V říjnu 2019 vyšly tyto články:

12>>
31.10.Hložánek utnul čekání na gól. „Nebyl to zrovna žádný krasavec, ale i takové se počítají,“ směje se útočníkHOD - MOB 8:6, 14.kolo | RedakceH O D O N Í N - Absolvoval pouze část suché přípravy. Pak hokejovou kariéru přerušil a odcestoval za prací do Ameriky. Za oceánem však vydržel jenom pár měsíců a vrátil se domů. V sestavě SHK se poprvé objevil na konci září v duelu v Novém Jičíně. Od té doby dohání herní i tréninkové manko. I když si třiadvacetiletý útočník Hodonína Erik Hložánek ve středu proti Moravským Budějovicím připsal premiérovou branku v letošním druholigovém ročníku, na ledě se ještě necítí stoprocentně.
31.10.Drtiči chtějí Ďáblům z Nového Jičína oplatit porážku z úvodu sezony. Útočník Finsterle proti Hodonínu hrát nebude HOD - NJI 6:5, 15.kolo | RedakceH O D O N Í N - O motivaci mají znovu postaráno. Hodonínští hokejisté chtějí v sobotu proti Novému Jičínu navázat na středeční výhru proti posledním Moravským Budějovicím, navíc touží Ďáblům oplatit porážku z 6. kola, kdy je Severomoravané po obratu připravili o letošní neporazitelnost. Duel 15. kola východní skupiny druhé ligy na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v obvyklých sedmnáct hodin.
30.10.Dvě třetiny vyrovnaná bitva, závěr gólová divočina. Drtiči proti Žihadlům potvrdili roli favorita, zvítězili 8:6HOD - MOB 8:6, 14.kolo | RedakceH O D O N Í N - Z vyrovnaného zápasu se stala exhibice a taky pořádná kanonáda. Hodonínští hokejisté se proti Moravským Budějovicím čtyřicet minut trápili, nakonec ale odpor Žihadel zlomili. Hlavně díky pěti brankám v závěrečné periodě nad posledním týmem východní skupiny druhé ligy zvítězili 8:6 a zvedli si náladu před dalšími bitvami. Slovácký celek se po 14. kole vrátil zpátky na čtvrté místo, soupeř z Vysočiny je dál bez bodu poslední.
29.10.Drtiči jdou na Žihadla. „Samozřejmě víme, že musíme vyhrát. Jiná možnost ani není," uvědomuje si trenér Konečný HOD - MOB 8:6, 14.kolo | RedakceH O D O N Í N - Tyhle zápasy nemá rád žádný hráč ani trenér. Souboje s posledními týmy tabulky vždycky bývají ošidné. Očekávaní fanoušků jsou velká, a pokud se to zvrtne, bývá z toho velký malér. Hodonínští hokejisté ale věří, že ve středečním utkání s Moravskými Budějovicemi zvládnou roli favorita a do tabulky si připíší povinné body. „Nemáme co získat, akorát ztratit,“ uvědomuje si také kouč Drtičů Michal Konečný. „Ale samozřejmě víme, že musíme vyhrát. Jiná možnost ani není,“ přidává.
28.10.Drtiči se po dvou smolných venkovních porážkách vracejí domů. Už ve středu vyzvou poslední Moravské Budějovice HOD - MOB 8:6, 14.kolo | Redakce, Foto: Miroslav Pergl, Šumperský a jesenický deníkH O D O N Í N - Venkovní dvojzápas Drtičům nevyšel, bez bodu se tým zkušených trenérů Aleše Flašara a Michala Konečného vrátil ze Žďáru nad Sázavou i z Opavy. Dostat se zpět na vítěznou vlnu se hodonínští hokejisté pokusí v následujícím domácím dvojutkání. Už ve středu Jurča a spol. na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí poslední Moravské Budějovice. Utkání 14. kola východní skupiny druhé ligy začíná v osmnáct hodin.
26.10.Drtiči neuspěli ani v Opavě. Hosté ze Slovácka sice využili dvě přesilovky, kontaktní branka Miklíka ale přišla pozdě OPA - HOD 3:2, 13.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté ve druhé lize neprožívají příjemné období. Drtiči prohráli ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a ztráta na třetí Valašské Meziříčí povážlivě narůstá. Svěřenci trenérů Flašara a Konečného neuspěli ani v sobotu v Opavě, kde v závěru druhé třetiny prohrávali už 0:3. I když hosté pak zužitkovali dvě přesilové hry, trefy Bulína a Miklíka na obrat nestačily.
