V lednu 2016 vyšly tyto články:

123>>
2.1.Zápas pod širým nebem je tady! Už v neděli 3. ledna se za Lužánkami utkají Drtiči s brněnskou TechnikouTEC - HOD 1:0, 23.kolo | Jan Hochman, foto: jdemedomu.czPřed sezonou se o tom začalo potají šuškat, na konci října začala finální jednání, v polovině listopadu již bylo jasno a v neděli se hráči i fanoušci brněnské Techniky a hodonínských Drtičů konečně dočkají. Do utkání pod širým nebem zbývá posledních několik málo hodin. V neděli 3. ledna 2016 se v brněnské části Lužánky, v místech, kde kdysi stával starý hokejový stadion, odehraje první oficiální druholigové Winter Classic. Hokejový svátek, na který se chystá Drtiče podpořit i velmi početná skupina hodonínských fanoušků, začne přesně v 17 hodin a 30 minut.
3.1.Výzva pro fanoušky hodonínských Drtičů: Pomozte nám zdokumentovat zápas pod širým nebem!TEC - HOD 1:0, 23.kolo | Jan HochmanUž dnes v podvečer se v brněnské městské části Lužánky odehraje historicky první Winter Classic v rámci druhé hokejové ligy. Na derby utkání s Technikou se chystá i početná skupina hodonínských příznivců. A právě Vás by naše redakce ráda oslovila a poprosila o pomoc. Toto utkání bude určitě v paměti všech Drtičů zapsáno hodně velkým a tučným písmem a proto bychom rádi sesbírali co nejvíce obrazového materiálu, jako odkaz pro další generace. Více ale již uvnitř tohoto článku.
3.1.Derby pod otevřeným nebem rozhodla jediná branka brněnského kapitána Jana HabrovceTEC - HOD 1:0, 23.kolo | Jan Hochman, foto: Kryštof SeveraSkvělá atmosféra, kterou tvořili hlavně fantastičtí hodonínští fanoušci, doprovázela dnešní dlouho očekávaný duel pod širým nebem. Do brněnských Lužánek si podle pořadatelů nakonec našlo cestu 4136 promrzlých diváků, kteří viděli napínavý zápas se spoustou šancí, ale pohříchu jen jednu branku, kterou si v šestadvacáté minutě připsal kapitán Brna Jan Habrovec. Drtiči určitě nebyli horším týmem, ale doplatili na to, že neproměnili ani jednu z mnoha gólových příležitostí. První druholigové Winter Classic tak skončilo fotbalovou výhrou Techniky 1:0.
4.1.INFOGRAFIKA: Hokejové hry v Brně nabídly v druholigovém derby Techniky a Drtičů jen jeden přesný zásahTEC - HOD 1:0, 23.kolo | Jan HochmanZa teploty pohybující se kolem sedmi stupňů pod nulou si na druholigový zápas pod širým nebem našlo cestu 4136 diváků. Rekord sice překonán nebyl, ale atmosféra zápasu byla více než výborná. Více než polovina fanoušků držela palce hodonínským Drtičům, kteří ale po kanonádě ve ValMezu tentokrát vyšli střelecky naprázdno. Z celkem 62 ran, které vyslaly oba týmy, dokázala brankové světlo rozsvítit jen jediná střela, a nevšední zápas tak skončil nejtěsnějším vítězstvím Techniky 1:0.
5.1.Reportáž Televize Slovácko z utkání Winter ClassicTEC - HOD 1:0, 23.kolo | Jan HochmanNa duelu pod širým nebem mezi domácí brněnskou Technikou a Drtiči nesměla chybět ani Televize Slovácko. Mediální partner hodonínských hokejistů pořídil exkluzivní záběry i rozhovory s aktéry i fanoušky.
5.1.Trip po hřištích soupeřů pokračuje, Baník se ve středu pokusí přivést body z opavského stadionuOPA - HOD 4:5, 31.kolo | Jan HochmanVe středu 6. ledna načne druhá hokejová liga již čtvrtou desítku zápasů letošní základní části. Hodonínští hokejisté se potřetí v řadě vydají mimo své mantinely. V rámci jedenatřicátého kola se Baník představí na ledě aktuálně deváté Opavy, která společně s Kopřivnicí a Břeclaví na dálku soupeří o poslední místo zaručující postup do play-off.
6.1.Baník ztratil tříbrankové vedení, nakonec ale přeci jen dokázal zvítězit a veze z Opavy cenné tři body!OPA - HOD 4:5, 31.kolo | Jan Hochman, Adam KrátkýDrama jako z pera Williama Shakespeara dnes bylo k vidění na opavském zimním stadionu. Hosté z jihu Moravy vedli po dvou třetinách díky gólu Daniela Koláře a dvěma přesným zásahům Martina Špoka celkem přesvědčivě o tři branky a vypadalo to, že si v pohodě kráčí pro tři body. Slezan se ale nevzdal a během 279 vteřin dokázal čtyřmi góly zvrátit vedení na svou stranu. Drtiči se ale z tohoto direktu oklepali a díky dvěma přesným zásahům Dominika Matuly si nakonec připisují tři body za výhru 5:4.
