V prosinci 2017 vyšly tyto články:

12>>
1.12.Drtiči versus Draci. Do Hodonína přijedou hráči ŠumperkaHOD - SUM 9:3, 25.kolo | Petr SvobodaV posledním utkání, když se zítřejší soupeři střetli, to pro Baník nedopadlo dobře. V prvním utkání pod vedením kouče Romana Čechmánka se Drtičům povedlo vstřelit pouze dvě branky, naproti tomu Šumperk zasadil svému soku zásahy čtyři a nechal si doma všechny body. Šumperk je poslední tým, který se letos Oranjes ještě nepovedlo porazit. Další šanci mají zítra v sobotu 2.12., kdy přivítají Draky na svém ledě. Podaří se jim získat vítězství v zápase s přímým konkurentem v tabulce?
2.12.Skvěle! Drtiči nasázeli šumperským Drakům devět branek a nedali jim na svém ledě sebemenší šanci!HOD - SUM 9:3, 25.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanOčekával se tuhý a vyrovnaný boj, tak jak to ostatně v naprosté většině zápasů mezi Drtiči a Šumperkem bývá. Dnešní zápas a ale zcela jasně patřil Jihomoravanům. Svěřenci trenéra Čechmánka si v první třetině vypracovali vedení 3:1, které ve druhé a třetí dvacetiminutovce postupně navýšili až na 9:1. V závěru se sice hostům podařilo debakl zmírnit, ale ani dva inkasované góly z posledních minut nemohly Drtičům zkazit radost z rekordní výhry. Vítězství 9:3 je totiž historicky nejvyšší výhrou v zápasech s Draky!
2.12.INFOGRAFIKA: Gólové představení Drtičů, k desítce v síti Šumperka chyběl jediný zásahHOD - SUM 9:3, 25.kolo | Jan HochmanPrvní prosincové utkání vyšlo hodonínským hokejistům na podtrženou jedničku. Šumperku, s nímž měli v letošní sezoně až do dneška velmi zápornou bilanci, oplatili předešlé tři porážky i s úroky. Více než jedenáct stovek diváků se sice populární „desítky“ nedočkalo, devět vstřelených branek je ale i tak nejlepším ofenzivním počinem Drtičů v aktuální sezoně. Na předčasné devítibrankové mikulášské nadílce se podílelo sedm střelců, Zdenko Kotvan se poprvé od prvního kola představil na domácím kluzišti a pomohl týmu 31 přesnými zákroky.
3.12.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - ŠumperkHOD - SUM 9:3, 25.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 25. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Šumperkem v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
3.12.„Tým se vždy musí koncentrovat sám na sebe a ne na rozhodčího,“ řekl po utkání s Draky Daniel Vaněk HOD - SUM 9:3, 25.kolo | Adam KrátkýPo porážce na porubském ledě si Drtiči chtěli spravit chuť na soupeři, proti kterému se mu letos zatím moc nedařilo. A tomu také odpovídala poctivá předzápasová příprava. „Ano, připravovali jsme se dobře. Chtěli jsme opravdu Šumperk porazit,“ prozradil Daniel VANĚK, který Drakům vstřelil dvě branky a přidal i jednu asistenci. „Rád si chodím do brankoviště pro odražené puky. Mám to tak naučené, takže jsem se dostal k dorážkám a padlo to tam,“ říká třicetiletý hodonínský útočník.
4.12.Přehled víkendových zápasů mládeže 2017-18 (13)Jan HochmanSouhrn výsledků všech zápasů, které odehrály kategorie SHKM Hodonín v uplynulém týdnu.
4.12.Jak vypadala první polovina základní části řečí čísel?Jan HochmanSobotním pětadvacátým kolem se základní část ročníku 2017-18 přehoupla do své druhé poloviny. Jak se doposud daří moravským týmům druhé ligy? Kdo vládne tabulce produktivity? Kteří golmani dostávají od trenérů nejvíce prostoru, nebo jak jsou na tom jednotlivá mužstva s diváckou podporou? Na to všechno vám odpovíme v následujícím článku plném ligových zajímavostí.
