V říjnu 2014 vyšly tyto články:

123>>
31.10.Do Hodonína přichází obránce Martin Dufek, domů na Slovensko se naopak vrací Kristián GrmanJan HochmanSlovenský zadák Kristián Grman na vlastní žádost ukončil angažmá na Slovácku a jeho novým působištěm bude prvoligový slovenský klub HC Detva. Místo něj míří do Hodonína Martin DUFEK. Dvaadvacetiletý bek, který vloni nastupoval za francouzský Lyon, přichází k Drtičům na hostování z Hradce Králové. Vedení klubu se tak podařilo dotáhnout do konce příchod, o který usilovalo už delší dobu. Produktivního obránce si můžete pamatovat z jeho působení v nedaleké Břeclavi, ve svých statistikách má i čtrnáct startů v mládežnických reprezentacích. Profil Martina Dufka najdete ZDE.
31.10.Listopadový program odstartují Drtiči na ledě posledního Valašského MeziříčíVAL - HOD 9:7, 13.kolo | Jan HochmanHokejisté SHK absolvují valašský týden. V sobotu 1. listopadu se svěřenci trenérského tandemu Prčík - Krupica vydají do „království slivovice“, kde je přivítají valaško-meziříčští Bobři. Protože se Valaši krčí na posledním místě tabulky, půjde Baník do zápasu jako mírný favorit, nic snadného ale na Drtiče nečeká. Utkání třináctého kola začíná v sobotu na meziříčském stadionu přesně v pět hodin odpoledne.
31.10.Na Úvoze se hodonínským juniorům zápas hrubě nepodařil, po porážce 2:5 jedou z Brna s prázdnouKOU - HOD 5:2, 14.kolo | Jan Hochman„Zápas blbec“. Tak by se dal jednoduše popsat dnešní večerní duel hodonínských juniorů na ledě brněnského Warrioru. Hosté zaspali začátek, kdy po vlastních chybách dovolili jít soupeři do dvoubrankového trháku. To udalo ráz dnešního zápasu. Drtiči rozhodně nebyli horší, než brněnští junioři, ale dnes se jim prostě nedařilo vůbec nic. Po šedesáti minutách tak Brno mohlo slavit teprve třetí výhru v sezoně. Oproti tomu Baník po čtyřech výhrách okusil hořkost porážky.
30.10.12. kolo: Karviná obrala o bod Techniku, Frýdek-Místek loupil v Přerově, Vsetín vystřídala v čele PorubaHOD - OPA 2:3, 12.kolo | Jan HochmanVyrovnaný zápas v Karviné muselo rozhodnout až prodloužení, v němž Technika využila přesilovku a získala tak druhý bod. Roli favorita potvrdila v zápase s Bobry Poruba, která vyhrála potřetí v řadě. Asi největší překvapení kola se odehrálo na přerovském stadionu, odkud si tři body odvezli hokejisté Frýdku-Místku. Drtiči byli v závěru základní hrací doby blízko k výhře, nakonec se ale museli v zápase s Opavou spokojit s bodem za prohru v prodloužení. Vedoucí Vsetín nestačil na Nový Jičín.
29.10.Drtiči stáhli v poslední třetině dvougólové manko, v prodloužení byl ale šťastnější opavský Slezan HOD - OPA 2:3, 12.kolo | Jan HochmanÚvodní dvě dvacetiminutovky dnešního utkání nezastihly hodonínské hokejisty v nejlepší formě. První branku dostali po obrovské chybě v defenzivě, podruhé inkasovali v závěru přesilové hry hostí. V poslední třetině ale Drtiči svého soupeře přehráli a výsledkem bylo zasloužené vyrovnání. V závěru zápasu měli Oranjes několik příležitostí, jak rozhodnout zápas ve svůj prospěch, stejně tak i v následném prodloužení, místo toho ale přišla další chyba, kterou využil opavský Vítek, který svůj brejk proměnil v rozhodující branku, díky níž si Opava odváží ze Slovácka dva body.
27.10.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2014/15 (07)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnech od 20. do 26. října 2014.
27.10.11. kolo: Jižanské derby Hodonína s Břeclaví skončilo předčasně, první Vsetín a druhá Poruba jdou do trhákuHOD - BRE 5:0, 11.kolo | Jan HochmanVšechny ostatní zápasy 11. kola zastínilo nedohrané Jižanské derby, které v polovině poslední třetině skončilo poté, co hostující trenér odvolal své hráče do kabiny s tím, že dál v utkání pokračovat nebudou. Ve stínu této události ale nesmíme zapomenout i na další výsledky víkendového kola. Vsetín potvrdil výbornou formu a odvezl si z Karviné podle očekávání všechny body. Technika otočila duel se Zubry a připisuje si do tabulky dva body za výhru v prodloužení. Poruba doslova rozstřílela opavský Slezan, jemuž nasázela devět branek. Nový Jičín si na svém ledě poradil s trápícím se Valašským Meziříčím.
