V lednu 2014 vyšly tyto články:

123>>
1.1.Vyberte nejlepšího hráče měsíce prosinceRedakceDnes ráno bylo spuštěno hlasování o nejlepšího Drtiče měsíce prosince 2013. Vyberte hráče, který byl podle Vás v průběhu minulého měsíce dle Vašeho názoru tím nejlepším. Hlasovat můžete do půlnoci 9. ledna 2014. A tak, jako vždy, malá prosba - hlasujte prosím jen jednou a neznevažujte tak samotné hlasování. Děkujeme.
3.1.Drtiči otevřou nový kalendářní rok atraktivním duelem s přerovskými ZubryHOD - PRE 2:3, 30.kolo | RedakceVánoční svátky i oslavy konce starého a příchodu nového roku jsou zdárně za námi a po čtrnáctidenní pauze se již v sobotu 4. ledna 2014 opět na plné obrátky rozběhne druholigový kolotoč. Na programu je již třicáté jubilejní kolo letošního ročníku, v němž budou Drtiči na hodonínském zimním stadionu hostit hokejisty Přerova. Dá se očekávat parádní atmosféra a velmi dobrý hokej, takže je tady opět výzva pro Vás fanoušky - neseďte doma a pojďte na hokej!
4.1.Z vyrovnaného boje s Přerovem si Drtiči odnášejí bodHOD - PRE 2:3, 30.kolo | RedakceÚvodní branku utkání vstřelili hosté hned v šesté minutě, ovšem ani ne za minutu srovnal Kuba. Ještě před koncem třetiny Drtiči dokonali obrat gólem Kříže. Další branky se diváci dočkali až v polovině zápasu, kdy vyrovnal bývalý hráč Hodonína Goiš. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl o druhém bodu pro Zubry Jiří Běhal. Hodonín se tak propadl na pátou příčku tabulky.
5.1.„Přerov předvedl výborný výkon a bod navíc si zasloužil,“ uznává forvard Matěj CharvátHOD - PRE 2:3, 30.kolo | RedakcePrvní utkání nového roku je za námi. Drtiči v něm hostili před nejlepší návštěvou sezony přerovské Zubry. Téměř patnáct stovek fanoušků vidělo v první třetině parádní a vyrovnaný hokej. Od druhé části ale postupně hosté přebírali iniciativu a Zubři se také dočkali po zásluze vyrovnání. Duel nakonec dospěl do prodloužení, v němž se z vítězné trefy radovali hosté z Hané. A jak viděl včerejší duel člen prvního útoku Baníku Matěj CHARVÁT?
5.1.Vladimír Kočara: Mám to v Hodoníně prostě rádRobert KrůzaH O D O N Í N - Ihned po zápase vám naše redakce uštědřila rozhovor s ExDrtičem Vláďou Kočarou. Zeptali jsme se na dojmy z atmosféry a na vzpomínky z angažmá u Drtičů atd. Více uvnitř.
6.1.30. kolo: Po Vánocích moc branek nepadlo, o největší překvapení se postarala Orlová, Drtiči získali jeden bodHOD - PRE 2:3, 30.kolo | RedakceSobotní utkání 2. ligy byla na branky hodně chudá. Průměrně padlo jen necelých pět gólů na zápas. Nejvíce gólů viděli diváci v Porubě a v Brně, kde domácí týmy potvrdily papírové role favoritů a Jičín, respektive Bobři nekladli žádný velký odpor. To Orlová si naopak pěkně vyšlápla na ambiciózní Prostějov, kterému nečekaně sebrala dva body. Drtiči doma opět nestačili na Přerov, ale tentokrát brali aspoň jeden bod. Břeclav i potřetí v sezoně porazila Opavu, Lvi navíc udrželi čisté konto. Vsetínu to letos na Frýdek nejde, což Valaši potvrdili třetí prohrou s tímto soupeřem v řadě.
6.1.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2013/14 (15)RedakceKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnech od 30. prosince 2013 do 5. ledna 2014.