8.12.V sedmadvacátém kole vyjíždějí Drtiči bojovat o body na led opavského SlezanuOPA - HOD 1:11, 27.kolo | Josef MůčkaV začátku druhé poloviny letošní sezóny nám 2. liga skupiny Východ pokračuje již čtvrtým střetem mezi hodonínskými Drtiči a opavským Slezanem. Opavský tým se stále trápí na dně tabulky, zatímco Hodonínští mohou snížit náskok první Poruby. Půjde tak o střet mezi druhým a posledním týmem tabulky, ale ani tento fakt neznamená, že půjde o odpočinkový zápas. Zápas se odehraje na půdě Slezanu,což týmu pod vedením trenéra Čechmánka nehraje vůbec do karet.
9.12.Opavský Slezan držel s Drtiči krok jen v první třetině, pak se rozjela gólová mašina z jihu Moravy!OPA - HOD 1:11, 27.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanNa led poslední Opavy jeli Drtiči v roli jasného papírového favorita. Na první gól Petra Jurči ještě dokázal Slezan odpovědět a po prvních dvaceti minutách byl stav nerozhodný 1:1, pak se ale o slovo hodně nahlas přihlásili hodonínští střelci, kteří rozpoutali na opavském stadionu doslova gólové peklo. Po druhé třetině už slovácký celek vedl 6:1 a v poslední dvacetiminutovce přidali Čechmánkovi svěřenci dalších pět zásahů. Hattrickem se blýskl Jakub Vrána, čtyři asistence zapsal Daniel Vaněk. Drtiči rozstříleli Opavu 11:1!
9.12.INFOGRAFIKA: Drtiči prohloubili opavskou krizi jedenácti přesnými zásahy, vyšly jim přesilovky i oslabeníOPA - HOD 1:11, 27.kolo | Jan HochmanJedenáct branek na soupeřově hřišti. Tak tento husarský kousek se Drtičům povedlo zopakovat po více než pěti letech. Proti nejslabšímu týmu moravské skupiny se prosadilo osm střelců, do gólové listiny se zapsaly všechny formace a zkrátka nepřišli ani obránci. Jihomoravané mířili přesně a každá čtvrtá střela z jejich hokejek skončila rozsvíceným brankovým světlem. Kromě tří využitých přesilovek je potřeba zmínit i jednu hodně nevšední záležitost - Jakub Vrána zaznamenal svůj druhý hattrick v hodonínských barvách a dva ze svých tří gólů vstřelil ve vlastním oslabení.
10.12.„Dnes nám to tam hodně padalo. Doufám, že se nás štěstí bude držet i nadále,“ přeje si Zbyněk ŽabčíkOPA - HOD 1:11, 27.kolo | Petr SvobodaSkóre 20:4 ze dvou utkání skutečně o něčem vypovídá. Drtiči chytili velkou formu a po Šumperku to schytal opavský Slezan, kterému Baník nasázel jedenáct kousků. Obránce Zbyněk ŽABČÍK se na výhře svého týmu podílel dvěmi asistencemi a v poslední době křivka jeho výkonnosti stoupá vzhůru, stejně jako ta týmová. Vsetínský odchovanec je s kladnou dvanáctkou na třetím místě v celém týmu v hodnocení +/- a v poslední době má důvody být pozitivní.
12.12.Hodonínský dres bude opět oblékat útočník Jan Matějka!Jan Hochman, foto: dracisumperk.czSlovácké mužstvo posiluje útočnou fázi. Do kabiny Baníku se po pěti letech vrací Jan Matějka. Zlínský odchovanec byl součástí týmu Drtičů v sezoně 2011-12, kdy v oranžovo-modrém dresu nastoupil do dvanácti utkání, v nichž si připsal jedenáct kanadských bodů. Před startem letošního ročníku přestoupil ze Šumperka do Valašského Meziříčí, kde odehrál 18 zápasů s bilancí 3 góly a 8 asistencí. Devětadvacetiletý forvard přichází do Hodonína na hostování do konce sezony.
