V říjnu 2014 vyšly tyto články:

123>>
1.10.Hlasování o nejlepšího hráče měsíce záříJan HochmanI letos mohou fanoušci a návštěvníci oficiálního webu SHK Hodonín vybírat nejlepšího hráče měsíce. Dnes odpoledne bylo spuštěno hlasování o nejlepšího Drtiče měsíce září 2014. Vyberte hráče, který byl podle Vás v průběhu minulého měsíce dle Vašeho názoru tím nejlepším. Hlasovat můžete na hlavní stránce našeho webu a to až do půlnoci 10. října 2014. A tak, jako vždy, malá prosba - hlasujte prosím jen jednou a neznevažujte tak samotné hlasování. Děkujeme.
3.10.Po týdnu se opět rozbíhá druhá liga, hokejisty Baníku v sobotu vyzve nováček z KarvinéKAR - HOD 3:4, 5.kolo | Jan Hochman Ve středu měla východní divize druhé hokejové ligy volno a tak si hokejisté po ostrém startu soutěže mohli trochu odfrknout. Hodonínští Drtiči tuto pauzu přivítali o to víc, že je v začátku sezony trápí rozsáhlé zdravotní potíže. Dlouhodobě zranění hráči bohužel na marodce zůstávají, chvíle oddechu ale naštěstí pomohla doléčit aspoň nachlazení a virózy, kterých je v tomto počasí všude plno. Do Karviné tak Drtiči nepojedou ani zdaleka kompletní, cíl je ale i tak jasný - přivést z chladného severu domů na jih body.
4.10.Přetahovanou v Karviné nakonec Baník zvládl, Drtiči vezou ze Slezska výhru za tři bodyKAR - HOD 3:4, 5.kolo | Jan HochmanPo týdenní pauze se dnes opět roztočila 2. hokejová liga. Drtiči se v rámci pátého kola představili na ledě nováčka z Karviné a byl to nefalšovaný boj o ligové body. Hostům z jihu Moravy vycházely výborně nástupy do třetin. Na začátku každé dvacetiminutovky se dokázali svěřenci trenérského dua Prčík - Krupica prosadit, ale domácí vždy našli odpověď a srovnali. Na druhou přesnou trefu Dominika Piskoře z padesáté minuty už ale Karviná zareagovat nedokázala a Drtiči tak slaví druhé tříbodové vítězství v sezoně.
5.10.„Zápas nebyl jednoduchý. Jsme rádi, že jsme jej zvládli,“ hlásí spokojeně autor dvou branek Dominik PiskořKAR - HOD 3:4, 5.kolo | Jan HochmanDo Hodonína přišel před letošní sezonou z nedaleké Břeclavi, kde byl vloni nejproduktivnějším hráčem mužstva. Teď už ale Dominik PISKOŘ střílí góly za Drtiče. Ve včerejším utkání proti Karviné si za nedlouho dvaadvacetiletý forvard připsal do statistik dva přesné zásahy, přičemž ten druhý byl zároveň vítěznou trefou. Proto padla volba pozápasového ohlasu právě na sympatického opavského odchovance.
5.10.Juniorka nasázela Uničovu sedm branek a po sérii porážek si připisuje tři body do tabulkyHOD - UNI 7:3, 8.kolo | Jan HochmanDéle než dva týdny čekaly mladé hodonínské pušky na radost z výhry. Po pátečním volném losu se junioři SHK Hodonín dnes představili na domácím hříšti v zápase proti Uničovu a v duelu s nováčkem soutěže se konečně dočkali třetího tříbodového vítězství v sezoně. Za důležitou výhrou nakročil Baník už v první třetině, kdy si svěřenci trenéra Beťka vypracovali tříbrankový náskok. Zápas nakonec skončil celkem vysokým skóre 7:3, a to i přes to, že závěrečná část skončila bezbrankovou remízou.
6.10.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2014/15 (04)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnech od 29. září do 5. října 2014.
