V listopadu 2016 vyšly tyto články:

123>>
1.11.Zápas podzimu je tady! Hodonínští Drtiči budou hostit ambiciózního lídra tabulky ze VsetínaHOD - VSE 1:5, 15.kolo | Jan HochmanNáročný listopadový program, během něhož čeká na hokejisty SHK Hodonín celkem osm soutěžních utkání, zahájí Oranjes už ve středu 2. listopadu domácím zápasem se Vsetínem. Valaši přijíždí na Slovácko v roli favorita a lídra východní skupiny, Drtiči však nedají svou kůži lacino a do utkání půjdou s tím, že se pokusí aspiranta na postup do WSM ligy potrápit a obrat o body. Šlágr podzimu začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského přesně s úderem 18. hodiny.
2.11.Valaši u řeky Moravy potvrdili roli favorita, o druhé výhře nad Baníkem rozhodl Vsetín v prvních dvou třetináchHOD - VSE 1:5, 15.kolo | Jan HochmanŠlágr patnáctého kola sledovalo třináct stovek diváků, kteří se celý zápas určitě nenudili. Valaši sice potvrdili roli favorita a vezou si ze Slovácka tři body, Drtiči ale odevzdali velmi dobrý výkon. Výsledek 1:5 je vzhledem k průběhu utkání a množství šancí, které si domácí celek dokázal vytvořit, možná až krutý, ale takový je hokej. Jedinou trefu Drtičů zaznamenal z trestného střílení Dominik Matula, pro nějž do byla první branka po návratu do oranžovo-modrého dresu.
2.11.INFOGRAFIKA: Hodonínští byli v duelu se Vsetínem střelecky aktivnější, produktivita však byla na straně VsacanůHOD - VSE 1:5, 15.kolo | Jan HochmanŠestačtyřicet střel, ale ani jeden gól ze hry. Jediný přesný zásah hodonínských hokejistů v duelu se Vsetínem zaznamenal Dominik Matula z trestného střílení. Zato hosté se prosadili hned pětkrát a to i přes to, že na domácí svatyni vyslali o čtyři rány méně. Hlavními faktory dnešního šlágru východní skupiny tak bez debat byly produktivita a trestání chyb soupeře. Baník sice podlehl Vsetínu před nejvyšší návštěvou sezony 1:5, za výkon se však Drtiči rozhodně stydět nemusí.
2.11.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - VsetínHOD - VSE 1:5, 15.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 15. kola druhé ligy skupiny Východ mezi Hodonínem a Vsetínem v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
3.11.„Vsetín potrestal každou naši chybu gólem,“ uznává kvality soupeře Michal KubaHOD - VSE 1:5, 15.kolo | Tomáš ChramostaAčkoliv výsledek 1:5 vypadá hrozivě, hodonínští hokejisté rozhodně nepředvedli bezkrevný výkon. Svědčí o tom i zápasová bilance střel na branku, ve které Drtiči vedoucí celek tabulky dokonce předčili. Jenže Valaši byli o poznání efektivnější. „Buď nám puk odskakoval, odrazil se na jejich hokejky, anebo nás vychytal brankář,“ říká Michal KUBA. Hodonínský útočník se střelecky trápí, přesto se na ledě snaží odevzdat stoprocentní výkon pro tým.
4.11.Druhé derby sezony je tady, Drtiči se jedou porvat o body na led brněnské TechnikyTEC - HOD 7:5, 16.kolo | Ivan HochmanZápasový los brněnské Techniky připravil Vysokoškolákům těžkou zkoušku. Po zápase s prvním Vsetínem se Brňané utkali s druhou Porubou. Ani v jednom případě však Sovy nedosáhly na bodový zisk a tak je čeká reparát proti třetímu Hodonínu, kterému mají rozhodně co vracet. První měření sil obou mužstev totiž skončilo jednoznačnou výhrou Drtičů, kteří soupeři nasázeli šest branek a sami do vlastní brány nepustili ani jeden puk. Utkání začíná tradičně v 17:00.
5.11.Hodonín zaspal v Brně začátek utkání. Pak sice přišla zběsilá stíhací jízda, na vyrovnání ale Drtiči nedosáhliTEC - HOD 7:5, 16.kolo | Jan HochmanDoslova hororová první třetina určila ráz dnešního jihomoravského derby. Po dvaceti minutách totiž vedla domácí Technika nad hosty z Hodonína 4:0. Oranjes sice nesložili zbraně a ve zbývajícím průběhu duelu předvedli o poznání lepší výkon, na body to však dnes bylo málo. Dvakrát byl slovácký celek na dostřel jednoho gólu, nakonec však Baník padl v divoké přestřelce 7:5.
