V říjnu 2015 vyšly tyto články:

123>>
1.10.Po několikadenní pauze se opět roztáčí druholigový kolotoč, hodonínští Drtiči se na Valašsku střetnou s BobryVAL - HOD 0:7, 7.kolo | Jan HochmanO prvním říjnovém víkendu je na programu již sedmé kolo třetí nejvyšší hokejové ligy. Drtiči se v jeho rámci představí na velmi neoblíbeném stadionu ve Valašském Meziříčí. Z posledních dvanácti zápasů na ledě Bobrů vyhrál Baník pouze jednou. Prolomí Jihomoravané smolnou statistiku, nebo se budou z výhry opět radovat Valaši? Odpověď dostaneme už v sobotu 3. října večer.
3.10.Juniorka zabrala a připisuje si první tříbodovou výhru, v Uherském Brodě točili Drtiči desítkuUHB - HOD 4:10, 3.kolo | Jan HochmanVe třetím kole juniorské ligy se mladé hodonínské pušky dočkaly prvního tříbodového vítězství. Na ledě letošního nováčka z Uherského Brodu si svěřenci trenérského tandemu Beťko - Krupica otevřeli střelnici a ukázali tak naplno své kvality. Za výhrou Drtiči vykročili rázně už od úvodního buly a už v šesté minutě vedli o tři branky. Vedení postupně narůstalo a nakonec se zastavilo až na skóre 10:4. Hat-trickem pomohl k jasné výhře Erik Hložánek.
3.10.Na Valašsku předvedli Drtiči střelecký koncert! Nasázeli Bobrům sedm branek, sami opět neinkasovaliVAL - HOD 0:7, 7.kolo | Jan HochmanZimní stadion ve Valašském Meziříčí mezi oblíbené destinace hodonínských hokejistů rozhodně nikdy nepatřil. Dneškem by se to ale mohlo změnit. Drtiči si na Valašsku otevřeli střelnici a trápícímu se soupeři nasázeli na jeho vlastním ledě sedm branek. Domácí střelci vyšli naprázdno a Baník tak podruhé v řadě nedostal branku. Čtyři kanadské body si do statistik připsal Dominik Matula, Petr Zavadil zaznamenal druhé čisté konto v sezoně a Drtiči díky tříbodové výhře poskočili v tabulce na páté místo.
4.10.INFOGRAFIKA: Výhru ve Valašském Meziříčí režírovala druhá pětka, obrana podruhé za sebou stoprocentníVAL - HOD 0:7, 7.kolo | Jan HochmanPodobný kousek se Drtičům povedl naposledy v lednu roku 2014. Petr Zavadil pochytal všech 31 střeleckých pokusů, po střelcích Břeclavi vymazal i Bobry a i díky domu se stal první hvězdou utkání. Slovácké mužstvo vyhrálo podruhé za sebou s nulou na kontě obdržených branek, a momentálně tak táhne více než 140 minut dlouhou sérií bez inkasovaného gólu. O pět ze sedmi branek se postarali členové druhé formace SHK, kteří si v utkání připsali do statistik celkem třináct kanadských bodů. Dva góly a dvě asistence zaznamenal Dominik Matula.
4.10.„Chtěl jsem týmu střelecky pomoci. Jsem rád, že se to včera konečně prolomilo,“ oddechl si Dominik MatulaVAL - HOD 0:7, 7.kolo | Jan HochmanPatří k nejčastěji střílejícím hráčům celého mužstva, až do včerejšího utkání na ledě Valašského Meziříčí však čekal na svůj první gólový zápis sezony. Jedenadvacetiletý útočník DOMINIK MATULA pomohl dvěma góly a dvěma asistencemi k nejjednoznačnější venkovní výhře Drtičů posledních let. V dresu Bobrů mladý odchovanec Zlína v minulosti odehrál pár zápasů a nastoupil tak proti svému někdejšímu týmu. „Odehrál jsem tam jen par zápasů, ale i přesto se tam s klukama dobře znám i třeba ze Zlína nebo Přerova. Ale nijak speciálně jsem to nebral,“ říká talentovaný forvard.
5.10.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (04)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 28. září do 4. října 2015. Dorostencům se tento víkend moc nedařilo. Starší doma podlehli Třebíči, k utkání do Přerova pak kvůli velké marodce neodcestovali, a jelikož Hanáci nevyhověli žádosti o přeložení, skončilo utkání kontumací. Mladší dorost neuspěl doma s Hradištěm a body nepřivezl ani z Prostějova. Zato žákovské týmy byly stoprocentní. Mladší i starší žáci si nejprve doma poradili s brněnským Warriorem, v neděli si pak oba týmy s chutí zastříleli na ledě Vyškova. Přehled všech výsledků najdete uvnitř článku.
