V listopadu 2015 vyšly tyto články:

123>>
30.11.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (11)Jan Hochman Hráči staršího dorostu zakončili první část sezony vysokou domácí porážkou s brněnským Warriorem. Nezadařilo se ani jejich mladším kolegům, kteří na ledě dalšího týmu z moravské metropole - Techniky - inkasovali deset branek. Žáci tento víkend odehráli také pouze jedno utkání a na ledě nedalekého Uherského ostrohu obě kategorie dokázaly zvítězit. No a nesmíme zapomínat ani na ty nejmenší. Další zápasy velkého hokeje i minihokeje sehráli o posledním listopadovém víkendu i hráči druhých, třetích a čtvrtých tříd.
30.11.„Chceme rozhodně začínat play-off na domácím ledě,“ říká po první polovině základní části asistent Jan PrčíkJan HochmanDvaadvacet druholigových kol je minulostí, což znamená, že je za námi první polovina letošní základní části sezony. A to je ideální prostor k tomu, abychom vyzpovídali jednoho z hodonínských trenérů JANA PRČÍKA staršího. Jak se asistent na lavičce Drtičů dívá na první dvě čtvrtiny dlouhodobé části soutěže?
30.11.Předprodej na druholigový Winter Classic: Vstupenka na duel Techniky s Baníkem bude stát 99 korunTEC - HOD 1:0, 23.kolo | RedakceAKTUALIZOVÁNO - V rámci Hokejových her Brno 2016 se za Lužánkami střetnou také dva velcí druholigoví rivalové - domácí Technika a hodonínští Drtiči. Zápas je na programu 3. ledna 2016 a jeho úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Vstupenky budou k dostání za 99,- Kč a fanoušci Drtičů si je budou moci pořídit i v předprodeji během domácích utkání SHK Hodonín na Zimním stadionu Václava Nedomanského. Více informací najdete uvnitř článku.
29.11.Junioři podruhé v sezoně bez bodu, v Havířově inkasovali sedm branekHAV - HOD 7:2, 15.kolo | Jan HochmanTak na toto utkání budou chtít mladé hodonínské pušky hodně rychle zapomenout. Na havířovském zimním stadionu tahali Drtiči od začátku za kratší konec a nakonec si z chladného severu odvážejí nejvyšší porážku v sezoně. Domácí AZet sedmkrát rozvlnil síť hodonínské branky, zatímco hosté se prosadili jen dvakrát. Hodonínští junioři tak teprve podruhé v sezoně odcházeli ze zápasu bez bodového zisku.
28.11.Juniorka zaváhání nepřipustila, na výhru nad Opavou se ale mladí Drtiči hodně nadřeliHOD - OPA 4:1, 14.kolo | Jan HochmanDomácí vstoupili do utkání výtečně a už na konci první minuty vstřelil Ondřej Ling úvodní branku duelu. Gól ale Drtiče ukolébal a hra po většinu zápasu postrádala tempo. Před polovinou utkání navýšil náskok Hodonína Janás, hosté ale v závěru druhé části vstřelili kontaktní branku. Víckrát už ale Slezané výborně chytajícího Zollpriestera nepřekonali a domácí v závěru góly Linga a Hložánka zpečetili své desáté tříbodové vítězství sezony.
27.11.Změny v rozlosování utkání A-týmuJan HochmanRozpis utkání prvního mužstva SHK Hodonín doznal několika změn. Jak již jistě fanoušci ví, v neděli 3. ledna 2016 odehrají Drtiči s brněnskou Technikou utkání pod širým nebem. To se původně mělo uskutečnit již tento víkend. Z toho důvodu byl přeložen duel s Moravskými Budějovicemi, Žihadla přiletí k řece Moravě v pondělí 21. prosince a úvodní buly bude vhozeno v 18:00. Poslední změnou je přeložení posledního utkání roku 2015 na ledě Valašského Meziříčí. Zápas 29. kola se odehraje o den dříve, než bylo naplánováno, tudíž již v úterý 29. prosince (18:00).
26.11.INFOGRAFIKA: Druhá letošní výhra nad silným Vsetínem se zrodila už během první dvacetiminutovkyVSE - HOD 3:5, 22.kolo | Jan HochmanHodonínští hokejisté na vsetínský zimní stadion určitě nepřijeli jako favorité. Tuto roli plnil domácí výběr, který se vyhřívá na druhém místě tabulky a do včerejšího kola táhl sérii šesti vítězných zápasů v řadě. Drtiči ale už v prvním utkání na svém ledě ukázali, že na Valachy umí. Navíc měli hosté ve svém středu specialistu na Valachy - Petra Peše. Třiatřicetiletý forvard nasázel tři góly do vsetínské brány už v domácím duelu a tento husarský kousek třiatřicetiletý forvard zopakoval i Na Lapači. Další góly přidali Piskoř a Matula, Baník dal z 31 střel pět branek a veze si domů cenné vítězství a tři body.