25.10. Stop zahazování šancím. „Abychom byli úspěšní, musíme začít střílet branky,“ ví nejen trenér SHK Flašar OPA - HOD 3:2, 13.kolo | Redakce, Foto: Petr Nedvěd, www.hokejzr.czH O D O N Í N - Zase to bude pořádná fuška. Těžký zápas, ve kterém jim soupeř nic nedaruje. Hodonínští hokejisté podruhé za sebou míří na led soupeře. Po Žďáru nad Sázavou se představí v Opavě, kde se pokusí sebrat domácímu Slezanu všechny body.
24.10.Hodonínští hokejisté o víkendu míří do Opavy. Ve Slezsku budou hájit náskok před rozjetým Slezanem OPA - HOD 3:2, 13.kolo | RedakceH O D O N Í N - V domácím prostředí nedovolili Slezanu skórovat, v sobotu se pokusí proti Opavě uspět znovu. Hodonínští hokejisté míří do Slezska, kde budou hájit tříbodový náskok před tradičním rivalem, který v posledních třech duelech získal devět bodů s impozantním skóre 15:2. Utkání 13. kola východní skupiny druhé ligy začíná v sedmnáct hodin.
23.10.Závěrečná snaha přišla vniveč. Drtiči zahazovali šance, ve Žďáru nad Sázavou po velkém boji těsně prohráli 1:2 ZNS - HOD 2:1, 12.kolo | RedakceH O D O N Í N - Trefa Dominika Matuly k bodům nestačila. Hodonínští hokejisté vyšli ve 12. kole druhé ligy naprázdno. Drtiči si sice na ledě Žďáru nad Sázavou vytvořili dostatek šancí i střeleckých pokusů, jeden gól byl ale nakonec málo. Slovácký celek podlehl Plamenům 1:2 a v tabulce východní skupiny zůstal čtvrtý. Jelikož první tři týmy ve středečních utkáních bodovaly naplno, ztráta zase o něco narostla.
22.10.Trenér Konečný se vrací na Bouchalky. Drtiči vyzvou Plameny ze Žďáru, které jako první porazily ŠumperkZNS - HOD 2:1, 12.kolo | Redakce, Foto: Petr Widenka, Opavský deníkH O D O N Í N - Trenér Hodonína Michal Konečný se vrací do Žďáru nad Sázavou. Kouč Drtičů se podruhé v sezoně postaví bývalému klubu. Domácí souboj mu vyšel, když slovácký celek pokořil rivala z Vysočiny 4:3 po prodloužení. Venkovní odveta bude ale ještě složitější. Vždyť Hamanův tým naposledy připravil o neporazitelnost vedoucí Šumperk a vytáhnout se bude chtít i na Drtiči. Atraktivní duel 12. kola východní skupiny druhé ligy startuje v osmnáct hodin.
22.10.Konečný se vrací na Bouchalky. „Žďár patří výš. Doufám, že se střelecky nechytne právě na nás," prohlásil trenér SHKZNS - HOD 2:1, 12.kolo | RedakceH O D O N Í N - Poprvé od svého konce ve Žďáru nad Sázavou se vrátí do známého prostředí, kde byl tři roky jako doma. Teď trenér Michal Konečný přijede na Bouchalky jako soupeř, který se pokusí Plameny obrat o body.
21.10.Začátek soutěže nám celkem vyšel, ale žádné uspokojení rozhodně není na místě, ví útočník David Janás HOD - KOP 8:3, 11.kolo | RedakceH O D O N Í N - Nepatří mezi vyhlášené druholigové střelce, ale když je potřeba, umí za to vzít. Třiadvacetiletý útočník David Janás také v sobotním domácím zápase s Kopřivnicí ukázal, že má Drtičům co dát. Hned v úvodu druhé třetiny dostal přihrávku na modrou čáru, potáhl kotouč na hranici kruhu a střelou pod lapačku překonal Fendricha. I když slovácký celek o vedení ve druhé třetině přišel, nakonec Tatru zničil výsledkem 8:3. „I když jsme vypadli z tempa, nakonec jsme to zvládli a zápas po krásných akcích otočili,“ těší hodonínského odchovance.
19.10.Dvě třetiny trápení, pak gólová smršť. Drtiči šesti brankami ve třetí třetině zničili Kopřivnici, přesvědčivě vyhráli 8:3HOD - KOP 8:3, 11.kolo | RedakceH O D O N Í N - Čtyřicet minut to vypadalo na vyrovnané utkání, pořádné drama. Nakonec se ze sobotní bitvy Drtičů s Kopřivnicí stala selanka, jednoznačná záležitost domácího týmu. Hodonínští hokejisté v 11. kole východní skupiny druhé ligy deklasovali Tatru 8:3, když po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2. Slovácký celek ale v závěrečné části spustil brankovou smršť, soupeři ze severu Moravy nasázel šest branek a nakonec s přehledem zvítězil.