27.10.Reportáž Televize Slovácko z utkání s BřeclavíHOD - BRE 5:0, 11.kolo | Jan HochmanMediální partner hodonínských Drtičů TV Slovácko a její reportáž, věnovaná nedohranému zápasu jedenáctéhokola mezi Hodonínem a břeclavskými Lvy. Reportáž začíná v čase 04:23.
27.10.Začíná druhá čtvrtina základní části, ve sváteční den se Drtiči střetnou s opavským SlezanemHOD - OPA 2:3, 12.kolo | Jan HochmanPo divokém závěru předčasně ukončeného sobotního derby s Břeclaví se hokejisté hodonínského SHK představí opět domácímu publiku. V úterý 28. října vyzvou od 18 hodin v prvním utkání druhé čtvrtiny základní části Opavu. Drtiči doma zatím předvádí velmi dobré výkony, naopak Slezan se venku v posledních zápasech neprezentoval příliš dobře. Budou se z důležitého vítězství radovat domácí Oranjes, nebo se podaří hostům na zimním stadionu Václava Nedomanského navázat na loňské vítězství v prodloužení?
26.10.„Utkání se rozhodčímu nepovedlo. Takové zápasy by měli řídit dva sudí,“ říká po vypjatém derby Petr PešHOD - BRE 5:0, 11.kolo | Jan HochmanVe včerejším utkání byl u většiny důležitých momentů. V první třetině přihrál v přesilovce svému nerozlučnému dvojčeti Juráskovi na vyrovnávací trefu, na začátku třetí pak v oslabení poslal svůj tým do dvoubrankového trháku. O pár minut později byl Petr PEŠ na ledě i u toho, když se Lvům podařilo vstřelit snižující branku, kterou ale sudí po chvilce odvolal. Volba hráče, kterého si naše redakce vybere na pozápasový ohlas tak byla více než jasná.
26.10.Tisková zpráva: Vyjádření SHK Hodonín k nedohranému derby s BřeclavíHOD - BRE 5:0, 11.kolo | Tisková zprávaVedení klubu SHK Hodonín poskytne Sportovně technické komisi ČSLH videozáznam ze včerejšího utkání, aby mohla přezkoumat vše, co se během zápasu stalo. Všechny podstatné momenty, které se nejen v poslední třetině udály, jsou na záznamu patrné. SHK Hodonín udělá vše pro to, aby byla tato záležitost co nejobjektivněji posouzena. Ihned, jakmile budeme znát stanovisko STK, budeme fanoušky o verdiktu informovat.

Bc. Jana Gajošová, předsedkyně klubu
26.10.VIDEO: Závěr předčasně ukončeného Jižanského derbyHOD - BRE 5:0, 11.kolo | Jan HochmanPřinášíme první videozáznam závěrečných okamžiků včerejšího derby mezi hokejisty Hodonína a Břeclavi, které bylo v polovině poslední třetiny předčasně ukončeno poté, co byli břeclavští hráči svým trenérem odvoláni do kabiny.
26.10.Junioři se protrápili k výhře nad Opavou, která přicestovala jen se dvanácti hráči do poleHOD - OPA 4:2, 13.kolo | Jan HochmanUž po sto vteřinách hry otevřeli domácí borci skóre utkání. Hosté ze Slezska ale v šesté minutě během 34 vteřin vstřelili dvě branky a Slezan z ničeho nic dostal do vedení, které držel až do pětatřicáté minuty, kdy mladí Drtiči dokázali srovnat. Což neunesl hostující kapitán, jehož za protesty sudí poslal předčastně pod sprchu. Trápící se hodonínští mladíci v poslední třetině nakonec zlomili dvěma góly odpor houževnatého soupeře a připisují si čtvrtou výhru v řadě.
26.10.Prohlášení Davida PolesnéhoHOD - BRE 5:0, 11.kolo | Redakce„Hrozně mě mrzí, jaké následky měl můj střet s Dominikem Směřičkou. Ihned po zápase jsem mu psal, zajímal se o jeho zdravotní stav a tímto bych se mu chtěl ještě jednou veřejně omluvit. Byl to nešťastný střet, do kterého jsem určitě nešel s úmyslem přivodit Dominikovi jakékoliv zranění. Tohle do hokeje nepatří. Mrzí mě, co se stalo. Známe se dlouho, je to dobrý kluk a určitě bych byl nerad, kdyby se mu něco stalo.“ David Polesný.