7.1.Nikita Garanin má díky zlomené klíční kosti po sezoně, mimo hru jsou také Jakub Sajdl a Petr PešOPA - HOD 4:5, 31.kolo | Jan HochmanRadost ze včerejšího vítězného utkání v Opavě kalí zranění tří stabilních hráčů základní sestavy hodonínských Drtičů. Ruský forvard Nikita Garanin si bohužel může sbalit kufry a odletět domů do vlasti, sezonu mu předčasně ukončil nevybíravý zákrok opavského zlého muže Josefa Tichého. Stejný hráč poslal na marodku i Petra Peše, který bude kvůli poraněnému rameni chybět blíže neurčenou dobu. Minimálně sobotní duel na ledě Nového Jičína kvůli zlomenině nosu určitě vynechá také Jakub Sajdl.
7.1.INFOGRAFIKA: Baník v Opavě málem ztratil vyhraný zápas, tři body vystřelil v závěru dvěma góly Dominik MatulaOPA - HOD 4:5, 31.kolo | Jan HochmanPamětníci si včera museli určitě vzpomenout na 21. listopad 2010. Tento den totiž Drtiči na opavském ledě vedli po první třetině jasně 1:5, nakonec se ale domů vraceli po prohře 6:5 bez bodů. Ve včerejším zápase se historie do jisté míry opakovala. Slezan během necelých pěti minut nejenže smazal tříbrankové manko, ale šel dokonce do vedení. Drtičům, kteří hráli v tu chvíli bez tří zraněných hráčů, ale dokázali zkonsolidovat síly a zejména díky první hvězdě zápasu Dominiku Matulovi dokázali zápas zvrátit na svou stranu.
7.1.„Podcenili jsme nástup do třetí třetiny,“ přiznává hrdina utkání v Opavě Dominik MatulaOPA - HOD 4:5, 31.kolo | Jan HochmanPočtvrté v sezoně vstřelil v jednom utkání dvě branky, a už třikrát si během jednoho utkání do statistik připsal celkem čtyři kanadské body. Mladý zlínský odchovanec v hodonínských službách DOMINIK MATULA byl ústřední postavou zápasu 31. kola východní skupiny druhé ligy mezi Opavou a Drtiči. Hlavně zásluhou jedenadvacetiletého útočníka se Baníku podařilo otočit nepříznivý vývoj poslední třetiny. „To je prostě hokej. Důležité je, že jsme to nakonec zvládli, a byli jsme my ti šťastnější,“ říká třetí nejproduktivnější hráč slováckého celku.
8.1.Sérii čtyř venkovních duelů v řadě zakončí Oslizlova parta na ledě sedmého Nového JičínaNJI - HOD 7:3, 32.kolo | Jan HochmanDruholigový kolotoč opět nabírá na obrátkách. V sobotu 9. ledna je na programu už dvaatřicáté kolo základní části, které hodonínské hokejisty zavede na půdu sedmého celku východní skupiny z Nového Jičína. Mužstvo vedené známým bouřlivákem Alešem Flašarem zůstává posledním týmem, který se Drtičům v letošní sezoně ještě nepodařilo porazit. Povede se Baníku tuto nepříznivou bilanci prolomit v sobotním utkání?
8.1.„Obránce Opavy Tichý hrál zákeřně,“ tvrdí šéfka Drtičů Jana GajošováOPA - HOD 4:5, 31.kolo | Libor Kopl, hodoninsky.denik.czNa zimním stadionu v Opavě kvůli velkému pracovnímu vytížení scházela, přesto měla od členů hodonínského realizačního týmu přesné informace o tom, co se na ledě Slezanu dělo. Ani šéfka Drtičů Jana Gajošová totiž nechápala, když na onlajnech sledovala podrobnou reportáž. Za nepříznivého stavu 3:4 znejistěla, z výhry 5:4 ale měla velkou radost.
9.1.Ani na třetí pokus to nevyšlo. Z Nového Jičína bez bodu, bez útočníka Kučery a s pěkným gólovým přídělemNJI - HOD 7:3, 32.kolo | Jan HochmanHodonínští hokejisté odjížděli do Nového Jičína ve značně improvizované sestavě, z níž navíc už po pár minutách vypadl další zkušený borec Zdeněk Kučera. I přesto se Drtičům povedlo zásluhou Zdeňka Juráska a jeho gólu ve vlastním oslabení vyhrát první třetinu. Po přestávce ale přišla gólová smršť v podání jičínských, kteří za dvacet minut nasázeli do hodonínské brány šest gólů, a o vítězi nebylo po čtyřiceti minutách sebemenších pochyb. Slovácký celek v závěrečné třetině alespoň korigoval góly Jakuba Sajdla a Zdeňka Juráska stav na konečných 7:3 pro Nový Jičín.
