V říjnu 2013 vyšly tyto články:

123>>
31.10.„Nájezdy jsou vždycky hodně o štěstí a o klidu při provedení,” říká nováček Vít MikaBRE - HOD 2:3, 14.kolo | Redakce, foto: Jiří ZaňátDevatenáctiletý mladík Vít MIKA si ve včerejším derby odbyl hned dvě premiéry. Nejen že poprvé oblékl oranžovo-modrý dres Drtičů, ale zápas v Břeclavi byl pro zlínského odchovance také vůbec prvním v dospělém hokeji. Šikovný forvard se postavil do prvního útoku a ve své premiéře rozhodně nezklamal. „Jsem rád, že mě kluci podrželi a nevynadali mi za každou chybičku,“ říká Vít Mika.
31.10.14. kolo: Hostující mužstva vybojovala v tomto kole 14 bodů, čtyři utkání skončila po 60 minutách nerozhodněBRE - HOD 2:3, 14.kolo | Redakce Čtrnácté kolo přineslo bodové žně pro hostující mužstva. Ani jeden zápas neskončil vítězstvím domácího celku. V souboji dvou dlouho neporažených se vedlo lépe Porubě, která vyloupila Lapač a vyhoupla se díky výhře 6:1 do čela tabulky. Technika konečně zabrala a vyhrála v Orlové. Jižanské derby rozhodly až nájezdy, v nichž byli šťastnější hosté z Hodonína. Opava doma nečekaně zaváhala s Novým Jičínem, který vyhrál také na nájezdy. Tato dovednostní soutěž rozhodla i duel Frýdku s Bobry. V dnešní dohrávce ztratil Prostějov v závěru náskok a Zubři v prodloužení uzmuli druhý bonusový bod.
30.10.Vyrovnané derby rozhodlo nájezdové drama, Drtiči vezou dva bodyBRE - HOD 2:3, 14.kolo | RedakceSkóre zápasu otevřel domácí Bolfík v 11. minutě. Vyrovnání se Drtiči dočkali v polovině utkání, kdy se prosadil Tomáš Smetana. Závěr utkání nabídl velké drama. V 56. minutě totiž přiblížil Hodonín k vítězství Jurásek, ale o třináct vteřin později vyrovnal Zháňal. Loterie samostatných nájezdů se po šesti sériích přiklonila na stranu hostů, rozhodující nájezd proměnil Martin Špok.
29.10.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2013/14 (07)RedakceKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnech od 21. do 28. října 2013.
29.10.Baník i s fanoušky míří do Břeclavi k dalšímu Jižanskému derby. NESEĎ DOMA - POJEĎ TAKY!BRE - HOD 2:3, 14.kolo | RedakcePodzimní hodonínská okupace nedaleké Břeclavi roku 2013 nastane už zítra odpoledne! Hokejisté SHK Hodonín se spolu s davy svých věrných fanoušků vydají na dvacetikilometrovou cestu k Dyji. aby zde odehráli druhé Jižanské derby letošní sezony. Váháte, jestli jet, či ne? Tak dost přemýšlení! I díky Vám vytvoříme Drtičům v Břeclavi, tak jako vždy, domácí prostředí!
28.10.Movember za pár dnů začíná. Drtiči knírem bojují proti rakovině prostatyRedakceHodonínští Drtiči se připojují k charitativní akci nadace boje proti rakovině prostaty. Přidejte se i Vy a ukažte, že hráči a fanoušci táhnou za jeden provaz!
28.10.Reportáž Televize Slovácko ze zápasu Hodonín - ProstějovHOD - PRO 2:6, 13.kolo | RedakceMediální partner hodonínských Drtičů TV Slovácko a její reportáž z nepovedeného sobotníhu utkání s Prostějovem, všetně ohlasů obou trenérů.
