V lednu 2011 vyšly tyto články:

123>>
1.1.Lukáš Komárek zvítězil v prosincovém hlasování o Drtiče měsíceRedakcePoslední hlasování v anketě o Drtiče měsíce v právě skončeném roce zcela jasně ovládl obránce Lukáš Komárek, který získal prozatím absolutně největší počet hlasů - přesně 767. Za nejproduktivnějším zadákem SHK se umístnila trojice Michalů - Šurý (557), Kuba (519) a Hoza (371) a 297 bodů stačilo Zdeňku Juráskovi až na pátou příčku.
3.1.První utkání v novém roce. Drtiče čeká malé derby v Uherském HradištiUHH - HOD 3:6, 29.kolo | RedakcePo Vánočních svátcích se opět rozjíždí kolotoč druhé ligy. Té schází do konce základní části odehrát ještě dvě kola. V tom předposledním se hodonínští hokejisté představí na ledě nováčka z Uherského Hradiště. Zápas, ve kterém jde oběma týmům stále ještě o hodně, začíná na městském zimním stadionu v Uh. Hradišti ve středu 5. ledna v 18:00.
4.1.Kolem Michala Hozy kroužili agenti dokonce až z dalekého BostonuRedakceJe vzorovým příkladem oddanosti. Jak lednímu hokeji jako takovému, tak i hodonínským barvám, které hájí bez přestávky již sedm let. Je vzorem píle, maximálního nasazení a hrdosti, ale stejně tak by mohl být nazván i velkým smolařem. To kvůli zraněním, která zbrzdila jeho slibnou kariéru. Všemi těmito výrazy bychom mohli pojmenovat hráče, který nám rád poskytl obsáhlý rozhovor - Michala Hozu.
5.1.Drtiči porazili Hradiště, do šestky se však už nedostanouUHH - HOD 3:6, 29.kolo | RedakceHodonínští Drtiči si vezou z derby v Hradišti zaslouženě 3 body. Spolu se svými fanoušky, kterých mohlo přijet na 6 stovek, se po závěrečné siréně radovali z výhry 6:3. Drtiči bojovali nejen se soupeřem, ale i s pány arbitry, kteří byli (i na druhou ligu) až moc nepřesní a zápas nezvládli. O branky SHK se postarali Rehuš, Vaškovič, Salajka, Peš, Hoza a Komárek. Díky výhře Jičína ve Frýdku ale Baník přišel před posledním kolem základní části i o teoretickou šanci na první šestku.
6.1.Malé derby očima Petra Sakrajdy a Svatopluka ČíhalaUHH - HOD 3:6, 29.kolo | RedakceDerby mezi Uherským Hradištěm a Hodonínem nabídlo 9 branek, více než dvě desitky vyloučení, spoustu bojovnosti, nespočet diskutabilních verdiktů hlavního arbitra, ale také velmi dobrou druholigovou atmosféru v hledišti. O tom všem, i o dalších věcech, se po skončení utkání rozpovídali hlavní trenéři obou celků - domácí Petr Sakrajda a hostující Svatopluk Číhal.
6.1.Svatopluk Číhal jako asistent brněnské Komety! U Drtičů ale i nadále zůstává.RedakceTrenér hodonínských Drtičů Svatopluk Číhal bude asistovat Ladislavu Lubinovi v extraligové Kometě. Jak nám ale potvrdila předsedkyně SHK: "Na jeho pozici hlavního trenéra Drtičů se nic nemění. V rámci dobrých vztahů s Kometou jsme panu Číhalovi umožnili práci v Kometě. Svatopluk Číhal bude však i nadále hlavním koučem Drtičů, i když nejspíš bude občas chybět na tréninku. Oba týmy jsou pro něj srdeční záležitostí".
7.1.Základní část uzavře domácí souboj s Valašským MeziříčímHOD - VAL 2:3, 30.kolo | RedakceHodonínský zimní stadion zítra uvidí reprízu finále loňského ročníku. V posledním kole základní části totiž přijedou valašskomeziříčští Bobři. Ačkoliv nebude zápas tak důležitý jako loni v dubnu, určitě mu náboj chybět nebude. Bobři a Drtiči se budou rvát o důležité body, které by mohly napovědět, Který z celků bude mít po konci základní části větší šance na play-off. Utkání začíná na ZS Teza v Hodoníně v sobotu 8. ledna od 17:00.
8.1.Junioři vstoupili do novérho roku porážkouJFM - HOD 6:3, 31.kolo | RedakceHodonínští junioři cestovali včera ke svému prvnímu letošnímu zápasu do dalekého Frýdku-Místku. Domů bohužel odjížděli zklamáni a bez bodu. Domácí mladíci celé utkání vedli a nakonec zvítězili 6:3. Mladí Drtiči tedy bohužel opět prohráli a natáhli svou sérii bez bodového zisku už na šest utkání.
8.1.Drtiči podlehli Valašskému Meziříčí 2:3 po nájezdechHOD - VAL 2:3, 30.kolo | RedakceDrtiči mohli po první třetině, kterou vyhráli na střely 20:5, klidně vést o čtyři branky. Místo toho ihned po nástupu do druhé části inkasovali a navíc po dalších čtyřech minutách opět inkasovali. Drtiči do konce druhé časti stihli Korotvičkou a Salajkou srovnat a nerozhodný stav vydržel až do konce 60. minuty. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté, kteří si tak odváží na Valašsko dva body.
