V listopadu 2016 vyšly tyto články:

123>>
30.11.Dramatické a vyrovnané utkání rozhodly až nájezdy, v nich byli úspěšnější Draci, kteří tak berou bod navícHOD - SUM 2:3, 23.kolo | Jan HochmanHosté ze Šumperku se v první třetině ujali vedení díky dvěma slepeným přesilovkovým zásahům. Drtiči v závěru úvodní části snížili na rozdíl jedné branky, když se také v přesilovce trefil Daniel Vaněk. Sedm minut po první přestávce srovnal stav Jakub Vrána, a jelikož do konce základní hrací doby již žádný gól nepadl a hosté přežili i velké šance Drtičů v prodloužení, dospělo utkání až do nájezdů. V nich se rozhodlo ve třetí sérii, kdy Kotvana překonal Králík, zatímco Vaněk si vylámal zuby na Svobodovi.
30.11.INFOGRAFIKA: Zápas s Draky nabídl opět kvalitní podívanou a zase ji musely rozseknout samostatné nájezdyHOD - SUM 2:3, 23.kolo | Jan HochmanTéměř na den přesně před měsícem dospěl zápas hodonínských Drtičů na šumperském ledě až do nájezdové loterie, v níž byli šťastnější jihomoravští hokejisté. Dnes se na Zimním stadionu Václava Nedomanského odehrála odveta, která nabídla podobně napínavou podívanou a v podstatě navlas stejné rozuzlení. Šumperský Lukáš Králík utkání gólově načal i zakončil, hodonínský Dominik Matula zapsal dva body za dvě asistence.
29.11.Hodonínský klub dává opět do prodeje hrané dresy ze sezony 2015-16Jan HochmanVedení SHK Hodonín nadále nabízí fanouškům možnost zakoupit si dresy, v nichž Drtiči nastupovali v minulé sezoně. Dresy si mohou zájemci koupit během první přestávky středečního utkání se Šumperkem. Ještě asi dvacítka dresů bude k dispozici u stánku se zpravodaji. Cena jednoho dresu je 250,- Kč.
29.11.Zimní stadion Václava Nedomanského uvidí přímý boj o třetí příčku, Drtiči ve středu hostí šumperské DrakyHOD - SUM 2:3, 23.kolo | Jan HochmanZákladní část ročníku 2016-17 pádí zběsilým tempem. Středečním utkáním s exprvoligovým Šumperkem zahájí hodonínští hokejisté druhou polovinu dlouhodobé části soutěže. Souboje Draků a Drtičů mají vždy velký náboj, tentokrát bude vše ještě umocněno tím, že oba soupeře dělí v tabulce jen jeden bod a jedno jediné místo. Bitva o třetí místo začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského ve středu 30. listopadu v 18:00 hodin.
28.11.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2016-17 (11)Jan HochmanStarší dorostenci Břeclavi/Hodonína prohráli na ledě Frýdku-Místku a po dvou výhrách vyšli bodově naprázdno. Mladší dorost vyhrál na samostatné nájezdy obě derby, jak s Uherským Ostrohem, tak s brněnskou Technikou. Starší žáci porazili celkem jasně vídeňské Capitals, jejich mladší kolegové podlehli slovenskému Hamikovu. Čtvrťáci ve svém prvním utkání ve velkém hokeji nasázeli Břeclavi 11 branek, hráči druhých tříd zvládli zápasy s béčky Znojma a Techniky Brno.
27.11.„Pro mně to byla spíše taková výzva, jestli se do toho dokážu zpátky dostat,“ říká navrátilec Zdenko KotvanVAL - HOD 1:3, 22.kolo | Adam KrátkýPoslední utkání staronové posily Zdenka KOTVANA se datuje k 4. 3. 2016. Tehdy Drtiči odehráli na porubském stadionu poslední utkání sezóny 2015-16. Včera slovenský brankář naskočil po dlouhé, téměř devítiměsíční pauze do ostrého zápasu na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí. Slovenský gólman pochytal třiačtyřicet puků, pouze jeden pustil za svá záda a pomohl tak svému týmu ke třetí výhře v řadě.
26.11.Krajská liga vstupuje do druhé poloviny základní části, Béčko začne odvety na blanenském stadionuBLA - HO2 2:7, 14.kolo | Jan HochmanKrajská liga Jižní Moravy a Zlínska má za sebou první polovinu základní části. Hodonínští Drtiči se po pomalejším rozjezdu v posledních kolech chytili a postupnými krůčky se probojovali do první osmičky. K play-off však vede ještě dlouhá cesta, na které bude potřeba sbírat důležité body. Další možnost rozšířit své bodové konto budou mít svěřenci trenérského tandemu Jurásek - Krupica již dnes od 18 hodin na ledě Blanska.