10.1.INFOGRAFIKA: Na Nový Jičín to Baníku letos nejde, Jihomoravané prohráli i třetí vzájemné měření silNJI - HOD 7:3, 32.kolo | Jan HochmanPosledním týmem, který ještě slovácký celek v aktuálním ročníku nedokázal porazit, jsou hokejisté Nového Jičína. Baník vůbec nezvládl druhou třetinu. Domácí v ní zasypali hostující klec celkem jedenadvaceti střeleckými pokusy, z nichž hned šest našlo cestu až do sítě hodonínské brány. Drtičům se nedařilo ani v přesilovkách, ani jednu z pěti početních výhod nedokázali využít, naopak domácí dvě ze šesti nabídnutých příležitostí v gól přetavili.
11.1.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (14)Jan HochmanStarší dorostenci se nadále trápí, o víkendu prohráli oba domácí duely a na vítězství čekají již pět zápasů. Mladší dorost po třech výhrách nezískal ani bod v utkání na ledě Znojma. Žákovské kategorie vyrazily do Brna, kde je čekal místní klub Warrior. Starší žáci vyhráli o deset branek, mladší bohužel o jeden gól prohráli. No a o víkendu hráli i nejmenší Drtiči. Všechny výsledky pěkně pohromadě najdete v tomto článku.
11.1.Trenér Lubomír Oslizlo u Drtičů končí. První mužstvo SHK Hodonín přebírá kouč juniorky Stanislav BeťkoTisková zprávaPo čtrnácti měsících končí mise trenéra Lubomír Oslizla na lavičce hodonínských hokejistů. V pondělí 11. ledna se vedení klubu rozhodlo pro výměnu na postu hlavního trenéra prvního mužstva, které od dnešního dne povede STANISLAV BEŤKO. Čtyřiačtyřicetiletý bývalý hráč Baníku povede současně jak juniorku, tak společně s Janem Prčíkem starším také A-tým SHK Hodonín. Lubomíru Oslizlovi, který vedl Drtiče v jedenašedesáti soutěžních zápasech s bilancí 33 výher a 28 porážek, vedení klubu děkuje za odvedenou práci a přeje hodně štěstí v další trenérské kariéře.
12.1.Hodonínský deník: Překvapivá změna. Trenéra Oslizla na střídačce Drtičů nahradil Stanislav Beťko Libor Kopl, hodoninsky.denik.cz Vedení SHK Hodonín se po nepříjemné porážce v Novém Jičíně rozhodlo k nečekanému tahu. U Drtičů po čtrnácti měsících skončil trenér Lubomír Oslizlo, kterého nahradil kouč juniorky Stanislav Beťko. Bývalý hráč Baníku povede současně jak mládežnické družstvo, tak společně s Janem Prčíkem starším také první mužstvo.
12.1.„Na změny není prostor, čtvrtou příčku ale chceme udržet,“ říká nový kouč Drtičů Stanislav Beťko Libor Kopl, hodoninsky.denik.czNení v jednouché pozici. Čtyřiačtyřicetiletý kouč STANISLAV BEŤKO až doposud v ústraní připravoval hodonínské juniory na dospělý hokej. V pondělí však po krátké úvaze kývl na nabídku vedení klubu a ve zbytku letošní sezony společně s Janem Prčíkem povede první tým SHK. Na lavičce Drtičů bývalý hráč Baníku nahradil kolegu Lubomíra Oslizla, který na Slovácku nečekaně skončil.
12.1.První domácí zápas v roce 2016. Svěřenci Stanislava Beťka vyzvou VsetínHOD - VSE 6:3, 33.kolo | Petr SvobodaPřichází středa a den nápravy. Drtiči, vedeni novým koučem Stanislavem Beťkem, musí zapomenout na nepovedený zápas v Novém Jičíně a ve velmi okleštěné sestavě porazit našlapaný Vsetín, pokud si chtějí udržet pozici v první čtveřici tabulky. Favoritem ovšem budou Valaši, kteří v posledních pěti utkáních neztratili ani bod a budou se snažit tuto sérii udržet i na horkém hodonínském ledě. Utkání začíná v 18:00.
13.1.Drtiči pod novým trenérem Beťkem i potřetí v sezoně porazili silný Vsetín. Kotvan v bráně čaroval!HOD - VSE 6:3, 33.kolo | Jan HochmanPremiéra trenéru Stanislavu Beťkovi vyšla na jedničku. Hodonínští hokejisté dnes i napotřetí v letošním ročníku dokázali porazit Valachy ze Vsetína a díky výhře 6:3 stáhli náskok třetí Techniky na tři body. Valaši byli v utkání aktivnější, ale jejich střelce po většinu duelu trápil fantastický Kotvan, který si připsal 52 zákroků! Dvakrát se trefil Zdeněk Jurásek, po jednom gólu přidali Jakub Sajdl, Matěj Charvát, Martin Špok a svou premiérovou trefu v A-týmu si připsal junior David Janás.