V listopadu 2009 vyšly tyto články:

12>>
30.11.Juniorce se daří, z dalšího dvojzápasu opět se čtyřmi bodyJan HochmanSvěřenci trenérů Buřiče a Ševely natáhli sérii listopadových zápasů, ve kterých bodovali už na šest a dávají tak zapomenout na nepovedený říjen, ve kterém naopak z osmi utkání získali jen 3 body a spadli až na 11. příčku tabulky. Po dvacátém kole jsou na místě osmém místě a na svém kontě mají již 18 bodů a z bojů o záchranu jsou rázem ambice na play-off.
28.11.Vsetín si odváží 2 body za výhru po prodlouženíHOD - VSE 2:3, 19.kolo | V. Urubek, R. Krůza, J. HochmanZápasu předcházelo rozloučení s dlouholetým obráncem SHK, Radimem Šťastným, který přerušil kariéru. Pak již začalo utkání, ve kterém byli domácí mírně aktivnější a 18. minutě poslal Hodonín do vedení Vrba. Domácí se ale z vedení dlouho netěšili, hosté dvěma góly v rozmezí dvou minuty stav otočili. Na 2:2 upravil krátce po začátku třetí třetiny Komárek. V prodloužení zajistili druhý bod vsetínským Ondráček.
28.11.A. Šifl: Byl to vyrovnaný a pro nás smolný zápasHOD - VSE 2:3, 19.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Po první třetině to vypadalo, že deka, která sedla na domácí borce je už pryč, ale druhá třetina byla opakem té první a když ve třetí třetině obě mužstva předváděla velmi kvalitní hokej a domácí Drtiči srovnali na 2:2, zdálo se, že utkání už zvládnou a alespoň si připíšou do tabulky 2 body, ale (utkání zhodnotil asistent S. Kosíka Erna Šifl).
27.11.O víkendu se Drtiči střetnou doma s Valachy ze VsetínaHOD - VSE 2:3, 19.kolo | Jan HochmanPo osmi měsících se v Hodoníně představí hráči Valašského hokejového klubu, neboli VHK Vsetín. Tým, který loni překvapivě zastavil Drtiče na cestě v play-off. Tým, se kterým do Hodonína určitě přijede slušný dav fanoušků. V sobotu od 17ti hodin se tak dá na hodonínském zimním stadionu očekávat pravá hokejová bitva s báječnou kulisou, na kterou Vás srdečně zveme.
25.11.Drtiči dnes v Přerově v přímém boji o třetí místoPRE - HOD 5:0, 18.kolo | Jan HochmanZubři jsou po ne úplně ideálním vstupu do sezony momentálně nejúspěšnějším celkem naší skupiny druhé ligy. Z posledních jedenácti utkání odešli z ledu přerovští hokejisté poraženi jen jednou, desetkrát se po závěrečném hvizdu radovali z vítězství a za toto období posbírali skvělých 28 bodů. Podaří se Drtičům přerušit vítěznou sérii Přerova?
25.11.Drtiči se v Přerově neprosadili a odváží si bůraPRE - HOD 5:0, 18.kolo | Jan HochmanSouboj o třetí místo tabulky se Drtičům vůbec nepovedl. Hodonínským hráčům se na ledě Zubrů nepodařilo vstřelit ani jednu jedinou branku a po 18. kole a zatím nejtěžší porážce sezony padají na čtvrté místo tabulky. Domácím hráčům se střelecky dařilo o poznání lépe a po pětibrankovém přídělu zůstaly všechny tři body na Hané.
24.11.V Hodoníně je to neuvěřitelné, říká loučící se Radim ŠťastnýJan HochmanAlexandre Dumas by měl určitě radost, hodonínský fanoušek už o to méně. Proč vzpomínáme právě francouzského prozaika a spisovatele devatenáctého století? Odpověď je jasná. Z Drtičů, kteří pamatují začátky našich hokejistů v nové druholigové éře hodonínského hokeje, zůstala jen trojice Petr Pokorný, Michal Hoza a Petr Peš. Čtvrtý pamětník, který naskočil do letošní sezony - Radim Šťastný - se, nečekaně pro fanoušky i své spoluhráče, rozhodl přerušit svou aktivní hokejovou kariéru a momentálně se chce věnovat jen své práci a hlavně své milované rodině a nejvíce dvouměsíční dcerce Natálce.
