V prosinci 2008 vyšly tyto články:

12>>
28.12.ExDrtič PAVEL BŘEZINA opět v oranžovo-modrémRobert Krůza Ano je to tak. Odchovanec pražské Slávie Pavel Březina se opět po odmlce vrací na Jih Moravy, aby se usadil v obraně Drtičů a bojoval tak bezmála po třičtvrtě roce o místo v sestavě.
23.12.Veselé Vánoce a šťastný nový rokRedakceKlub SHK Hodonín si dovoluje všem svým příznivcům popřát klidné a příjemné prožití vánočních svátků. Vedení klubu děkuje všem svým fanouškům za podporu a obchodním partnerům za spolupráci v roce 2008 a přeje jim šťastné vykročení do nového roku 2009.
23.12.Hodonínští mladící stráví Vánoční svátky na prvním místě juniorského KP JMaV.Jan HochmanJunioři SHK Hodonín si během posledního adventního víkendu připsali další dvě výhry, díky kterým vkročí do nového roku na prvním místě tabulky. V sobotu 20. prosince nejdříve porazili nejslabšího účastníka KPJJMaV Telč na jejím ledě 5:3 a den poté se s rokem 2008 rozloučili domácí výhrou 5:0 v derby střetnutí se sousední Břeclaví.
21.12.SHK Hodonín se s rokem 2008 nerozloučil úspěšněNJI - HOD 4:2, 28.kolo | V. UrubekDrtiči hráli v Novém Jičíně bez šesti hráčů sestavy. Přesto s domácími odehráli vyrovnanou parii. Vedoucí a zároveň stý gól Hodonína v sezoně vstřelil Zdeněk Jurásek. Domácí však utkání třemi góly otočili. I když určitou naději vykřesal v 56. minutě Matušek, Nový Jičín si vedení hlídal a při hodonínské hře bez brankáře poslal puk do opuštěné klece Macháček. SHK Hodonín tak přezimuje na 4. místě tabulky.
20.12.Benefiční utkání mezi hráči a fanoušky SHK skončilo výsledkem 11:11RedakceUtkání sledovaly poměrně solidně zaplněné tribuny ZS TEZA. Celá akce byla velmi úspěšná, což dokládá také celková vybraná částka, která půjde na Dětský domov v Hodoníně - přes 50 tisíc korun. Všem, kteří přispěli k této částce svým dílem moc děkujeme.
19.12.Drtiči zakončí hokejový rok 2008 na ledě Nového JičínaNJI - HOD 4:2, 28.kolo | V. UrubekHráči SHK Hodonín na novojičínském ledě odehrají poslední utkání v roce 2008 a svým fanouškům, kterých do Nového Jičína pojede několik desítek, budou jistě chtít dát vánoční dárek v podobě vítězství. První letošní vzájemný duel skončil jasnou výhrou Hodonína v poměru 5:1, proto se očekává, že Drtiči přivezou body také z ledu tohoto soupeře.
17.12.Hodonínu se v utkání proti Opavě nedařiloHOD - OPA 2:4, 27.kolo | V. Urubek, R. KrůzaOpava potvrdila svou pověst nepříjemného soupeře. Domácí hráče většinu času přehrávala. Obě branky domácích vstřelil jejich nejproduktivnější hráč, Zdeněk Jurásek. Michal Holeš byl však překonán čtyřikrát a body tedy putují do slezského města. Domácí hokejisté po prohře klesnou na třetí příčku tabulky.
16.12.Poslední letošní domácí soupeř SHK je Slezan OpavaHOD - OPA 2:4, 27.kolo | Jan HochmanV opačné situaci než před prvním vzájemným zápasem se nachází Slezan Opava. Ve 12. kole Drtiči utnuli v Opavě osmi zápasovou vítěznou sérii Slezanu výhrou 2:0. Duel 27. kola bude naopak buď prodloužením sedmi zápasů, kdy se opavským nepodařilo získat víc než jeden bod, nebo ukončením téhle černé šňůry, která Slezan odsunula až na 5. místo tabulky, jen o skóre před Techniku Brno. Jak to vše dopadne uvidíme již zítra na ZS Teza Hodonín od 18.00 hod..
15.12.Junioři stále na čele, Blansko porazili na jeho vlastním ledě 3:2BLA - HOD 2:3, 15.kolo | Jan HochmanHodonínští junioři si připisují na své konto další dva body do tabulky. Na ledě Blanska, které obralo mladé Drtiče o jediný bod, který na domácím ledě svěřenci Karla Buřiče ztratili, vyhráli po velkém boji 3:2. Golman Michal Šurý uknočil 145 minut trvající neprůstřelnost a nejlepší střelec Tomáš Zelinka se trefil po dlouhém šestizápasovém půstu a snad tak prolomil prokletí kapitánského "céčka".
14.12.O bonusovém bodu ze Žďáru rozhodl Ondřej PodešvaZNS - HOD 2:3, 26.kolo | Jan Hochman, Michal KrásnýI když hodonínští na ledě žďárského SKLH po špatných vstupech do prvních dvou třetin dvakrát prohrávali, odvážejí si nakonec cenné 2 body do tabulky druhé ligy. O vyrovnání stavu se vždy postaral aktuálně nejproduktivnější Drtič - Zdeněk Jurásek, a po necelé minutě prodloužení rozhodl o vítězi přesnou trefou obránce SHK Ondřej Podešva.