7.1.Poprvé v letošním roce na soupeřovu půdu, Baník nastoupí na ledě Nového JičínaNJI - HOD 4:3, 31.kolo | RedakceS jasným cílem - potřetí v sezoně získat ze vzájemného zápasu tři body, pojednou zítra po poledni hodonínští hokejisté vstříc utkání už 31. kola druhé ligy do Nového Jičína. Tým z města ležícího nedaleko od Ostravy se po hodně špatném startu sezony zvedli a pod vedením nového kouče Flašara se stále nevzdává myšlenek na play-off. Zápas pátého a desátého celku tabulky začíná na jičínském zimáku ve středu 8. ledna v 18 hodin.
8.1.Stíhací jízda Drtičům nakonec body nepřinesla, z Nového Jičína se Baník vrací s prázdnouNJI - HOD 4:3, 31.kolo | RedakcePětiminutovka mezi čtvrtou a devátou minutou udala na dlouhou dobu ráz dnešního zápasu mezi Novým Jičínem a Hodonínem. Domácí totiž v tomto rozmezí dokázali třikrát rozvlnit síť za Kotvanem a s akciemi Drtičů na bodový zisk to nevypadalo od poloviny první části vůbec dobře. Drtiči se ale nevzdali a pět minut před koncem dokázali srovnat na 3:3. Na body však dnes Baník dosáhnout neměl. O výhře Jičína rozhodl 120 vteřin před třetí sirénou Macháček.
9.1.Řady realizačního týmu prvního mužstva rozšiřuje kouč juniorky Jan PrčíkRedakceVedení klubu dnes rozhodlo o tom, že jako druhý trenér přichází k A-mužstvu pan JAN PRČÍK. Současný kouč juniorky bude u juniorů i nadále pokračovat ve dvojici s Petrem Krupicou, nově však bude se Svatoplukem Kosíkem řídit také střídačku prvního týmu SHK Hodonín. Pod vedením nového trenérského tandemu absolvují Drtiči už dnešní podvečerní trénink. Informaci nám potvrdila předsedkyně klubu paní Bc. Jana Gajošová.
9.1.Po měsíční přestávce se znovu rozběhne liga juniorů, Drtiči budou o víkendu hostit AZ a ZubryHOD - HAV 2:4, 23.kolo | Redakce 14. prosince 2013 odehrály ligové juniorky poslední utkání minulého roku a až do pátku 10. ledna 2014 se týmy z druhé nejvyšší juniorské soutěže dočkají dalšího mistrovského zápasu. Hodonínské mladé pušky čeká tento víkend domácí dvojzápas. V pátek budou v tradiční čas hostit havířovský AZet, o dva dny později pak k řece Moravě přicestují přerovští Zubři.
9.1.„Snažili jsme se vyrovnat a otočit vývoj zápasu… o to víc to mrzí,“ říká útočník Baníku Radoslav SmetanaNJI - HOD 4:3, 31.kolo | RedakceHodně smolný zápas včera odehráli na ledě Nového Jičína hodonínští hokejisté. Po zaspaném začátku se Drtičům podařilo zvednout hlavy a v dalším průběhu utkání se dokázali vrátit zpět do hry a v poslední třetině přišlo i zasloužené vyrovnání. „Když už se nám to podařilo, tak přišla chyba v defenzivě a bohužel jsme inkasovali,“ smutnil po zápase mladý slovenský útočník ve službách slováckého celku Radoslav SMETANA.
9.1.31. kolo: Jestřábi rozstříleli Břeclav a odskočili druhé Porubě, ta zaváhala na Valašsku, SHK v Jičíně prohráloNJI - HOD 4:3, 31.kolo | RedakcePřerovští Zubři podruhé v řadě vyhráli, tentokrát udolali houževnatou Orlovou. Nový Jičín poprvé v sezoně vyzrál na Drtiče z Hodonína, výhru domácí trefili v samotném závěru. Bobři byli blízko velkému překvapení, nakonec berou ze zápasu s Porubou jen jeden bod. Frýdek-Místek byl ještě minutu a půl před koncem utkání s Technikou blízko třem bodům, nakonec se i on musel spokojit jen s jedním bodíkem. Další dělba bodů se odehrála v Opavě, která přenechala dva body Vsetínu. Po zaváhání v Orlové se na vítěznou vlnu ve velkém stylu vrátili prostějovští Jestřábi, ti rozstříleli Lvy a upevnili si první příčku.