25.10.Junioři šesti góly v poslední třetině zničili na jejich vlastním ledě prostějovské JestřábyPRO - HOD 4:8, 12.kolo | Jan HochmanKvůli zácpám přijeli až těsně před zápasem, dvě třetiny se hledali, ale v závěrečném dějství ukázali své kvality naplno. Hodonínské mladé pušky na Hané po dvou třetinách prohrávaly 3:2, ale poslední perioda byla zcela v jejich režii a díky šestigólovému přídělu se mohli po závěrečné siréně svěřenci trenéra Beťka radovat ze zasloužené a vysoké vítězství. Drtiči tak soupeři oplatili porážku z domácího stadionu a udrželi tak krok z první čtyřkou.
25.10.Úvodní Jižanské derby sezony se nedohrálo! Břeclavští za stavu 3:1 pro Drtiče odešli do kabinHOD - BRE 5:0, 11.kolo | Jan HochmanDo konce prvního derby velkých rivalů zbývalo necelých čtrnáct minut. Drtiči v ten moment vedli 3:1 a Břeclavi se podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Sudí Humpolíček nejprve branku uznal, v zápětí ji ale po konzultaci se svými asistenty odvolal. Od toho momentu začaly na ledové ploše plát emoce, které vyvrcholily jen o pár vteřin později, kdy po dalším z mnoha sporných verdiktů hlavního arbitra odešla kompletní břeclavská střídačka do kabin a zápas tak zůstal nedohrán. O osudu tohoto utkání rozhodně podle aktuálních informací Sportovně technická komise hokejového svazu.
24.10.Břeclav míří na hodonínský led poprvé v roli favoritaHOD - BRE 5:0, 11.kolo | Václav UrubekPrvní letošní slovácké derby přinese jednu podstatnou změnu proti minulým sezonám a sice tu, že břeclavští hokejisté budou vzhledem k postavení v tabulce favoritem. Lvi ve vyrovnané tabulce prozatím drží čtvrtou příčku. Potvrdí papírové předpoklady a odvezou si z Hodonína tři body?
23.10.10. kolo: Čelo tabulky se vyrovnává, první Vsetín a páté Zubry dělí pouhé dva body, Drtiči ztrácí bodů šestJFM - HOD 5:4, 10.kolo | Jan HochmanČtyři vyrovnané bitvy a jedno jasné vítězství, přesně to nabídlo jubilejní desáté kolo 2. ligy. Na Lapači přivítal Vsetín brněnské Vysokoškoláky, kteří podruhé za sebou odešli z ledu bez bodu. Valaši rozhodli o své výhře v samotném závěru. Podobný průběh mělo utkání Opavy a Nového Jičína, i v tomto duelu se o vítězství Slezanu rozhodlo až v závěru zápasu. Bobři po výhře v Brně doma vyhořeli v utkání proti Karviné. Zápas Frýdku s Hodonínem dospěl do prodloužení, které po minutě ukončili „Seveřané“. V jasnou záležitost se od druhé třetiny změnil duel Břeclavi a Poruby, Torax zkrotil vedoucí Lvy a sesadil je z první příčky.
23.10.„Na ten večer jen tak nezapomenu,“ říká po vítězném souboji univerzit obránce Drtičů David PolesnýJan HochmanV úterý 21. října se v hale Rondo odehrál již šestý ročník hokejového souboje univerzit. Prestižní utkání dvou největších brněnských univerzit - Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického, sledovalo více než 7000 fanoušků z obou táborů. V tmavomodrém dresu „Masaryčky“ nastoupila i dvojice hodonínských Drtičů Matěj Charvát a David POLESNÝ, která se po nervydrásajícím průběhu nakonec mohla radovat z vítězství. „Rivalita mezi univerzitami je velká a každý chce vyhrát,“ říká mladý zadák SHK Hodonín.
22.10.Z divoké přetahované s Frýdkem-Místkem nakonec odchází hodonínští hokejisté s jedním bodemJFM - HOD 5:4, 10.kolo | Jan HochmanHokejisté SHK dorazili do frýdeckého azylu v Novém Jičíně se zpožděním, které zavinila závada na autobusu. I přes tuto nepříjemnost měli hosté výborný vstup do zápasu a už ve druhé minutě poslal Drtiče do vedení Michal Kuba. Frýdek pak ale otočil vývoj zápasu na svou stranu a do poslední třetiny šel s jednobrankovým vedením. V divokémzačátku třetí části padly hned tři branky, dvě z nich měl na svědomí Zdeněk Kučera a skóre tak bylo vyrovnáno. Domácí se pak dostali opět do vedení, ale dvě vteřiny před koncem základní hrací doby vyrovnal Michal Kuba a zápas šel do prodloužení. V něm o zisku dvou bodů pro Frýdek rozhodl Petr Lipina, který zkompletoval hat-trick.