V lednu 2018 vyšly tyto články:

12>>
31.1.Stíhací jízda přišla pozdě. Baník v Opavě naprosto nezvládl první třetinu a vrací se bez bodůOPA - HOD 5:3, 41.kolo | Jan Hochman, Adam KrátkýZápas na ledě nejhoršího týmu východní skupiny začal pro hodonínské hokejisty přímo hororovou první třetinou. Do patnácté minuty nic nenasvědčovalo tomu, že domácí tým půjde do kabin s nečekaně vysokým náskokem, ale pak se Slezané prosadili hned třikrát během 320 vteřin. Nepovedená pětiminutovka nakonec rozhodla. Drtiči v poslední třetině snížili na rozdíl jedné branky, ale na vyrovnání už nedosáhli. V závěru pečetili domácí výhru do prázdné brány gólem na 5:3.
31.1.INFOGRAFIKA: Téměř padesátka střel k vítězství nevedla, Drtiči poprvé v sezoně nestačili na SlezanOPA - HOD 5:3, 41.kolo | Jan HochmanHodonínští hokejisté dnes odehráli suverénně nejhorší první třetinu a asi i nejhorší zápas sezony. V Opavě naprosto zaspali začátek a pak už se jen marně snažili smazat nabrané manko. I když byli Jihomoravané střelecky aktivnější, produktivita byla na straně domácího Slezanu. Nepomohly ani góly dvou nejlepších hodonínských střelců. Drtiči promarnili šanci a nevyužili prohry třetího Šumperka, na který mají sedm zápasů před koncem základní části náskok pouhých dvou bodů.
30.1.Liga pokračuje už jedenačtyřicátým kolem, Drtiči se po volném losu vydají na opavský stadionOPA - HOD 5:3, 41.kolo | Jan HochmanPoslední lednový den nabídne ve východní skupině druhé ligy tři zápasy 41. kola. Hokejisté SHK Hodonín se vydají na 160 kilometrů dlouhou cestu směr opavský zimní stadion, kde se utkají s domácím Slezanem. Opavští hokejisté mají ještě teoretickou šanci na účast v playoff, Drtiči naproti tomu budou bojovat o přerušení dvojzápasové série, během které nezískali ani bod. Zápas posledního a druhého týmu tabulky začíná ve středu 31. ledna přesně v 18:00.
29.1.Přehled víkendových zápasů mládeže 2017-18 (19)Jan HochmanSouhrn výsledků všech zápasů, které odehrály kategorie SHKM Hodonín v uplynulém týdnu.
25.1.GAME HIGHLIGHTS: Šumperk - HodonínSUM - HOD 4:0, 39.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 39. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Šumperkem a Hodonínem v pozápasovém sestřihu.
25.1.„Šumperk čekal na naše chyby a dokázal je potrestat,“ konstatuje po zápase s Draky Jakub KužílekSUM - HOD 4:0, 39.kolo | Ivan HochmanProti Šumperku se Drtičům nedaří. Z odehraných čtyř duelů odcházeli hodonínští hokejisté z ledu pouze jednou jako vítězové a připsali si do tabulky celkem čtyři body. Dvakrát dokonce šumperská obrana dokázala střelce Hodonína vynulovat. „Největší škoda je, že jsme nedokázali dát ani jeden gól. Možná, kdybychom dali v našem úvodním tlaku druhé třetiny gól, mohl se zápas vyvíjet jinak,” komentuje střeleckou smůlu Jakub KUŽÍLEK. Hodonín přitom měl více střeleckých pokusů než soupeř, ani jedna střela však neskončila za zády šumperského gólmana. „Bohužel jsme si na domácího brankáře nepřišli. Nevím proč, šancí jsme měli spoustu,” dodává ke střelecké impotenci dvaadvacetiletý obránce.