26.11.INFOGRAFIKA: Statistické ohlednutí za první polovinou základní částiJan HochmanVítězným zápasem na vsetínském Lapači zakončili hodonínští hokejisté první polovinu letošní základní části sezony. Drtiči okupují po dvaadvaceti odehraných kolech čtvrtou příčku s celkovým ziskem 39 bodů, na jejich domácí zápasy chodí v průměru 1112 fanoušků. Pokud Vás zajímají i další statistické údaje, které se nikde jinde nedozvíte, pak je tento článek připraven právě pro Vás.
25.11.Baník i díky třígólovému představení Petra Peše veze z horkého vsetínského ledu zasloužené tři body!VSE - HOD 3:5, 22.kolo | Jan HochmanSkvělá práce, Drtiči! Po domácím zaváhání s Novým Jičínem hokejisté Baníku zabrali a ze stadionu druhého Vsetína vezou svěřenci trenérského tandemu Oslizlo - Prčík tři body. K výhře Jihomoravané nakročili už v první části, kterou vyhráli 1:3. Ve zbývajícím průběhu Drtiči kontrolovali dvoubrankové vedení, které udrželi až do závěrečné sirény. Utkání se vydařilo zejména znovu složené druhé formaci, která ve složení Peš - Jurásek - Matula posbírala celkem jedenáct kanadských bodů. Jednou gólovou asistencí se prezentovala nová posila - obránce Róbert Mikéska.
24.11.Středeční podvečer nabídne poslední kolo první poloviny základní části, Drtiči se v něm představí Na LapačiVSE - HOD 3:5, 22.kolo | Jan HochmanAKTUALIZOVÁNO - Čas letí jako voda a základní část sezony s označením 2015/16 se nezadržitelně blíží ke konci své první poloviny. Druhou čtvrtinu ukončí šlágr dvaadvacátého kola, v němž na svém stadionu přivítají hokejisté VHK Vsetín hosty z Hodonína. Valaši jsou momentálně doslova v laufu, ve druhé čtvrtině prohráli pouze dvakrát a aktuálně drží sérii šesti vítězných zápasů v řadě. Zápas začíná na legendárním stadionu Na Lapači ve středu 25. listopadu v 17:30.
23.11.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (10)Jan HochmanStarší dorost ze dvou venkovních utkání na ledě Techniky a Šumperku neurval ani jeden bod. Mladší dorostenci prohráli vysoko v Uherském Hradišti, doma pak ze zápasu s Prostějovem brali alespoň bod. Starší žáci otočili derby v Břeclavi a na domácím kluzišti si následně poradili s Boskovicemi. Mladší žáci u Dyje uhráli remízu, v neděli pak přestříleli Hamikovo. Své zápasy hrály i kategorie přípravek druhých, třetích i čtvrtých tříd.
22.11.„Samozřejmě chceme bodovat každý zápas,“ hlásí před zápasem ve Vsetíně Daniel KolářHOD - NJI 4:5, 21.kolo | Adam KrátkýDruhý nejproduktivnější obránce Drtičů si v zápase proti Novému Jičínu připsal do statistik další střelecký zásah a přidal jednu asistenci. „První dvě třetiny jsme hráli hodně špatně a to se taky projevilo na skóre,˝ řekl po utkání DANIEL KOLÁŘ. Co bylo v zápase špatně a s čím pojedou Drtiči na led silného Vsetína se dočtete v následujícím rozhovoru.
22.11.INFOGRAFIKA: Domácí i hosté excelovali v přesilovkách, Drtiči dokázali ze ztraceného zápasu udělat dramaHOD - NJI 4:5, 21.kolo | Jan HochmanPo dvou třetinách to vypadalo s hokejisty Baníku zle nedobře. Na světelné tabuli svítilo skóre 1:4 a na to, že budou ze zápasu s Novým Jičínem Drtiči brát nějaký bod, by si asi vsadil málokdo. Domácí se ale nevzdali a nakonec dokázali srovnat. Dokonalý obrat se však nekonal a v nájezdech se radovali hosté. Střelecky bylo utkání vyrovnané, na oba golmany šlo shodně 37 střel. Vrátka u trestných lavic se otevírala celkem patnáctkrát a jak domácí tak hosté dokázali využít po třech přesilových hrách. Z celkem devíti gólů padl jen jeden ve hře pět proti pěti.
21.11.Ve šlágru juniorské ligy porazili Drtiči na svém ledě silný celek z Poruby!HOD - POR 6:4, 12.kolo | Jan HochmanPáteční podvečer se na hodonínském zimním stadionu nesl ve znamení šlágru Ligy juniorů mezi domácími Drtiči a hosty z ostravské Poruby. Utkání dvou nejlepších moravských týmů si nenechalo ujít sto dvacet fanoušků, kteří mohli po skončení tohoto klání odcházet do svých domovů rozhodně spokojeni. Napínavý a kvalitní duel zvládly lépe mladé hodonínské pušky, které díky parádnímu týmovému výkonu a střelecky disponované první pětce vyhrály 6:4 a připsaly si tak cenný skalp nebezpečného soupeře.
