V listopadu 2018 vyšly tyto články:

1>>
30.11.Drtiči míří na jich Čech. V Pouzarově centru vyzvou David Servis České BudějoviceDSC - HOD 1:2, 22.kolo | RedakceHodonínské hokejisty po prohrané přestřelce v Opavě čeká další venkovní výjezd. Drtiči ale tentokrát nepojedou na sever Moravy, nýbrž na jih Čech, kde vyzvou dalšího neznámého soupeře, tým David Servis České Budějovice. Utkání 22. kola druhé ligy se hraje v hokejovém centru Pouzar v sobotu 1. prosince v sedmnáct hodin.
27.11.Fojtík při premiéře skóroval. Drtiči ale přestřelku nezvládli, v Opavě padli 5:6OPA - HOD 6:5, 21.kolo | RedakceVítězná hodonínská série po třech zápasech skončila. Drtiči nezvládli přestřelku v Opavě, kde sice v prostřední části otočili zápas z 1:2 na 4:2, ale o náskok v úvodu třetí třetiny přišli a nakonec v úterní předehrávce 21. kola podlehli domácímu Slezanu 5:6. Dramatickou bitvu rozsekl v 51. minutě obránce Filip Jánošík. Hostům k bodům nepomohla ani premiérová trefa poslední posily, útočníka Josefa Fojtíka.
27.11.Drtiči míří do Opavy bez Růžičky a Kellnera, do sestavy se naopak vrací obránce FišeraOPA - HOD 6:5, 21.kolo | RedakceBez útočníka Marka Růžičky a obránce Mario Kellnera odjíždějí hodonínští hokejisté do Slezska, kde se v rámci předehrávky 21. kola východní skupiny druhé ligy postaví domácí Opavě. Drtiči chtějí na ledě Slezanu potvrdit zlepšenou formu a navázat na předcházející tři vítězství. Pomoct jim k dalším bodům má uzdravený bek Fišera a možná také další posila.
26.11.Finsterle se ve dvou zápasech blýskl šesti góly. „Cítím se dobře, nemám si na co stěžovat,“ říkáHOD - TAB 5:3, 20.kolo | RedakceHodonín – Stejně jako celý hodonínský tým prožívá nejlepší období v letošní sezoně. Zkušený osmadvacetiletý útočník Lukáš Finsterle se na konci listopadu rozjel a střelecky září. Bývalý forvard Zlína, Vsetína nebo Poruby si ve středu proti poslední Orlové připsal čtyři přesné zásahy a v sobotním duelu s Táborem se blýskl dvěma góly.
25.11.Drtiči otočili domácí duel s Táborem a slaví třetí výhru v řaděHOD - TAB 5:3, 20.kolo | RedakceHodonínští hokejisté protáhli vítěznou sérii na tři zápasy. Proti nepříjemnému Táboru se ale na tři body pořádně nadřeli. Drtiči sice dvakrát vedli, ale o náskok pokaždé přišli a po trefě odchovance Ondřeje Kachyni dokonce prohrávali 2:3. Drtiče třetí inkasovaná branka nakopla a sobotní duel třemi brankami otočili ve svůj prospěch. K obratu zavelel ve 36. minutě Adam Škutchan, triumf SHK pečetil při power-play soupeře střelou do odkryté branky další útočník Lukáš Finsterle. Slovácký celek skolil Jihočechy 5:3 a v tabulce východní skupiny se posunul před Valašské Meziříčí na čtvrté místo.
23.11.Obránce Dreslera čeká premiéra. Drtiči si věří i na bojovníky z TáboraHOD - TAB 5:3, 20.kolo | RedakceV posledních dvou zápasech nastříleli hodonínští hokejisté soupeřům ze Žďáru nad Sázavou a Orlové neuvěřitelných sedmnáct branek a věrné fanoušky chtějí gólově i výsledkově potěšit také v sobotním domácím zápase proti Táboru. Drtiči na protivníka z jihu Čech vyrukují s novou posilou, zkušeným pětatřicetiletým obráncem Janem Dreslerem. Duel 20. kola druhé ligy startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sedmnáct hodin.
22.11.Drtiči deseti góly rozebrali poslední Orlovou a poskočili před Opavu na páté místoHOD - ORL 10:2, 19.kolo | RedakceHodonínští hokejisté se dostávají do slušné formy. Jihomoravané bodovali v pátém z posledních šesti utkání a v tabulce východní skupiny poskočili před Opavu na páté místo. Drtiči zvládli další druholigový duel, po Žďáru nad Sázavou přemohli také poslední Orlovou, kterou zničili i ve třetím letošním vzájemném duelu. Po výsledcích 7:3 a 8:0 tentokrát 10:2.
