V říjnu 2010 vyšly tyto články:

12>>
1.10.V sobotu se v Hodoníně představí „The Šebek Brothers“HOD - PRO 5:3, 8.kolo | Jan HochmanVýkony prostějovských Jestřábů jsou v dosavadním průběhu sezony jedním z největších překvapení. Tým trenéra Zachara zatím hraje výborný hokej, díky čemuž jsou Hanáci na druhém místě, pouze bod za vedoucím Šumperkem. Drtiči se ale pokusí, i se staronovým koučem Svatoplukem Číhalem, Ještřáby o body obrat. Utkání začíná v sobotu 2. října v 17:00.
2.10.Drtiči po výborném týmovém výkonu porazili silný Prostějov 5:3HOD - PRO 5:3, 8.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaHodonínští hokejisté protrhli třízápasovou sérii porážek a ve výborném a pohledném utkání porazili favorizovaný Prostějov zaslouženě 5:3. Obnovená premiéra trenéra Číhala, který do dnešního pozměnil složení formací, tak byla úspěšná. Vítěznou branku vstřelil v 39. minutě Adam Beňa, který zaznamenal první branku v dresu SHK.
3.10.Svatopluk Číhal: Chuť do trénování mám velkou, zvláště, když je to v HodoníněHOD - PRO 5:3, 8.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Ihned po utkání s Prostějovem, které vyhráli Drtiči 5:3, se naše redakce vydala směr kabina trenérů vyzpovídat staronového kouče Svatopluka Číhala a ten nám ochotně zhodnotil utkání a pověděl, jaké bylo jeho rozhodování znovu vést druholigové hráče SHK Hodonín.
4.10.Co týden na Východě dal - 2010/11: 4. dílJan HochmanCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 28. zářím a 3. říjnem? Neoficiální kanadské bodování, výsledky a zajímavosti či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
4.10.Juniorka v pátek podlehla těsně OrlovéHOD - ORL 3:4, 8.kolo | Jan HochmanV pátečním podvečeru byl na hodonínském zimním stadionu na programu zápas osmého kola Ligy juniorů, ve kterém domácí SHK přivítalo soupeře z Orlové. Po přestřelce v poslední třetině se nakonec radovali z těsné výhry hosté ze Slezska.
4.10.V devátém kole junioři zvítězili nad Frýdkem-MístkemHOD - JFM 0:5, 9.kolo | Jan HochmanDalší vyrovnané utkání za sebou mají hodonínští junioři. Tentokráte se po svou těsných prohrách v Brně a s Orlovou opět radovali z výhry. Poslední Frýdek-Místek porazili svěřenci staronových trenérů Buřiče a Ševely 3:2.
5.10.Drtičem měsíce září se stal Zdeněk JurásekJan HochmanV prvním hlasování Vás fanoušků o nejlepšího hráče měsíce jste si zvolili nestárnoucího Zdeňka Juráska, který, ač na konci měsíce listopadu oslaví již své 35. narozeniny, zatím suverénně vévodí týmové prouktivitě. Hráčem měsíce září se tedy stal Zdeněk Jurásek.
6.10.Památná utkání #07: Slovan Hodonín - Maďarsko a KS Podhale Novy Targ (1966)Jan HochmanPřed začátkem soutěžního ročníku 1966/67 si hráči hodonínského Slovanu zahráli tři mezistátní přípravná utkání. Všechna s týmy, které byly o poznání slavnější a měly být také výkonnostně někde jinde, než klub z jižního cípu Moravy. Dvě z těchto přípravných klání, odehraná na začátku září ´66, si dnes připomeneme v dalším dílu našeho vzpomínkového seriálu.
9.10.Čtvrtý pokus na bodový zisk z venku - Drtiči jedou do UničovaUNI - HOD 2:5, 9.kolo | Jan HochmanPo týdnu volna se opět roztáčí kolotoč druhé ligy. Na programu je již deváté kolo třetí nejvyšší soutěže, které hodonínské Drtiče zavede na led čtrnáctého týmu tabulky - Uničova. Tým z Hané doma v dosavadním průběhu získal pouhý jeden bod, zatímco hodonínští hráči z venku zatím nevydolovali bod ani jeden. Tým trenéra Číhala se tak v nedělním duelu pokusí tuhle nelichotivou bilanci konečně prolomit. Utkání HC Uničov - SHK Hodonín začíná v neděli v 17.00.
10.10.Hodonín poprvé bodoval na hřišti soupeře, Uničov porazil 5:2UNI - HOD 2:5, 9.kolo | Jan HochmanHodonínským Drtičům se konečně podařilo prolomit smůlu na venkovních hřištích. V devátém kole zajížděli na led posledního Uničova a po úvodní vyrovnané třetině vzali v prostřední části otěže zápasu pevně do svých rukou, když ji vyhráli 3:1. O branky se postarali Kuba, Vaškovič, Komárek a dvakrát se trefil Jurásek. Drtiči vezou z Hané výhru 5:2 a posunuli se na osmé místo tabulky.