26.11.Drtiči zapisují třetí výhru v řadě! Zdenko Kotvan pomohl k vítězství na ledě Bobrů třiačtyřiceti přesnými zákrokyVAL - HOD 1:3, 22.kolo | Jan HochmanPoslední utkání první poloviny základní části zvládli hodonínští hokejisté na jedničku. V duelu na ledě meziříčských Bobrů se hosté ujali v první třetině vedení zásluhou Dominika Matuly. Ve druhé části navýšil skóre druhou brankou Baníku Michal Kuba, ale Bobři se v závěru periody dostali do kontaktu gólem Kuba. Uklidnění na hokejky Drtičů přinesla třetí trefa hostí, kterou chvíli po druhé přestávce obstaral Jakub Hajný. Baník v závěru ustál tlak domácího mužstva a veze z Valašska cenné tři body.
26.11.Výborně! Béčko oplatilo Blansku porážku z prvního kola, po jasné výhře berou Drtiči důležité bodyBLA - HO2 2:7, 14.kolo | Jan HochmanNa góly se dnes na blanenském stadionu čekalo až do druhé třetiny. Nakonec se ale hokejového koření sto padesáti divákům dostalo do sytosti. Ovšem domácí příznivci z gólových žní moc velkou radost neměli. Drtiči si třemi góly v rozmezí osmi minut vypracovali pohodlný náskok, na který sice domácí dokázali reagovat na konci druhé a začátku poslední třetiny dvěma slepenými góly, ve zbylém čase se už ale trefovali jen a výhradně Drtiči. Jihomoravský celek přidal ve třetí třetině ještě čtyři trefy a zcela po zásluze veze z Blanska tři body.
26.11.INFOGRAFIKA: Baníku se podařilo vykrást bobří hráz, Drtiči si schovali do každé třetiny jeden přesný zásahVAL - HOD 1:3, 22.kolo | Jan HochmanElitní formace SHK se dnes na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí gólově neprosadila, zastoupili ji však rovnoměrně střelci z dalších tří útoků. Slušně hrané utkání přineslo jen devět dvouminutových trestů, pět na straně hostí a čtyřikrát šli za katr domácí borci. Ani jedna přesilová hra však nepřinesla gólovou trefu. V hlavní roli byli na obou koncích hřiště golmani, kteří zneškodnili celkem osmdesát střel. Navrch v souboji maskovaných mužů měl Zdenko Kotvan, který pomohl svým barvám k výhře 3:1.
25.11.Východní skupina pokračuje o víkendu už 22. kolem, hokejisté Baníku se představí ve Valašském MeziříčíVAL - HOD 1:3, 22.kolo | Jan HochmanSouboj dvou týmů, které v posledních dvou kolech zapsaly do tabulky plný počet šesti bodů, nabídne sobotní duel domácího Valašského Meziříčí a hodonínského Baníku. Drtiči po kanonádě v Kopřivnici dokázali doma porazit i nepříjemnou Opavu, Bobři si po domácí výhře nad poslední Technikou vyšlápli v minulém kole na druhou Porubu a vůbec poprvé v letošní sezoně přivezli z venkovního utkání tříbodovou výhru. Na meziříčském stadionu se tak dá očekávat další tuhý boj o ligové body.
24.11.„Je pravda, že se mi v kariéře vyhýbala zranění,“ říká čtyřicátník Petr PokornýHOD - OPA 6:4, 21.kolo | Libor Kopl, hodoninsky.denik.czPatří k druholigovým inventářům. V Hodoníně se nesmazatelně zapsal do klubové kroniky, získal si obdiv fanoušků, oblibu spoluhráčů i respekt soupeřů. I když Petr POKORNÝ nepatří k nejproduktivnějším zadákům a většině obránců by mohl dělat otce, pořád má týmu ze Slovácka co dát. V pondělí 21. listopadu se ikona SHK zařadila mezi čtyřicátníky. Velezkušený bek významné životní jubileum oslavil na ledě, Drtičům pomohl skolit Opavu.
23.11.Bláznivý zápas nakonec přinesl tři body Drtičům, výhru nad Slezanem pečetil gólem do prázdné brány JurčaHOD - OPA 6:4, 21.kolo | Jan HochmanDomácí vstoupili do utkání o poznání aktivněji, ale z převahy v první části vytěžili Drtiči jen jednu branku. Ve druhé části pak Drtiči postupně navýšili vedení na 4:1, pak ale domácí vrátili soupeře nabídnutými přesilovkami do hry a z jasného zápasu bylo nakonec ještě pěkné drama. Opava se v závěru druhé třetiny dokonce chvíli radovala z vyrovnání, to ale nemohlo platit, neboť hosté hráli v tu chvíli v šesti. Napínavou podívanou „rozčísl“ šestnáct vteřin před koncem Petr Jurča gólem do prázdné branky.