22.11.Drtiči hlásí posilu. Na hostování ze Slavie přichází zkušený obránce DreslerRedakceDoma ve sbírce má extraligový bronz ze sezony 2012/2013, kdy pražská Slavia skončila třetí za mistrovskou Plzní, kde rovněž působil. Od středy už patří zkušený pětatřicetiletý obránce Jan Dresler druholigovému Hodonínu, kde bude až do konce letošní sezony hostovat právě z klubu z Edenu.
20.11.Drtiči chtějí potvrdit výhru ze Žďáru doma proti poslední OrlovéHOD - ORL 10:2, 19.kolo | RedakceHodonínští hokejisté ve druhé lize bodovali třikrát za sebou a hlavně cenné vítězství ve Žďáru nad Sázavou chtějí potvrdit také doma proti poslední Orlové. Drtiči se v případě dalšího triumfu mohou v tabulce východní skupiny posunout na páté místo. V cestě ale stojí houževnatý protivník, který na Slovácko přijede s velkým odhodláním a touhou odčinit předcházející nezdary. Souboj devatenáctého kola je na programu ve středu 21. listopadu od osmnácti hodin.
19.11.Chtěl bych se v brance udržet co nejdéle, přiznává mladý brankář ŠtěpanovskýZNS - HOD 4:7, 18.kolo | RedakceInkasoval čtyři branky, přesto byl jednou z hlavních postav sobotního zápasu hokejistů Hodonína ve Žďáru nad Sázavou. Jednadvacetiletý slovenský gólman Adam Štěpanovský při absenci zraněné jedničky Andrease Kubáně nastoupil poprvé v brance Drtičů a při své letošní premiéře vychytal důležitou výhru 7:4 na ledě vedoucího týmu jižní skupiny. Euforie byla velká, útočník SHK Dominik Matula ho dokonce zvolil mužem utkání. „Potěšilo mě to hodně, ale myslím, že cenu by si zasloužil celý tým. Kluci mi hodně pomohli svojí obětavostí, když zblokovali hodně důležitých střel,“ prohlásil Adam Štěpanovský. Přitom nechybělo mnoho a šikovný brankář mohl skončit na střídačce. Jihomoravané totiž na Vysočině ve 14. minutě prohrávali už 1:3. „Na to jsem nemyslel. Snažil jsem si zápas hlavně užít,“ říká rodák ze Skalice.
18.11.Drtiči famózně otočili duel ve Žďáru a domů vezou divoké vítězství 7:4ZNS - HOD 4:7, 18.kolo | RedakceTahle výhra chutná sladce. Hodonínští hokejisté po zbytečné domácí porážce se Šumperkem v prodloužení zabrali a ve druhé lize získali skalp lídra jižní skupiny. Drtiči sice na ledě vedoucího Žďáru nad Sázavou prohrávali ve 14. minutě 1:3, ale ve druhé třetině výsledek čtyřmi brankami otočili a nakonec vezou z Vysočiny domů divoké, zato hodně cenné vítězství 7:4. Dvakrát skóroval Škutchan, další góly vítězů zaznamenal Růžička, Matějka, Charvát, Hložánek a Matula. Na výhře měl velký podíl také mladý brankář Štěpanovský, jenž v brance hostů nahradil zraněného Kubáně.
16.11.Drtiči míří na Vysočinu. Uhasí ve Žďáru nad Sázavou rozjeté plameny?ZNS - HOD 4:7, 18.kolo | RedakcePřed hodonínskými hokejisty, kteří naposledy doma ztratili výborně rozehraný zápas se Šumperkem, je další náročná zkouška. Drtiči v dalším kole druhé ligy čeká rozjetý Žďár nad Sázavou. Těžký zápas na ledě vedoucího týmu skupiny Jih začíná v 17.30.
14.11.„Chci jednou dokázat to, co taťka s dědou,“ prohlásil po premiéře v Hodoníně Kristián LeškaHOD - SUM 4:5, 16.kolo | RedakceHodonín – Je to jako když natěšené malé dítě rozbalí Kinder Surprise. Oblíbené vajíčko kromě čokolády nabízí také překvapení a hračku. I osmnáctiletý útočník Kristián Leška prožil dvě premiéry v jednom. Šikovný zlínský odchovanec společně s kamarádem Vlastimilem Hefkou v pondělí večer poprvé navlékl modro-oranžový dres druholigového Hodonína a vyzkoušel si dospělý hokej. Jediné, co oběma nováčkům v SHK chybělo, bylo sladké vítězství.