12.12.Bude pokračovat kanonáda Drtičů? Na jihu Moravy se představí hokejisté Valašského MeziříčíHOD - VAL 5:4, 28.kolo | Tomáš ChramostaVe středu na hokej! Po necelém měsíci vyráží hodonínští fanoušci na zimní stadion ve všední den, na Slovácko zajíždí páté mužstvo východní skupiny. Naposledy se oba soupeři střetli v průběhu listopadu na valašském ledě, kde diváci příliš mnoho branek neviděli, přesto si Drtiči odváželi tři body za fotbalovou výhru 0:1. Aktuální střelecká forma hráčů Baníku ale nasvědčuje, že podobný scénář se opakovat nebude. Utkání 28. kola začíná na hodonínském zimním stadionu v 18 hodin.
13.12.Drtiči porazili na svém hřišti Bobry za dva body! Skvělý obrat dokonal v prodloužení Matěj CharvátHOD - VAL 5:4, 28.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanDrtiči vstoupili do zápasu lépe a po dvou gólech Petra Jurči vedli Jihomoravané v patnácté minutě 2:0. Hosté ale do přestávky vyrovnali a ve druhé třetině se dalšími dvěma zásahy dostali do trháku. Baník ale nesložil zbraně. Na začátku poslední třetiny nejprve snížil Marek Haloda a chvíli po něm se o vyrovnání postaral Dominik Matula. Když už to se oba celky pomalu chystaly na nájezdy, vstřelil vítěznou trefu napínavého a pohledného duelu hodonínský Matěj Charvát.
13.12.INFOGRAFIKA: V bitvě Drtičů a Bobrů se letos poprvé radovali z výhry domácí hráčiHOD - VAL 5:4, 28.kolo | Jan HochmanV prvních třech vzájemných duelech Hodonína s Valašským Meziříčím se vždy z vítězství radoval hostující celek, toto pravidlo dnes díky parádnímu obratu Drtičů vzalo za své. Napínavé utkání nabídlo téměř osmdesát střel na bránu, devět branek, nejednu potyčku a celkem sudí Král udělil hráčům oběma mužstvem 56 trestných minut. První gól v sezoně vstřelil meziříčský Josef Horyna, Petr Jurča se díky dvěma přesným zásahům prostřílel na čelo hodonínského pořadí střelců.
14.12.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - Valašské MeziříčíHOD - VAL 5:4, 28.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 28. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Valašským Meziříčím v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
14.12.„Jsem samozřejmě rád, že i mně tam něco padne a pomůže to týmu k vítězství,“ říká Matěj CharvátHOD - VAL 5:4, 28.kolo | Jan HochmanV poslední minutě prodloužení ujel spolu s Markem Halodou do brejku, který zakončil vítěznou trefou. Útočník Matěj CHARVÁT tak svou třetí brankou v sezoně přiřknul Drtičům druhý bonusový bod v těžkém zápase s Valašským Meziříčím. „Já nejsem žádný střelec, ale jsem samozřejmě rád, že i mně tam něco padne a pomůže to týmu k vítězství,“ říká neúprosný hodonínský bojovník, který v žádném zápase nevypustí jediné střídání.
15.12.Nový stolní kalendář na rok 2018 jde do prodeje!Jan HochmanUž během zítřejšího utkání s Novým Jičínem budou ve fanshopu v prodeji nové stolní kalendáře na rok 2018. Cena jednoho kalndáře je 160 korun, při koupi dvou a více kusů je cena 150 korun za kus. Kalendáře si můžete zakoupit klasicky u pultíku se zpravodaji, kde jsou k dostání i další předměty z fanshopu.
15.12.Drtiči vyhlížejí prodloužení vítězné série. V cestě budou stát novojičínští ĎáblovéHOD - NJI 2:1, 29.kolo | Petr SvobodaV minulém utkání se Drtiči postavili valašským Bobrům. V utkání plném zvratů ukázali tým z jihomoravského města velký charakter a připsal si tak třetí zářez do pažby v řadě. Nyní do Hodonína přijíždí Ďáblové z Nového Jičína, jimž se velmi nepovedl zápas na půdě Šumperka. Pro oba týmy mohou být toto důležité a rozhodující body, proto neváhejte a přijďte Drtiče v sobotu 16.12. v 17 hodin podpořit.