V lednu 2015 vyšly tyto články:

123>>
31.1.Výborná práce, Drtiči! Oslabený Baník veze po parádním týmovém výkonu z Brna cenné tři body!TEC - HOD 3:4, 37.kolo | Jan HochmanDo moravské metropole odcestovali hodonínští hokejisté ve značně prořídlé sestavě. I když ale Drtiči nedali dohromady ani tři kompletní pětky, dokázali se semknout a z mrazivých brněnských hal vezou těsné vítězství 4:3. O branky slováckého celku se postarali Michal Kuba, Radoslav Smetana a dvakrát se trefil Zdeněk Jurásek. Tým výborně podržel brankář Kevin Rozum, který zlikvidoval čtyřicet dva střel soupeře.
31.1.Třináctka juniorů statečně vzdorovala, na body to však v Uničově nestačiloUNI - HOD 5:4, 29.kolo | Jan HochmanPouze ve třinácti lidech přijeli v sobotu 31. ledna po obědě hodonínští junioři k utkání 29. kola ligy juniorů do Uničova. Domácí po většinu zápasu vedli, ale Drtiči neskládali zbraně a snažili se vždy dotáhnout se svému soupeři na dostřel. Jako rozhodující se nakonec ukázal gól Minaříka z šestačtyřicáté minuty. Drtiči sice dvě minuty před koncem snížili na rozdíl jedné trefy, vyrovnat se jim ale už nepodařilo. Z Uničova se tak mladé hodonínské pušky vracejí s prázdnou.
30.1.Jihomoravské derby: Bude se z výhry radovat čtvrtá Technika, nebo sedmí Drtiči?TEC - HOD 3:4, 37.kolo | Jan HochmanPoslední lednový víkend se ponese ve znamení derby. V „ledovém paláci“ pod Špilberkem se odehraje sedmapadesáté druholigové utkání dvou velkých soupeřů - brněnské Techinky a hodonínských Drtičů. Oba týmy dělí v tabulce téměř dvacet bodů a tří příčky, a favoritem jsou tudíž hráči, nosící na svých prsou znak sovy. Překvapí hokejisté SHK favorita, nebo ani na šestý pokus nedokáží venku bodovat?
29.1.Obránce Ľubomír Škápik vyměnil hůl a střelecky září. Gól dal i Vsetínu a vstřelil čtvrtou branku v pátém zápaseHOD - VSE 4:5, 36.kolo | Jan HochmanĽUBOMÍR ŠKÁPIK je na začátku letošního roku ve formě. Slovenský obránce suverénně vévodí kanadskému bodování hodonínských zadáků, když v posledních pěti zápasech zaznamenal čtyři branky. Sedmadvacetiletý bek Hodonína se trefil proti Frýdku-Místku, Břeclavi, Valašskému Meziříčí a naposledy i doma proti Vsetínu.
29.1.36. kolo: Frýdek otočil zápas s Opavou, Poruba přehrála Techniku, v Hodoníně se muselo prodlužovatHOD - VSE 4:5, 36.kolo | Jan HochmanHokejisté Nového Jičína si v duelu s Karvinou s chutí zastříleli, poslední celek tabulky inkasoval sedm branek. Vedoucí celek tabulky z Přerova potvrdil roli favorita a Břeclavi nepovolil ani jednou skórovat. Frýdek-Místek získal cenné body v boji o záchranu, když otočil zápas s tápající Opavou. Nejvyšší návštěva kola sledovala v Hodoníně zajímavý duel, který dospěl až do prodloužení a z něhož nakonec vyšli vítězně hosté ze Vsetína. Šlágr kola hostil stadion v Ostravě - Porubě. Domácí v divokém utkání porazili brněnské Vysokoškoláky a udrželi si druhou příčku.
28.1.Z napínavého utkání se Vsetínem si Drtiči odnášejí bod za prohru v nastaveném časeHOD - VSE 4:5, 36.kolo | Jan HochmanA zase ty začátky. Drtiči už v deváté minutě prohrávali o dvě branky, což na dlouhou dobu určilo ráz utkání. Ve druhé části se domácím podařilo dvakrát snížit, ale Valaši si vždy vzali svůj dvougólový náskok zpět. Až v závěrečné třetině se Oranjes podařilo dvěma slepenými brankami srovnat a vynutit si tak prodloužení. V jeho třetí minutě se dokázali prosadit hosté z Valaška, kteří si tak připsali na své konto druhý bonusový bod.
