V prosinci 2017 vyšly tyto články:

12>>
31.12.„Musíme v těchto těžkých zápasech získat zkušenosti,“ ví kapitán Drtičů Petr PešSUM - HOD 5:3, 32.kolo | Jan HochmanV závěrečném utkání roku si kapitán hodonínských hokejistů Petr PEŠ připsal do statistik celkem šest střeleckých pokusů. Ke smůle jeho i jeho spoluhráčů se ujala až ta poslední, kterou pětatřicetiletý forvard půl minuty před koncem snižoval na konečných 3:5. „Musíme v těchto těžkých zápasech získat zkušenosti, abychom v těch vypjatých situacích byli mentálně odolní. V tom bude klíč k úspěchu v playoff,“ říká v posledním pozápasovém ohlédnutí roku 2017 hodonínská čtyřicítka.
30.12.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - PorubaHOD - POR 3:4, 31.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 31. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Porubou v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
30.12.Drtiči zakončili rok 2017 porážkou, v Šumperku inkasovali pět branekSUM - HOD 5:3, 32.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanPrvní minuty přinesly vyrovnaný hokej, v polovině první třetiny ale sudí Velčovský poslal Drtiče hodně přísně do tří a Draci z přesilovky a následného tlaku vytěžili dvě slepené branky. V závěru první části snížil v přesilovce Kužílek, ale ve druhé části přidali domácí další dvě trefy a do poslední třetiny šli Čechmánkovi svěřenci s tříbrankovou ztrátou. Naději vykřesal po změně stran Charvát, ale tři minuty před koncem Ostřanský využil další početní výhodu a rozhodl o výhře Draků. V samotném závěru už jen Peš korigoval na konečných 3:5 z pohledu Hodoňanů.
30.12.INFOGRAFIKA: Problém posledních dní? Špatná produktivita a časté vylučováníSUM - HOD 5:3, 32.kolo | Jan HochmanDvanáct nižších trestů a celkem tedy čtyřiadvacet trestných minut. Hodonínští hokejisté tudíž strávili více než jednu třetinu dnešního zápasu na šumperském stadionu v nekompletním složení a domácím Drakům nabídli celkem šest přesilových her, včetně jedné dlouhé výhody o dva hráče. Šumperští šli Stejně jako v minulém utkání proti Porubě byli Drtiči střelecky aktivnější, ale ze čtyřiačtyřiceti střel skončily v síti za Lakosilem jen tři, zatímco domácím stačilo na pět zásahů o deset střeleckých pokusů méně.
29.12.Druhý duel se soupeřem z top 3. Drtiči zajíždějí na led šumperských DrakůSUM - HOD 5:3, 32.kolo | Petr SvobodaZávěr roku 2017 se kvapem blíží a Drtiči stojí před otázkou, jak jej chtějí zakončit a jak na něj budou vzpomínat. Na tuto otázku dost možná nabídne odpověď zítřejší duel, který Baník odehraje na ledě třetího týmu, tedy šumperských Draků. „Utkání to bude moc těžké. Toho jsme si všichni vědomi. Ale pokud chceme hrát špičku a nedovolit Šumperku jít do kontaktu, tak musíme bodovat. A já věřím, že pokud budeme hrát jako dnes, tak se nám to povede,“ řekl Dominik Matula před jedním z nejdůležitějších utkání dosavadního průběhu sezóny.
28.12.Ostravané rozhodli zápas sedm minut před koncem, Drtiči inkasovali hned třikrát ve hře v oslabeníHOD - POR 3:4, 31.kolo | Jan Hochman, Tomáš ChramostaHodonínští hokejisté měli výborný nástup do utkání a po gólech Kužílka a Charváta vedli Drtiči ve dvanácté minutě 2:0. Hosté ale do přestávky snížili a po změně stran dvěma využitými přesilovkami otočili zápas na svou stranu. Tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky dostali možnost početní výhody i domácí a Matula vyrovnal na 3:3. Rozhodující chvíle duelu přišla sedm minut před koncem, kdy Janota třetím přesilovkovým gólem strhl vedení opět na stranu Poruby a na tento gól už Drtiči nedokázali odpovědět.
