V listopadu 2010 vyšly tyto články:

12>>
30.11.Památná utkání #08: Baník Hodonín - VTJ Tábor a TJ AŠ Mladá Boleslav (1992)RedakceSezona 1992/93 byla pro hodonínský Baník v pořadí už třetí prvoligovou. Základní část zakončili Drtiči na výborném šestém místě, ale ještě po dvanáctém z celkem 26 kol, byli hráči Hodonína na samém vrcholu tabulky a jen za nimi se krčily týmy jako Slavia, brněnský Zetor, Třinec, Vsetín či Havířov.
29.11.Co týden na Východě dal - 2010/11: 12. dílRedakceCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 22. a 28. listopadem? Neoficiální kanadské bodování, výsledky či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
29.11.Prostějov připravil hodonínským juniorům třetinu hrůzyHOD - PRO 1:8, 24.kolo | RedakcePo pátečním vítězství v Šumperku čekali na juniory SHK na domácím ledě prostějovští Jestřábi. S nimi drželi domácí mladí Drtiči krok až do 44. minuty, pak ale hosté nasázeli do domácí klece celkem sedm branek a z vyrovnaného utkání byl nakonec debakl v poměru 1:8. Jedinou branku SHK vstřelil Lukáš Vrba.
27.11.Drtiči zlomili Břeclav třemi brankami v poslední desetiminutovceHOD - BRE 5:2, 22.kolo | RedakceJižanské derby nezklamalo. Téměř osmnáct stovek fanoušků vidělo sedm branek a svižný hokej. Drtiči vedli po brankách Komárka a Peše 2:0, hosté však deset minut před koncem srovnali. Domácí ale na srovnávající Bolfíkovo trestné střílení brzy odpověděli a do konce střetnutí přidali ještě tři góly, o které se postrali Pokorný, Kuba a Špok. Tři body tak zůstávají u řeky Moravy.
27.11.Svatopluk Číhal: Derby splnilo všechny předpoklady derbyHOD - BRE 5:2, 22.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Utkání 22. kola 2. ligy skupiny východ mezi domácími Drtiči a hostující Břeclaví přineslo pěknou podívanou, zaplněné tribuny a každý jistě věděl, že v derby Jihu Moravy půjde hlavně o čest. Utkání bylo až do 50.minuty nerozhodné 2:2, ale síla drtiče se projevila a brankami kapitána Pokorného, Kuby a Špoka Drtiči udolali svého soka 5:2. Jak toto derby vnímal domácí trenér Svatopluk Číhal, se dočtete v rozhovoru, který naší redakci poskytl po tomto utkání.
26.11.Hodonín se chystá na derby, v sobotu přijedou břeclavští LviHOD - BRE 5:2, 22.kolo | RedakceDalší díl z velmi sledovaného seriálu derby utkání mezi Hodonínem a Břeclaví se odehraje na hodonínském zimním stadionu. Oba týmy dělí pouhé 4 body a víkendový souboj tak buď břeclavské přiblíží Drtičům, nebo naopak zvýší naději SHK na umístnění v první šestce, na kterou Číhalovi svěřenci momentálně ztrácí pouhé tři bodíky. Očekávané derby začíná v sobotu v 17.00 hod.
26.11.Hodonínští junioři konečně prolomili prokletí a vyhráli!SUM - HOD 3:6, 23.kolo | RedakceKonečně to vyšlo! Junioři SHK porazili čtvrtý Šumperk a připsali si letošní první výhru ze soupeřova ledu. O branky mladých Drtičů se postarali Charvát, Pekár, Lenkovič, Mokráň, Smetana a Zelinka. V neděli čeká na hodonínské mladíky další těžký zápas, v domácím prostředí přivítají Prostějov.
25.11.Abeceda Drtiče - Jozef Salajka #44RedakceJeden z nejurostlejších hráčů celé naší skupiny II. ligy. Rodák z nedaleké Slovenské Senice. Sedmadvacetiletý zadák, který je aktuálně druhým nejproduktivnějším bekem Hodonína. To všechno je náš další zpovídaný Drtič - Jozef Salajka.
21.11.Místo pohodových tří bodů jedou domů Drtiči s prázdnouOPA - HOD 6:5, 21.kolo | RedakceZápas, na který budou chtít hodně rychle zapomenout, mají za sebou hodonínští Drtiči. V Opavě vedli po dvou brankách Komárka, Rehuše a jedné Peše už v 17. minutě 5:1, ale od té doby Drtičům totálně zvlhnul střelecký prach. Opava se nevzdala a v rozmezí devíti minut na konci druhé a na začátku třetí třetiny utkání pěti brankami nevídaně otočila. Drtiči se tak místo posunu v tabulce bohužel opět vzdalují první šestce.
