V říjnu 2010 vyšly tyto články:

12>>
31.10.Arnošt Šifl: Po druhé třetině jsme kluky v kabině řádně pokropiliVAL - HOD 6:5, 15.kolo | Jan HochmanJako den a noc byly včera druhá třetí třetina utkání Drtičů na ledě Bobrů z Valmezu. Prostřední část hosté nezvládli a po čtyřech inkasovaných a podle asistenta Šifla i celkem laciných brankách to nevypadalo s hodonínskými hokejisty vůbec dobře. Po uragánu v kabině ale Drtiči ukázali svá srdce bojovníků a dotáhli zápas až do prodloužení.
30.10.Po špatné druhé třetině přišla neuvěřitelná stíhací jízda DrtičůVAL - HOD 6:5, 15.kolo | Jan HochmanNa Valašsku byly dnes v podvečer k vidění tři naprosto odlišné třetiny. Po první byl stav nerozhodný 1:1, ve druhé části ale hosté naprosto propadli a po čtyřech inkasovaných brankách už jen málo kdo na ZS ve Valmezu pochyboval o tom, že tři body zůstanou doma. Drtiči se ale nevzdali a dokázali srovnat na 5:5. V loterii nájezdů byli šťastnější Bobři, kteří tak brali dva body, Drtiči si vezou na jih bodík jeden.
29.10.Abeceda Drtiče - Roman Průdek #81Jan HochmanPo týdnu je tady oficiální web hodonínských hokejistů s dalším pohledem do soukromí Drtičů. Tentokráte Vám představíme abecedu vytáhlého útočníka Romana Průdka.
29.10.Jeden den vyplněný tréninkem a hned hurá na reprízu loňského fináleVAL - HOD 6:5, 15.kolo | Jan HochmanJe to už téměř půl roku, co se ve finále loňského ročníku proti sobě postavili právě celky Bobrů a Drtičů. Zítra se v rámci patnáctého kola letošní sezony obě mužstva střetnou znova. Duel mezi valašskomeziříčskými Bobry a hodonínskými Drtiči začíná na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí v sobotu 30. října v 17:00.
28.10.První rozhovor nového brankáře Drtičů - Michala LáníčkaJan HochmanNový muž s maskou v hodonínském dresu se jmenuje Michal Láníček (29). Rodák z Benešova během své kariéry prošel řadou klubů, přičemž nejznámějším působištěm pro fanouška Drtičů byla jeho dvouletá anabáze u přerovských Zubrů. Po dnešním prvním tréninku s SHK jsme Michala požádali o krátký rozhovor.
28.10.Drtiči si proti neškodnému Uherskému Hradišti s chutí zastříleliHOD - UHH 8:2, 14.kolo | Jan HochmanSváteční den se na hodonínském zimním stadionu opravdu vyvedl. Domácí hráči nenechali od první vteřiny nikoho na pochybách, kdo že se po uplynutí poslední vteřiny bude radovat ze zisku tří bodů a deklasovali v derby Hradiště vysoko 8:2. Branky SHK vstřelili Peš, Komárek, Pokorný, Tomášek, Rehuš, Kuba, Penák a na konečných 8:2 upravoval Vaškovič.
27.10.Ve sváteční den na Drtiče, do Hodonína přijede HradištěHOD - UHH 8:2, 14.kolo | Jan HochmanAni v den, kdy se v celé zemi bude slavit Státní svátek - Den vzniku samostatného Československa - nebude druhá liga zahálet. Na programu bude 28. října již čtrnácté kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže. V tom domácí Drtiči přivítají v malém Jihomoravském derby hokejisty Uherského Hradiště. Utkání začíná zítra v 17:00 hodin.
26.10.Co týden na Východě dal - 2010/11: 7. dílJan HochmanCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 18. a 24. říjnem? Neoficiální kanadské bodování, výsledky či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
25.10.Arnošt Šifl: Nechci se vymlouvat na rozhodčí, ale vysloveně jim to „žral"SUM - HOD 6:4, 13.kolo | Jan HochmanNešťastné utkání se vším všudy. Tak se dá shrnout včerejší duel SHK na ledě Šumperku. Hosté neudrželi tříbrankové vedení a o bodový zisk je připravila střela z poslední minuty. Navíc přišli trenéři o dva důležité hráče, kteří nebudou moci zasáhnout do utkání s Uherským Hradištěm. Jak zápas viděl asistent SHK Arnošt Šifl si můžete přečíst v následujícím článku.
24.10.Drtiči neudrželi nadějný zápas v Šumperku, vítězná série je u konceSUM - HOD 6:4, 13.kolo | Jan HochmanHodonínští hokejisté vzali domácím vítr z plachet a už ve třinácté minutě vedli 3:0, ale domácí se nevzdali. Ačkoliv i po dvou částech prohrávali o jednu branku, v poslední části nejprve vyrovnali a necelou minutu před koncem vystřelil Drakům tři body Velecký.
