V říjnu 2008 vyšly tyto články:

12>>
30.10.Prvním listopadovým soupeřem jsou Zubři z PřerovaHOD - PRE 5:1, 15.kolo | Jan HochmanVelkou marodkou poznamenaný tým Přerova je dalším soupeřem hodonínských Drtičů. Mužstvo trenéra Becka se zmítá v krizi a po 14ti odehraných kolech patří Zubrům až 9. příčka aktuální tabulky. To Drtiči mají opačné "starosti". Po sváteční výhře ve VelMezu jsou na špici druholigové tabulky a tohle umístnění budou chtít hodonínští potvrdit před vlastním publikem. Zápas začne v neděli 2. listopadu v 17.00.
28.10.Petr Peš-Snad to období, kdy jsme se trápili je za námaRobert KrůzaBěží 30. minuta a po přihrávce Marka Hučka a Petra Peše střílí gól Martin Zábranský na 2:0. Poté ve 31. minutě opět po přihrávce Petra Peše dává na 3:0 Martin Zábranský a nahrávač Petr Peš završuje své bodové hody gólem v 56. minutě na 5:1. Sečteno podtrženo, Petr Peš zaznamenal v tomto utkání 3 kanadské body. Kdo jiný by měl dnešní utkání zhodnotit, než právě on.
28.10.Drtiči ve VelMezu otočili zápas během necelé minutyVEL - HOD 3:6, 14.kolo | V. Urubek a J. HochmanVe 26. minutě vedli domáci 2:0 a s vyhlídkou bodů pro Drtiče to nevypadalo nijak valně. Ve 32. minutě sice Martin Zábranský snížil na 2:1, ale o tři minuty později vedli domácí opět o dvě branky. Pak už se však mezi střelce zapisovali jen hráči SHK a po výhře 6:3 na ledě HHK jdou do čela druholigové tabulky.
27.10.Svátek - nesvátek, v úterý jedou Drtiči do VelMezuVEL - HOD 3:6, 14.kolo | Jan HochmanPouhý den volna na zregenerování a nabraní sil mají Drtiči po včerejším zápase s Novým Jičínem. Již zítra se totiž vydají bojovat o další mistrovské body. Hostitelem budou hráči HHK Velké Meziříčí, se kterým se utkáváme opět po roční pauze. Utkání 14. kola mezi HHK Velké Meziříčí a hodonínskými Drtiči začne v úterý 28. října v 18:00.
27.10.Junioři stále bez ztráty jediného boduVEL - HOD 3:5, 6.kolo | Jan HochmanI šesté utkání sezony hodonínští mladíci zvládli na výbornou a vezou si tak z "VelMezu" další dva body do tabulky. Brankou a dvěma asistencemi přispěl k výhře 5:3 útočník Ondřej Pelikán. I trojice hráčů, která nastupuje za "A mužstvo" - Jakub Rapant, Zdeněk Ševela a Jaroslav Surový - nevyšla z prázdna. Prvně jmenovaný vstřelil první branku utkání, Zdeněk Ševela si připsal do statistik branku a asistenci a Jaroslav Surový na dva góly nahrál.
26.10.Hráči Nového Jičína si odváží z jihu Moravy bůraHOD - NJI 5:1, 13.kolo | Václav Urubek, Robert KrůzaTémeř 18 stovek natěšených hodonínských fanoušků se přišlo podívat na zápas 13. kola, v němž Drtiči přivítali Nový Jičín. Od začátku zápasu bylo hráčů v oranžovo-modrých dresech plné hřiště a ani góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Skvělý výkon celého týmu, podpořený vynikajícím Holešem v bráně znamenal jasnou výhru 5:1.