5.11.INFOGRAFIKA: Druhé derby sezony vyznělo lépe pro Techniku, Baník na ledě posledního týmu nebodovalTEC - HOD 7:5, 16.kolo | Jan HochmanDnešní zápas v brněnských hokejových halách by se dal nazvat jako noc a den. První třetina, kterou hosté od řeky Moravy prohráli o čtyři branky, byla nejhorší první částí od 35. kola sezony 2014/15, kdy Baník prohrál úvodní dějství stejným rozdílem ve Valašském Meziříčí. Co naplat, že zbytek duelu Oranjes v Brně vyhráli, úvodní dvacetiminutovka byla pro konečné skóre určující. Hodonínští tak prohráli podruhé za sebou, ve středu je navíc čeká jeden z favoritů soutěže - ostravská Poruba.
6.11.B-tým dnes odpoledne hostí vedoucí tým tabulky. Na hodonínský led po osmi letech vyjedou hokejisté KroměřížeHO2 - KRO 5:4, 10.kolo | Jan HochmanUž se pomalu stává tradicí, že nedělní podvečer je v Hodoníně vyhrazen Krajské lize. Dnešní den není výjimkou. V 17:00 budou hráči B-mužstva hostit vedoucí celek tabulky - HK Kroměříž. Hanáci zatím prochází soutěží jako nůž máslem, z devíti zápasů osm vyhráli a nastříleli už 66 branek. Dokáží hodonínští obrat favorita o body? Přijďte se na zápas podívat osobně. Vstupné je 30,- korun, majitelé permanentek se pak na stadion dostanou zdarma.
6.11.„Stav 4:0 po dvaceti minutách se těžko dohání,“ konstatuje po prohraném derby Dominik MatulaTEC - HOD 7:5, 16.kolo | Adam KrátkýV sezóně 2015-16 byl Dominik MATULA kvalitní posilou do útoku, která měla sbírat body. To se mu podařilo splnit na jedničku a právem si ho na začátku právě probíhající sezóny vytáhl do první ligy AZ Havířov. Na severu ovšem nedostával tolik prostoru, kolik by si představoval, a tak se vrátil zpět na jih Moravy, aby pomohl Drtičům k lepším výsledkům. A jak nám sám Dominik řekl. „Ze začátku jsem byl v herní krizi, ale poslední zápasy už byly o poznání lepší.“
6.11.Béčko si vyšláplo na lídra tabulky! Po senzačním obratu berou Drtiči dva body, výhru trefil v prodloužení RačickýHO2 - KRO 5:4, 10.kolo | Jan HochmanKdyž po první třetině prohrával domácí tým s vedoucím týmem soutěže 1:4, věřil v body jen málokdo. Drtiči však ukázali velké a bojovné srdce. Ve druhé části snížili, na začátku poslední části se dostali Kroměříži na dostřel a k velké radosti střídačky i přítomných fanoušků se pět minut před koncem základní hrací doby povedlo Baníku vyrovnat. Prodloužení trvalo jen devět vteřin. Vítěznou trefu vstřelil nejlepší hráč utkání Tomáš Račický. Drtiči porazili první mužstvo soutěže 5:4 v prodloužení.
7.11.Končí ruské duo Kukin - Sorokin. Do sestavy A-týmu se naopak vrací golman Zdenko Kotvan!Jan HochmanVíkendová porážka na ledě brněnské Techniky nezůstala bez odezvy. V týmu Baníku končí ruská dvojice Kukin - Sorokin. Do kabiny Drtičů se po krátké pauze naopak vrací golmanská opora posledních dvou let Zdenko Kotvan. Třiadvacetiletý golman Fedor Kukin odchytal 173 minut, během kterých inkasoval sedmnáct branek, což činí průměr 5,9 branky na zápas při úspěšnosti zákroků necelých 85 %. O čtyři roky starší bek Ilia Sorokin v devíti duelech ani jednou nebodoval.
7.11.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2016-17 (8)Jan HochmanMladší dorost nasázel Šumperku na jeho ledě čtrnáct branek a připsal si třetí vítěztví v řadě. Žákovské kategorie měly na programu derby s Břeclaví. Mladší řáci svůj duel jasně opanovali a vyhráli rozdílem třídy. Starší dobře rozenraný duel nakonec nezvládli a odešli těsně poraženi. Své zápasy odehrály také nejmenší hodonínské naděje.
