V říjnu 2009 vyšly tyto články:

12>>
2.10.V sobotu čeká Drtiče zápas na ledě nováčka z Frýdku-MístkuJFM - HOD 1:7, 6.kolo | Jan HochmanJiž čtvrté venkovní utkání mají na programu tuto sobotu hodonínští hokejisté. V rámci šestého kola je zavede cesta na nováčkovský led Frýdku-Místku, který byl, zejména na začátku soutěže, příjemným překvapením nové sezony. Drtiči se budou určitě snažit potvrdit roli nejlepšího mužstva na ledě soupeřů a budou také chtít odčinit domácí porážku s Jičínem.
3.10.Drtiči jsou venku stoprocentní, "nadílku" dostal i FrýdekJFM - HOD 1:7, 6.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaF R Ý D E K - M Í S T E K - Letos již tradiční obrázek venkovního utkání hodonínských hokejistů byl k vidění na zimním stadionu ve Frýdku-Místku. Další vysoká výhra je již čtvrtým vítězstvím na soupeřově půdě a potvrdila zatím suverénní postavení Drtičů v tabulce venkovních utkání. Branky si opět nepřipsal jen jeden útok, ale o výhru se podělily všechny formace a Hodonín tak vyhrál ve Frýdku-Místku vysoko a zaslouženě 7:1
4.10.Důležité bude potvrdit vítězné zápasy z venku i na domácím ledě, říká Erna ŠiflJFM - HOD 1:7, 6.kolo | Jan HochmanPo vítězném utkání s nováčkem druhé ligy - Frýdkem-Místkem - se asistentovi trenéra SHK Hodonín mohlo dobře hodnotit, ale ani tak superlativy zbytečně neplýtval. I když Frýdek nevstoupil do soutěže vůbec špatně, postupně týmu trenéra Tomáše Špačka jakoby docházel dech. V posledních čtyřech kolech nezískali ani bod a hodonínští Drtiči jim uštědřili dosavadní nejvyšší porážku sezony, když po třetinách 0:2, 1:2 a 0:3 vyhráli na dalekém severu 7:1.
5.10.Zápasy s Kometou Úvoz a Orlovou se juniorům moc nevyvedly, vyválčili jen bodJan HochmanV pátek se mladí Drtiči utkali doma s Kometou Úvoz a bylo to nepovedené utkání po všech stránkách. Dva obdržené góly, žádný vstřelený, i když byl poměr střel 25 ku 25. Navíc se nepříjemně zranil hodonínský útočník Radim Juránek, jenž utrpěl otevřenou zlomeninu pravé nohy. V neděli už byl výkon o něco lepší. V Orlové vedli naši junioři ve 12. minutě už 3:1, když se dvakrát trefil Kuba a jednou Bilický. Nadějné vedení ale mladíci neudrželi a utkání nakonec skončilo nerozhodně 3:3. Juniorům SHK Hodonín patří po 7. kole devátá příčka tabulky.
6.10.Drtiči se ve středu střetnou s přerovskými ZubryHOD - PRE 3:1, 7.kolo | Jan HochmanSouboj čtvrtého Hodonína s pátým Přerovem se odehraje již zítra na hodonínském zimním stadionu a bude to bitva nejlepšího útoku s druhou nejlepší obranou. Oba týmy si v posledním kole připsaly výhru. Drtiči ve Frýdku, Zubři si doma poradili s Prostějovem. Protrhnou Drtiči prokletí domácího ledu? To se (nejen) fanoušci Baníku dozví již zítra po osmé hodině večerní.
7.10.Drtiči porazili Přerov a připisují si premiérové domácí tři bodyHOD - PRE 3:1, 7.kolo | V. Urubek, Robert KrůzaHodonín v tomto utkání již chtěl získat první letošní domácí tři body. Do zápasu však mohli vstoupit podobně špatně, jako proti Valašskému Meziříčí. Střele Hanáka se ale postavila do cesty spojnice. První třetina skončila nerozhodně 1:1. Drtiči nakročili k vítězství těsně za polovinou utkání, kdy dvěma brankami ve dvou minutách odskočili soupeři. Ve třetí třetině si SHK již výsledek spíše hlídal. Hodonín tak slaví premiérové tři body za vítězství 3:1.