18.10.Dobrý útok a výborný brankář. Do Hodonína přijíždí Tatra. „Divákům máme co vracet,“ ví trenér SHK FlašarHOD - KOP 8:3, 11.kolo | RedakceH O D O N Í N - Otvírají druhou pětinu základní část. Na ledě v Kopřivnici vstoupili do sezony senzačním obratem a divokou výhrou 8:6, v domácí odvetě si přejí klidnější průběh zápasu. Urvat tři body ale hodonínští hokejisté chtějí stejně jako před měsícem.
16.10.Odpočinutí Drtiči jdou po středečním volném losu znovu do boje o druholigové body. V cestě stojí sedmá Kopřivnice HOD - KOP 8:3, 11.kolo | RedakceH O D O N Í N - Všechny soupeře z východní skupiny druhé ligy si hodonínští hokejisté otestovali, teď přijdou na řadu odvety. Ty Drtiči po středečním volnu odstartují domácím zápasem s Kopřivnicí. Utkání 11. kola začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sedmnáct hodin.
11.10.Hrozivý úvod rozhodl. Drtiči inkasovali tři branky za deset minut a s Bobry přišli o domácí neporazitelnost HOD - VAL 2:5, 9.kolo | Redakce, Foto: Miroslav Pergl, Šumperský a jesenický deníkH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté přišli o letošní domácí neporazitelnost i třetí místo ve východní skupině druhé ligy. Drtiči v páteční předehrávce 9. kola proti Valašskému Meziříčí nezvládli úvod utkání, když po deseti minutách prohrávali 0:3. I když trenéři Flašar s Konečným po hrozivém úvodu vyměnili gólmany a domácí se ve zbytku utkání snažili výsledek otočit, na rozjeté Bobry neměli a nakonec soupeři z Valašska podlehli 2:5.
11.10.Zklamaný kapitán Jurča: „Porážka mě mrzí kvůli divákům. Měli jsme to dotáhnout alespoň na remízu."HOD - VAL 2:5, 9.kolo | RedakceH O D O N Í N - V polovině zápasu dal Drtičům jako správný kapitán naději na zvrat i na body. Zkušený útočník SHK Petr Jurča ve 31. minutě po Balánově přihrávce poslal kotouč nechytatelně pod břevno. Ani přesná rána šestatřicetiletého hokejisty ale Hodonínu nakonec nestačila.
10.10.Do sestavy Drtičů se vrací Balán, s týmem už trénuje také Mlynář. Naopak dalšího útočníka Janáse trápí záda HOD - VAL 2:5, 9.kolo | Redakce, Foto: Miroslav Pergl, Šumperský a jesenický deníkH O D O N Í N - Využili volné středy a delšího času na přípravu a mezi těžkými zápasy pořádně potrénovali. Hodonínští druholigoví hokejisté se před pátečním utkáním s Valašským Meziříčím více zaměřili na defenzivu. Pouze bránit ale proti Bobrům samozřejmě nebudou.
8.10.Drtiči chtějí v páteční předehrávce proti Bobrům uhájit domácí neporazitelnost a udržet třetí místoHOD - VAL 2:5, 9.kolo | RedakceDva nejlepší týmy mají za sebou, ale polevit rozhodně nemohou. Hodonínští hokejisté mají před sebou další náročnou šichtu. Drtiči v 9. kole východní skupiny druhé ligy vyzvou Valašské Meziříčí. Souboj dvou týmů z popředí tabulky se na Zimním stadionu Václava Nedomanského hraje už v pátek od osmnácti hodin.
6.10.Horák si premiéru i přes prohru užil: „Ve druhé lize se hraje hokej, který ho baví a nemá plnou hlavu pokynů."SUM - HOD 6:5, 8.kolo | Redakce, Foto: Jiří Němeček, Přerovský deníkH O D O N Í N - Dlouho se s novým týmem sžívat nemusel. Zkušený obránce Oldřich Horák hned při své premiéře v dresu Drtičů ukázal, že bude velmi platnou posilou. I když extraligový šampion se Zlínem nastoupil ve druhé lize po dlouhých deseti letech a bez pořádné zápasové praxe, byl jednou z klíčových postav sobotní přestřelky v Šumperku, kde Hodonínu ve šlágru 8. kola pomohl získat alespoň bod.