V březnu 2009 vyšly tyto články:

12>>
31.3.Šumperk přejel v rozhodujícím zápase Vsetín a je ve fináleJan HochmanAž páté utkání muselo vyřešit, kdo že se stane po Orlové druhým finalistou letošního play-off východní skupiny 2. ligy. Výhodu domácího prostředí měli Šumperští Draci a využili jej dokonale. Už na začátku druhé minuty vedli o dvě branky a další průběh zápasu bezpečně kontrolovali, aby nakonec utkání dovedli až do debaklové podoby 7:0. Salith Šumperk tak v pátek přivítá na svém ledě v prvním finále hráče HC Orlová.
30.3.Trenér Číhal po čtyřech letech u Drtičů končíJan HochmanS koncem sezony je spojeno i bilancování a hodnocení. Po prvním dvojrozhovoru s Michalem Holešem a Ondrou Podešvou se nám k letošnímu ročníku vyjádřil i předseda klubu a starosta MUDr. Lubor Šimeček a po chvíli se připojil i odstoupivší trenér Svatopluk Číhal.
29.3.Orlová se stala prvním finalistou, Draci srovnali sérii se VsetínemJan HochmanHráči HC Orlová se stali prvními finalisty východní části druhé ligy. Po jednoznačné výhře 7:2 nad soupeřem z Valašského Meziříčí mohli slavit postup. Na svého soupeře si ale musí počkat do úterního večera. Druhé semifinále mezi šumperskými Draky a VHK Vsetín je po dnešní výhře Draků 3:0 na vsetínském Lapači nerozhodné 2:2 a série se tak bude rozhodovat až v posledním pátém střetnutí.
29.3.Rozhovor s Michalem Holešem a Ondřejem PodešvouJan HochmanDvojčata, která bez sebe nedala ani ránu. Spolubydlící z hotelu, rodáci ze severu Moravy a velcí kamarádi. To jsou Michal "Houle" Holeš a Ondřej "Bambus" Podešva, se kterými jsem se sešel u sodovky a při přátelském povídání je i tak trochu vyzpovídal.
27.3.Orlová vysoko zvítězila ve Valašském Meziříčí, Šumperk doma rozstřílel VsetínV. UrubekTým Orlové jel na led Valašského Meziříčí za stavu 1:1 na zápasy a díky vysokému vítězství 4:8 si zajistil důležitý druhý bod. V dalším zápase může Orlová v případě vítězství slavit postup do finále. Po dvou prohrách také zabrali Draci ze Šumperka a v dnešním zápase svého soupeře rozstříleli výsledkem 6:0. Vsetín však stále v sérii vede 2:1 na zápasy.
25.3.Bez spolupráce a zodpovědnosti fanoušků to nepůjde, říká Lubor ŠimečekJan HochmanPředseda hodonínského SHK a starosta města Hodonín nám řekl pár slov nejen k událostem, které se odehrály na posledním utkání sezony se Vsetínem.
25.3.Vsetín se ujal vedení 2:0, Orlová s ValMezem nerozhodněJan HochmanDruhými zápasy pokračovaly semifinálové série Východní skupiny druhé ligy. Po neštastné prohře odjeli favoriti ze Šumperka na Valašsko s odhodláním vyrovnat sérii. I ve druhém utkání byli však lepší hráči Vsetína a v pátek tak budou ve třetím semifinálovém klání proměňovat svůj mečbol. Orlová oplatila ValMezu vysokou porážku a po výsledku 6:1 pro severomoravany srovnali stav série na 1:1.
23.3.První zápasy semifinále jsou za námi, v obou případech vyhráli ValašiJan HochmanHráči Valašského Meziříčí bezezbytku využili výhodu domácího prostředí a nasázeli hostům z Orlové osm branek. Hlavními strůjci vítězství byli čtyřbodoví Matějný a Šebesta. Druhé semifinále bylo o poznání dramatičtější a o tom, že Vsetín si domů poveze jedno zápasové vedení rozhodlo až nahození Josefa Štrauba od vlastní modré v poslední vteřině zápasu, které domácí brankář Maláč propustil za svá záda.