10.1.Baník v sobotu hostí poslední Bobry. Vrátí jim Drtiči prohru z konce listopadu?HOD - VAL 6:0, 32.kolo | RedakceV novém roce se hodonínským hokejistům zatím příliš nedaří. Ze dvou zápasů vydolovali pouze jeden bod, což zapříčinilo pád tabulkou o dvě místa. Pokud si chtějí svěřenci trenérského tria Kosík - Prčík - Vlk udržet naději na umístění v první čtyřce, musí už začít sbírat body. Další příležitost k tomu budou Drtiči mít již v sobotu 11. ledna, kdy na svém ledě budou od 17 hodin hostit Valašské Meziříčí.
10.1.Junioři byli blízko vítězství, nakonec ale odchází z duelu s Havířovem bez boduHOD - HAV 2:4, 23.kolo | RedakcePo měsíční pauze se dnes opět rozjela junirská liga. V pátém kole nadstavbové části v něm hodonínští mladíci hostili AZ Havířov a ještě dvě minuty před koncem sahali Drtiči po cenném vítězství. Ve strhujícím závěru ale Slezané vstřelili tři branky, díky nimž si z jihu Moravy odváží tři body do tabulky právě hráči AZetu.
11.1.Drtiči sbourali Bobří hráz už v polovině zápasu, hat-trickem se blýskl Martin ŠpokHOD - VAL 6:0, 32.kolo | RedakceVe zcela jednoznačnou záležitost se už po pár minutách hry stal dnešní zápas mezi domácím Hodonínem a Valašským Meziříčím. Drtiči se už v první minutě dostali do vedení, které postupem času navyšovali až na konečných 6:0. Hosté na Slovácku předvedli slabý výkon a mohli si domů na Valašsko odvést i větší příděl. Tři góly a celkem čtyři kanadské body si dnes do statistik připsal nejproduktivnější Drtič Martin Špok.
12.1.Výpadek Drtičů v první třetině rozhodl o tom, že si junioři Přerova odváží domů tři bodyHOD - PRE 3:6, 24.kolo | RedakceDruhý lednový víkend se hodonínským juniorům moc nepovedl. Po páteční smolné prohře s Havířovem hostili mladí Drtiči dnes odpoledne přerovské Zubry. Ti o své výhře rozhodli díky povedené dvouminutovce před koncem první třetiny, během níž se dokázali prosadit hned třikrát. Na začátku poslední části snížili domácí na rozdíl dvou branek, ale hosté si už zápas v klidu pohlídali a po výhře 6:3 si domů vezou tři body do tabulky.
12.1.„Po zkušenosti z minulého duelu nemohl nikdo soupeře podcenit,“ říká nejlepší ligový střelec Martin ŠpokHOD - VAL 6:0, 32.kolo | RedakceSedmadvacetiletý útočník Martin ŠPOK prožil ve včerejším duelu jeho Drtičů s Bobry velmi povedený večer. Celkem se na jednoznačné šestigólové výhře svých barev podílel čtyřmi kanadskými body. Díky třem brankám se navíc vrátil do čela střelecké tabulky východní skupiny druhé ligy. Momentálně má třinecký rodák na svém kontě už 24 přesných zásahů. „Musíme bojovat o každý bod, protože jediná zbytečná prohra nás může odsunout i o dvě příčky dolů,“ uvědomuje si Martin Špok moc dobře, že situace na hranici první čtyřky je neuvěřitelně vyrovnaná.
13.1.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2013/14 (16)Redakce Kompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 6. do 12. ledna 2014.
13.1.32. kolo: Oba vedoucí celky nečekaně prohrály, Slezan vyloupil Brno, Drtiči si smlsli na BobrechHOD - VAL 6:0, 32.kolo | RedakceOrlová v důležitém utkání hostila Břeclav a Slezané díky se výhře přiblížili svému soupeři a navíc odskočili poslednímu Valmezu. Technika doma v zápase takzvaně o šest bodů přivítala Opavu, která se po třech prohrách konečně dočkala výhry. O první velké překvapení kola se postaral Frýdek-Místek, který v závěru otočil zápas v Porubě. To druhé si připsal Vsetín, který na Lapači udolal lídra z Prostějova. V jasné záležitosti se proměnily poslední dvě utkání tohoto kola. Zubři na svém ledě v pohodě porazili Nový Jičín a hodonínští Drtiči nepovolili hostujícím Bobrům ani jednou skórovat.