V únoru 2018 vyšly tyto články:

12>>
28.2.Drtiči bez několika hráčů základní sestavy na závěr základní části padli na ledě Valašského MeziříčíVAL - HOD 4:2, 49.kolo | Jan Hochman, Adam KrátkýHodonínští hokejisté odjížděli na Valašsko s jistotou druhého místa, to domácí měli před posledním utkáním základní části rozhodně o co hrát. V případě tříbodového vítězství a prohry Nového Jičína se Bobři mohli dostat na čtvrté místo právě před Ďábly. A tak se také stalo. Po bezbrankové první třetině šli Valaši na začátku druhé periody rychle do dvoubrankového vedení, které ale Drtiči díky trefám Romančíka a Jurči do přestávky smazali. V poslední části Bobři opět dvakrát skórovali a protože Drtiči už tentokrát odpovědět nedokázali, zůstaly všechny body v držení Valachů.
28.2.INFOGRAFIKA: Valmezu vyšly vstupy do třetin, Drtiči podruhé dvoubrankové manko umazat nedokázaliVAL - HOD 4:2, 49.kolo | Jan HochmanDnešní porážka na meziříčském stadionu ukončila Drtičům dvě dlouhé série - Jihomoravané prohráli poprvé od 31. ledna a zároveň Bobrům podlehli po čtyřech vítězných duelech v řadě. Valachům náramně vyšly nástupy do druhé a třetí třetiny, kdy hodně brzy po úvodním vhazování dokázali dostat puk do hodonínské svatyně. V celém utkání udělil sudí Koziol jen sedm nižších trestů, domácí využili jednu ze čtyř přesilovek, Drtiči naopak posedmé v sezoně dokázali vstřelit gól ve vlastním oslabení.
28.2.„Jsem rád, že jsem se tak rychle vrátil do zápasového tempa,“ říká Michal RomančíkVAL - HOD 4:2, 49.kolo | Ivan HochmanVčerejším zápasem na ledě Valašského Meziříčí zakončili Drtiči základní část. Ta zároveň byla pro Michala ROMANČÍKA v hodonínském dresu premiérová. Během pětatřiceti utkání v ní slovenský útočník posbíral 34 bodů za 16 gólů a 18 asistencí, za což mu patří třetí místo v klubovém kanadském bodování. Ani v zápase s Bobry nevyšel bodově naprázdno a vstřelil první gól svého týmu. „Zpoza obránce jsem vystřelil pod vyrážečku gólmana,“ komentuje svou trefu čtyřiadvacetiletý odchovanec Skalice.
27.2.Drtiči završí základní část na ledě Valašského MeziříčíVAL - HOD 4:2, 49.kolo | Josef MůčkaV rámci 49. kola, které nám přinese důležité souboje spíše na dálku, nežli přímo na místech dění, Drtiči vycestují na plochu valašskomeziříčských Bobrů. Toto utkání pro hodonínské hokejisty nebude důležité, co se týče postavení v tabulce, jelikož mají druhou příčku pevně obsazenou, ale vítězství by každopádně přineslo psychickou pohodu do playoff. Bobři budou hrát o čtvrtou až šestou příčku v tabulce a rozhodně nic neponechají náhodě. Napínavý střet bude odstartován v 18 hodin.
26.2.Přehled víkendových zápasů mládeže 2017-18 (23)Jan HochmanSouhrn výsledků všech zápasů, které odehrály kategorie SHKM Hodonín v uplynulém týdnu.
24.2.Opavské torzo v Hodoníně statečně bojovalo, tři body ale nakonec zůstaly na SlováckuHOD - OPA 8:4, 48.kolo | Jan HochmanV dnešním utkání o moc nešlo ani domácím Drtičům, ani hostům z Opavy. I proto dostali někteří hodonínští hokejisté volno a místo nich se mohli předvést konečně uzdravení marodi. Zápas začal pořádnou přestřelkou a po první třetině byl stav překvapivě 2:3 pro Slezan. Drtiči ale postupně „třináct opavských statečných“ unavili, ve druhé třetině skóre otočili a v poslední části své nakonec jasné a vysoké vítězství potvrdili.