6.10.Na Slovácko přiletí po dvou a půl letech budějovická ŽihadlaHOD - MOB 4:5, 8.kolo | Jan HochmanPřed letošní sezonou byli hokejisté z Moravských Budějovic přeřazeni ze západní do východní skupiny. Díky tomu Drtiči po více než dvouleté přestávce opět poměří síly s týmem Žihadel, které od léta vede někdejší kouč Hodonína Jiří Rech. Mužstvo složené téměř výhradně z bývalých hráčů Třebíče a Jihlavy po pomalejším startu začalo sbírat body. Další by Vosy rády přivezly i od řeky Moravy, hodonínští hokejisté ale budou zcela jistě proti.
6.10.Zápasový zpravodaj „Drtiči, do toho!“ na utkání s Moravskými BudějovicemiHOD - MOB 4:5, 8.kolo | Jan HochmanOsmé kolo východní skupiny 2. hokejové ligy nabídne čtvrtý díl letošního zápasového zpravodaje „Drtiči, do toho!“. Ani tentokrát nepřijdete o tradiční magazín plný informací. Hlavní cenou je opět originální hraný dres Drtičů. Druhou cenu (poukaz v hodnotě 500,- Kč) věnovala Restaurace Rybářská bašta Hodonín a třetí cenou je poukaz do Solimare - Solné jeskyně Kyjov. Kromě toho se můžete těšit na spoustu zajímavého přestávkového čtení. Více uvnitř článku.
7.10.Pád z vítězné vlny. Drtiči těsně nestačili na budějovická ŽihadlaHOD - MOB 4:5, 8.kolo | Petr SvobodaOranjes chtěli pokračovat ve sbírání bodů do druholigové tabulky, stopku jim však vystavil tým z Moravských Budějovic. Rozhodl začátek třetí třetiny, ve které se Žihadlům povedlo v rozmezí pěti minut vsítit dvě branky. Hodonínští v závěru pouze korigovali a po prohře 4:5 darovali svému soupeři první historickou výhru s týmem z jihu Moravy. Drtičům ovšem stále patří páté místo.
7.10.INFOGRAFIKA: Baník na domácím kluzišti po třech výhrách padl, stíhací jízda přišla pozděHOD - MOB 4:5, 8.kolo | Jan HochmanNa jih Moravy přijela v osmém kole po více než dvou letech budějovická Žihadla. Tým z Vysočiny sedm zápasů marně hledal na slovácký celek recept. Včera to již Vosám vyšlo. Hosté po většinu zápasu vedli, rozhodující náskok si vytvořili v úvodu poslední třetiny, kdy odskočili na rozdíl tří branek. Vítěznou trefu si v pětačtyřicáté minutě připsal hráč zápasu Ondřej Pěška. Drtiči pak rozjeli stíhací jízdu, která však přišla příliš pozdě. Druhou hvězdou utkání byl tříbodový Martin Špok, třetím nejlepším hráčem pak jeho spoluhráč z útoku Jakub Sajdl, který už potřetí v sezoně dal v jednom zápase dva góly.
8.10.S cílem vrátit se na vítěznou vlnu vyrážejí Drtiči do OpavyOPA - HOD 4:3, 9.kolo | Václav Urubek Po třech vítězných zápasech v řadě Hodonín doma nestačil na Žihadla z Moravských Budějovic. Získat další body do vyrovnané tabulky budou chtít Drtiči v Opavě, kde stále není jasno o hokejové budoucnosti.
8.10.„Místo střely se to snažíme ještě přihrát a to už je někdy špatně,“ kroutí hlavou Martin ŠpokHOD - MOB 4:5, 8.kolo | Adam KrátkýDo svých statistik si připsal tři kanadské body za jednu branku a dvě asistence. Avšak ani tenhle příspěvek nestačil na Moravské Budějovice, které si z ledu Hodonína odváží všechny body. Po třech výhrách Drtiči narazili na dobře bránící tým a do kabin šli o něco smutnější než jejich soupeř. Co bylo podle MARTINA ŠPOKA příčinou prohry a s čím pojedou do Opavy se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.
10.10.V souboji o první místo Drtiči nestačili na přerovské ZubryHOD - PRE 2:4, 4.kolo | Jan HochmanVe čtvrtém kole Ligy juniorů přivítaly mladé pušky SHK Hodonín Zubry z Hané, s nimiž se Drtiči utkali o průběžné první místo v tabulce. Hostům z Přerova vyšel začátek utkání a po rychlých trefách vedli Zubři záhy o dvě branky. Drtičům se povedlo do poloviny zápasu srovnat, ale v závěru druhé třetiny si hosté vzali zpět své vedení, které si pohlídali až do konce.
10.10.Z vyrovnaného utkání v Opavě nakonec berou Drtiči jeden bod za prohru na samostatné nájezdyOPA - HOD 4:3, 9.kolo | Jan HochmanV devátém kole zavedlo rozlosování hodonínské hokejisty na opavský led, kde je čekal souboj s místním Slezanem. Domácí měli výborné nástupy třetin a vždy se brzy po začátku dokázali gólově prosadit. Drtiči ale pokaždé dokázali srovnat a tak utkání v základní hrací době skončilo nerozhodně a vítěze neurčilo ani následné pětiminutové prodlužení. V nájezdové loterii pak až v páté sérii vystřelil druhý bonusový bod pro Opavu Tomáš Polok.
