V září 2015 vyšly tyto články:

12>>
1.9.Baník v odvetě vrátil Technice porážku, vyrovnané utkání rozhodli Drtiči až v závěru HOD - TEC 4:3, 0.kolo | Jan HochmanHosté z Brna byli v první polovině utkání jasně lepším celkem, ale domácím se podařilo na dvě branky Vysokoškoláků vždy záhy odpovědět. Nejprve srovnával ranou po zemi Nedvěd, ve druhé třetině pak svou první brankou v dresu SHK srovnával na 2:2 Matula. V závěrečné třetině se Drtičům povedlo díky dvěma přesným zásahům Piskoře odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, což se ukázalo jako rozhodující. Hosté v závěrečném náporu už jen korigovali na konečných 4:3 pro Drtiče.
2.9.Příprava na ligu finišuje, poslední testovací duel odehrají Drtiči na ledě extraligových PiešťanPIE - HOD 6:4, 0.kolo | Jan HochmanDevět dní před začátkem nového druholigového ročníku mají před sebou hodonínští hokejisté závěrečný přípravný duel. Generálku na ligu obstará souboj s piešťanskými Havrany. Tým z nejvyšší slovenské soutěže vyhrál před čtrnácti dny na jihu Moravy jasně 7:4 a i v odvetě na svém stadionu budou Havrani jasným favoritem. Jak utkání dopadne? To se dozvíme ve čtvrtek chvíli po osmé hodině večerní.
3.9.„Jsem tady, abych střílel branky,“ řekl po příchodu do Hodonína útočník Dominik MatulaHOD - TEC 4:3, 0.kolo | Libor Kopl, hodoninsky.denik.czPřípravu absolvoval se Zlínem, po boku Romana Vlacha, Ondřeje Veselého, Martina Cibáka či Petra Holíka sbíral cenné zkušenosti. Na ledě se v létě potkal i s Petrem Obdržálkem, který stejně jako DOMINIK MATULA bojoval o místo v extraligovém kádru. Ani jeden z nich však oblékat modro-žlutý dres Ševců v nejvyšší soutěži nebude. Zatímco hodonínský rodák bude v nadcházející sezoně působit ve Zvolenu, jednadvacetiletý útočník přišel na Slovácko na hostování s možnými střídavými starty do prvoligového Přerova.
3.9.Oranjes zakončili přípravu prohrou, v Piešťanech podlehli domácímu favoritovi o dvě brankyPIE - HOD 6:4, 0.kolo | Jan HochmanNa závěr přípravy se Drtiči vydali na piešťanský led, kde je čekala odveta s místními extraligovými Havrany. Domácí byli od začátku zápasu aktivnější, za což byli odměněni dvěma góly. Po druhé třetině byl stav 3:1 pro Havrany a nic nenasvědčovalo tomu, že nakonec bude k vidění celkem deset branek. Po divoké přestřelce v poslední části se nakonec domácí radovali z výhry 6:4. Hat-trickem se blýskl domácí Jozef Tibenský. Za hosty skórovala čtveřice Nikita Garanin, Dominik Piskoř, Dominik Matula a Alexei Komlev.
9.9.„Chtěli bychom hrát hokej, který se bude fanouškům líbit,“ přeje si hlavní kouč Drtičů Lubomír OslizloJan HochmanDo začátku nové druholigové sezony s označením 2015/16 zbývá už jen pár dnů. Už v sobotu 12. září se Drtiči představí na brněnském ledě, kde duelem s domácí Technikou zahájí boje o ligové body. Proto nastal ideální čas vyzpovídat lodivoda slováckého celku LUBOMÍRA OSLIZLA, kterého jsme po včerejším večerním tréninku požádali, zda by nám neodpověděl na pár aktuálních otázek. Sedmapadesátiletý sympaťák neváhal a rozpovídal se nejen o přípravě, ale také o tom, jak jej trápí zranění hráčů nebo o tom, čemu se bude s jeho svěřenci před startem soutěže nejvíce věnovat.
10.9.„Jsou tady výborné podmínky a dobré zázemí,“ říká spokojeně posila Drtičů Jindřich ZítkaAdam KrátkýDvaadvacetiletý útočník JINDŘICH ZÍTKA, který v minulém ročníku oblékal dres Trutnova se střídavými starty do České Třebové se letos uchází o místo v sestavě Drtičů. To se mu povedlo, a tak se může těšit na první mistrovské utkání, které Drtiči odehrají v sobotu na ledě nedaleké Techniky Brno. Jak si mladý útočník užívá pobyt na jižní Moravě a další zajímavosti si můžete dočíst v následujícím rozhovoru.
