestavě konečně porazit Trutnov, když na jeho ledě zvítězilo přesvědčivě 4:0. O branky hostí se postarali Sajdl, Špok, Jurásek a Pokorný. Brankář Peksa vychytal další čisté konto a Drtiči se dál vezou na vítězné vlně.
8.12.26. kolo: Kanonáda Nymburku, nájezdy v Chotěboři, bitvu o Vysočinu vyhrál SpartakTRU - HOD 0:4, 26.kolo | RedakceV šestadvacátém kole 2. ligy skupiny Střed byly k vidění hodně zajímavá utkání. Technika si celkem s přehledem poradila s Vajgarem, jestě jednoznačnější průběh mělo utkání mezi Nymburkem a Kutnou Horou. Domácí deklasovali Sršně 9:1. V derby mezi Pelhřimovem a Žďárem byli úspěšnější Spartakovci. Hodonín na třetí pokus porazil Trutnov a kolínští Kozlové až na samostatné nájezdy udolal Chotěboř.
9.12.Junioři si vezou dva důležité body z BřeclaviBRE - HOD 2:4, 11.kolo | RedakceDvakrát prohrávali, nakonec ale zápas otočili. Hodonínští mladíci vyhráli i druhé juniorské Jižanské derby a odskočili svému soupeři už na šestibodový rozdíl. Dvěma góly se na vítězství 4:2 podílel Matěj Charvát, po jednom gólu přidali Adam Duchoslav a Jakub Tomi. Dobře zachytal i brankář Ondřej Luner a celý tým podal výborný kolektivní výkon, díky kterému má na prvním místě už dvacet bodů.
9.12.Na jih Moravy míří Pelhřimov, vrátí mu Drtiči porážku z jeho ledu?HOD - PEL 10:3, 27.kolo | RedakceZ Vysočiny zítra po oběde vyrazí směr Hodonín autobus s pelhřimovskými hokejisty, kteří se v rámci 27. kola představí na zimním stadionu Teza. Hodonínští, i za podpory skvělého publika, budou chtít vrátit soupeři měsíc starou porážku a prodloužit svou již osm zápasů trvající vítěznou sérii. Zápas začíná v sobotu v 17.00. Přijďte podpořit Drtiče i Vy!
10.12.Drtiči čepovali desítku, vypil si ji Pelhřimov!HOD - PEL 10:3, 27.kolo | RedakceI bez několika opor Hodonín zvládl utkání s Pelhřimovem. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy Drtiči svému soupeři nastříleli šest branek. Zdeněk Jurásek vstřelil hattrick, ke kterému ještě přidal dvě asistence. Své statistiky také vylepšil Martin Špok, také autor hattricku a dvou přihrávek na gól. Díky prohře Techniky v Břeclavi vede Hodonín tabulku již s náskokem jedenácti bodů!
11.12.Necítil jsem se v úplně optimální kondici, říká střelec tří gólů Martin ŠpokHOD - PEL 10:3, 27.kolo | RedakcePřed zápasem váhal, jestli vůbec nastoupí, protože se o něj pokouší viróza. Nakonec ale Martin Špok do utkání s Pelhřimovem naskočil a byl jedním z hlavních strůjců jednoznačného vítězství Drtičů. Ke třem gólům přidal dvě asistence a do statistik si tak připsal rovných pět kanadských bodů. Jak viděl zápas svýma očima, nebo jak moc se těší na Vánoční pauzu, to vše se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.
11.12.Junioři rozstříleli Hradiště a mají v čele už sedmibodový náskokHOD - UHH 9:4, 12.kolo | RedakcePodle konečného skóre to moc nevypadalo na to, že že spolu hrál první s druhým týmem tabulky. Drtiči svého soupeře jasně přehráli. Největší zásluhu na tom měl čtyřgólový střelec Jan Čavoj. Pět bodů posbíral zadák David Polesný. Po výhře nad Hradištěm čeká na mladé Drtiče v letošním roce už jen jedno utkání, příští víkend v Novém Jičíně.
12.12.27. kolo: Debakl Spartaku v Hodoníně, dramatický závěr v Břeclavi, přestřelka Sršňů s DrakyHOD - PEL 10:3, 27.kolo | RedakceSedmadvacáté kolo přineslo spoustu zajímavých výsledků. Technika sahala v Břeclavi po bodu, nakonec odjela s prázdnou. Pelhřimov držel s Hodonínem krok jen v první třetině, nakonec si odvezl desítku. Pořádnou přestřelku zažila Kutná Hora kam přijel Trutnov a diváci viděli rovných šestnáct branek! Polabské derby zvládli lépe hráči Kolína a Jindřichův Hradec povedenou druhou polovinou utkání v klidu přehrál Chotěboř.
13.12.Drtiči se zítra pokusí uhasit doutnající žďárské PlamenyZNS - HOD 5:3, 28.kolo | RedakceSouboj dvou týmů, které se nachází v úplně jiném rozpoložení bude hostit už zítra zimní stadion na Bouchalkách ve Žďáru nad Sázavou. Trápící se domácí Plameny tam vyzvou vedoucí hosty z Hodonína. Ti se vezou na vítězné vlně, ale stále je trápí rozsáhlá marodka. Utkání Žďár - Hodonín začíná ve středu 14.12. v 18:00.
14.12.Vítězná série Drtičů skončila na žďárském leděZNS - HOD 5:3, 28.kolo | RedakceUtkání bylo poznamenáno častým vylučováním, kvůli čemuž se týmy nedostaly do tempa. Do vedení Hodonín poslal navrátilec do sestavy Branislav Rehuš, ale v následujících čtyřech minutách Marek Peksa třikrát kapituloval. Drtiči se nevzdali a dvakrát se dostali na rozdíl jediné branky. Ani závěrečná powerplay, kdy zvonila tyč žďárské branky, ale k vyrovnání nevedla, naopak výhru Žďáru pečetil Bukáček.
16.12.28. kolo: Žďar přestřihl vítěznou šňůru Drtičů, ve Lvím souboji úspěšnější ti z MoravyZNS - HOD 5:3, 28.kolo | RedakceDo Chotěboře zavítala Břeclav a hosté potvrdili výhrou 4:2 dobrou formu posledních týdnů. Nymburk doma s přehledem přestřílel jindřichohradecký Vajgar. Utkání Trutnov - Kolín rozhodli domácí až v poslední třetině. Sršni v Pelhřimově brzo vedli, k bodům to ale nevedlo. Žďár přerušil devítizápasovou vítěznou sérii Hodonína.
17.12.Liga dnes a zítra pokračuje už devětadvacátým kolemRedakceKonec třetí čtvrtiny základní části se nezadržitelně blíží. Hodonínští Drtiči mají tento víkend volný los, zbylých deset mužstev se ale bude dnes a zítra rvát o další ligové body. Šlágr kola bude k vidění v Kolíně, kam zavítá pelhřimovský Spartak.