9.1.Svatopluk Číhal: Bohužel, jsou hráči, kteří, když jim to nejde, se nekousnouHOD - VAL 2:3, 30.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Opět se naše redakce vydala směr kabina trenérů, aby vám, kteří sledujete stránky a ohlasy trenérů, podala informace po utkání s úst nejpovolanějších a to trenéra SHK Hodonín, Svatopluka Číhala
9.1.Kompletní rozlosování nadstavbové části druhé ligyRedakcePřed pár minutami skončilo poslední utkání základní části východní skupiny druhé ligy. Vsetín v něm podlehl Frýdku-Místku, který se tak na úkor právě Valachů dostal na poslední možnou chvíli na dvanáctou příčku zaručující klidné dohrání soutěže. Tabulku po 30. kole a kompletní rozlosování nadstavbové části najdete v následujícím článku.
10.1.Co týden na Východě dal - 2010/11: 15. dílRedakceCo se událo v naší druholigové skupině v týdnu mezi 3. a 9. lednem 2011? Neoficiální kanadské bodování, výsledky či vyhlášení hráče a týmu týdne. To vše se můžete dočíst v následujících řádcích.
11.1.Začíná nadstavbová část, jako první přijede brněnské VSKHOD - TEC 3:2, 31.kolo | RedakceO víkendu skončila základní část druhé ligy posledním 30. kolem. Žádná velká přestávka se ale nekoná a již zítra se rozjíždí desetikolová nadstavbová část. Drtiči se postupně střetnou doma a venku s pěticí Opava, ValMez, Břeclav, Frýdek a Technika Brno. A právě s vysokoškoláky se na vlastním kluzišti utkají hodonínští Drtiči už zítra - ve středu 12. ledna od 18ti hodin. Nenechte si ujít souboj se soupeřem z nejtradičnějších.
12.1.Hodonínské trápení utnul až Pokorného gól v prodlouženíHOD - TEC 3:2, 31.kolo | RedakcePo duelu s Valmezem nedokázali hodonínští hokejisté naplno bodovat ani proti brněnské Technice. Dvoubrankové vedení z první třetiny hosté po ojedinělých šancích srovnali a stav 2:2 vydržel až do konce řádné hrací doby. Do prodloužení šli hosté oslabeni, což se jim stalo osudným. Přesilovou hru po osmadvaceti vteřinách nastavení využil a dva body pro Hodonín vystřelil kapitán SHK Petr Pokorný.
13.1.Abeceda Drtiče - Peter Tomášek #25RedakcePo delší přestávce Vám opět přinášíme další díl ze seriálu poodhalujícího soukromí hodonínských hokejistů nazvaném Abeceda Drtiče. Naším dalším respondentem byl čtyřiadvacetiletý útočník z líhně slovenského Trenčína, který ale před příchodem do Hodonína okusil například i to, jak chutná hokej ve Francii ale také ve Švédsku - Peter Tomášek.
13.1.Svatopluk Číhal: Zahráváme si s přízní divákůHOD - TEC 3:2, 31.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Po utkání s Technikou jsme se opět vydali směr kabina trenérů SHK, ale čekání na pana Číhala bylo tentokrát nezvykle dlouhé. To trenér čistil hráčům žaludky a jak sám řekl „po zápase to nedělám často, počkám až opadnou emoce, ale dnes jsem musel“, čekání se vyplatilo a i když trenér Číhal sotva mluvil, ochotně se pustil do rozboru utkání a nastínil příčiny dalšího bídného utkání ze strany svých svěřenců.
15.1.Podaří se Drtičům poprvé v sezoně porazit opavský Slezan?OPA - HOD 1:3, 32.kolo | RedakceBez svéhou kouče, ale také bez šesti nemocných hráčů, odcestují zítra hodonínští hokejisté ke druhému utkání nadstavbové části do Opavy. Po dnešní výhře Bobrů v Brně se náskok Drtičů na devátý Valmez scvrknul už na pouhé čtyři bodíky a boje o dvě místa do play-off se začínají dramatizovat.
16.1.Hodonín v zápase o šest bodů porazil Opavu 3:1 OPA - HOD 1:3, 32.kolo | RedakceTři vstřelené branky, výborný výkon golmana Peksy, ubráněné přesilovky Slezanu a týmová hra. To byly hlavní stežejní body dnešního vítězství Drtičů na ledě opavského Slezanu. I bez hlavního kouče Číhala a bez sedmi nemocných hráčů dokázali Drtiči po gólech Beni, Flamíka a Juráska poprvé v letošní sezoně zdolat Opavu. Díky výhře SHK se rozdíl mezi oběma týmy scvrknul už jen na 2 body a co je ještě důležitéjší, náskok hodonínských na deváté Bobry je opět sedmibodový.
17.1.Arnošt Šifl: Poučili jsme se z chyb z minulého zápasuOPA - HOD 1:3, 32.kolo | RedakceDruhé tříbodové vítězství z venkovního hřiště v řadě vezou hodonínští Drtiči z horkého ledu Opavy. Tento počin se hodonínskému SHK podařil vůbec poprvé v probíhající sezoně. Jak se cenná výhra rodila, že to nebylo vůbec jednoduché a v čem vidí hlavní příčiny úspěchu asistent Arnošt Šifl, to si můžete přečíst v následujícím článku.
17.1.Vsetínští mladíci nastříleli hodonínským juniorům rovný tucet branekHOD - VSE 2:12, 33.kolo | RedakceO jasné výhře rozhodli hostující hráči zejména ve druhé části, ve které vsítili sedm branek a zvýšili své vedení už na hrozivých 1:10. V poslední třetině se naštěstí kanonáda Valachů poněkud zasekla, ale i tak uštědřili vsetínští mladým Drtičům pěkný výprask. Nejlepšími hráči byli hostující Klimek se Sochorou, kteří zaznamenali hattrick a jejich spoluhráč Kubo, jenž k jedné brance přidal i šest asistencí.