27.1.Dalším soupeřem hodonínských hokejistů bude na domácím kluzišti silný tým VsetínaHOD - VSE 4:5, 36.kolo | Jan HochmanPo prohře ve Valašské Meziříčí mají Drtiči už tuto středu šanci na reparát. Jednoduché to ale svěřenci trenérského dua Oslizlo - Prčík mít rozhodně nebudou. Na Slovácko totiž dorazí aktuálně třetí celek tabulky ze Vsetína. Pro Drtiče to bude na delší čas poslední domácí zápas, další příležitost navštívit mistrovské utkání druhé ligy na Zimním stadionu Václava Nedomanského budou mít hodonínští fanoušci až v polovině února, tak neváhejte a přijďte naše hokejisty podpořit v duelu s těžkým soupeřem.
26.1.35. kolo: Lvi po sedmi zápasech vyhráli, Vsetín se vrací na druhé místo, Hodonín padl na ledě BobrůVAL - HOD 4:2, 35.kolo | Jan HochmanPáteční předehrávka posledního s prvním dopadla podle papírových předpokladů výhrou Přerova. Vyrovnaný souboj Techniky a Nového Jičína musely rozlousknout až samostatné nájezdy, ve kterých se lépe vedlo hostům. Bobři díky povedené první třetině i podruhé v sezoně na svém ledě porazili Hodonín. Po více než měsíci se z výhry radovali také břeclavští Lvi, kteří doma udolali houževnatý Frýdek-Místek. Šlágr kola mezi Vsetínem a Porubou vyzněl lépe pro domácí Valachy.
25.1.Junioři konečně v novém roce zabrali, po výhře nad Karvinou si připisují tři bodyHOD - KAR 5:3, 28.kolo | Jan HochmanUtkání začalo s mírným zpožděním, protože hostům nepřijelo auto s registračními průkazy. Možná i proto se diváci v první třetině nedočkali žádné branky. Druhá část nabídla hned pět přesných zásahů, tři na domácí a dva na hostující straně. O domácí góly se postaral Erik Holžánek, jemuž se podařilo během jedenácti minut zkompletovat hat-trick. Když pak po změně stan přidal další dva přesné zásahy jiný hodonínský forvard Tomáš Kučera, nebylo už o vítězi pochyb. Hosté v samotném závěru už jen korigovali na konečných 5:3 pro mladé Drtiče.
25.1.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2014/15 (19)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 19. do 25. ledna 2015.
24.1.Na Valašsku utekla Drtičům první třetina. Ve zbytku zápasu už náskok Bobrů hodonínští hráči stíhali marněVAL - HOD 4:2, 35.kolo | Jan HochmanŠpatný nástup do utkání dnes stál Drtiče v duelu s Bobry šanci na bodový zisk. Ani podruhé hodonínským hokejistům na Valašsku pšenka nekvetla. Domácí vykročili k tříbodovému vítězství v první třetině, ve které nasázeli do branky SHK čtyři góly a ve zbytku zápasu už tento náskok jenom udržovali. Oranjes ve druhé části snížili na rozdíl dvou branek, na víc už se ale Drtiči nezmohli a tři body tak berou Bobři.
23.1.Přeruší Drtiči nepříznivou sérii na hřištích soupeřů? Další možnost budou mít už v sobotu ve Valašském MeziříčíVAL - HOD 4:2, 35.kolo | Jan HochmanVíce než měsíc a půl čekají hokejisté SHK Hodonín na import bodů ze soupeřova kluziště. Možnost přerušit tuto nelichotivou bilanci budou mít Drtiči už v sobotu na ledě HC Bobři Valašské Meziříčí. Na Valašsku je ale nečeká nic snadného. Bobři bojují o udržení se v soutěži a zarputile bojují o každá bod. V domácím prostředí se jim navíc v posledních týdnech daří, což se pokusí potvrdit i v sobotním duelu proti Oranjes.
22.1.34. kolo: Zubři rozstříleli Frýdek, Poruba zase vyprášila kožich Bobrům a Drtiči vymazali střelce OpavyHOD - OPA 3:0, 34.kolo | Jan HochmanV zápase Poruby a Bobrů nedali domácí hostům z Valašska sebemenší šanci, ostravští hráči si s chutí zastříleli a vyhráli rozdílem třídy. Ještě jednoznačnější výsledek se zrodil na Hané, kde Zubři nasázeli bezradnému Frýdku potupnou desítku. Derby mezi Jičínem a Vsetínem rozhodly samostatné nájezdy, v nichž se více dařilo hostům. Karviná nenavázala na poslední úspěchy a SK tentokrát přenechalo všechny body brněnské Technice. V zápase o šest bodů mezi Hodonínem a Opavou se lépe dařilo Baníku, Drtiči nepovolili svému soupeři ani jednu přesnou trefu.