24.1.Ze Šumperka opět s prázdnou, Draci udělili Drtičům velkou lekci z produktivitySUM - HOD 4:0, 39.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanZápas 39. kola nabídl v první třetině vyrovnaný hokej, a i když domácí šli už v páté minutě do vedení, byli Drtiči Drakům minimálně vyrovnaným soupeřem. Do druhé třetiny nastoupili hosté plni odhodlání a dlouho byli jasně lepší, než Šumperští, ale střelecky dnes nebylo Jihomoravanům přáno. Zato domácí využili každou šanci a potrestali všechny chyby hodonínské defenzivy. Po čtyřiceti minutách byl stav 4:0 pro Šumperk a o majiteli dnešních tří bodů bylo prakticky rozhodnuto.
24.1.INFOGRAFIKA: V podhůří Jeseníků to Drtičům nejde, dnes nedokázali Drakům vstřelit ani jednu brankuSUM - HOD 4:0, 39.kolo | Jan HochmanPodruhé v sezoně vyšli hodonínští hokejisté střelecky naprázdno a opět to bylo v zápase s Draky ze Šumperka. Drtiči sice vyslali na Lakosilovu klec téměř tři desítky střel, ale ani jedna si nenašla cestu za záda zkušeného šumperského brankáře. Netrefili se ani jedné ze dvou přesilovek a v posledních čtyřech zápasech nevyužili svěřenci trenéra Čechmánka ani jednu z celkem patnácti početních výhod. Utkání se hrálo v poněkud komornější atmosféře, na tribuny šumperského stadionu dorazilo jen necelých osm stovek diváků.
23.1.Drtiči absolvují další nepříjemnou cestu, vydají se až do dalekého ŠumperkaSUM - HOD 4:0, 39.kolo | Josef MůčkaKonec základní části 2. ligy skupiny Východ se kvapem blíží, ale stále je o co hrát. V sobotním utkání Drtiči museli podstoupit nepříjemnou cestu do Ostravy, která rozhodně není za rohem a hned v následujícím kole se opět vydají daleko od domácího prostředí, a to na led soupeře, který doma body opravdu nerad rozdává. Šumperští Draci měli v sobotním kole volno, což může, ale nemusí být výhodou. Zápas bude odstartován v 18 hodin.
22.1.Olomoucký obránce Martin Vyrůbalík je v nominaci na All Star Cup 2018!Jan Hochman, foto: hc-olomouc.czZanedlouho sedmatřicetiletý hodonínský odchovanec Martin VYRŮBALÍK se dostal do nominace Výběru české extraligy na All Star Cup 2018, který se v sobotu 17. února odehraje na bratislavském Zimním stadionu Ondreje Nepely. Jednodenního turnaje se zúčastní kromě „českého“ týmu také výběry slovenské extraligy, mezinárodní EBEL ligy a německé DEL.
21.1.Ligová čísla: statistiky moravské části druhé ligy po osmatřiceti odehraných kolechJan HochmanZajímá vás, na které druholigové zimní stadiony na Moravě a ve Slezsku chodí nejvíce fanoušků? Kdo je na čele pořadí střelců, kdo je nejproduktivnější mezi obránci, jak aktuálně vypadá nejlepší třicítka kanadského bodování nebo jak si stojí Drtiči v konkurenci celé naší skupiny? Na to všechno vám odpoví náš následující článek, ve kterém si posvítíme na aktuální statistické údaje východní skupiny 2. ligy.
21.1.„Z obou stran to byl pěkný hokej, který se musel divákům líbit," hodnotí zápas proti Porubě Vít ČernohousPOR - HOD 4:2, 38.kolo | Adam KrátkýVe sledovaném utkání proti Porubě vstřelil svou třetí branku v sezoně. Na začátku druhé třetiny snižoval vedení domácího celku. „Snažil jsem se střílet pod horní tyčku, což se mi povedlo a spadlo to tam. Rozhodně to byla dobrá práce celé lajny,“ popisuje svou trefu dvaadvacetiletý hodonínský útočník Vít ČERNOHOUS, podle kterého se hrál oboustranně pěkný hokej, který se musel divákům líbit. „Je škoda, že jsme si neodvezli nějaké body domů,“ dodává.
21.1.GAME HIGHLIGHTS: Poruba - HodonínPOR - HOD 4:2, 38.kolo | Jan Hochman To nejlepší z utkání 38. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Porubou a Hodonínem v pozápasovém sestřihu.