20.11.Junioři sahali na Lapači po bodech, odjíždí však s prázdnouVSE - HOD 4:3, 22.kolo | RedakceHodonínští junioři na Valašsku po první dvacetiminutovce vedli 2:1, v prostřední části ale druhý celek tabulky vývoj zápasu třemi brankami otočil. V závěrečné třetině hosté sice snížili, ale vyrovnat se jim už bohužel nepodařilo. Byl to již pátý zápas, který mladí Drtiči prohráli o jednu branku.
20.11.Osmí Drtiči míří na led pátého Slezanu OpavaOPA - HOD 6:5, 21.kolo | RedakceVýchodní skupina druhé ligy o tomto víkendu načala třetí desítku zápasů v základní části. Po dnešních čtyřech velmi vyrovnaných kláních se bude 21. kolo na třech stadionech dohrávat zítra. A jedním ze zítřejších duelů bude i souboj o první šestku mezi Opavou a Hodonínem. Utkání začíná na městském zimním stadionu v Opavě v 17:00.
19.11.Abeceda Drtiče - Michal Šurý #30RedakceDalším hráčem, který se podrobil naší Abecedě, je golman Drtičů Michal Šurý. Jméno dvacetiletého brankáře je momentálně skloňováno ve všech pádech, protože pomohl svému týmu k důležité výhře nad Vsetínem. Pro čtenáře našeho webu, jenž to nezaregistrovali (i když takových asi moc nebude) jen připomínáme, že Michal ve středu vychytal své první čisté konto mezi muži.
18.11.Svatopluk Číhal: Šurý by pro Hodonín mohl být přínosemHOD - VSE 3:0, 20.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Utkání 20. kola 2. ligy skupiny východ mezi domácími Drtiči a hostujícím Vsetínem přineslo pěknou podívanou, skvělou diváckou kulisu a bojovnost domácího celku, který po zásluze zvítězil 3:0. Čisté konto si z tohoto utkání odnáší mladičký Hodoňák Michal Šurý. Po zápase naše redakce již tradičně vyzpovídala lodivoda Drtičů Svatopluka Číhala.
17.11.Drtiči i díky výbornému výkonu Šurého porazili Vsetín 3:0HOD - VSE 3:0, 20.kolo | RedakceVýborný týmový výkon celého mužstva SHK a skvělý Šurý v brance. To byly základní stavební kameny dnešního vítězství nad Valašským hokejovým klubem. Skóre utkání otevřel v 10. minutě Rehuš, ve druhé části zvyšoval Jurásek a v poslední části pečetil výhru Drtičů Hoza. Drtiči si tak po zásluze připisují další důležité body do tabulky.
16.11.Drtiči budou chtít potvrdit tři body z Jičína i doma proti VsetínuHOD - VSE 3:0, 20.kolo | RedakceV den, kdy se bude v Čechách a na Slovensku slavit 21. výročí Dne boje za svobodu a demokracii, se na hodonínském zimním stadionu odehraje další bitva o ligové body. Místní Drtiči vyzvou k souboji Valašský hokejový klub. Utkání dvacátého kola začíná na zimním stadionu TEZA v 18.00 hod.
13.11.Zemřel bývalý hráč, trenér a funkcionář pan Emil Šnoblt staršíRedakcePan Emil Šnoblt starší, jedna z největších postav historie hodonínského hokeje, podlehl včera v podvečer dlouhé nemoci. Bývalý hráč Slovanu, trenér Baníku a SHK, vedoucí zimního stadionu a jeden z iniciátorů obnovení ledních sportů v Hodoníně na začátku milénia ale také ředitel hokejové Slavie Praha, zemřel ve věku nedožitých 66 let. Čest jeho památce.
13.11.Drtiči jako první tým v ročníku vyloupili Nový Jičín!NJI - HOD 2:3, 19.kolo | RedakceHodonínští hokejisté utnuli třízápasovou sérii bez výhry. Navíc se jim jako prvním podařilo porazit Nový Jičín na jeho vlastním ledě. Drtiči vedli zásluhou Beni, avšak domácí utkání dvěma brankami otočili. Tři minuty před koncem ale vyrovnal Hoza a v samotném závěru vystřelil hodonínským tříbodovou výhru obránce Flamík. SHK se díky této výhře vyhouplo v tabulce před svého dnešního soupeře.
12.11.Přeruší v sobotu Drtiči domácí neporazitelnost Nového Jičína?NJI - HOD 2:3, 19.kolo | RedakcePřerušit hned dvě série se zítra pokusí hodonínští hokejisté v zápase 19. kola na ledě Nového Jičína. Tou první je třízápasová šnůra Drtičů bez výhry a tou druhou dosavadní domácí neporazitelnost novojičínkých. Utkání HC Nový Jičín - SHK Hodonín začíná zítra - tj. v sobotu v 18:00 hodin.