23.11.Juniorka dovezla bod z Hradiště a porazila silný PřerovJan HochmanMise úspěšně splněna. Tak by se dal nazvat dvojzápas, který čekal na hodonínské juniory o předposledním listopadovém víkendu. V pátek v důležitém zápase získali za remízu 3:3 bod z ledu Uherského Hradiště, v neděli pak přivítali doma druhé Zubry z Přerova a připsali si po výhře 4:3 další 2 cenné body do tabulky.
21.11.Drtiči doma zvítězili již poosmé v řaděHOD - JFM 3:1, 17.kolo | V. Urubek, J. Hochman, R. KrůzaFrýdek-Místek byl navzdory poslednímu místu v tabulce nepříjemným soupeřem. Celé mužstvo dobře bránilo, navíc gólman Šrámek předvedl výborný výkon. Hosté se ujali vedení ve 13. minutě. Skóre otočil dvěma brankami Lubomír Vaškovič, pojistku v závěru přidal Lukáš Komárek. Domácí vítězná série trvá již 8 zápasů.
20.11.Jih proti Severu podruhé aneb Frýdek-Místek poprvé na jihu MoravyHOD - JFM 3:1, 17.kolo | Jan HochmanNováčkem letošního ročníku východní skupiny druhé ligy jsou hokejisté HC Frýdek-Místek. Tým, který do soutěže vstoupil nebojácně a po dvou kolech dokonce přebýval na čtvrtém místě tabulky. Poté ale začali „seveřané“ platit krutou nováčkovskou daň a momentálně tabulku uzavírají. Uštědří Drtiči Frýdku i napodruhé gólovou nadílku?
19.11.Bývalý Jestřáb Michal Holuša je od dnešního dne DrtičemJan HochmanKvalitní posílení již tak slušného útoku SHK Hodonín se dnes povedlo managementu Drtičů. Od prostějovských Jestřábů přichází na jih Moravy na přestup čtyřiadvacetiletý útočník Michal HOLUŠA, který většinu své kariéry strávil v ostravské Porubě.
17.11.Nový Jičín byl nad síly Drtičů a Baník tak jede domů s prázdnouNJI - HOD 5:1, 16.kolo | Jan HochmanSvátečný den se Drtičům moc nevyvedl. Od začátku zápasu v Novém Jičíně tahali za kratší konec a i když těsně před závěrem druhé třetiy vykřesal Jan Korotvička snižující brankou na 4:1 jistou jiskřičku naděje, bylo to málo platné. Myšlenky Drtičů na bodový zisk totiž rázně utnul na začátku posledního dějství Sluštík, který zvyšoval už na 5:1 a dal tak výsleku konečnou podobu.
16.11.Hodonínští Drtiči se již zítra představí v Novém JičíněNJI - HOD 5:1, 16.kolo | Jan HochmanJako v NHL si musí připadat hráči SHK Hodonín a HC Gedos Nový Jičín. Během 48 dnů se totiž utkají již potřetí. Tentokráte ale poprvé na ledě týmu ze severu Moravy. Utkání 16. kola se hraje v den dvacátého výročí „sametové revoluce“ a fanoušci tak mohou oslavit tento den návštěvou druholigového utkání v němž Jičín od 18:00 přivítá hodonínské Drtiče.