28.12.INFOGRAFIKA: Drtiči vedoucí Porubu přestříleli, rozhodující ale byly opět přesilové hryHOD - POR 3:4, 31.kolo | Jan HochmanKdyž se na Slovácku představili hokejisté Poruby na začátku listopadu, vyhráli jasně 6:2 a základem jejich vítězství byly tři využité početní výhody. Dnešní duel byl o poznání vyrovnanější, ale normu tří přesilovkových branek dodrželi Ostravané i dnes. Drtičům k bodům, které by si za svůj výkon jistě zasloužili, nepomohla ani jasná střelecká převaha. Skvělou hokejovou podívanou si nenechalo ujít 1911 diváků, což je suverénně nejvyšší návštěva na moravských a slezských druholigových stadionech v dosavadním průběhu sezony.
28.12.„Atmosféra byla fantastická! I proto mě mrzí, že jsme tento zápas nedokázali vyhrát,“ smutní Dominik MatulaHOD - POR 3:4, 31.kolo | Jan HochmanTéměř dvě tisícovky diváků včera na hodonínském zimním stadionu sledovaly parádní hokejovou podívanou. V souboji dvou nejlepších týmů naší druholigové skupiny mezi Hodonínem a Porubou domácí Drtiči určitě nebyli horším mužstvem, všechny body ale nakonec putovaly na sever. „Atmosféra byla fantastická! I proto mě mrzí, že jsme tento zápas nedokázali vyhrát. Ale fanouškům moc děkujeme za jejich podporu a doufám, že nás budou v takovém počtu chodit podporovat častěji,“ vysekl hodonínským fanouškům poklonu útočník Baníku Dominik MATULA.
27.12.Drtiče po Vánocích čeká ostrá zkouška, přijede lídr z OstravyHOD - POR 3:4, 31.kolo | Josef MůčkaVánoční pauza nám končí i ve východní skupině 2. ligy a hodonínské Drtiče hned čeká ostrá zkouška, a to v podobě ostravské Poruby. Lídr tabulky z Ostravy má před hodonínskými hokejisty náskok tří bodů a ještě k tomu zápas k dobru, ale tohle všechno půjde stranou a bude nás čekat napínavý souboj do poslední minuty. Dne 28. prosince se tedy svede souboj dvou týmů z čela tabulky na Zimním stadionu Václava Nedomanského, kdy utkání začíná v 18 hodin.
23.12.Přejeme všem Drtičům veselé Vánoce a šťastný nový rokKlubVedení klubu, hráči, realizační tým a samozřejmě i redakce oficiálního webu shkhodonin.cz přejí všem příznivcům Drtičů klidné a příjemné prožití vánočních svátků. Vedení klubu by zároveň rádo poděkovalo všem fanouškům za podporu a partnerům za spolupráci v roce 2017 a popřálo všem šťastné vykročení do nového roku 2018.
21.12. „Když hrajeme dobře jako tým, má to pro mě stejnou váhu,“ říká o protrhnutí střelecké smůly Petr PešKOP - HOD 3:5, 30.kolo | Petr SvobodaS Kopřivnicí to byla nelítostná přetahovaná o body, která hodonínské Drtiče dobře prověřila. Baník na soupeřově půdě předvedl bojovný výkon, díky kterému si připsal velmi důležité tři body do tabulky skupiny Východ a zvýšil tak svůj náskok na třetí Šumperk. Vítěznou branku vstřelil, jako správný kapitán, v polovině utkání Petr PEŠ. Střednímu útočníkovi první formace Oranjes se tak povedlo protrhnout patnáctizápasové čekání na gól ve správný moment.
20.12.Baník zapisuje pátou výhru v řadě! Drtiči otočili zápas v Kopřivnici a upevnili si druhé místoKOP - HOD 3:5, 30.kolo | Jan Hochman, Ivan HochmanHosté vstoupili do zápasu výborně a už v sedmé minutě otevřel skóre zápasu v přesilovce Sedlák. Pak se dvakrát během necelých tří minut prosadili domácí a Tatra rázem vedla. Do přestávky se trefil Kuba a do kabin se šlo za stavu 2:2. Ve druhé třetině se do střelecké listiny zapisovali pouze hosté, kteří si díky gólům Jurči a Peše vypracovali dvougólový náskok. Jedenáct minut před koncem třetí třetiny potvrdil vítězství Drtičů pátou brankou Kadlec. Tatra v závěru už jen korigovala na konečných 3:5.