24.2.INFOGRAFIKA: Sudí Vrba rozdal osmnáct nižších trestů, všichni útočníci Drtičů dokázali bodovatHOD - OPA 8:4, 48.kolo | Jan HochmanBaník si nakonec domácí derniéru v základní části užil. Po divokém startu Drtiči přehráli a přestříleli oslabenou opavskou sestavu a kromě tři bodů do tabulky zapsali svěřenci trenéra Čechmánka také maximální počet 24 bodů kanadských. Minimálně jeden bod si připsalo všech deset útočníků a také čtyři ze šesti obránců. I když ani jednomu z týmů v dnešním utkání v podstatě o nic nešlo, dorazila na tribuny hodonínského zimního stadionu téměř tisícovka fanoušků.
24.2.„Takové zápasy jsou hlavně o koncentraci a o přístupu,“ komentuje přestřelku s Opavou Michal KubaHOD - OPA 8:4, 48.kolo | Adam KrátkýMinulý rok před Vánoci v zápase proti Kopřivnici naskočil hodonínský útočník Michal KUBA do svého 300. soutěžního duelu v Dresu Drtičů. Od té body ale sehrál vinou zranění pouze čtyři utkání. „Teď jsem to dal nějak do pořádku, jsem na sto procent fit a připravený pomoci týmu v playoff,“ říká odhodlaně hráč zápasu, který si proti Opavě připsal dvě přesné gólové asistence.
23.2.Poslední domácí zápas základní části. Drtiči vyzývají opavský SlezanHOD - OPA 8:4, 48.kolo | Petr SvobodaPokud bychom chtěli najít slova, která by nejlépe vystihla následující duel, mohli bychom použít slovní spojení „souboj drakobijců". Oba celky ve svých posledních utkáních porazily Šumperk. Oba shodně 4:2. Nyní se dostávají k tomu, aby změřili své síli mezi sebou. Drtiči už mají jasný přímý postup do semifinále a jediné, o co jim může jít, je první místo ostravské Poruby, které je ještě v reálném dosahu. Naproti tomu stojí Opava, která se bude chtít s touto nepodařenou sezónou rozloučit výhrou. Utkání začne v 17:00 na Zimním stadionu Václava Nedomanského.
19.2.GAME HIGHLIGHTS: Šumperk - HodonínSUM - HOD 2:4, 46.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 46. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Šumperkem a Hodonínem.
18.2.INFOGRAFIKA: Klíče k úspěchu na dračím ledě? Dobrý týmový výkon, lepší produktivita a jistý KotvanSUM - HOD 2:4, 46.kolo | Jan HochmanČtyři sta dva dní. Více než rok a měsíc. Přesně tak dlouho čekali hodonínští hokejisté na úspěch na šumperském stadionu. Nepříjemná série čítající tři porážky skončila a Drtiči díky vítězství 4:2 splnili první postupný předsezonní cíl a zajistili si dvě kola před koncem základní části přímou účast v semifinále. Dva ze čtyř zásahů do Lakosilovy sítě zaznamenal šumperský rodák Petr Jurča, vítěznou trefu zapsal ex-kapitán Draků Jak Matějka. Zdenko Kotvan pomohl ke třem bodům osmatřiceti jistými zákroky.
18.2.„Soustředili jsme se pouze na sebe a ne na rozhodčího, soupeře a diváky,“ hledá příčiny výhry Martin MiklíkSUM - HOD 2:4, 46.kolo | Jan HochmanVe svých pětadvaceti letech je Martin MIKLÍK druhým nejstarším a nejzkušenějším obráncem hodonínského mužstva. I když na ledě třetího Šumperka nebodoval, byl spoluhráči zvolen nejlepším hráčem utkání. „Věřili jsme si, že je porazíme a konečně se nám to také podařilo,“ říká v pozápasovém ohlasu zadák, který v hodonínském dresu nastoupil už do 258 soutěžních utkání.
17.2.Dračí sluj konečně dobyta! Drtiči vyhráli na šumperském ledě a zajistili si účast v semifinále!SUM - HOD 2:4, 46.kolo | Jan Hochman, Tomáš ChramostaNa čtvrtý pokus to Drtičům vyšlo! V Šumperku sice svěřenci kouče Čechmánka po první třetině o jednu branku prohrávali, chvíli po změně stran ale vyrovnal Petr Jurča a v závěru prostředního dějství poslal Baník do vedení Dominik Matula. V polovině duelu přidal třetí zásah Oranjes Jan Matějka, na to domácí po chvíli odpověděli snižující trefou, ale o minutu později dal výsledku konečnou podobu čtvrtou brankou Jihomoravanů Petr Jurča. Drtiči si výhrou pojistili druhé místo a tím pádem i přímý postup do semifinále playoff.