8.11.Drtiči potřebují zabrat, po dvou zápasech bez bodu doma hostí PorubuHOD - POR 2:3, 17.kolo | Tomáš ChramostaPo utkání patnáctého kola s lídrem východní skupiny čeká hodonínské publikum další lahůdka. Na jih Moravy přijede mužstvo, které se řadí mezi dlouholeté a tradiční soupeře. Ostravané jsou momentálně jediným celkem, jenž dokáže držet krok se Vsetínem, který se netají ambicemi postoupit do nejvyšší soutěže. Po dvou vysokých porážkách tak Drtiče nečeká nic lehkého.
9.11.V souboji s vítkovickou farmou padli Drtiči smolně v samém závěru, Poruba rozhodla tři minuty před koncem zápasuHOD - POR 2:3, 17.kolo | Jan HochmanVelmi napínavou a vyrovnanou podívanou připravila hodonínským fanouškům v mužstva domácích Drtičů a hostů z Ostravy. Slovácký celek se v první třetině ujal vedení, když se přesně trefil Jurča. Hosté v polovině duelu srovnali a v sedmačtyřicáté minutě se dostali i do vedení. Na tuto branku však Baník reagoval přesilovkovou trefou Vaňka. Rozhodující moment přišel tři minuty před třetí sirénou, kdy Seidler potřetí rozsvítil světlo za domácí brankou. Drtiči to v závěru zkusili bez brankáře, ale na vyrovnání se domácím bojovníkům bohužel dosáhnout nepodařilo.
9.11.INFOGRAFIKA: Baník držel s favoritem dlouho krok, nakonec z dobře rozehraného duelu vyšli Drtiči naprázdnoHOD - POR 2:3, 17.kolo | Jan HochmanV mrazivém středečním podvečeru se na hodonínský zimní stadion přišla ohřát tisícovka fanoušků. Ti viděli velmi dobré utkání, ve kterém nakonec rozhodlo to, že domácí nedokázali zejména ve druhé třetině proměnit některou ze svých vyložených příležitostí. Z jedenatřiceti střel skončily jen dvě za zády porubského hrdiny Kubáně a jelikož hosté 178 vteřin před třetí sirénou potřetí dostali kotouč do domácí svatyně, berou z dnešního duelu všechny body právě ostravští hokejisté.
9.11.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - PorubaHOD - POR 2:3, 17.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 17. kola druhé ligy skupiny Východ mezi Hodonínem a Porubou v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
10.11.„Bojovali jsme, minimálně bod jsme si zasloužili,“ lituje porážky s Porubou brankář Baníku Ondřej HalodaHOD - POR 2:3, 17.kolo | Jan HochmanV zápase s Porubou si Ondřej HALODA do statistik připsal 26 zákroků. Ani to však Drtičům k bodům nestačilo. Zlínský odchovanec nastupuje ve své první sezoně v dospělém hokeji a v oranžovo-modrém dresu podává talentovaný brankář i přes svůj mladý věk velmi dobré výkony. „Statistiky se snažím sledovat minimálně a zbytečně se tím nezatěžovat. V každém zápase získávám nové zkušenosti,“ říká dvacetiletý strážce hodonínského brankoviště.
12.11.Béčko postrachem favoritů? Po Kroměříži obrali Drtiči další vedoucí tým tabulky, z VelMezu vezou tři body!VEL - HO2 1:3, 11.kolo | Jan HochmanJedenáctým kolem dnes pokračovala Krajská liga. Drtiče zavedlo rozlosování na led vedoucího Velkého Meziříčí, kam záložní tým SHK Hodonín odjížděl povzbuzen dvěma výhrami a proti loňskému vítězi krajské soutěže přidal na vítěznou šňůru třetí korálek. Skóre otevřel ve druhé třetině Račický, ale domácí do přestávky dokázali srovnat. Rozhodující moment přišel ve třiapadesáté minutě, kdy se o vítěznou trefu postaral Janás. V poslední vteřině pečetil senzační výhru hostí Černohous.
14.11.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2016-17 (9)Jan HochmanMladší dorostenci uspěli v přestřelce se Znojmem, ze které nakonec brali o bod víc, než soupeř. Žákovské kategorie zajížděly na uhersko-brodský led, na kterém si obě kategorie s chutí zastřílely a přivezly domů plný počet bodů. Sedmým kolem pokračovala krajská liga čtvrťáků, páté kolo měli na programu třeťáci. Přehled všech výsledků najdete v našem tradičním souhrnu.