23.11.INFOGRAFIKA: Téměř tisícovka fanoušků viděla napínavý duel a celkem deset regulérních branekHOD - OPA 6:4, 21.kolo | Jan HochmanNapínavý zápas se spoustou zajímavých situací na obou stranách. Takové bylo dnešní utkání hodonínských Drtičů a Opavy. Oba celky využily celkem pět přesilových her, domácí k tomu navíc přidali i jednu trefu v oslabení. Když k tomu připočteme ještě gól při hostující power-play, dostaneme se k tomu, že jen tři góly z deseti padly ve hře pět na pět. A to ještě sudí Slezanu jednu přesilovkovou trefu neuznali, neb jí hosté docílili ve chvíli, kdy hráli v šesti hráčích. Drtiči porazili Opavu 6:4 a s tímto soupeřem vyhráli na svém ledě popáté v řadě.
23.11.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - OpavaHOD - OPA 6:4, 21.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 21. kola druhé ligy skupiny Východ mezi Hodonínem a Opavou v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
22.11.Baník se opět představí po dvou venkovních zápasech domácímu publiku! Na jih Moravy zajíždí pátá OpavaHOD - OPA 6:4, 21.kolo | Ivan HochmanStřed tabulky východní skupiny druhé ligy je velmi vyrovnaný. Přestože mezi třetím Hodonínem a pátou Opavou jsou ještě Draci ze Šumperka, oba soupeře od sebe dělí pouze jediný bod. Drtiče tedy čeká zápas takzvaně o šest bodů a pokud se jim podaří navázat na výkon z Kopřivnice a porazit Opavu i podruhé na domácím kluzišti, zajistí si pozici na třetí příčce. Utkání začíná tradičně v 18:00.
21.11.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2016-17 (10)Jan HochmanStarší dorost hrající v pod hlavičkou Břeclavi nejprve vyloupil přerovský stadion, v neděli pak na břeclavském ledě porazil i Šumperk. Mladší dorostenci vstoupili do druhé poloviny základní části výhrou nad Znojmem. Žákovské kategorie byly v soubojích s dvěma brněnskými celky úspěšné napůl. Třeťáci na svém šestém turnaji vyhráli tři ze čtyř utkání.
21.11.BANÍK QUIZ: Dvouciferný výsledek? Baník nastřílel soupeři desítku po více než třech letechJan HochmanNasázet soupeři deset i více branek bylo vždy něco speciálního. Meta deseti branek je pro hráče i fanoušky jakousi bájnou hranicí, kterou si zejména na tribunách všichni náramně užívají. Tedy, samozřejmě že jen ti příznivci, jejichž tým góly rozdává a ne inkasuje. Dvouciferné výsledky jsou v posledních letech stále méně časté. V letošní sezoně východní skupiny druhé ligy se na první takovou kanonádu čekalo až do dvacátého kola. Střelecké probuzení Drtičů odnesla Kopřivnice a Baník se takové brankové nadílky dočkal poprvé od března roku 2013.
21.11.Hodonínský klub dává do prodeje hrané dresy ze sezony 2015-16Jan HochmanVedení hodonínského SHK se rozhodlo dát fanouškům možnost zakoupit si dresy, v nichž Drtiči nastupovali v minulé sezoně. Dresy si mohou zájemci koupit během první přestávky příštího domácího utkání s Opavou (středa 23. listopadu - začátek 18:00). Dresy budou až do vyprodání k dispozici u stánku se zpravodaji. Cena jednoho dresu je 250,- Kč a každý fanoušek si může zakoupit pouze jeden dres. V případě, že se dresy neprodají, budou připraveny i na dalším domácím utkání se Šumperkem.
20.11.„Řekli jsme si, že tam půjdeme jako za vyrovnaného stavu. Takhle to musíme hrát pořád,“ myslí si Vít ČernohousKOP - HOD 0:10, 20.kolo | Petr SvobodaDrtiči za sebou tahali sérii čtyř porážek v řadě a bylo zřejmé, že pokud chtějí pomýšlet na první čtveřici v tabulce, budou muset zabrat. To se jim povedlo nad očekávání, jelikož svého soupeře z Kopřivnice smetli v poměru desíti ku nule. První branku v letošním ročníku si připsal také hráč, kterého na začátku sezóny potkaly zdravotní komplikace a musel bojovat o své místo v sestavě. Lepší zítřky a další výhry vyhlíží VÍT ČERNOHOUS.