11.10.INFOGRAFIKA: V Opavě si mužstva rozdělila body, na nájezdy zvítězil domácí Slezan OPA - HOD 4:3, 9.kolo | Jan HochmanPrvní ze série dvou venkovních utkání v řadě odehráli hodonínští hokejisté na opavském zimním stadionu. Slezané měli po většinu utkání mírně navrch a třikrát se dostali do jednobrankového vedení, Drtiči ale vždy dokázali srovnat a zápas tak rozhodly až nájezdy. Hráčem zápasu vybíráme opavského Tomáše Poloka, který v páté sérii proměnil vítězný nájezd. Druhou hvězdou utkání je ruský útočník ve službách Hodonína Nikita Garanin, který si do statistik připsal gól a přihrávku. Třetí „star“ je autor dvou přesných přihrávek, domácí forvard Lukáš Černý.
11.10.Junioři si na Hané otevřeli doslova střelnici, na ledě vedoucího Uničova zazářili a nasázeli soupeři dvanáct gólůUNI - HOD 1:12, 5.kolo | Jan HochmanSvěřenci trenérského tandemu Beťko - Krupica dali brzy zapomenout na páteční domácí prohru s Přerovem. V neděli před obědem nastoupili na uničovském zimním stadionu proti domácímu výběru, kterému v tu chvíli patřilo první místo tabulky. Mladí Drtiči nakročili k vítězství už v první třetině, kterou vyhráli tři jedna. V následujícím průběhu hosté přidávali jednu branku za druhou a po vypršení šedesátí minuty svítil na tabuli jednoznačný výsledek 1:12 pro Hodonín. Drtiči v pěti dosavadních zápasech nastříleli už třicet gólů a mají na svém kontě devět bodů.
12.10.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (05)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 5. do 11. října 2015. Šestnáct utkání, čtrnáct vítězství a jen dvě prohry. To je parádní bilance mládežnických týmů SHKm Hodonín z uplynulého víkendu. Své premiérové zápasy v minihokeji odehráli hodonínští druháci a třeťáci a dařilo se jim na úvod na výbornou. Obě kategorie vyhrály všechny své zápasy s celkovým skóre 121:22. Stoprocentní byli také hráči mladších a starších žáků, kteří si ze zápasů se Vsetínem a Junior Capitals brali plný počet bodů.
13.10.Podruhé za sebou na led soupeře, Drtiče ve středu hostí nevyzpytatelný tým Nového JičínaNJI - HOD 3:2, 10.kolo | Jan HochmanAKTUALIZOVÁNO - Od prvního kola letošního ročníku už uběhl více než měsíc a druhá liga tak má na programu jubilejní desáté kolo, které zavede celek ze Slovácka na led Nového Jičína. Oba soupeře dělí v nabitém středu tabulky pouhý jeden bod a v tomto utkání tak půjde o to, kdo se díky výhře udrží na dostřel pomalu se vzdalující se první čtyřce. Zápas začíná na novojičínském zimním stadionu ve středu 14. října v 18 hodin.
14.10.Z Nového Jičína se Baník vrací s prázdnou, Drtiči prohráli potřetí za sebou o jednu brankuNJI - HOD 3:2, 10.kolo | Jan HochmanTěsné porážky se lepí hodonínským hokejistům na paty. Na novojičínském stadionu prohráli svěřenci trenérského dua Oslizlo Prčík potřetí v řadě o jednu branku. Po dvou třetinách byl stav díky trefám Kuby a Juráska nerozhodný, ale sedm minut před koncem se prosadil nejproduktivnější hráč Nového Jičína Jakub Ižacký, a Drtičům se ve zbývajícím čase již nepodařilo srovnat. Baník díky této porážce opouští pátou příčku, na které jej střídá právě Nový Jičín.
14.10.INFOGRAFIKA: Hodonínští hokejisté se střelecky trápí, v Jičíně ze 43 střel dali jen dvě brankyNJI - HOD 3:2, 10.kolo | Jan HochmanDvanáct střel potřebují v posledních třech zápasech hokejisté hodonínského SHK na to, aby dali gól. Střelecké trápení podtrhnul včerejší zápas v Novém Jičíně, kde Drtiči ze 43 střel vytěžili pouze dvě branky. I proto se Baník vracel domů s prázdnou. Hvězdou zápasu jsme vybrali nejproduktivnějšího hráče HCNJ a autora vítězné branky Jakuba Ižackého. Druhou star pak vyhlašujeme Tomáše Kozáka, golmana, který ve své letošní premiéře přiváděl střelce Hodonína doslova k šílenství. Dvě přesné přihrávky vynesly ocenění třetí hvězda utkání Davidu Mikšanovi.