6.10.5. kolo: Slezan ve šlágru kola porazil Zubry a dál se vyhřívá na prvním místě, Drtiči vyhráli na ledě nováčka z KarvinéKAR - HOD 3:4, 5.kolo | Jan HochmanNejsledovanější utkání víkendového programu se odehrálo v Opavě, kde domácí hostili Přerov. Slezan potvrdil svou výbornou formu z úvodu ročníku a v bojovném utkání Zubry těsně porazil. Nováček z Karviné dlouho statečně odolával hodonínskému favoritovi, Drtiči ale v poslední desetiminutovce zlomili odpor houževnatého soupeře a připsali si do tabulky tři body. Bobři doma nestačili na v pohodě hrající břeclavské Lvy a vítězný prapor na Valašsku tak vztyčili jen hokejisté Vsetína, kteří si v pohodě poradili s Frýdkem-Místkem. Ve velkou bitvu se proměnilo utkání Nového Jičína a Poruby. To nakonec skončilo těsnou výhrou hostí, kteří tak po pomalejším startu začínají stoupat tabulkou
7.10.V zápase o „šest bodů“ vyzvou ve středu Drtiči hokejisty Nového JičínaHOD - NJI 6:1, 6.kolo | Adam KrátkýPo posledním domácím utkání, kdy Drtiči nestačili na vysokoškoláky z Brna, zajížděl Hodonín k dalšímu utkání na led nováčka z Karviné. Papírově slabší Karviná Drtiče rozhodně potrápila, ale Oranjes neponechali nic náhodě a odvezli si ze severu tři body. Naváží hodonínští hokejisté na zápas v Karviné a oberou o body i Nový Jičín?
8.10.Výborný týmový výkon, podpořený skvělým Kotvanem, dovedl Drtiče k výhře nad Novým JičínemHOD - NJI 6:1, 6.kolo | Jan HochmanDnešní podvečer nabídl na hodonínském zimním stadionu krásnou hokejovou podívanou. Hokejisté Hodonína i Nového Jičína po celých šedesát minut bavili tisícovku přítomných fanoušků, kteří po závěrečné siréně odcházeli spokojeni do svých domovů. Drtiči totiž porazili Nový Jičín 6:1 a připisují si druhé vítězství za sebou. Výhra se ale nerodila lehce. Po dvou třetinách vedli domácí jen o dvě branky, v závěrečné části ale odpor soupeře definitivně zlomili. Na výhře se velkou měrou podílel golman Drtičů Zdenko Kotvan, jenž přišel o čisté konto až pět minut před koncem a také Michal Kuba, který vstřelil dvě branky.
9.10.6. kolo: Střelci se konečně probudili, celkem padlo v pěti včerejších zápasech 35 gólů, nejvíc jich viděli v OpavěHOD - NJI 6:1, 6.kolo | Jan HochmanHokejisté Frýdku hostili ve svém jičínském azylu Techniku, která čtyřmi góly v poslední části rozhodla o svém tříbodovém vítězství. Výhru si připsali i hodonínští Drtiči, tým ze Slovácka nedal žádnou šanci Novému Jičínu a po výsledku 6:1 poskočil na třetí místo tabulky. No a povedený den jihomoravských klubů ještě podtrhla v zatím velké pohodě hrající Břeclav. Lvi po dvou třetinách se Vsetínem doma prohrávali, nakonec ale zvítězili 5:3. Deset gólů nabídlo utkání Opavy s Bobry. Hosté sice brzy vedli, ale vedoucí celek neponechal nic náhodě a nasázel soupeři osm branek. Duel Přerova a Poruby byl dlouho vyrovnaný, v závěrečných minutách ale hosté strhli vedení na svou stranu, díky čemuž vyhráli již počtvrté v řadě.
9.10.„Spadl mi obrovský kámen ze srdce, že jsem to konečně protrhl,“ říká s úlevou Michal KubaHOD - NJI 6:1, 6.kolo | Jan HochmanPět zápasů se střelecky trápil. Na brankáře soupeřů vyslal během té doby osmnáct střel, ani jedna z nich si ale cestu do sítě nenašla. Až včera se Michal KUBA konečně dočkal. Proti Novému Jičínu se pětadvacetiletý útočník trefil hned dvakrát a navíc přidal i jednu asistenci. Jeho výkonu si všimli i redaktoři druholigových webů a ocenili hodonínského odchovance titulem pro nejlepšího hráče kola.
10.10.Po vydařeném domácím představení zajíždějí hodonínští Drtiči na led ambiciozní PorubyPOR - HOD 9:3, 7.kolo | Tomáš ChramostaSvěřenci trenérského dua Jan Prčík - Petr Krupica zahájí na ostravském ledě čtrnáctidenní prodlevu mezi zápasy na domácím ledě. V posledním kole Jihomoravané až překvapivě snadno vyprovodili hráče Nového Jičína šesti brankami, z toho čtyři padly až v závěrečné dvacetiminutovce. Avšak hodonínská kabina může již dopředu počítat s poněkud náročnějším průběhem zápasu, Ostravané na vlastním ledě nerozdávají body zadarmo. Naváží Oranjes na povedené výkony z posledních kol i na chladném Severu?