13.11.Drtiči promrhali tříbrankový náskok, v dohrávce prohráli se Šumperkem v prodloužení HOD - SUM 4:5, 16.kolo | RedakceHodonín – Tahle porážka bude Drtiče ještě hodně dlouho mrzet. Hodonínští hokejisté nezvládli pondělní dohrávku 16. kola východní skupiny druhé ligy. Svěřenci trenéra Ivana Dorniče sice po dvaceti minutách vedli nad Šumperkem 3:0, ale o náskok kvůli zbytečným faulům přišli a nakonec padli 4:5 v prodloužení. Dramatický duel v čase 60:30 rozhodl ex-hodonínský útočník Michal Romančík. Poražení zůstali v tabulce pátí.
10.11.Odpočinutí Drtiči si věří na silný Šumperk. Hrát bude i Dušan PašekHOD - SUM 4:5, 16.kolo | RedakceOdpočinutí Drtiči jdou opět do boje. Hodonínské hokejisty po týdenní pauze čeká další druholigová bitva. Na Slovácko dorazí šumperští Draci. Atraktivní duel se na Zimním stadionu Václava Nedomanského kvůli turnaji čtyř zemí hraje až v pondělí 12. listopadu. Zápas začíná v osmnáct hodin.
8.11.Do Hodonína míří budoucí hokejová elita. V pátek začíná turnaj čtyř zemíRedakceEnergií nabitá klání má před sebou zimní stadion v Hodoníně. Představí se v něm hokejové reprezentace do dvaceti let, pro něž půjde o generálku před mistrovstvím světa. Trenéři českého celku v čele s někdejším hráčem NHL Václavem Varaďou ze sestavy nakonec vyřadili opěvovaný talent, Jana Myšáka z Litvínova. „Necháme ho sedmnáctce,“ řekl Varaďa novinářům. Turnaj se koná od devátého do jedenáctého listopadu. „Přijdu se podívat,“ přikývl například jeden z nejproduktivnějších hráčů juniorky Drtičů Richard Zajíček.
5.11.Na Slovácku se mi moc líbí. Mentalita lidí je tady úplně jiná než v Ostravě, tvrdí KubáňHOD - MOB 4:3, 15.kolo | RedakceHodonín – Společně s kolegou Pavlem Jeklem byli ústředními postavami třaskavého sobotního druholigového duelu. Souboj brankářů na Zimním stadionu Václava Nedomanského nakonec ovládl hodonínský Andreas Kubáň.
4.11.Drtiči zvládli dramatický závěr. Moravské Budějovice udolali v prodlouženíHOD - MOB 4:3, 15.kolo | RedakceHodonín – Nevzdali to a zaslouženě byli odměněni. Hodonínští druholigoví hokejisté zvládli dramatickou bitvu s Moravskými Budějovicemi. Drtiči sice na konci sobotního utkání prohrávali 2:3, ale při power-play nejprve srovnal slovenský zadák Róbert Mikéska a obrat v prodloužení završil útočník Marek Růžička. Slovácký celek přemohl Žihadla 4:3 a do tabulky východní skupiny si připsal dva body.
2.11.Drtiče čeká střet s Žihadly. Do Hodonína míří nejlepší útok jižní skupinyHOD - MOB 4:3, 15.kolo | RedakceSnad tenhle střet s Žihadly nebude moc bolet. Hodonínské hokejisty po porážce v Kopřivnici čeká další domácí duel. Na Zimním stadion Václava Nedomanského poprvé dorazí soupeř z jižní druholigové skupiny. Drtiči v sobotu přivítají rozjeté Moravské Budějovice, které zvítězili osmkrát za sebou. Ve formě je hlavně brankář Pavel Jekel a útočné komando Rytnauer – Krutiš - Horký. Atraktivní bitva začíná v sedmnáct hodin.
1.11.V rozehrané soutěži chceme mužstvo doplňovat směrem k play-off, říká sportovní manažer Drtičů JanásRedakceHodonín – V hokeji toho prožil spousty. Ať už jako hráč nebo trenér. Nyní se bývalý poctivý obránce Tibor Janás sžívá s novou rolí. V druholigovém Hodoníně vykonává funkci sportovního manažera. Hráčům i realizačnímu týmu, jehož je jako asistent trenéra nedílnou součástí, vytváří co nejlepší podmínky na práci. Na ledě i střídačce je pravou rukou hlavního kouče Ivana Dorniče, jinak sleduje případné posily. „Chceme navázat na nejlepší ročníky klubu SHK. Mít pokoru ke klubu i k fanouškům a hrát hokej, který přitáhne diváky do ochozů. Naším cílem je co nejlepší umístění v soutěži,“ říká v rozhovoru pro klubový web někdejší trenér mládežnického týmu Lev Poprad.