V listopadu 2015 vyšly tyto články:

123>>
1.11.INFOGRAFIKA: Skvělý týmový výkon pomohl Baníku zdolat prozatimního suveréna letošního ročníkuJFM - HOD 1:2, 15.kolo | Jan HochmanPoprvé v sezoně bylo na některý ze zápasů druhé hokejové ligy vyprodáno. Stalo se tak poslední říjnový den ve frýdecko-místecké hale Polárka. Oslavy, až do včerejška doma neporaženým Rysům, však překazili hodonínští Drtiči, kteří jako první dokázali favorita ligy obrat o všechny body. Navíc, v jeho vlastním svatostánku. První hvězdou utkání byl brankář SHK Petr Zavadil, druhou jeho spoluhráč Martin Špok. Třetí star je pak golman Frýdku-Místku Juraj Šimboch.
1.11.„Kluci mi hodně pomáhali. Každý plnil svou roli na ledě na sto procent,“ chválí spoluhráče Petr ZavadilJFM - HOD 1:2, 15.kolo | Jan HochmanParádní hokejový večer prožili včera ve frýdecké hokejové hale Polárka hodonínští hokejisté. Ti připravili domácímu favoritovi první domácí porážku v sezoně a velkou měrou se na výhře 1:2 podílel golman slováckého celku PETR ZAVADIL. Čtyřiadvacetiletý brankář pochytal 31 střel soupeře a zejména v závěrečné třetině svůj tým hodně podržel. „Poslední minuty byl tlak Frýdku opravdu velký, ale znovu musím pochválit kluky, jak skvěle takticky a herně pomáhali,“ vyzdvihl týmový výkon muž s maskou.
2.11.„Turnaj pěti zemí“ reprezentací žen v Hodoníně (3. - 8. listopadu 2015)Jan Hochman, foto: cslh.czHodonínský zimní stadion hostí od 3. do 8. listopadu mezinárodní hokejový turnaj ženských reprezentací, kterého se kromě domácího výběru zúčastní také týmy Slovenska, Německa, Ruska a Švýcarska. V tomto článku najdete kompletní rozpis, který bude průběžně aktualizován o výsledky, a také pohled na průběžné pořadí turnaje. Denní vstupenka bude k dostání za lidových dvacet korun, tak neváhejte a přijďte se podívat na špičkový ženský hokej a ukažte, že fanoušci na jihu Moravy hokej milují!
2.11.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (08)Jan HochmanStarší dorost v pátek prohrál v Karviné, v neděli ale konečně prolomil sérii porážek v domácím zápase s Valašským Meziříčím. Mladší dorostenci z dobře rozehraného zápasu s Technikou brali nakonec jen bod. Mladší i starší žáci byli v tomto týdnu stoprocentní. Ve středu si doma obě kategorie poradily s Brumovem-Bylnicí, o víkendu pak hodonínští žáci v napínavých zápasech přetlačili brněnskou Techniku.
2.11.Cesta po venkovních stadionech pokračuje, další zastávkou je KopřivniceKOP - HOD 1:0, 16.kolo | Jan HochmanVzhledem k tomu, že hodonínský stadion ode dneška až do neděle hostí mezinárodní turnaj ženských reprezentací, nesehrají Drtiči utkání s Kopřivnicí, oproti původnímu rozlosování doma, ale na soupeřově půdě. Baník tak podruhé v řadě cestuje k soutěžnímu utkání za svým soupeřem. Kopřivnice se v posledních kolech zvedá nejen herně, ale i výsledkově a na slovácký celek tak nečeká žádné jednoduché utkání. Nováček letošního ročníku má navíc Drtičům co vracet.
4.11.Vítězná série je u konce, v Kopřivnici Drtičům zvlhnul střelecký prach a domů se tak vracejí bez boduKOP - HOD 1:0, 16.kolo | Jan HochmanPětizápasová šnůra výher skončila. Hodonínští hokejisté nedokázali na ledě nováčka letošního ročníku z Kopřivnice ani jednou rozvlnit síť za domácím brankářem a domácímu týmu tak k hubenému vítězství stačil jeden přesný zásah. Ten si připsal na své konto už v šesté minutě Jindřich. Drtiči ani přes veškerou snahu nedokázali překonat výtečného Vrbu a na Slovácko se tak vracejí po delším čase s prázdnou.
5.11.INFOGRAFIKA: Střelecké trápení, proti Kopřivnici se neujal ani jeden ze čtyřiadvaceti střeleckých pokusůKOP - HOD 1:0, 16.kolo | Jan HochmanPoprvé od konce letošního února nedokázali hodonínští hokejisté v soutěžním utkání ani jednou rozsvítit brankové světlo za zády soupeřova golmana. Osm měsíců po porubském Tihlářovi pochytal všechny střelecké pokusy hráčům Baníku i Adam Vrba, který si po zásluze odnáší ocenění pro nejlepšího hráče duelu 16. kola mezi Kopřivnicí a Hodonínem. Druhou hvězdou utkání je autor jediné a zároveň vítězné trefy Tomáš Jindřich. Třetím v pořadí nejlepších hráčů zápasu je brankář hodonínského SHK Petr Zavadil.