21.11.Drtiči zvrátili špatný vývoj zápasu, bod navíc za výhru v nájezdech však berou hráči JičínaHOD - NJI 4:5, 21.kolo | Petr SvobodaDrtiči v jednadvacátém kole proti Novému Jičínu nezačali vůbec dobře, když po první třetině prohrávali už o dvě branky. Pak ale zabojovali a utkání bezmála tři minuty před koncem vyrovnali a vynutili si prodloužení. V nastaveném čase gól nepadl a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich se na straně Drtičů prosadil pouze Dominik Matula, přičemž za jičínské kontrovali Zdeněk s Halodou a získali tak druhý bod pro svůj tým. Oslavenci Zdeněk Jurásek a Petr Pokorný tak své narozeniny výhrou neoslavili.
19.11.Drtiči se podruhé v řadě představí doma, na Slovácko přijede silný a nevyzpytatelný tým z Nového JičínaHOD - NJI 4:5, 21.kolo | Jan HochmanTřetí nejvyšší hokejová soutěž o víkendu načne už třetí desítku svých letošních zápasů. Svěřenci trenérského tandemu Oslizlo - Prčík přivítají v rámci jedenadvacátého kola na svém ledě hokejisty Nového Jičína. První vzájemné setkání obou celků skončilo těsnou výhrou našeho soupeře 3:2, když rozhodující branka padla až sedm minut před koncem zápasu. Skóre 3:2 si oba týmy hodně oblíbily, tímto výsledkem skončilo již šest měření sil Hodonína a Nového Jičína. Jak dopadne sobotní duel?
18.11.INFOGRAFIKA: Drtiči odčinili prohru v Budějovicích, všechny tři góly zápasu padly v přesilovkáchHOD - OPA 2:1, 20.kolo | Jan HochmanHodonínští hokejisté vedli po čtyřiceti minutách nad opavským Slezanem 2:0. Vedení to bylo naprosto zasloužené, protože domácí svého soupeře v prvních dvou třetinách jasně přestříleli. Hosté se dočkali snižující trefy až příliš pozdě a tři body tak putují na konto Drtičů. Zápas se odehrál velmi slušně, na obou stranách padlo celkem pouze osm dvouminutových trestů. I taky ale byly přesilovky rozhodujícím faktorem. Všechny tři branky totiž padly při nerovnovážném počtu hráčů na ledě.
18.11.„Bylo to těžké utkání, takže body jsou pro nás hodně cenné,“ prozrazuje nejlepší hráč utkání Michal KubaHOD - OPA 2:1, 20.kolo | Jan HochmanŠestadvacetiletý útočník hodonínských Drtičů MICHAL KUBA se ve včerejším utkání s Opavou podílel na vítězství slováckého mužstva jednou brankou, kterou svůj tým v první třetině poslal do vedení. Hokejisté Baníku si v utkání opět vypracovali několik vyložených šancí, ale dramatický zápas nakonec skončil těsnou výhrou Oranjes v poměru 2:1. „Možná nám chybí v zápase i trošku toho pomyslného štěstíčka,“ prozrazuje, mimo jiné, v pozápasovém ohlédnutí nejlepší střelec loňské sezony.
18.11.„Vím, že mohu hrát lépe. Pracuji tvrdě, snažím se dostat na vrchol své formy,“ říká ruský forvard Nikita GaraninAdam Krátký, překlad: Ludmila KrátkáKdyž se v přípravě objevila na soupisce Drtičů trojice ruských útočníků, vzbudilo to velký zájem hodonínské hokejové veřejnosti. Z tria Komlev - Kropotin - Garanin však nakonec v týmu zůstal jen posledně jmenovaný. Čerstvě třiadvacetiletý NIKITA GARANIN patří do základní sestavy Oranjes, a i když jej momentálně do hry nepustí zranění z derby s Břeclaví, je rodák z Petrohradu v Hodoníně spokojený. „Atmosféra v klubu a v kabině je dobrá. Kluci jsou přátelští, snaží se mi co nejvíce pomáhat,“ potvrzuje ruský forvard.
18.11.Předehrávka na ledě frýdecké Polárky se juniorce moc nevydařila, za prohru na nájezdy bere jeden bodJFM - HOD 4:3, 13.kolo | Jan HochmanNa žádost domácího Frýdku-Místku se utkání 13. kola Ligy juniorů předehrávalo netradičně ve všední den, ve středu 18. listopadu. A mladým hodonínským nadějím se toto utkání příliš nepovedlo. V zápase Jihomoravané ani jednou nevedli, třikrát ale dokázali jednobrankové manko dotáhnout. O vítězi utkání tak musely za stavu 3:3 rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí hráči. Mladí Drtiči tak teprve potřetí v sezoně odcházeli z ledu jako poražení.