11.9.Druhá liga otevírá své letošní brány! Baník čeká na úvod těžké derby na brněnském leděTEC - HOD 4:3, 1.kolo | Jan HochmanV sobotu 12. září zahájí na šesti stadionech svůj nový ročník východní skupina třetí nejvyšší hokejové soutěže. Tým hodonínských Drtičů podruhé za sebou zahájí sezonu na hřišti soupeře. V pět hodin odpoledne nastoupí na ledovou plochu v brněnských Hokejových halách dětí a mládeže, kde je přivítá domácí Technika. Hned na rozjezd tak čeká hráče i fanoušky zajímavé a napínavé jihomoravské derby.
12.9.V posledním domácím přípravném utkání nasázeli junioři bezzubému Uherskému Brodu třináct branekHOD - UHB 13:1, 0.kolo | Jan HochmanV pátek v podvečer se naposledy v přípravném období představili junioři SHK na domácím ledě. Utkání s týmem, s nímž se mladé hodonínské pušky budou utkávat i v soutěžních duelech, se v závěru druhé třetiny proměnilo v exhibici. Drtiči nasázeli svému soupeři pět branek v rozmezí pěti minut a v poslední třetině se už jen dohrávalo. Svěřenci trenérů Beťka a Krupici rozvlnili síť celkem třináctkrát a hosté tak nakonec odjížděli domů doslova s výpraskem.
12.9.Baník na úvod soutěže těsně nestačil na Techniku, v Brně podlehl o jednu brankuTEC - HOD 4:3, 1.kolo | Jan HochmanHosté měli skvělý nástup do zápasu, když se už po osmnácti vteřinách hry trefil do černého Lukáš Vrba. Domácí ale v první třetině díky využité přesilovce 5 na 3 srovnali, po přestávce pak domácí Technika třemi góly dokonala obrat a vypracovala si nakonec rozhodující náskok. V úvodu poslední periody Drtiči dvěma slepenými góly vykřesali jiskřičku naděje, ale další gól už Oranjes bohužel nepřidali. Technika v závěru jednobrankové vedení uhájila a slovácké mužstvo si tak na první body musí ještě počkat.
13.9.INFOGRAFIKA: Technika rozhodla o své výhře ve druhé třetiněTEC - HOD 4:3, 1.kolo | Jan HochmanHodonínští hokejisté mají za sebou první utkání nového ročníku 2. ligy. Po úvodní brance Lukáše Vrby přebrala iniciativu domácí Technika, která v první třetině zasypala branku Drtičů celkem 23 střelami. Jakub Sajdl si připsal do statistik gól a dvě přihrávky. Hvězdou zápasu vyhlašujeme brněnského Michala Brzobohatého, který proměněným trestným střílením zařídil Technice první tři body.
13.9.„Nervozita? Ta po osmnácti vteřinách opadla,” usmívá se autor první branky Drtičů v nové sezoně Lukáš VrbaTEC - HOD 4:3, 1.kolo | Jan HochmanO tom, že v prvním zápase nového ročníku nastoupí na křídle první formace, se LUKÁŠ VRBA dověděl až v den utkání. Své šance se mladý forvard chopil na výbornou. Už osmnáct vteřin po úvodním buly překonal domácího brankáře Jekela, pak asistoval i u druhého gólu jeho parťáka Jakuba Sajdla. Na body to ale nakonec nestačilo. „Šance na vyrovnání tam určitě byly, ale nepodařilo se nám to tam dotlačit. Myslím si, že plichtu jsme si zasloužili,“ říká dvaadvacetiletý útočník.
14.9.Proti Karviné se Drtiči představí ve zbrusu nových dresech!HOD - KAR 7:2, 2.kolo | Jan HochmanNová sezona, nové dresy! Po dvou letech budou mít hodonínští hokejisté opět zbrusu nový „stejnokroj“. Tradiční kombinace klubových barev oranžové a modré je zachována, nový je ale design samotného dresu z dílny zlínské firmy Levier. Na jeho přední straně opět dominuje velký znak klubu, po kterém fanoušci volali. Na zadní straně pak najdeme obligátní číslo a také jmenovku. A tak jak to bývá, s novými dresy přichází nejen u nováčků ke změnám v číslech dresů. Uvnitř článku proto najdete nejen náhled nového dresu, ale také seznam jmen a čísel, s nimiž budou Drtiči v nové sezoně nastupovat.
14.9.Přehled víkendových zápasů hodonínské mládeže 2015/16 (01)Jan HochmanKompletní přehled výsledků mládežnických kategorií SHKm Hodonín v týdnu od 7. do 13. září 2015.
15.9.Domácí premiéra klepe na dveře, už ve středu hostí Baník na svém ledě hokejisty KarvinéHOD - KAR 7:2, 2.kolo | Jan HochmanDen D je tady! Nekonečné měsíce čekání jsou konečně u konce! Ve středu 16. září se hodonínští Drtiči opět představí na svém ledě v ostrém soutěžním utkání. Po úvodní prohře v Brně čeká na Baník domácí souboj s karvinským SK, kterému první zápas také výsledkově nevyšel. Domácí hokejisté do zápasu navíc nastoupí v nových dresech, proto neváhejte a přijďte Drtiče povzbudit v boji o první ligové body.
