V prosinci 2010 vyšly tyto články:

12>>
1.12.Trenér Svatopluk Číhal v éteru radia JihRedakceDnes ráno byl hostem Ranní jízdy na rádiu Jih trenér SHK Hodonín pan Svatopluk Číhal. Lukáš Makovec a Petr Indra vyzpovídali kouče Drtičů ze všech směrů, na přetřes přišla jak aktuální témata, tak i pohled do minulosti. Téměř pětadvacetiminutový rozhovor s lodivodem hodonínské střídačky si můžete poslechnout uvnitř článku.
2.12.V měsíci listopadu dostal nejvíce hlasů brankář Michal ŠurýRedakceMládí vpřed. Tímto heslem jakoby se řídili hodonínští fanoušci při výběru nejlepších hráčů za měsíc listopad. U návštěvníků oficiálního webu Drtičů to v jedenáctém měsíci totiž vyhrál dvacetiletý brankář Michal Šurý, těsně následován pouze o rok starším Michalem Kubou.
3.12.Třiadvacáté kolo zavede Drtiče na led prostějovských JestřábůPRO - HOD 4:1, 23.kolo | RedakceČeskou republiku zasypala sněhová nadílka, ale ani ta nezastaví kolotoč druholigových zápasů. O víkendu se odehraje dalších sedm duelů naší skupiny Východ a jedním z nich bude i souboj mezi LHK Jestřábi Prostějov a SHK Hodonín, který na ZS stadionu v Prostějově začíná v sobotu v 17:00.
3.12.V derby utkání junioři vyloupili Uherské HradištěUHH - HOD 1:4, 25.kolo | RedakcePětadvacáté kolo Ligy juniorů svedlo dohromady deváté Uherského Hradiště a posední- jedenáctý - Hodonín. Vyrovnané utkání mladí Drtiči zlomili dvěma brankami v poslední třetině a po gólech Lukáše Vrby, Bělocha a svou Smetany porazili domácí zaslouženě 4:1 a opět něco málo ukrojili ze ztráty na osmé místo, jenž zaručuje setrvání v soutěži.
4.12.Hodonín odjíždí z Hané po prohře 1:4 s prázdnouPRO - HOD 4:1, 23.kolo | RedakceHodonínským Drtičům nevyšla první třetina dnešního utkání, kterou prohráli 3:0 a i když se po první přestávce obraz hry změnil, na body to bohužel nestačilo. V zápase plném vyloučení se hostům nedařilo střelecky a když jedinou branku vsítil až v samotném závěru Michal Hoza, odjíždí domů Drtiči s prázdnou.
6.12.Dvě vteřiny dělily juniory od remízy s vedoucí TřebíčíHOD - TRE 2:3, 26.kolo | RedakceSmolný závěr provázel včerejší duel juniorů SHK s Třebíčí. Domácí na začátku prostřední části prohrávali, ale ještě do druhé přestávky otočili brankami Koubka a Miklíka. V poslední třetině Třebíč po šesti minutách srovnala a když už to vypadalo na dělbu bodů, přišlo v čase 59:58 nařízené trestné střílení, které Křenek proměnil a rozhodl o výhře hostí 3:2.
6.12.Co týden na Východě dal - 2010/11: 13. dílRedakceCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 29. listopadem a 5. prosincem? Neoficiální kanadské bodování, výsledky či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
7.12.Drtiči se po delší odmlce opět vydávají směr BrnoTEC - HOD 5:7, 24.kolo | RedakcePo více než roce a třičtvrtě se hodonínští hokejisté spolu se svými věrnými fanoušky vydávají do moravské metropole. Brněnští vysokoškoláci se totiž před nedávnem ze svých azylů v Blansku a Rosicích vrátili do Hokejových hal dětí a mládeže, kde zítra v šest hodin odpoledne přivítají v rámci 24. kola naši skupiny druhé ligy právě hodonínské Drtiče.
8.12.V Brně byl, jako již tradičně, k vidění nervydrásající zápasTEC - HOD 5:7, 24.kolo | RedakcePo dlouhé době se Drtiči vrátili do brněnských hal dětí a mládeže, ale všem bylo jasno, že se toho za ten rok a půl moc nezměnilo. Nebýt fanoušků hostí, napočítá domácí diváky i zasloužilý kanadský dřevorubec na jedné ruce, zima jako v psírně a na ledě nervy až do poslední vteřiny. Drtiči zvládli i vyhrocený závěr zápasu a zaslouženě v Brně vyhráli 7:5.
9.12.Abeceda Drtiče - Jan Korotvička #14RedakceStřelec dvou branek ze včerejšího utkání proti brněnské Technice - Jan Korotvička, je dalším hráčem z kabiny Drtičů, který pro náš web, a hlavně pro Vás, naše čtenáře, "poodhalí" trochu ze svého soukromí.