20.12.INFOGRAFIKA: Drtičům pomohly k výhře nad Kopřivnicí dobře zvládnuté přesilové hryKOP - HOD 3:5, 30.kolo | Jan HochmanZřejmě blížící se Vánoce se podepsaly na hodně nízké návštěvě dnešního utkání mezi Kopřivnicí a Hodonínem. Na tribuny kopřivnického stadionu si našlo cestu jen 272 diváků, což je suverénně nejnižší návštěva na domácí zápas Tatry v letošní sezoně. V mrazivém podvečeru byly jedním z rozhodujících faktorů přesilovky. Zatímco domácí ani jednu ze tří možností nevyužili, hosté se ve třech přesilovkách trefili hned dvakrát. Po dlouhém čekání se mezi střelce zapsali útočníci Petr Peš a Michal Kuba, který se do sestavy vrátil v minulém utkání po delším zranění.
19.12.Poslední kolo před vánoční přestávkou, Čechmánkovi svěřenci zajíždí na kopřivnický stadionKOP - HOD 3:5, 30.kolo | Jan HochmanVe středu 20. prosince má východní skupina druhé ligy na programu už třicáté kolo. Hodonínské hokejisty v něm čeká cesta na kopřivnický zimní stadion, kde se Drtiči pokusí prodloužit svou vítěznou sérii. Duel s místní Tatrou je posledním zápasem před krátkou týdenní vánoční pauzou. Začátek utkání je naplánován na 18:00.
18.12.Přehled víkendových zápasů mládeže 2017-18 (15)Jan HochmanSouhrn výsledků všech zápasů, které odehrály kategorie SHKM Hodonín v uplynulém týdnu.
17.12.„My jsme ti, kteří by měli určovat tempo hry, ať už hrajeme s kýmkoliv,“ říkal po utkání s Jičínem Jakub VránaHOD - NJI 2:1, 29.kolo | Adam KrátkýBěhem prvních dvou třetin se fanoušci na zimním stadionu Václava Nedomanského gólu nedočkali. Na začátku poslední části, ale všechny rozradostnil Jakub VRÁNA, který přesnou střelou ihned po buly vsítil první gól. „U první branky musím pochválit Michala Romančíka, který skvěle vyhrál buly.“ O necelých pět minut později rozvlnil hodonínský útočník síť hostů podruhé. „Myslím si, že nikdo nečekal, že ten „plivanec“ skončí až v brance,“ říká o svém druhém gólu v zápase.
17.12.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - Nový JičínHOD - NJI 2:1, 29.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 29. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Novým Jičínem v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
16.12.Drtiči udolali Nový Jičín díky dvěma gólům Vrány, Kotvan přišel o nulu půl minuty před koncem zápasuHOD - NJI 2:1, 29.kolo | Jan Hochman, Tomáš ChramostaHosté z Nového Jičína přijeli do Hodonína po výprasku v minulém kole s jasnou defenzivní taktikou, proti které domácí v prvních dvou třetinách nedokázali najít protizbraň. Dvaatřicet vteřin po začátku poslední dvacetiminutovky ale zlomil odpor soupeře Jakub Vrána a tentýž hráč o pět minut později Drtiče uklidnil druhou trefou za Kohnova záda. Ďáblové v úplném závěru snížili při hře bez brankáře, ale na vyrovnání už neměli dostatek času a z dnešního vyrovnaného duelu tak berou všechny body hodonínští hokejisté.
16.12.INFOGRAFIKA: Zápas golmanů, z vyrovnané bitvy nakonec vyšel vítězně hodonínský KotvanHOD - NJI 2:1, 29.kolo | Jan HochmanTak dlouho se letos na hodonínském zimním stadionu na gól ještě nečekalo. V dnešním souboji Drtičů a Ďáblů hrály prim obě obrany a první puk v síti vidělo více než jedenáct stovek přítomných diváků až na začátku poslední tercie. O oba góly Drtičů se postaral novopečený nejlepší střelec týmu Jakub Vrána. Strážce hodonínské svatyně Zdenko Kotvan byl hodně blízko prvnímu čistému kontu v sezoně, nakonec jej o něj ale třicet vteřin před koncem zápasu připravil jičínský Běhal.
15.12.Nový stolní kalendář na rok 2018 jde do prodeje!Jan HochmanUž během zítřejšího utkání s Novým Jičínem budou ve fanshopu v prodeji nové stolní kalendáře na rok 2018. Cena jednoho kalndáře je 160 korun, při koupi dvou a více kusů je cena 150 korun za kus. Kalendáře si můžete zakoupit klasicky u pultíku se zpravodaji, kde jsou k dostání i další předměty z fanshopu.