9.10.Drtiči nabírají směr Valašsko, v sobotu je čekají ve VsetíněVSE - HOD 3:1, 8.kolo | Jan HochmanLoňský přemožitel hodonínských hokejistů a nástupce slavného „Vsetínského zázraku“ z druhé poloviny devadesátých let minulého století - VHK Vsetín - prošel v létě docela velkou obměnou kádru a také jednou důležitou změnou. Od letošního roku je totiž klub z Valašska oficiální „farmou“ extraligového Zlína.
10.10.Drtiči na Valachy nestačili, odjíždějí s prohrou 3:1VSE - HOD 3:1, 8.kolo | Jan Hochman, Robert KrůzaPáté utkání na soupeřově půdě už Drtiči nevyhráli a skvělá série Drtičů skončila. Valašský hokejový klub vstoupil do utkání hodně aktivně a už po první třetině vedl díky trefám veterána Štrauba a ze Zlína hostujícího Mokrejše 2:0. Ve druhé části zvyšoval na tříbrankový rozdíl Matějka. Až šest minut před koncem se prosadili i Drtiči, ale na branku Korotvičky už jeho spoluhráči nenavázali a hodonínští hokejisté na Valašsku prohráli 3:1.
11.10.Arnošt Šifl: Gólových šancí jsme měli asi víc, ale měli tam skvělého PlškaVSE - HOD 3:1, 8.kolo | Jan HochmanTřetí porážku v sezoně uštědřili hodonínským Drtičům v sobotu v podvečer hráči Valašského hokejového klubu. Po prvním vítězství doma tak skončila série na venkovních hřištích a na hokejky se, podle slov trenérů, opět vrátily zbytečné kombinace místo častější a účinnější střelby. Jak viděl zápas asistent na lavičce SHK Arnošt Šifl, se dočtete v následujícím článku.
12.10.Zimní stadion TEZA uvádí: 100% jižanské derby, část prvníHOD - BRE 8:2, 9.kolo | Jan HochmanNejočekávanější duel první čtvrtiny soutěže je tady. Do Hodonína přijede soused z Břeclavi a hodonínské publikum tak uvidí první díl ze čtyřdílného seriálu derby utkání. Bude to i první ostrý návrat bývalého trenéra Drtičů Svatopluka Číhala na místo, kde strávil poslední čtyři roky svého trenérského života. Který z týmů se bude ve středu večer radovat z vítězství?
12.10.Mládežníkům se o víkendu příliš nezadařiloJan HochmanDvanáct utkání měli na programu tento víkend mládežnické kategorie hodonínských hokejistů od třeťáčků počínaje a juniorkou konče. Vítězství si připsali hráči Hodonína jen v pěti utkáních. Jak mladší dorost tak i juniorka své dvě víkendová utkání prohráli, stejně tak se "dařilo" i 5., 6. a 8. třídě. Vítězství naopak zaznamenali starší dorostenci, hráči ze sedmých tříd a i dva nejmladší ročníky - třetí a čtvrtá třída.
14.10.Hodonín derby s Břeclaví jasně ovládlHOD - BRE 8:2, 9.kolo | V. Urubek, Robert KrůzaVelkou zbraní Drtičů dnes byly vstupy do třetin. Šurek otevřel skóre ve 4. minutě, Šimeček se trefil v 21. minutě a Haring vstřelil jednu ze svých dvou branek v 43. minutě. Už v 21. minutě bylo o vítězi zápasu v podstatě rozhodnuto, Drtiči vedli v té době už 5:0. Hosté pak sice dvěma brankami snížili, ale tři góly Hodonína v poslední třetině dali výsledku konečnou podobu 8:2.
16.10.Ve šlágru kola přivítá vedoucí Orlová na svém ledě čtvrté DrtičeORL - HOD 6:5, 10.kolo | Jan HochmanSouboj s druhým nejlepším celkem loňské sezony a s momentálním lídrem naší druholigové skupiny čeká v sobotu hodonínské hokejisty. Jubilejní desáté kolo je totiž zavede na půdu HC Orlová, která pokračuje ve svých skvělých loňských výsledcích i letos. Jak dopadne sobotní souboj o čelo tabulky?