24.10.Dalším domácím soupeřem budou hráči Nového JičínaHOD - NJI 5:1, 13.kolo | Jan HochmanPo ne příliš přesvědčivém výkonu v posledním domácím zápasu se Žďárem se Drtičům podařilo obrat o 3 body v ten moment vedoucí Opavu, když ji na jejím vlastním ledě dokázali porazit 2:0. Na tenhle výsledek se určitě hodonínští pokusí navázat v dalším těžkém zápase proti již tradičnímu soupeři z Nového Jičína. Kdy a kde: tuhle neděli - 26. října od 17.00 na ZS Teza v Hodoníně.
23.10.Hodonín uspěl v Opavě, Holeš vychytal první nuluOPA - HOD 0:2, 12.kolo | Michal Berg, Robert KrůzaVýborný výkon brankáře Holeše přivedl hokejisty Hodonína k výhře na ledě lídra tabulky. Hodonínští přestáli úvodní tlak domácích a v první třetině se dostali brankami Vaněčka a Zábranského do dvoubrankového vedení, které v dalším průběhu zápasu aktivní hrou ubránili. Brankáři kralovali na obou stranách, domácí Masný zlikvidoval několik velkých šancí Hodonína, Michal Holeš pak udržel svoji první nulu v oranžovo-modrém dresu.
21.10.Ve středu na ledě vedoucího Slezanu OpavaOPA - HOD 0:2, 12.kolo | Jan HochmanRozjetá Opava. Jinak se snad ani tým ze Slezského okresního města nazvat nedá. Šňůra osmi výher v řadě vyšvihla hráče trenéra Karla Suchánka po jedenácti odehraných zápasech na čelo druholigové tabulky skupiny Východ. Sesadit Slezan z pomyslného trůnu a získat si po dvou, ne příliš vydařených výkonech v Uničově a se Žďárem, opět důvěru fanoušků, to je středeční úkol Drtičů.
20.10.Juniorka si poradila i s PelhřimovemHOD - PEL 3:2, 5.kolo | Jan HochmanPátý zápas sezony - pátá výhra. Nutno podotknout, že tentokrát nejvydřenější a na domácím ledě také nejtěšnější. Pelhřimovští vzdorovali jak to jen šlo, ale nezastavitelný Jakub Rapant si do statistik zapsal pro obránce velmi ceněný hattrick a vstřelil tak všechny 3 branky mladých Drtičů. Poslední trefu si nechal až na čas 59.40 a nedal tak hostům z Pelhřimova témeř žádnou šanci na rozdílový gól nějak reagovat. Konečné skóre tak zní: SHK Hodonín - HC Spartak Pelhřimov 3:2.
19.10.Drtiči v těžkém utkání přetlačili Žďár nad SázavouHOD - ZNS 6:5, 11.kolo | V. Urubek, R. KrůzaUtkání nabídlo až nečekaně velkou porci branek a diváci se rozhodně nenudili. Oba týmy byly velmi vyrovnané a hosté by si možná za předvedený výkon nějaký bodový zisk zasloužili. Drtiči však vstřelili o jeden gól víc a tak všechny tři body zůstávají na jihu Moravy.
17.10.V neděli přijede nováček ze Žďáru nad SázavouHOD - ZNS 6:5, 11.kolo | Jan HochmanDruholigový nováček ze Žďáru nad Sázavou, to je jméno příštího soupeře SHK Hodonín, kterého přivítáme na ZS TEZA v Hodoníně. Hráčům z Vysočiny po vydařeném začátku sezony trochu dochází dech a v posledním zápase na ledě soupeře vyfasovali rovný tucet branek. Štědrým nadělovatelem byli Bobři z Valašského Meziříčí.
16.10.Drtiči jedou z Uničova bez bodu. Domáci vyhráli 3:2UNI - HOD 3:2, 10.kolo | Jan HochmanNepovedený zápas na ledě Uničova mají za sebou hráči SHK Hodonín. Spousta promarněných šancí nejen v první třetině, spousta vyloučení a častá nedorozumění v obraně a rozehrávce. Připočteme-li 2x nevyužitou pětiminutovou přesilovku, dostaneme důvod, proč se Drtiči vracejí domů s prázdnou.