9.12.A. Šifl: Stále máme problém, dohrát kvalitně rozehraný zápas do pohodového konceTEC - HOD 5:7, 24.kolo | RedakceHokejisté SHK Hodonín za sebou mají další infarktový zápas proti odvěkému rivalovi z moravské metropole. Celkem jasně rozehrané utkání se nakonec změnilo v pravé hokejové drama, které naštěstí Drtiči zvládli. A jak viděl včerejší zápas asistent trenéra Číhala Arnošt Šifl? To se dozvíte uvnitř tohoto článku.
10.12.Zítra o další tři ligové body s posledním UničovemHOD - UNI 6:2, 25.kolo | RedakcePo vypjatém závěru a zisku tří bodů z horkého ledu brněnské Techniky, čeká na Číhalovy svěřence v sobotu duel s hokejisty posledního týmu naší skupiny - HC Uničov. Přijďte podpořit naše Drtiče v boji o důležité body, které by mohly Hodonín posunout blíž vysněné první šestce. Zápas začíná na ZS TEZA v Hodoníně v sobotu v 17.00.
10.12.Junioři v Ostravě prohráli v samém závěru brankou ve dvojnásobném oslabeníPOR - HOD 5:4, 27.kolo | RedakceSmůla se stále lepí na paty hodonínským juniorům. Na dalekém severu dnes dokázali dvakrát srovnat náskok domácích, ale necelé čtyři minuty před koncem o bodový zisk přišli. Porubě se podařilo využít přesilovku pěti proti třem a mladí Drtiči tak jedou domů s další smolnou a těsnou porážkou, tentokrát 5:4.
11.12.Uničovský beton povolil až na konci druhé třetinyHOD - UNI 6:2, 25.kolo | RedakceDlouho předlouho se hodonínští hokejisté s posledním Uničovem trápili. Chvílemi se z ochozů dokonce linul pískot, ale na konci druhé třetiny udeřili domácí hráči třikrát v rozmezí 154 vteřin a definitivně zlomili odpor houževnatého soupeře. Zdeněk Jurásek vstřelil hat-trick a hlavně díky němu mohli Drtiči slavit zisk dalších tří bodů.
12.12.Svatopluk Číhal: Bylo to dnes takové rozpačité vítězstvíHOD - UNI 6:2, 25.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Je to jako otřepaná fráze, ale Drtiči opět pocuchali nervy nejednomu přítomnému diváku v hale TEZA a to i přesto, že přijel beznadějně poslední Uničov a to ještě se třinácti rytíři v sestavě. Drtiče potrápili statečně a co na to trenér SHK Hodonín Svatopluk Číhal?
13.12.Junioři potřetí za sebou prohráli, potřetí o gólHOD - PRE 3:4, 28.kolo | RedakceSedmý zápas v sezoně, který hodonínští junioři prohráli o jednu branku. Tahle smůla se už musí jednou protrhnout, včera proti Přerovu se to však nepovedlo. O výsledku rozhodla druhá třetina, kterou vyhráli Zubři 3:0 a Drtičům se v poslední části povedlo už jen korigovat na konečných 4:3. O branky SHK se postarali Matěj Charvát, Lukáš Vrba a Tomáš Zelinka.
13.12.Co týden na Východě dal - 2010/11: 14. dílRedakceCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 6. a 12. prosincem? Neoficiální kanadské bodování, výsledky či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
14.12.Drtiče čeká těžký duel na ledě havířovského favoritaHAV - HOD 5:2, 27.kolo | RedakceDo konce základní části zbývá odehrát už jen pět kompletních kol, z toho tři stihnou druholigoví hokejisté Hodonína ještě před Vánocemi. Prvním z pěti soupeřů bude jeden z velkých favoritů celé soutěže - AZ Havířov, na jehož půdu zajíždí Drtiči již zítra. Zápas AZ versus SHK začíná na havířovském zimním stadionu ve středu 15. prosince v 18:00.
15.12.AZ rozhodl o výhře nad Hodonínem třemi brankami ve druhé částiHAV - HOD 5:2, 27.kolo | RedakceHodonínští hokejisté jeli na led druhého Havířova v roli jasného outsidera a to nejen kvůli tabulkovému postavení, ale také vinou rozsáhlé marodky. Domácí Havířov splnil roli favorita a Drtiče porazil 5:2, hosté si ale žádnou ostudu neuřízli a nezanechali za sebou ve Slezsku špatný dojem. O branky SHK se postarali Jurásek a Tomášek.
15.12.Arnošt Šifl: Jako kdyby kluci po cestě do Havířova zamrzliHAV - HOD 5:2, 27.kolo | RedakceHodonínští hokejisté prohráli v dnešním souboji na ledě druhého celku tabulky 5:2. Na půdě silného soupeře nesehráli Drtiči nejhorší zápas, podle slov asistenta Arnošta Šifla měl ale výkon citelné nedostatky. Nutno však přiznat, že SHK necestovalo na daleký sever v plné síle. Jak viděl utkání právě asistent hlavního kouče Číhala se můžete dočíst v následujícím článku.