6.11.Sedmnácté kolo ve znamení Jižanského derby, Drtiči zamíří v sobotu do lví slujeBRE - HOD 4:3, 17.kolo | Jan HochmanTřízápasový trip po hřištích soupeřů zakončí hodonínští hokejisté na ledě největšího rivala. Letošní druhé, a celkově již šestatřicáté Jižanské derby, bude tentokráte hostit břeclavská Ice Bors Arena. Divácky velmi atraktivní zápas by měla opět doprovázet velmi dobrá atmosféra. K Dyji se totiž chystá i tradičně velká skupinka fanoušků Drtičů. Souboj dvou velkých soupeřů začíná v sobotu 7. listopadu v 17 hodin.
7.11.Drtiči promarnili v Břeclavi dvoubrankový náskok a z Jižanského derby berou jenom jeden bodBRE - HOD 4:3, 17.kolo | Jan HochmanPrvní třetinu vyhráli po zásluze domácí hráči díky Uhlíkově gólu 1:0. Ve druhé třetině ale hosté třemi góly otočili skóre na svou stranu a vypadalo to, že si kráčí k deváté výhře v derby v řadě. Lvi ale ještě do přestávky srovnali, a chvíli po obrátce srovnali na 3:3. Když už to vypadalo, že zápas rozhodnou nájezdy, vystřelil Břeclavi druhý bod svou druhou trefou v utkání Jiří Uhlík. Baník si tak od Dyje odváží jen jeden bod.
7.11.INFOGRAFIKA: Ani dvoubrankové vedení tentokrát nestačilo, Baník po dvou letech podlehl LvůmBRE - HOD 4:3, 17.kolo | Jan HochmanPoprvé od 21. září 2013 neodcházeli hodonínští hokejisté z Jižanského derby jako vítězové. V Břeclavi sice v polovině zápasu vedli o dvě branky, ale to bylo tentokrát málo. Lvi nejprve srovnali a v prodloužení pak rozhodli o své dvoubodové výhře. Postaral se o to sedmadvacet vteřin před koncem prodloužení nejlepší hráč utkání, břeclavský Jiří Uhlík. Druhou hvězdou utkání vyhlašujeme Martina Špoka, pomyslnou třetí cenu si odnáší golman vítězného týmu Michal Šurý.
8.11.„Šance jsme tam měli, ale bohužel to tam nespadlo," povídal po utkání v Břeclavi Petr PešBRE - HOD 4:3, 17.kolo | Adam Krátký Po nepříliš povedeném utkání v Kopřivnici chtěli Drtiči uspět na ledě Břeclavi. Vstup do utkání měl Baník horší než jejich soupeř a první třetinu prohrál. Ve druhé třetině Hodonín zabral a třemi góly otočil stav utkání, ale Břeclav dokázala utkání srovnat a rozhodla nakonec v prodloužení. V Jižanském derby tak po dvou letech uspěla Břeclav a Drtiči si z utkání odvážejí domů jen jeden bod. PETR PEŠ po zápase hledal příčiny prohry a naznačil, s čím musí jít do dalšího zápasu, jestli chtějí pomýšlet na vyšší bodový zisk než tomu bylo u řeky Dyje.
9.11.České reprezentantky skončily na hodonínském „Turnaji pěti zemí“ stříbrné, vyhrálo RuskoRedakce, foto: Karel ŠvecV minulém týdnu se na jih Moravy sjelo hned pět ženských reprezentačních celků, aby se v Hodoníně od 3. do 8. listopadu utkaly o pohár pro nejlepší tým „Turnaje pěti zemí“. Na prestižním turnaji se českým reprezentantkám dařilo. Divákům na Zimním stadionu Václava Nedomanského se představily čtyřikrát a ve všech případech dokázaly bodovat. Jako klíčový se nakonec ukázal zápas s Ruskami, ve kterém Češky prohrály po samostatných nájezdech. Ruskám právě bod navíc zajistil prvenství. Češky se ale ukázaly ve velmi dobrém světle a nakonec braly pohár za druhé místo.
10.11.Konečně doma. Baník se po dvou týdnech vrací na svůj led, ve středu bude hostit Bobry z ValmezuHOD - VAL 6:3, 18.kolo | Jan HochmanPoprvé od vítězného utkání s Porubou se hodonínští hokejisté i jejich věrní fanoušci dočkají dalšího domácího duelu. Po třech výjezdech na soupeřova kluziště se Drtiči představí na Zimním stadionu Václava Nedomanského v zápase s valašskomeziříčskými Bobry. Souboj již osmnáctého kola východní skupiny 2. ligy začíná ve středu 11. listopadu s úderem osmnácté hodiny.