16.10.Junioři prohráli na ledě první TřebíčeTRE - HOD 5:1, 10.kolo | Lukáš RousekH O D O N Í N - V desátém kole ligy juniorů zajížděli Hodonínští na led vedoucího celku - Horácké Slavie Třebíč. Hodonín vsadil na obrannou taktiku, která mu 50 minut vycházela. Zejména brankář Michal Šurý podal vynikající výkon. Celkem čelil 59 střelám soupeře! Utkání zlomila branka domácího obránce Kúna, jenž se trefil výstavní dělovkou od červené čáry. Hodonín se za svůj výkon i přes porážku rozhodně stydět nemusí.
17.10.Ke třem bodům z Orlové chybělo 15 vteřin, na nájezdy byli šťastnější domácíORL - HOD 6:5, 10.kolo | Jan HochmanNešťastné utkání mají za sebou hodonínští hokejisté na půdě vedoucího celku tabulky z Orlové. Ač na začátku utkání s domácími prohrávali, dokázali vývoj utkání díky trefám Salajky a Juráska otočit a i když soupeř neustále srovnával, byli Drtiči díky trefám Flamíka, Vrby a Haringa neustále o krok vpředu. 15 vteřin před koncem 60. minuty ale srovnal na 5:5 Škatula a jelikož ani prodloužení rozuzlení nepřineslo, rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých o výhře domácích rozhodl Petr Prokop.
17.10.Neproměněné šance se nám opět vymstily, tvrdí Arnošt ŠiflORL - HOD 6:5, 10.kolo | Jan HochmanSmolnější utkání letos Drtiči ještě určitě neodehráli a snad už ani neodehrají. Třikrát vedli, v padesáté minutě dokonce o dvě branky. Vedli ještě v poslední minutě základní hrací doby. Domácí Orlová sáhla ke hře bez brankáře a ve hře šesti proti pěti se Škatulovi podařilo pouhých 15 vteřin před sirénou překonat Michala Holeše a zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byli šťastnějším mužstvem domácí „Orli“.
18.10.Mladší dorost opět poražen, junioři prohráli v Třebíči a porazili HavlBrodJan HochmanTřetí říjnový víkend přinesl další prohru hodonínských mladších dorostenců, kteří na domácím ledě podlehli Havířovu vysoko 0:12. Junioři zajížděli nejdříve v pátek do Třebíče, která potvrdila suverenitu a naše juniory porazila 5:1. Stejným výsledkem dopadlo i nedělní utkání, ve kterém se na hodonínském ledě představil druhý tým tabulky z Havlíčkova Brodu. Z výhry 5:1 se ale tentokrát radovali domácí Drtiči. V sedmém kole žákovské ligy se Hodonínu vůbec nadařilo a ze čtyř utkání 5. až 8. třídy s Kometou Group nevydolovali mladí Drtiči ani bodík.
20.10.Památná utkání #02: TJ Baník Hodonín - HC Motor České Budějovice (1991)Jan Hochman„O senzaci se v 9. kole I. NHL postarali hokejisté Hodonína vítězstvím 5:0 nad vedoucím Motorem České Budějovice - hrdinou utkání byl brankář Simon“ nebo „Senzační vítězství nad vedoucím celkem I. NHL“, tak komentovaly titulky tehdejšího tisku vítězství hodonínského Baníku nad Českými Budějovicemi v říjnu roku 1991.
22.10.Po týdenní pauze pokračuje druhá liga 11. kolem, do Hodonína přijede UničovHOD - UNI 6:0, 11.kolo | Jan HochmanHodonínský zimní stadion bude v sobotu 24. října hostit utkání 11. kola druhé ligy mezi domácími hodonínskými Drtiči a HC Uničov. Uničovští v posledním kole v pohodě přehráli poslední Prostějov 6:2, Hodonín získal bod za prohru v prodloužení na ledě vedoucí Orlové. Vyhrají Drtiči třetí domácí zápas v řadě?
24.10.Drtiči přejeli Uničov, brankář Holeš vychytal nuluHOD - UNI 6:0, 11.kolo | J. Hochman, V. Urubek, R. KrůzaJednoznačný zápas viděl v sobotním podvečeru hodonínský zimní stadion. Uničov od začátku tahal za kratší konec a domácím hráčům moc velký odpor nekladli. Svůj tým několika výbornými zákroky podržel golman Michal Holeš a jelikož se činili i jeho spoluhráči v poli, vyhráli Drtiči jasně 6:0. Branky vstřelili Jurásek, Peš, Hoza, Vaškovič a dvakrát se trefil Hollý.