11.10.Junioři podlehli doma vysoko Vsetínu a jsou předposledníHOD - VSE 1:6, 11.kolo | Jan HochmanHodonínští mladíci neudrželi se silnými Valachy jednobrankové vedení po první třetině. Hosté utkání zlomili čtyřmi brankami ve druhé třetině, ke kterým v samotném závěru přidali ješt dvě trefy. Valaši se vyšvihli na druhou příčku, Drtičům patří desáté místo tabulky.
11.10.Hodonín má šanci stát se městem sportu, říká lídr Šance pro Hodonín Lubor ŠimečekRedakceVážení sportovní fanoušci, už tento víkend se rozhodne, kdo bude tvořit nové hodonínské zastupitelstvo a radu města, a kdo bude mimo jiné přerozdělovat finance na podporu různých odvětví, tedy také sportu.
12.10.Co týden na Východě dal - 2010/11: 5. dílJan HochmanCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 4 a 10. říjnem? Neoficiální kanadské bodování, výsledky a zajímavosti či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
12.10.Hodonínský zimní stadion uvidí v pořadí již 37. souboj mezi Hodonínem a TechnikouHOD - TEC 7:5, 10.kolo | Jan HochmanPo nedělní výhře nad posledním Uničovem čeká ve středu na Drtiče dvanáctá Technika Brno. Současné umístnění vysokoškoláků však není radno podceňovat, protože na soupisce Techniky je spousta kvalitních hokejistů. Zápas desátého kola mezi Hodonínem a Technikou Brno začíná na ZS TEZA ve středu 13. 10. v 18:00.
13.10.Přestřelku na hodonínském zimním stadionu nakonec vyhráli DrtičiHOD - TEC 7:5, 10.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaDiváci na ZS TEZA viděli v dnešním podvečeru pravou hokejovou přestřelku. Drtiči nezvládli nástup do zápasu a hosté šli do dvoubrankového trháku, ale Číhalovi svěřenci se nevzdali. Ačkoliv v na branky bohatém utkání třikrát prohrávali, dokázali nakonec svého soupeře přestřílet a zaslouženě zápas dotáhli do vítězného, i když zbytečně utrápeného konce.
14.10.Svatopluk Číhal: střídačka byla mrtvá, proto jsem si vzal time-outHOD - TEC 7:5, 10.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Utkání plné zvratů a gólů bylo k vidění ve středu 13. října na zimním stadionu TEZA v Hodoníně. Přijela brněnská Technika a proto se dal očekávat již tradičně ostrý souboj mezi těmito rivaly. Po utkání se tedy naše redakce vrhla na hodonínského lodivoda Svatopluka Číhala, aby čtenářům webu Drtičů prozradil své postřehy a dojmy po vítězném i když utrápeném vítězství 7:5.
15.10.Drtiče čeká Slezský týden, v sobotu budou bojovat o body ve FrýdkuJFM - HOD 3:4, 11.kolo | Jan HochmanJeden z několika dlouhých výletů na hřiště soupeře čeká v sobotu hodonínské Drtiče. Z jižního cípu Moravy se Drtiči vydají až téměř k polským hranicím - do Frýdku-Místku, kde na ně budou čekat místní hokejisté. Utkání už jedenáctého kola začíná na městském stadionu ve Frýdku v sobotu 16. října v 17.00 hodin.
16.10.Drtiči předvedli ve Frýdku neskutečný obrat!JFM - HOD 3:4, 11.kolo | Jan HochmanVe druhém utkání po sobě Drtiči otáčeli nepříznivý stav. Tentokrát prohrávali na ledě Frýdku-Místku ještě ve 40. minutě 3:0, ale ke stíhací jízdě zavelel v poslední minutě 2. třetiny Komárek, na rozdíl jedné branky snižoval v závěrečné části Vaškovič a vyrovnání měl na svědomí 2 vteřiny před koncem řádné hrací doby Korotvička. O výhře hostí rozhodl v prodloužení využitou přesilovkou a svým druhým gólem v utkání Vaškovič. Drtiči vydřeli ve Slezsku dvoubodové vítězství 4:3.
18.10.Co týden na Východě dal - 2010/11: 6. dílJan HochmanCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 11. a 17. říjnem? Neoficiální kanadské bodování, výsledky a zajímavosti či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
19.10.Do Hodonína přijedou po dlouhých patnácti letech hráči HavířovaHOD - HAV 4:3, 12.kolo | Jan Hochman4. března 1995. To je datum, kdy se proti sobě naposledy postavili hokejisté Hodonína a Havířova. Tehdy to však bylo o jednu soutěž výš, když domácí přivítali hosty ve třetím čtvrtfinálovém duelu, po kterém se Slezané radovali z postupu do semifinále. Zítra (tj. ve středu 20. 10.) se Drtiči a AZ potkají v rámci 12. kola II. ligy. Utkání na ZS Teza začíná v 18.00 hod.