22.1. „Samozřejmě, že mě nula potěšila,“ říká po prvním čistém kontě v barvách SHK brankář Zdenko Kotvan HOD - OPA 3:0, 34.kolo | Jan HochmanPatří jednoznačně mezi největší opory týmu. O svých kvalitách přesvědčuje nejen hodonínské fanoušky, ale i příznivce soupeřů již druhou sezonu. Až ve včerejším utkání s Opavou se ale pětadvacetiletý strážce hodonínského brankoviště ZDENKO KOTVAN dočkal zasloužené odměny v podobě první vychytané nuly v dresu Drtičů. „Dlouho jsem na ni čekal a byla o to hezčí, že se dostavila ve vyrovnaném zápasu, takže paráda,“ říká na konto svého premiérového shut-outu golmanská jednička Baníku.
21.1.První nula sezony! Drtiči vymazali střelce Opavy, vyhráli 3:0 a přiblížili se šestému místuHOD - OPA 3:0, 34.kolo | Jan HochmanDomácí borci vlétli na svého soupeře ve velkém stylu a odměnou jim byla v šesté minutě vedoucí branka po teči Petra Peše. Jednogólové vedení drželi Drtiči až do poloviny poslední dvacetiminutovky, kdy na rozdíl dvou gólů zvyšoval další šikovnou tečí Jakub Tomi. Hosté to v závěru zkoušeli bez brankáře, ale hodonínští hokejisté už závěr zvládli a sedm vteřin před koncem pečetil Michal Kuba gólem do prázdné branky vítězství Drtičů v poměru 3:0. Zdenko Kotvan zneškodnil všech sedmadvacet opavských střel a může se poprvé v sezoně radovat z čistého konta.
21.1.Se zármutkem oznamujeme, že zemřel dlouholetý zaměstnanec zimního stadionu pan Vladimír GalatíkKlubSe zármutkem oznamujeme, že nás v pondělí 19. ledna ve věku 63 let navždy opustil dlouholetý zaměstnanec hodonínského zimního stadionu, strojník, ledař a hlavně výborný kamarád, pan Vladimír Galatík. Jménem vedení klubu i hráčů a fanoušků SHK Hodonín si dovolujeme vyjádřit upřímnou soustrast rodině. Čest jeho památce.
20.1.„V Americe mě nejvíce zaujalo chování lidí,“ říká účastnice MS do osmnácti let Kamila SmetkováLibor Kopl, hodoninsky.denik.czBez medaile, zato se spoustou cenných zkušeností a zajímavých zážitků se z amerického Buffala, které na začátku roku hostilo světový šampionát hokejistek do osmnácti let, vrátila domů mladá útočnice Kamila Smetková. Hodonínská odchovankyně, která v letošní sezoně válí za mladší dorost SHKm a ženy Cherokees Brno, pomohla českému juniorskému výběru na mistrovství světa ke čtvrtému místu.
20.1.Začíná poslední čtvrtina základní části. Sedmí Drtiči ve středu změří síly s šestou OpavouHOD - OPA 3:0, 34.kolo | Jan HochmanVe středu 21. ledna bude čtyřiatřicátým kolem zahájena poslední čtvrtina letošní základní části soutěže. Hokejisté hodonínského SHK na svém domácím stadionu Václava Nedomanského přivítají opavský Slezan. Sedmé Jihomoravany a šesté Slezany dělí v tabulce devět bodů a v zápase tak půjde o to, zda se rozdíl mezi oběma soupeři sníží, nebo naopak navýší. Úvodní buly utkání je naplánováno na tradičních 18 hodin.
19.1.33. kolo: Poslední Karviná zaskočila Vsetín, Bobři utnuli vítěznou šňůru Jičína, Jižanské derby opět pro BaníkHOD - BRE 3:2, 33.kolo | Jan HochmanNejvětší překvapení kola mají na svědomí jednoznačné hokejisté Karviné, kteří doma porazili druhý tým tabulky ze Vsetína. Jižanské derby i potřetí v sezoně zvládli lépe hodonínští Drtiči. Šlágr kola mezi Technikou Brno a Přerovem skončil výhrou Vysokoškoláků, kteří se tak přiblížili čelu tabulky. Nový Jičín doma nečekaně klopýtl v utkání s Valašským Meziříčím. Oslabená Opava uhrála na ledě Poruby cenný bod, v nájezdech ale byli úspěšnější domácí borci.
19.1.Reportáž Televize Slovácko z Jižanského derby s BřeclavíHOD - BRE 3:2, 33.kolo | Jan HochmanMediální partner hodonínských Drtičů TV Slovácko a její reportáž z třetího Jižanského derby letošní sezony. Reportáž, jejíž součástí jsou i ohlasy domácího i hostujícího trenéra, začíná v čase 05:46.