21.3.Junioři mohli po výhře nad Pelhřimovem slavit historický postup do první ligy!HOD - PEL 6:2, 5.kolo | Jan HochmanSkvělý týmový duch a výborný výkon nejen první pětky hodonínské juniorky zařídil vítězství v nejdůležitějším utkání sezony proti pelhřimovskému Spartaku. I když domácí po první třetině prohrávali 1:2, dokázali svěřenci trenérů Buřiče a Ševely větší vůli po vítězství a proměněnými šancemi hlavně v poslední třetině porazili nakonec svého soupeře jednoznačně 6:2 a SHK tak může slavit postup do první ligy Juniorů.
21.3.Drtiči se loučí se sezonou, nestačili na VsetínHOD - VSE 4:5, 3.kolo | V. Urubek, R. KrůzaHodonínští hokejisté v rozhodujícím třetím čtvrtfinále podlehli Vsetínu 4:5 po samostatných nájezdech. Přitom zápas byl rozehrán velmi dobře, Hodonín dvakrát vedl. Zejména vedení 4:2 v 48. minutě vypadalo velmi nadějně. Hosté se však nevzdali a srovnali. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a přišly na řadu nájezdy. V nich za domácí uspěl již tradičně Zdeněk Jurásek, za Vsetín se ale trefili Podešva a Hrňa. Vsetín postupuje do semifinále.
20.3.Kolaps ve třetí třetině stál Drtiče výhruVSE - HOD 7:3, 2.kolo | J. Hochman, R. Bařina, V. TrávníčekSlibný začátek, dobré pokračování a výbuch. Tak by se daly popsat třetiny druhého čtvrtfinalového utkání mezi hodonínským SHK a VHK Vsetín. Hosté šli do vedení ve dvanácté minutě po trefě Zábranského. Domácím se podařilo do dvou minut srovnat, ale z nerozhodného stavu se radovali jen 15 vteřin. Když ve druhé třetině zvýšili Drtiči své vedení na 3:1, vypadalo to, že se bude slavit postup už ve Vsetíně... Třetí třetina ale znamenala pro hosty těžké KO.
20.3.Po tom, co domácí vyrovnali, to byl jenom chaos, říká asistent ŠiflJan HochmanHodonínští hokejisté odjížděli do Vsetína s mečbolem v kapse a také s ohodláním sérii ukončit a ušetřit tak síly na další boje. Po dvou třetinách to vypadalo, že by se vše mohlo povést a stav 1:3 dával do posledního dějství dobrou startovní pozici.
20.3.Písek končí, stopku mu vystavily Litoměřice - osm postupujících známoJaroslav Svoboda2. l i g a - Vyřazovací boje třetí české nejvyšší hokejové soutěže jsou v plném proudu. Ve východní skupině se v odvetách čtvrtfinálových sérií rozhodlo o dvou postupujících, když výběry Šumperka i Valašského Meziříčí musely na ledě svých soupeřů tvrdě o výhru bojovat. Ve skupině Západ se rozehrálo osmifinále a zde se z osmi sérií rozhodlo hned v šesti z nich. Šokující je vyřazení Písku, který nestačil ani v odvetě na Litoměřice a v Lovosicích prohrál i díky dvěma trefám zkušeného Patzenhauera. Po domácí výhře 8:0 se čekalo, že si favorit Tábor poradí s Kolínem i na jeho ledě, ovšem zápas se rozhodoval až v nastaveném čase, Tábor navíc musel v poslední třetině likvidovat třígólové manko. Postoupil i Jindřichův Hradec, který přešel přes hokejovou variantu fotbalových Blšan, přes Řisuty.