16.2.Drtiči míří na šumperský stadion k přímému souboji o druhou příčkuSUM - HOD 2:4, 46.kolo | Tomáš ChramostaOd sedmnácti hodin se na severu Moravy odehraje zdaleka nejatraktivnější zápas sobotního programu druholigové skupiny Východ. Hodonínští hokejisté, posilněni o důležitou výhru nad vedoucí Porubou, budou chtít prolomit své prokletí v zápasech na ledě Šumperka. Draci si utkání vždy pohlídali, ve třech vzájemných střetnutích povolili Drtičům vstřelit pouhých pět branek. Pokud by se Jihomoravanům povedlo zvítězit v základní hrací době, měli by jistotu druhé postupové pozice do playoff.
15.2.„Věřil jsem, že ten zápas už nepustíme a vyhrajeme,“ říká o souboji s Porubou tříbodový Jakub SajdlHOD - POR 7:5, 45.kolo | Jan HochmanPo pěti porážkách v řadě se Drtičům podařilo porazit neoblíbeného soupeře z Poruby. Divoké vítězství 7:5 je o to sladší, že Oranjes po pomalém startu už ve třetí minutě prohrávali o dvě branky. „Vstup do zápasu jsme měli hodně špatný,“ potvrzuje sedmadvacetiletý útočník Baníku Jakub SAJDL, který se na cenném skalpu lídra podílel nejen dvěma asistencemi, ale také gólem z poslední vteřiny utkání. Hodonínský odchovanec tak ukončil dlouhé čekání na sedmý přesný zásah v sezoně.
15.2.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - PorubaHOD - POR 7:5, 45.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 45. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Porubou v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
14.2.Parádní šlágr kola! Drtiči brzy prohrávali 0:2, nakonec ale berou ze souboje s Porubou všechny body!HOD - POR 7:5, 45.kolo | Jan HochmanKdyž Drtiči prohrávali v polovině třetí minuty už o dvě branky, vypadlo to, že prokletí jménem Poruba bude pokračovat i po dnešním utkání. Jenže… Hodoňané do přestávky snížili a po výměně stran rozpoutali gólové peklo a čtyřmi góly během tří minut a patnácti vteřin zcela otočili vývoj utkání. Když Dominik Matula svou druhou brankou zvyšoval na začátku třetí části na 6:3, zdálo se být rozhodnuto. Poruba dvěma góly zadělala na drama, ale definitivní tečku udělal v čase 59:59 střelou do opuštěné porubské brány Jakub Sajdl.
14.2.INFOGRAFIKA: Počtrnácté v sezoně padla na Zimním stadionu Václava Nedomanského tisícovka HOD - POR 7:5, 45.kolo | Jan HochmanŠlágr kola jak se sluší a patří. Zápas prvních dvou celků východní divize druhé ligy nabídl dvanáct gólů a spoustu parádních akcí. Na sedmi gólech Drtičů se minimálně bodem podílela dvanáctka hráčů. Na tribuny hodonínského stadionu si našlo cestu 1043 diváků a potřinácté v sezoně tak turnikety prošla více než tisícovka fanoušků. Pro zajímavost, celkem se návštěva na moravských a slezských stadionech v aktuálním ročníku přehoupla šestnáctkrát, v obou případech mimo hodonínský led tomu tak bylo na domácím zápase kopřivnické Tatry.
13.2.Drtiče čeká ostrá zkouška, na domácím ledě přivítají lídra tabulkyHOD - POR 7:5, 45.kolo | Josef MůčkaZávěr základní části 2. ligy skupiny Východ nám přináší mnoho zajímavých střetů, ve kterých se bude do poslední chvíle rozhodovat o téměř všech pozicích v tabulce. Jedním z těchto soubojů 45. kola bude bezpochyby duel mezi prvním a druhým týmem východní skupiny, který se odehraje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně, kam přijedou Ostravané potvrzovat svou první příčku. Napínavý zápas mezi Hodonínem a Porubou započne v 18 hodin.