27.10.„V průběhu zápasu často přechází přemíra snahy v chyby a následně v křeč,“ říká Martin ŠpokHOD - PRO 2:6, 13.kolo | RedakceV závěru první třetiny měl Martin ŠPOK možnost srovnat skóre zápasu s Prostějovem na 1:1. V zakončení samostatného nájezdu však podle jeho vlastních slov unáhlil a Kocián stihl vytrčit proti blafáku beton. V závěrečné části se ale sedmadvacetiletý forvard přeci jen dočkal. Bohužel už byla jeho branka jen kosmetickou úpravou nepříznivého skóre. „Poslední třetinu jsme hráli už jen o čest,“ smutnil i dlouho po zápase nejproduktivnější hráč Drtičů.
27.10.13. kolo: Technika prohrála pátý zápas v řadě, gólmani Orlové a Přerova udrželi čistá konta, Drtiči nestačili na JestřábyHOD - PRO 2:6, 13.kolo | RedakceBobři podcenili Orlovou, která si z Valašska odvezla tři body a jasnou výhru 6:0. Gól nedokázal vstřelit ani Slezan, který vyšel střelecky naprázdno na přerovském ledě. Drtičům se ani napodruhé v sezoně nepodařilo přehrát prostějovské Jestřáby. Břeclav sahala v Porubě po bodech, ale domácí v závěru utkání strhli na svou stranu. Technika se dál trápí, tentokrát odevzdala všechny body rozjetému Vsetínu. Vyrovnanou bitvu Nového Jičína a Frýdku-Místku rozhodly až nájezdy, v nichž byli úspěšnější hosté.
27.10.Juniorka pomstila A-tým, vyhrála Prostějově a upevnila si první příčkuPRO - HOD 2:4, 12.kolo | RedakceSkvělá práce! Svěřenci trenérského dua Prčík - Krupica vyloupili jestřábí hnízdo a vezou si domů na jih Moravy tři body za vítězství 4:2. Mladé hodonínské pušky přitom po dvou třetinách prohrávaly, ale v závěrečné části se Drtiči - narozdíl od domácích - dokázali prosadit hned třikrát a otočili tak zápas ve svůj prospěch. O góly Hodonína se postarala čtveřice Tomi, Frolek, Černohous a Flora.
26.10.Junioři doma opět bezchybní, porazili Opavu a vrátili se na první místoHOD - OPA 6:2, 11.kolo | RedakcePo zaváhání ve Žďáře si mladí Drtiči napravili reputaci i chuť v domácím duelu s Opavou. Hosté přijeli jen se třinácti hráči do pole a bylo tak jen otázkou času, kdy jim dojdou síly. Junioři, posíleni i o dva hráče z Áčka, měli zápas od začátku pevně ve svých rukou a Opavě nakonec nasázeli šest branek. Šestá domácí výhra v řadě znamená jednak potvrzení domácí stoprocentní bilance, ale také návrat na první místo tabulky.
26.10.Prostějov ukázal svou kvalitu a z Hodonína si veze plný bodový ziskHOD - PRO 2:6, 13.kolo | RedakceStřelecké trápení, neproměněné trestné střílení, promarněné dvojnásobné přesilovky... a v neposlední řadě nesporná kvalita prostějovského mužstva. To jsou všechno důvody, proč si ze zápasu třináctého kola Drtiči neodnáší ani bod. Hostujícího golmana se Drtičům podařilo překonat až v závěrečné třetině, to ale bohužel bylo jen labutí písní, protože Jestřábi si v předešlých dvou částech vybudovali pětibrankový náskok. Drtiči podlehli před nejvyšší návštěvou sezony Jestřábům 2:6.
25.10.Zápas s Opavou bude pro juniory na dlouho posledním duelem na vlastním leděHOD - OPA 6:2, 11.kolo | RedakceNa dlouhou dobu naposledy se dnes v tradiční čas, tedy v 18.30, představí hodonínští junioři svému publiku. Příští domácí duel sehrají mladí Drtiči až v polovině listopadu. Dnes se však v rámci jedenáctého kola utkají s opavským Slezanem. Baník bude chtít odčinit zaváhání na žďárském ledě. Bodovat ale bude chtít i Slezan, jenž naposledy doma podlehl vysoko Porubě.