10.11.Zápasový zpravodaj „Drtiči, do toho!“ na utkání s Valašským MeziříčímHOD - VAL 6:3, 18.kolo | Jan HochmanI na zítřejší utkání 18. kola s Valašským Meziříčím bude pro fanoušky připraven tradiční zápasový zpravodaj „Drtiči, do toho!“. Už v osmém letošním vydání se můžete těšit na spoustu čtení, výjimečně na dvaceti stranách. Partnerem utkání jsou tentokrát Mléčné lahůdky - Jan Špaček, které do přestávkového slosování věnovaly všechny tři ceny. Více o obsahu osmého čísla najdete uvnitř článku.
11.11.Bobří hráz odolávala jen první třetinu, Baník si připsal důležité tři body a poskočil už na třetí příčkuHOD - VAL 6:3, 18.kolo | Jan HochmanPrvní třetina byla v podání obou celků hodně vlažná a oba týmy v ní vstřelily po jedné brance. Do té druhé vstoupili o poznání lépe domácí, kteří si postupně vypracovali pohodový tříbrankový náskok. Na začátku poslední tercie Baník své vedení ještě navýšil a v poklidném tempu si dokráčel k tříbodové výhře. Hosté v závěru zápasu už jen korigovali na konečných 6:3 pro slovácký celek. Drtiči se díky tomuto vítězství a zaváhání Poruby vyšvihli na třetí místo tabulky.
12.11.INFOGRAFIKA: Baník prolomil Bobří opevnění ve druhé třetině i díky povedeným početním výhodámHOD - VAL 6:3, 18.kolo | Jan Hochman I druhé setkání Drtičů a Bobrů v letošní sezoně skončilo vítězstvím celku z jižního cípu Moravy. Hosté dokázali odolávat hodonínským nájezdům jen v první třetině. Ve druhé Baník zavelel k obratu třemi přesilovkovými góly. První hvězdou utkání vyhlašujeme obránce SHK Michaela Janotu, který se na výhře podílel dvěma přesnými zásahy. Druhou star je jeho spoluhráč z první formace Dominik Matula a třetí hvězdou zápasu je útočník Bobrů Václav Studený.
12.11. „Musíme v každém zápase hrát od první minuty naplno a neinkasovat jako první,“ velí Dominik MatulaHOD - VAL 6:3, 18.kolo | Petr SvobodaPo dvou rozpačitějších výkonech chtěli Drtiči konečně zase získat všechny tři body do druholigové tabulky. To se jim přes horší první třetinu také povedlo. Zápas rozhodly hlavně přesilové hry, ve kterých Oranjes nasázeli svému valašskému soupeři čtyři branky a naklonili tak misky vah na svoji stranu. Lví podíl měl na úspěchu křídelník první formace SHK DOMINIK MATULA, který ve dvou letošních zápasech proti Valachům zapsal šest bodů.
12.11.Hokejové Winter Classic ve druhé lize? Ano! Drtiči sehrají s Technikou zápas pod širým nebem!KlubNe, nešálí Vás zrak, je to opravdu tak! V neděli 3. ledna 2016 se v Brně odehraje historicky první Winter Classic v rámci české druhé ligy. V místě, kde kdysi stával zimní stadion za Lužánkami, vyroste mobilní kluziště s tribunami pro více než 20 tisíc diváků, a na něm se spolu střetnou velcí druholigoví rivalové - domácí Technika Brno a hodonínští Drtiči. Vstupenka na tento zápas by měla stát 90,- korun. Začátek utkání bude upřesněn, stejně jako další podrobnosti o utkání.
13.11.Druhá liga pokračuje devatenáctým kolem. O další body budou Drtiči bojovat v Moravských BudějovicíchMOB - HOD 6:2, 19.kolo | Jan HochmanV sobotu 14. listopadu se hokejisté SHK Hodonín vydají po více než dvou a půl letech na zimní stadion v Moravských Budějovicích. Tam už na ně budou netrpělivě čekat domácí Vosy, které na začátku října vyloupily svatostánek Drtičů a Jihomoravané tak mají svému soupeři co vracet. Oba celky dělí v tabulce pouhé tři body a o náboj sobotního klání je tak předem postaráno.
14.11.Baník v Moravských Budějovicích prohrál, zápas zastínilo nešťastné zranění domácího Marka LupačeMOB - HOD 6:2, 19.kolo | Jan HochmanHodonínským hokejistům nevyšla první třetina, kterou prohráli o tři branky a na tento náskok už Oranjes nedokázali reagovat. Domácí postupně navyšovali a hosté v poslední třetině už jen korigovali na konečných 6:2 pro Žihadla. Stínem utkání bylo nešťastné zranění domácího útočníka Marka Lupače, kterému jménem všech příznivců, hráčů i vedení klubu SHK Hodonín přejeme brzké uzdravení.