14.11.Drtiči si poradili i s Opavou, domácí vítězná série trvá dálHOD - OPA 7:3, 15.kolo | V. Urubek, J. Hochman, R. KrůzaHodonínští hokejisté do zápasu s Opavou šli prakticky kompletní. Drtiči měli po celý zápas převahu a postupně navyšovali vedení. Ve třetí třetině se hosté dostali k náznaku zdramatizování zápasu, ale po trefě Vrby již nebylo o vítězství SHK pochyb. Tomáš Vrba zaznamenal celkem 3 body (2+1) a Zdeněk Jurásek si připsal dvě gólové trefy. Drtiči natáhli domácí vítěznou sérii už na 7 zápasů.
13.11.Jih proti Severu poprvé aneb do Hodonína přijede OpavaHOD - OPA 7:3, 15.kolo | Jan HochmanDruhá liga startuje třetí měsíc letošní sezony a na programu je již 15. kolo, ve kterém na Slovácko přijede nepříjemný soupeř z Opavy. Z posledních šesti domácích utkání získali hodonínští hokejisté 17 bodů z možných 18ti a po rozpačitém začátku sezony hrají doma pohledné a na branky bohaté zápasy. Navýší bodový zisk a prodlouží domácí šestizápasovou neporazitelnost Drtiči i proti Opavě?
11.11.Památná utkání #03: TJ Baník Hodonín - TJ Zetor Brno (1990)Jan HochmanNáhoda, osud či symbolika? Poté, co Drtiči prohráli v zatím posledním kole ve ValMezu v krásném utkání těsně 4:5, přichází v týdnu volna třetí pokračování našeho seriálu „Památná utkání“, a shodou okolností zápas, ve kterém v prosinci roku 1990 podlehli hráči Baníku Hodonín brněnskému Zetoru stejným výsledkem jako Drtiči 7. listopadu na Valašsku.
9.11.Hodonínské mládeži se o tomto víkendu příliš nevedloJan HochmanMladým hodonínským hokejistům se pravidelně daří takzvaně "střídavě-oblačno". Některé ročníky zahrají velmi dobře, jiné propadnou. Mezi ty, kterým se víkend od 6. do 8. listopadu vyvedl patří určitě naši prvňáci, kteří vyhráli turnaj v minihokeji, pořádaný v Blansku. Naopak druháci na svém turnaji veklou díru do světa neudělali a připsali si jen jeden bod za remízu 2:2 s Kometou Úvoz. Částečně se dařilo třeťákům - A tým podlehl brněnské Kometě 8:4, B tým pak vyhrál jednoznačně 11:1.
8.11.Arnošt Šifl: Všem klukům musíme za výkon ve „ValMezu“ poděkovatVAL - HOD 5:4, 14.kolo | Jan HochmanŠlágr kola viděl zimní stadion ve Valašském Meziříčí. Početná návštěva téměř osmi set fanoušků, včetně asi 150 oděných v oranžovo-modrém, sledovala nadstandardní utkání druhé ligy. Ani jeden z týmů neutekl svému soupeři o víc než jednu branku a vyrovnané a velmi kvalitní utkání rozhodla až teč domácího Sochorka v poslední minutě zápasu.
7.11.Přestřelku ve Valašském Meziříčí nakonec lépe zvládli domácíVAL - HOD 5:4, 14.kolo | V. UrubekOběma týmům chybělo několik hráčů. Přesto diváci viděli ofenzivní hokej a celkem devět branek. Vedení si obě strany předávaly, ale v 60. minutě rozhodl o třech bodech pro domácí Sochorek. Drtičům již nezbýval dostatek času na reakci. Utkání vyšlo domácímu Sochorkovi, který vsítil hattrick.
6.11.Drtiči se po třech týdnech vydávají mimo svůj stadionVAL - HOD 5:4, 14.kolo | Jan HochmanČtyři zápasy v řadě odehráli hodonínští hokejisté na domácím ledě. Vytěžili z nich bez jednoho bodíku maximum, co šlo. Teď se virózami zmítaný kádr Drtičů vydá po delší pauze i na led soupeře. V sobotu 7. listopadu je budou od 17ti hodin čekat ve Valašském Meziříčí místní Bobři.