25.10.Hodonínský stadion uvidí šlágr kola: Drtiči přivítají ambiciózní prostějovské JestřábyHOD - PRO 2:6, 13.kolo | Redakce Už třináctým kolem bude o víkendu pokračovat druhá hokejová liga. Největší tahák šestizápasového programu bude k vidění na hodonínském zimínm stadionu, kam přiletí prostějovští Jestřábi i s novým hlavním trenérem Zacharem. Bude třináctka šťastná pro domácí Drtiče nebo pro hosty z Hané? Odpověď dostaneme v soboto kolem osmé hodiny večerní.
24.10.12. kolo: Tabulka je stále hodně vyrovnaná, první a osmý tým dělí jen pět bodů. Drtiči si z Opavy vezou cenný bodíkOPA - HOD 5:4, 12.kolo | RedakceNováček z Orlové utrpěl na svém stadionu velký debakl. Vsetínští Orlům nadělili osm branek. Břeclav po třech zápasech zapnula a porazila Techniku. Brňané naopak prohráli počtvrté v řadě. Poruba podruhé za sebou udržela čisté konto. Tentokrát vymazala střelce Prostějova. Navíc na jeho ledě. Přetahovanou v Opavě nakonec za dva body vyhrál Slezan, Drtiči si odvezli na jih jeden bodík. Frýdek-Místek zkrotil přerovské Zubry. V souboji o poslední místo udolali Bobři Nový Jičín.
23.10.Z Opavy si Drtiči vezou cenný bodOPA - HOD 5:4, 12.kolo | RedakcePo bezbrankové první třetině se ve druhé části s brankami roztrhl doslova pytel. V rozmezí deseti minut padlo celkem šest branek - po třech na obou stranách. Domácím se tři minuty před koncem základní hrací dostali do vedení, ale Drtičům se podařilo potřetí v dnešním duelu vyrovnat a zápas tak šel do prodloužení. V něm o dvoubodovém zisku Slezanu rozhodl přesnou ranou Kysela.
22.10.Jubilejní pátý „Hokejový souboj univerzit“ i s hodonínskou účastíRedakceDnes přesně v osm hodin večer bude vhozeno úvodní buly už pátého prestižního měření sil brněnských univerzit. Duel mezi Vysokým učením technickým a Masarykovou univerzitou bude hostit Kajot Aréna a dá se očekávat velmi slušná návštěva a bouřlivá atmosféra. Zápasu se v barvách Masarykovy univerzity zúčastní trojice David Skočovský, Štěpán Koukal a Martin Špok. Proti nim bude hájit dres VUT Dominik Směřička.
22.10.První čtvrtina je minulostí, začínají odvety. Drtiči jedou na opavský ledOPA - HOD 5:4, 12.kolo | RedakcePodruhé za sebou se hodonínští hokejisté představí na hostujícím ledě. Po víkendové výhře v Porubě nad Frýdkem, je čeká další cesta k polským hranicím - do Opavy. Slezan se v posledním kole nedokázal ani jednou střelecky prosadit a přenechal na svém ledě všechny body Porubě a na Drtičr tak nečeká nic jednoduchého. Opavští se budou snažit jednak odčinit nepovedené derby, dalším motivačním prvkem bude zajisté i přerušit třízápasovou vítěznou sérii Drtičů. Utkání začíná na opavském zimním stadionu ve středu 23. října v 18 hodin.
21.10.11. kolo: Poruba ovládla derby s Opavou, Jičín a Valmez po dlouhé době bodovali, Drtiči utnuli vítěznou sérii FrýdkuJFM - HOD 2:6, 11.kolo | Redakce Přestřelku ve Valašském Meziříčí nakonec lépe zvládli domácí Bobři, kteří byli v nájezdech lepší než Zubři. Vítěznou sérii hokejistů Frýdku utnuli po čtyřech zápasech hodonínští Drtiči, kteří Slezany v porubském azylu porazili 6:2. Jednoznačný průběh mělo derby Opavy a Poruby. To zcela ovládli hosté a po výhře 5:0 poskočila Poruba na druhé místo. Šlágr kola mezi Prostějovem a Technikou rozhodly až nájezdy, v nichž byli lepší Jestřábi. Po devíti zápasech se podařilo zvítězit i, do té doby poslednímu Novému Jičínu, jenž na svém ledě nedovolil Orlové ani jednou skórovat.