23.10.Po roční pauze je tu opět mise s krycím názvem: ŠumperkSUM - HOD 6:4, 13.kolo | Jan HochmanJiž zítra se hodonínští Drtiči pokusí o prodloužení vítězné série v duelu se Šumperkem, který naopak svou devíti zápasovou šňůru v minulém zápase na ledě Valašského Meziříčí ukončil. Souboj prvního s šestým celkem tabulky začíná na šumperském zimním stadionu v neděli 24. října v 17:00.
22.10.Hodonín má Talent - taneční skupina GESTO v boji o finále!Jan HochmanVětšina z Vás určitě zaregistrovala televizní soutěž, ve které na TV Nova hledají porotci a diváci nové talenty. V nedělním boji o finálovou účast se představí i hodonínská taneční skupina GESTO. Jeden z jejich členů - Josef “Duchyn” Duchoslav, nám poskytl exkluzivní rozhovor, ve kterém se dočtete, jak skupina vznikala, čím si prošla a co na ni čeká.
21.10.Abeceda Drtiče - Zdeněk Jurásek #19Jan Hochman Dalším respondentem v naší "vyzvídací" rubrice s názvem Abeceda Drtiče je nejproduktivnější hráč hodonínského SHK v dosavadním průběhu letošního ročníku. Není jím nikdo jiný, než rodák z nedalekého Uherského Ostrohu a opora Drtičů - Zdeněk Jurásek.
21.10.Svatopluk Číhal: Ve vítězné vlně bychom rádi pokračovali dálHOD - HAV 4:3, 12.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Opět jsme tu s ohlasem po utkání a nemohl nám ho dát nikdo jiný, než trenér Drtičů Svatopluk Číhal. Je to jeho již páté vítězství v řadě co přišel k týmu, jak vnímá nejen to jsme se ho zeptali v našem rozhovoru pro web SHK Hodonín.
20.10.Havířov poražen a vítězná série trvá již 5 zápasůHOD - HAV 4:3, 12.kolo | Václav UrubekHodonín nastoupil v brance s Michalem Šurým, který nahradil Petra Tučka. A tento tah se trenérům vyplatil. Po brankách Flamíka, Kuby, Beni a Salajky porazili Drtiči i Havířov a natáhli vítěznou sérii na 5 utkání. V neděli se hodonínští hokejisté utkají na šumperském ledě s místními Draky.
19.10.Do Hodonína přijedou po dlouhých patnácti letech hráči HavířovaHOD - HAV 4:3, 12.kolo | Jan Hochman4. března 1995. To je datum, kdy se proti sobě naposledy postavili hokejisté Hodonína a Havířova. Tehdy to však bylo o jednu soutěž výš, když domácí přivítali hosty ve třetím čtvrtfinálovém duelu, po kterém se Slezané radovali z postupu do semifinále. Zítra (tj. ve středu 20. 10.) se Drtiči a AZ potkají v rámci 12. kola II. ligy. Utkání na ZS Teza začíná v 18.00 hod.
18.10.Co týden na Východě dal - 2010/11: 6. dílJan HochmanCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 11. a 17. říjnem? Neoficiální kanadské bodování, výsledky a zajímavosti či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
16.10.Drtiči předvedli ve Frýdku neskutečný obrat!JFM - HOD 3:4, 11.kolo | Jan HochmanVe druhém utkání po sobě Drtiči otáčeli nepříznivý stav. Tentokrát prohrávali na ledě Frýdku-Místku ještě ve 40. minutě 3:0, ale ke stíhací jízdě zavelel v poslední minutě 2. třetiny Komárek, na rozdíl jedné branky snižoval v závěrečné části Vaškovič a vyrovnání měl na svědomí 2 vteřiny před koncem řádné hrací doby Korotvička. O výhře hostí rozhodl v prodloužení využitou přesilovkou a svým druhým gólem v utkání Vaškovič. Drtiči vydřeli ve Slezsku dvoubodové vítězství 4:3.
15.10.Drtiče čeká Slezský týden, v sobotu budou bojovat o body ve FrýdkuJFM - HOD 3:4, 11.kolo | Jan HochmanJeden z několika dlouhých výletů na hřiště soupeře čeká v sobotu hodonínské Drtiče. Z jižního cípu Moravy se Drtiči vydají až téměř k polským hranicím - do Frýdku-Místku, kde na ně budou čekat místní hokejisté. Utkání už jedenáctého kola začíná na městském stadionu ve Frýdku v sobotu 16. října v 17.00 hodin.
14.10.Svatopluk Číhal: střídačka byla mrtvá, proto jsem si vzal time-outHOD - TEC 7:5, 10.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Utkání plné zvratů a gólů bylo k vidění ve středu 13. října na zimním stadionu TEZA v Hodoníně. Přijela brněnská Technika a proto se dal očekávat již tradičně ostrý souboj mezi těmito rivaly. Po utkání se tedy naše redakce vrhla na hodonínského lodivoda Svatopluka Číhala, aby čtenářům webu Drtičů prozradil své postřehy a dojmy po vítězném i když utrápeném vítězství 7:5.