20.1.Baník podal v Ostravě velmi dobrý výkon, na body však nedosáhl. Poruba rozhodla osm minut před koncemPOR - HOD 4:2, 38.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanDo šlágru dnešního kola východní skupiny vstoupili lépe domácí Ostravané, kteří se v první třetině ujali dvoubrankového vedení. Po přestávce ale Drtiči nejprve snížili zásluhou Černohouse, v polovině utkání pak srovnal Petr Jurča. Drtiči byli aktivnější a Kůdela měl o poznání těžší práci, než na druhé straně Korvan, ale vítěznou branku nakonec vstřelili domácí. Osm minut před třetí sirénou proměnil samostatný únik Tomáš Káňa. Pár vteřin před koncem pak Jaroš pečetil výhru RT Toraxu střelou do opuštěné hodonínské brány.
20.1.INFOGRAFIKA: Ani na třetí pokus se Baníku nepodařilo v Ostravě uspět, rozhodla poslední třetinaPOR - HOD 4:2, 38.kolo | Jan HochmanŠestý vzájemný duel a pátá prohra. Drtičům se proti ostravskému celku dlouhodobě výsledkově nedaří a tento fakt se želbohu potvrdil i dnes. Hodoňané sice ve druhé třetině smazali dvoubrankové manko z první části, opět svého soupeře přestříleli, ale na vítěznou trefu Tomáše Káni už reagovat nedokázali. Jedním z důvodů je i to, že se Jihomoravanům nepodařilo využít ani jednu ze čtyř přesilovek. Šlágr dvou vedoucích týmů sledovalo v ostravské hale jen pět stovek diváků.
19.1.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - KopřivniceHOD - KOP 6:3, 37.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 37. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Kopřivnicí v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
19.1.Drtiči budou usilovat o pátou výhru v řadě na ledě silné PorubyPOR - HOD 4:2, 38.kolo | Tomáš ChramostaDiváci v ochozech ostravské RT TORAX Arény budou mít v sobotu večer parádní podívanou. V rámci 38. kola se před jejich zraky odehraje šlágr východní skupiny – souboj týmů ze dvou nejvyšších příček tabulky. Zatímco hodonínským hokejistům se v posledních duelech nadmíru daří, Ostravané se zmítají v nepříjemné herní krizi. Svěřencům trenéra Romana Čechmánka se na ledě Poruby zatím nedaří, ze dvou utkání dokázali vytěžit jediný bod. Dozajista nejzajímavější utkání sobotního programu skupiny Východ začíná v 17 hodin.
18.1.„Určitě jsme si věřili, že zápas stále můžeme vyhrát,“ prozrazuje o obratu s Kopřivnicí Daniel VaněkHOD - KOP 6:3, 37.kolo | Ivan HochmanHodonínští Drtiči nevstoupili do utkání s Kopřivnicí pravou nohou. Ve třetí minutě prohrávali už o dvě branky, první třetina skončila za stavu 1:3 pro hráče Tatrovky. Ve druhé periodě Hodonín přidal na tempu a v té třetí zaveleli domácí borci k obratu, který dokonali pěti góly. Jedním ze střelců Hodonína byl také Daniel VANĚK, který se posunul na třetí místo týmové produktivity. „Byl to hodně šťastný a kuriózní gól,“ komentuje svou jedenáctou branku v sezoně centr druhé formace.
17.1.Drtiči předvedli proti Tatře nevídaný obrat, díky kterému se posouvají do čela tabulky!HOD - KOP 6:3, 37.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanTo byl slušný nervák! Baník prohrával s Tatrou po první třetině 1:3, a i když od druhé třetiny spustili domácí doslova střelecké manévry, byl stejný stav i po čtyřiceti minutách. V poslední třetině už ale kopřivnická defenziva nevydržela a Drtiči pěti góly strhli vedení na svou stranu. Díky výhře 6:3 a prohře Poruby na ledě Šumperka se slovácké mužstvo probojovalo na první místo moravské divize druhé ligy!