10.10.Junioři sahali na Lapači po bodech, nakonec ale vítěznou sérii Valachů přerušit nedokázaliVSE - HOD 4:2, 9.kolo | Jan HochmanDrtiči měli výtečný nástup do zápasu, když se přesně po 120 vteřinách zamířil přesně Černohous. Vsacané ale do první přestávky dokázali srovnat a chvíli po polovině utkání vstřelili vedoucí branku. Naději na bodový zisk vykřesali hosté ze Slovácka v úvodu třetí třetiny, kdy Šala vyrovnával na 2:2, nerozhodný stav ale vydržel jen minutu a Valaši opět vedli. Domácí si své vedení pohlídali a v samotném závěru ještě přidali jednu pojišťovací trefu. Drtiči ale na ledě nejlepšího týmu rozhodně nezklamali.
11.10.Na ledě Poruby schytal Baník debakl, rozhodla neuvěřitelná poslední třetinaPOR - HOD 9:3, 7.kolo | Jan Hochman, Lukáš BajgarZačátek zápasu vyšel skvěle domácím, kteří po první části vedli 4:1. Drtiči se ale nevzdali a ve druhé třetině snížili na rozdíl jedné branky. A to jim sudí ještě jeden gól neuznali. V závěrečné části ale přišla pětigólová smršť domácího týmu, který tak rozhodl o své vysoké výhře. Poruba však v poslední třetině hrála šest přesilovek a navíc dostala možnost dvou trestných střílení. Drtiči svou poslední početní výhodu hráli v polovině utkání.
12.10.Frýdek pouze s deseti hráči odolával hodonínským juniorům statečně, ale marněHOD - JFM 8:2, 10.kolo | Jan HochmanNedělní odpoledne na Zimním stadionu Václava Nedomanského se dnes rozhodně nestalo chvílí nudy. Na Slovácko zavítal poslední tým východní divize Ligy juniorů z Frýdku-Místku, respektive jeho torzo. Do zápasu nastoupili hosté jen s deseti hráči do pole a o favoritovi utkání jubilejního desátého kola tak nebylo sebemenších pochyb. Drtiči po nepříliš povedené první části ve zbývajících dvou třetinách viditelně přidali, díky čemuž se mohli po vypršení šedesáté minuty radovat z přesvědčivé výhry 8:2.
13.10.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2014/15 (05)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnech od 6. do 12. října 2014.
13.10.7. kolo: Drtiči schytali v Ostravě debakl, ještě o něco větší ostudu si na ledě Techniky trhli LviPOR - HOD 9:3, 7.kolo | Jan HochmanNa sedmé kolo určitě nebudou v dobrém vzpomínat dva celky z jižního cípu Moravy. Hodonín nestačil v repríze loňského čtvrtfinále na ostravskou Porubu, které podlehl vysoko 9:3. Podobně si „vedli“ i břeclavští Lvi, kteří na ledě Techniky dostali osm branek, zatímco sami vyšli gólově naprázdno. První výhru v sezoně zaznamenal nováček z Karviné, SK uhájilo v závěru zápasu těsné vedení v derby s Frýdkem-Místkem. Pátou prohru v řadě připravili Bobrům přerovští Zubři, jimž se podařilo na Valašku vyhrát těsně 2:1. Šlágr kola viděl vsetínský Lapač, kde se představil doposud neporažený Slezan. Valaši jako první našli na Opavu recept, porazili vedoucí tým 5:1 a poskočili na třetí místo.
13.10.Reportáž Televize Slovácko z utkání s Novým JičínemJan HochmanMediální partner hodonínských Drtičů TV Slovácko a její reportáž, věnovaná zápasu šestého kola mezi Hodonínem a Novým Jičínem. Reportáž začíná v čase 16:40.
14.10.Nejlepším hráčem měsíce září jste zvolili golmana Drtičů Zdenka KotvanaJan HochmanV prvním letošním hlasování o nejlepšího Drtiče měsíce se na prvním místě umístil strážce hodonínské svatyně Zdenko KOTVAN. Druhou příčku obsadil nováček v týmu, obrance Ondřej Nedvěd a na bronzový stupínek hlasy fanoušků dosadily Jakuba Sajdla.
14.10.Nepovedené utkání v Porubě se pokusí Drtiči odčinit na horké půdě přerovských ZubrůPRE - HOD 5:3, 8.kolo | Jan HochmanDruhé ze série tří venkovních utkání v řadě odehrají hodonínští hokejisté zítra na zimním stadionu v Přerově. Zubři jsou aktuálně až za Drtiči, ale v domácím prostředí budou chtít svého soupeře porazit a přeskočit ho v tabulce. Oranjes si zase chtějí napravit reputaci po zpackaném zápase v Ostravě a jelikož zápasy Drtičů a Zubrů nabízí vždy kvalitní podívanou, dá se i tentokrát očekávat ten nejlepší druholigový hokej.