14.10.Drtiči jedou do UničovaUNI - HOD 3:2, 10.kolo | Václav UrubekHodonínské hokejisty čeká další relativně dlouhý zájezd. Uničov vstoupil do této sezony o poznání lépe, než do té minulé a figuruje na osmé příčce tabulky. Drtiče nečeká při snaze získat body nic jednoduchého.
13.10.4 kola - 8 bodů. Juniorka SHK zatím bez ztráty kytičkyJan HochmanČtyři výhry a skóre 24:8. S takovou bilancí se můžou po čtyřech kolech nového ročníku KP chlubit junioři SHK. Tenhle víkend si totiž svěřenci trenérů Buřiče a Ševeli připsali další 2 výhry. V sobotním zápase, ve kterém se hattrickem a dvěmi nahrávkami blýskl útočník Tomáš Zelinka, přehráli doma Břeclav 8:0 a když o den později hráč s číslem 23 na zádech svou kanonádu zopakoval, uspěli mladí Drtiči i v Rosicích, kde 4:3 porazili brněnské Bulldogs.
12.10.Drtiči porazili Techniku a drží se na druhém místě tabulkyHOD - TEC 4:3, 9.kolo | Václav Urubek a Robert KrůzaHodonínští Drtiči potvrdili svou papírovou roli favorita a v poměrně vyrovnaném utkání porazili hokejisty Techniky Brno. Zápas nabídl dostatek branek, pěkných zákroků gólmanů a k vidění bylo také několik šarvátek a strkanic. Za zmínku stojí také velmi solidní divácká návštěva na ZS TEZA.
8.10.Drama se šťastným koncem. Z Pelhřimova se třemi bodyPEL - HOD 2:3, 8.kolo | Jan HochmanZápas ve znamení dvojek - to bylo dnešní utkání na ledě Spartaku Pelhřimov. Do dvougólového vedení poslal Drtiče dvěma trefami Michal Hoza, když mu u o obou branek asistoval Michal Rapant. Ve třetí třetině se povedlo domácím během třiadvaceti vteřin srovnat na 2:2, ale dvě minuty před koncem rozhodl o výhře SHK ve skvělé formě hrající Milan Čárský.
8.10.V neděli další "derby". Přijede brněnská TechnikaHOD - TEC 4:3, 9.kolo | Jan HochmanZápas s visačkou "nejočekávanější". Tak by se dal nazvat nadcházející duel našich Drtičů s hosty z brněnské Techniky. Od dnes již památné semifinálové série sezony 2006-07, kterou Drtiči v infarktovém pátém zapase dovedli do vítězného konce, jsou všechny duely těchto dvou týmů pod drobnohledem fanoušků obou táborů.
7.10.Juniorka si připisuje druhou výhruHOD - TEL 9:4, 2.kolo | Jan HochmanI druhý zápas sezony se mladíkům SHK vydařil. Po úvodní výhře na ledě Blanska, porazili doma také hostující juniorku HC Telč. Zápas ve kterém bylo uděleno neuvěřitelných 29 nižších a navíc i 6 vyšších trestů, vyhráli mladí Drtiči 9:4. 2x se mezi střelce zapsali dva hráči, kteří jsou i na soupisce "A mužstva" - Jakub Rapant a Jaroslav Surový.
7.10.Drtiče čeká nejdelší výlet. Ve středu do dalekého PelhřimovaPEL - HOD 2:3, 8.kolo | Jan HochmanNa nejdelší druholigovou štaci, do dalekého Pelhřimova, města nejen "Rekordů a kuriozit". Sem se již zítra (středa 8.10.) vydají hráči hodonínského SHK k dalšímu mistrovskému utkání letošní sezony. Přivítá je tam soupeř, se kterým se náš tým střetne vůbec poprvé - HC Spartak Pelhřimov.