19.3.Úvodní čtvrtfinále vyzněla pro favority, domácí týmy 100% úspěšnéJaroslav SvobodaOsm týmů má za sebou úvodní čtvrtfinálová utkání 2. ligy skupiny Východ a domácí celky potvrdily papírové předpoklady a více či méně jednoznačně dokráčely za úvodními vítězstvími v sériích hraných pouze na dva vítězné zápasy. Draci si na svém ledě poradili se Šternberkem, inkasovali pouze jedinkrát, naopak sedm branek soupeři nasázeli. Reportáž včetně statistiky ze zápasu i krátkého ohlasu jsme vám již nabídli, ohlasy šumperských aktérů utkání přineseme během dnešního večera. Po základní části druzí Bobři se doma natrápili s bojovným Uničovem a výsledek prvního zápasu může slibovat dramatickou sérii. Valašské Meziříčí zvítězilo 3:1. Třetím celkem, který se konečně po delším čekání zapojil do bojů v play-off, byl Hodonín. Ten na svém ledě přivítal Vsetín, který je často považován za černého koně celé soutěže. Jenže Valaši v TEZA aréně vybouchli, prohráli 5:0 a doma budou muset zachraňovat sérii. V posledním zápase skupiny Východ přivítala Orlová Opavu a opět se potvrdilo, že Slovan doma prohrávat prostě neumí. Slezan prohrál v prvním duelu 2:5 a tak pokud chce do semifinále, musí předvést obdobný kousek jako v předkole - otočit sérii. V západní části 2. ligy se rozehrálo play-off také, impozantně do 1. kola vstoupil Tábor, který nadělil Kozlům z Kolína debakl 8:0.
17.3.Hodonín jasně přehrál Vsetín a ujal se vedení v sériiHOD - VSE 5:0, 1.kolo | V. Urubek a J. HochmanPo první opatrné třetině se domácí Drtiči rozehráli ke skvělému výkonu a svému soupeři chvílemi notně motali hlavu. Střelecký účet načala největší hvězda domácích - Zdeněk Jurásek. Do druhé sirény se prosadili ještě Hoza a Kýhos a ve třetí části přidali další trefy Peš a Protivný. Michal Holeš udržel hned v prvním utkání play-off nulu a ve čtvrtek ve Vsetíně tak budou mít hodonínští hokejisté šanci proměnit mečbol.
16.3.Lístky na čtvrtfinále - předprodej - informace pro fanoušky soupeřeJan HochmanVstupné na play-off se zvyšuje o 10,- kč. Na stání tak bude stát lístek 60,- a na sezení 70,- kč. Permanentní vstupenky zůstávají v platnosti i na vyřazovací boje. Předprodej na 1. čtvrtfinálové utkání bude v pondělí od 17:00 do 19:00, v den zápasu budou pokladny otevřeny 3 hodiny před začátkem utkání.
16.3.Juniorka si s chutí zastřílela a zostudila KarvinouHOD - KAR 10:0, 4.kolo | Jan HochmanV exhibičním tempu a se skvělou podporou téměř osmi set domácích fanoušků porazili hodonínští junioři hosty z Karviné 10:0 a splnili tak další z cílů na cestě do první ligy. Hat-trickem se blýskli hned dva domácí hráči. Prvním je Marko Hučko, který ke třem brankám přidal ještě jednu asistenci, Michal Smejkal dokonce dvě a podílel se tak na celé polovině branek z desetibrnakového přídělu.
16.3.Brány čtvrtfinále se otvírají, přijede VsetínHOD - VSE 5:0, 1.kolo | Jan HochmanPo více než týdenním půstu, který spousta fanoušků vyplnila alespoň utkáním juniorů, se na ledě hodonínského zimního stadionu bude opět odehrávat zápas třetí nejvyšší soutěže v zemi. Druhá liga dospěla do čtvrtfinále a do Hodonína míří soupeř se slavnou historií, ale s novým názvem - Valašský hokejový klub, neboli - VHK Vsetín.
14.3.Legenda českého hokeje Václav Nedomanský slaví 65. narozeninyJan HochmanNejslavnější hokejista pocházející z Hodonína - Václav Nedomanský - slaví právě dnes své kulaté narozeniny. Malý medailonek věnovaný právě velkému Nedovi, jak se mu přezdívalo, si můžete přečíst v následujícím článku.
14.3.Orlová, Uničov, Šternberk a Opava jsou ve čtvrtfináleJan HochmanTřetí zápasy musely rozhodnout o posledních čtyřech týmech, které si vybojují právo hrát čtvrtfinále druhé ligy. Orlová nedala Žďáru sebemenší šanci a po vítězství 4:0 nastoupí v úterý doma proti Opavě. Hodonínští hokejisté a fanoušci se můžou, taktéž v úterý, těšit na fantastickou atmosféru - do Hodonína přijede Vsetín. Všechny výsledky a dvojice pro čtvrtfinále naleznete uvnitř článku.