16.9.Ani letos nebude při domácích zápasech Drtičů chybět slosovatelný zpravodaj o zajímavé cenyHOD - KAR 7:2, 2.kolo | Jan HochmanNa utkání s Karvinou je již připraveno první letošní vydání zápasového bulletinu „Drtiči, do toho!“, jehož součástí bude, mimo soupisek, výsledků a spousty dalších informací, i letos losování o tři věcné ceny, které proběhne vždy v přestávce mezi druhou a třetí třetinou. Hlavní cenou prvního čísla je originální hraný dres, v němž Drtiči hráli v posledních dvou sezonách. Další dvě ceny věnovali partneři klubu - Restaurace rybářská bašta a Solimare - Solná jeskyně Kyjov. Cena šestnáctistránkového zpravodaje je 12 korun a k dostání bude tradičně u hlavního vchodu na zimní stadion.
16.9.Baník pokřtil nové dresy výhrou, odpor Karviné zlomili Drtiči v poslední třetiněHOD - KAR 7:2, 2.kolo | Jan HochmanDomácí premiéra začala hodně opatrně. Hosté se dostali v sedmé minutě do vedení, ale Drtiči do první přestávky dokázali dvěma góly vývoj utkání otočit. Hosté na začátku druhé periody v přesilovce srovnali, ale Zdeněk Jurásek vzápětí opět vrátil Drtičům vedení, které už domácí borci do konce utkání nepustili. Baníku totiž vyšlo parádně posledních třináct minut, v nichž nasázeli soupeři další čtyři branky. Drtiči pokřtili nové dresy vysokou výhrou nad Karvinou v poměru 7:2.
16.9.INFOGRAFIKA: Domácí premiéra se vydařila, Baník bere tři body za sedmigólovou výhru nad KarvinouHOD - KAR 7:2, 2.kolo | Jan HochmanVe druhém kole se hodonínští hokejisté poprvé představili před domácím publikem. Po rozpačitém začátku si nakonec Drtiči připisují celkem jednoznačné vítězství 7:2. Hosté ale dlouho drželi krok a na střely mezi tyče byl Baník jen o dva pokusy lepší, než jeho soupeř. Třemi kanadskými body se blýskl Zdeněk Jurásek (2+1), dvakrát mířil do černého i Jakub Sajdl. Kanonádu Oranjes zakončil šest vteřin před závěrečnou sirénou Robert Jedlička, pro nějž to byla první trefa v oranžovo-modrých barvách.
17.9.„Všichni jsme moc chtěli vyhrát a to nás trochu svazovalo,“ přemítá po domácí premiéře Zdeněk JurásekHOD - KAR 7:2, 2.kolo | Jan HochmanNebýt spálené obrovské šance ve druhé části, mohl slavit i hat-trick. I tak byl ale ZDENĚK JURÁSEK ve včerejším utkání 2. kola druhé ligy na ledě hodně vidět. Ve druhé třetině vstřelil vítěznou branku, v závěrečném dějství pak po parádním zakončení přidal i druhou trefu. Navíc si připsal i přihrávku u pátého gólu v přesilovce pěti proti třem. Devětatřicetiletý forvard tak neunikl našemu mikrofonu a v pozápasovém rozhovoru rád odpověděl na naše otázky.
18.9.Třetí kolo zavede Drtiče na led nejméně oblíbeného soupeře posledních letPOR - HOD 5:1, 3.kolo | Jan Hochman27. února 2014. To je datum, kdy naposledy hodonínští hokejisté porazili Porubu. Od té doby se táhne série devíti utkání, ve kterých Oranjes na ostravský celek marně hledali recept. Mužstvo trenéra Tomáše Sršně navíc v posledních dvou letech pokaždé vystavilo Baníku stopku už v prvním kole play-off. I letos bude Poruba patřit k favoritům soutěže, ale Drtiči nepojedou do Ostravy s poraženeckou náladou, ale naopak plni odhodlání zlomit nepříznivou bilanci.
19.9.Drtičům se opět nepovedlo najít na Porubu recept a domů míří bez boduPOR - HOD 5:1, 3.kolo | Petr SvobodaDrtiči vyjeli do Poruby s cílem konečně protrhnout nepříjemnou bilanci devíti utkání, ve kterých Baník nedokázal najít recept na ostravský tým. To se mu bohužel nepodařilo ani dnes, když domácí celek utkání pohodově kontroloval až do závěrečného hvizdu. Jediný čestný úspěch připsal na konto Oranjes Nikita Garanin a ti tak musejí domů s porážkou 5:1.