12.12.26. kolo zavede hodonínské hokejisty na led Žďáru nad SázavouZNS - HOD 2:3, 26.kolo | V. UrubekDrtiče nebude čekat v zápase s SKLH nic jednoduchého, což dokládá také výsledek prvního letošního střetnutí těchto celků, které se odehrálo na ZS TEZA - 6:5. Přesto staví rozdíl 21 bodů v tabulce do role favorita hostující celek. Zda se Hodonínu podaří získat všechny body, budeme moci sledovat v neděli 14.12. od 18:00.
11.12.Položili jsme pár otázek oporám juniorky - Tomáši Zelinkovi a Romanu PrůdkoviJan Hochman18ti letý Tomáš Zelinka. Hráč hodonínské juniorky s číslem 23na zádech, je tím pravým kapitánem. Zatím nastoupil ve všech dosavadních 12ti zápasech, ve kterých si připsal 9 branek a 14 finálních přihrávek. Rodáka z nedalekého Vracova, který se, sice jako náhradník, podíval už i do "A-týmu", jsme se zeptali na pár otázek, na které nám ochotně odpověděl. Na minidotazník si našel čas i jeho spoluhráč Roman Průdek.
10.12.Zápas jako na houpačce. Takový byl duel mezi Drtiči a UničovemHOD - UNI 5:4, 25.kolo | Jan Hochman, Josef BártaInfarktovým by se dal nazvat zápas 25. kola 2. ligy, v němž se na hodonínském ledě představil HC Uničov. Po první třetině, kterou domácí vyhráli 2:0, by nikdo nečekal, že se bude odehrávat drama do posledních vteřin. Druhou třetinu totiž vyhráli hosté 4:0, ale stíhací jízdou v posledním dějství se nakonec Drtičům podařilo dotlačit zápas do vítězného konce.
9.12.Dražba dresu SHK Hodonín s podpisy všech hráčůJan HochmanChcete mít doma zbrusu nový dres Drtičů s číslem 61 i s podpisy všech hráčů a zároveň jeho koupí přispět na hodonínský Dětský domov? Tak se zúčastněte naší dražby. Více informací uvnitř článku.
9.12.O další domácí body proti UničovuHOD - UNI 5:4, 25.kolo | V. UrubekPrvní letošní střetnutí týmů Uničova a Hodonína skončilo vítězstvím uničovských 3:2. Drtiči mají tedy ve středečním utkání motivaci navíc. Domácí tým nepůjde do utkání kompletní, chybět budou někteří důležití hráči. Hodonín je na třetím místě pod tlakem čtvrté Orlové a další tři body zpět je Opava, tříbodový zisk je tedy velmi potřebný.
8.12.Dohrávku 9. kola mladí Drtiči zvládli na výbornou a jsou stále v čele tabulkyTEL - HOD 0:8, 9.kolo | Jan HochmanNecelý měsíc proti původnímu plánu KPJJMaV se našel náhradní termín a v neděli 7.12. tak juniorka SHK mohla vyrazit na 160ti kilometrovou štaci směr Vysočina, a odehrát v Telči odložené utkání 9. kola. To dopadlo snad i nadočekávání dobře a o vítězi bylo víceméně rozhodnuto už po 17ti minutách hry, kdy na tabuli svítilo skóre 0:5. Hodonínští pak už zápas v pohodě kontorlovali, ve druhé a třetí třetině přidali ještě 3 branky a vyhráli jednoznačně 8:0. Hvězdou zápasu byl Ondřej Pelikán, jenž 3 branky dal a na jednu přihrál. Brankář Michal Šurý drží již 122 minut čisté konto.
7.12.Hodonínští hokejisté ztratili dobře rozehrané utkáníTEC - HOD 4:3, 24.kolo | V. UrubekDrtiči ztratili utkání ve kterém dvakrát vedli, z toho jednou dvoubrankovým rozdílem. Domácí vždy vyrovnali a rozhodující úder si schovali na čas 59:39, kdy již pro hosty nebylo téměř možné zareagovat. Do Brna zavítala početná skupina hodonínských přiznivců, kteří svým hráčům vytvořili domácí prostředí. Nebylo to však nic platné, body zůstávají v Brně.
6.12.V neděli další díl seriálu: "Hodoňáci na Technice"TEC - HOD 4:3, 24.kolo | Jan HochmanPodle předešlých zkušeností se dá očekávat, že hráče SHK doprovodí do moravské metropole davy fanoušků a tribuna brněnské haly bude opět zahalena do oranžovo-modrých barev. Technika má letos výsledky jako na houpačce, Drtiči se poklidnou výhrou nad Pelhřimovem dobře naladili a jihomoravské derby tak bude určitě bojovným a zajímavým zápasem, jako tomu ostatně je vždy, když se potká SHK Hodonín a VSK Technika Brno.
4.12.Zdeněk Jurásek: My hlavně musíme jít zápas od zápasuRobert KrůzaV útoku jim dnes proti Pelhřimovu sekundoval ostřílený mladík Vladimír Kýhos a jejich překrásná akce dva (Jurásek, Kýhos) na jednoho skončila brankou na 6:1. Po přihrávce Juráska doklepl prakticky do prázdné brány Kýhos, který gól připisoval Zdeňkovi a po gólu před Juráskem pomyslně smekl přilbu.