V říjnu 2011 vyšly tyto články:

123>>
1.10.Drtiči mají o víkendu volno, liga ale pokračuje pěti zápasy | RedakceUž sedmé kolo má na programu centrální skupina 2. ligy o prvním říjnovém víkendu. Hodonínští Drtiči v něm mají volno, ale zbylých deset týmů bude dnes a zítra bojovat o další ligové body. Šlágrem kola bude souboj prvního Kolína s pátým Spartakem Pelhřimov.
1.10.Juniorům vyšel vstup do soutěže na výbornou, Kroměříž si odvezla desítkuHOD - KRO 10:2, 1.kolo | RedakcePřesně v 17:00 dnes odstartovali hodonínští junioři svou letošní sezonu prvním mistrovským utkáním v Krajské lize. Soupeřem jim byli junioři Kroměříže, kteří s favorizovaným domácím celkem drželi krok jen do konce druhé třetiny. V poslední části Drtiči svého soupeře doslova přejeli a po zásluze slaví jasnou výhru v poměru 10:2.
3.10.7. kolo: Ostuda Chotěboře v Brně, Vajgar konečně vyhrál, Kolín stále ve vedení | RedakceSedmé kolo centrální skupiny druhé ligy přineslo několik zajímavých výsledků. O patnácti gólovém debaklu v Brně se bude chotěbořským Lvům zdát ještě hodně dlouho. Jihočechům se po třech prohrách v řadě podařilo zvítězit, Břeclav dlouho živila šance na druhou výhru v sezoně, nakonec ale doma podlehla Nymburku 2:3. Kolín potvrdil dobrou formu a stále vede tabulku.
4.10.Po jednozápasovém volnu přivítají Drtiči na svém ledě SršněHOD - KUT 6:5, 8.kolo | RedakceNa jih Moravy přiletí kutnohorští Sršni. Tým, který se zatím krčí na posledním místě, se pokusí na horké hodonínské půdě o zisk prvních bodů ze soupeřova kluziště. Drtiči se naopak po jednozápasovém volnu budou chtít výhrou dotáhnout na čelo tabulky. Kdo si po zápase osmého kola připíše body do tabulky, se dozvíme již zítra večer. Úvodní buly zápasu mezi Hodonínem a Kutnou Horou je naplánováno na středeční 18 hodinu.
5.10.Drtiči se protrápili k výhře nad poslední Kutnou HorouHOD - KUT 6:5, 8.kolo | RedakceHned v 1. minutě poslal domácí do vedení Jurásek. Jenže pak během dvou minut Marek Peksa inkasoval dva laciné góly a nechal se vystřídat Martinem Šenkem. Ještě do konce třetiny Drtiči třemi góly otočili na 4:2. Ve druhé třetině padla jedna branka na obou stranách. Ve třetí třetině se Sršni dvakrát dotáhli na rozdíl jediné branky. V prvním případě ale zvýšil náskok domácích Peter Kocák a podruhé hostům již nezbývalo mnoho času. Výhru Drtičů zařídila první formace ve složení Peš - Jurásek - Kocák, která vstřelila všechny branky domácích.
6.10.Peter Kocák: Kluci se chytnou a bude to zase všechno v pohoděHOD - KUT 6:5, 8.kolo | RedakceStejně jako jeho kolegové z útoku Petr Peš a Zdeněk Jurásek, zaznamenal v utkání s Kutnou Horou i Peter Kocák dvě branky. Přidal k nim i dvě asistence a pátém utkání v dresu SHK prožil svůj zatím nejvydařenější večer. Po zápase jsme se tohoto sympatického devětadvacetiletého útočníka zeptali na jeho dojmy.
7.10.8. kolo: Břeclav otočila zápas v Trutnově, Kolín nezaváhal ve Žďáru, Drtiči udolali SršněHOD - KUT 6:5, 8.kolo | RedakceOsmé pokračování letošní 2. ligy skupiny střed přineslo hodně vyrovnané zápasy. Až v prodloužení zvítězila Technika v Nymburku, Břeclav dokázala otočit zápas v Trutnově a třetí výhru hostí v tomto kole má na svědomí Kolín, který vyloupil Žďár nad Sázavou. Čest domácích mužstev zachraňoval Pelhřimov, který porazil 4:2 Vajgar a hodonínští Drtiči přetlačili Sršně těsně 6:5.
7.10.Návrat ztraceného syna! Po dlouhých 17 letech se vrací obránce Martin Hlavačka!RedakceHodonínská kabina hlásí velkou posilu a obrovský comeback! Je to už sedmnáct let, co naposledy, ještě v dobách Baníku a 1. ligy, oblékl dres Drtičů jeden z nejlepších a nejúspěšnějších odchovanců hodonínského hokeje - Martin Hlavačka. Dnes se 36 letý řízný bek s výbornou střelou připojí k tréninku Drtičů a po letech strávených v nejvyšších soutěžích nejen u nás, se opět vrací domů do Hodonína.
8.10.V neděli se Drtiči představí na ledě lídra z KolínaKOL - HOD 0:4, 9.kolo | RedakceTřetí nejdelší cesta na stadion soupeře čeká už zítra po obědě na hodonínské hokejisty. V rámci devátého kola centrální skupiny druhé ligy se totiž Drtiči představí na ledě vedoucího celku tabulky kolínských Kozlů. Šlágr kola začíná na kolínském zimním stadionu v neděli 9. října v 18:00.
8.10.Juniorka rozstřílela Studénku a veze si domů zasloužené dva body za výhru 8:1STU - HOD 1:8, 2.kolo | RedakceDruhé kolo Krajské ligy juniorů zavedlo mladé hodonínské Drtiče na led Slezské Studénky. Zápas měl od úvodu jednoznačný průběh. Hodonínští mladíci vedli už po první části 3:1 a postupně svůj náskok navýšili až na konečných 8:1. Branky hostů vstřelili Rauš (2), Duchoslav (2), Horinka, Janás, Polesný a Buřič. Po dvou kolech budou Drtiči v čele s plným bodovým ziskem a výborným skóre 18:3.
9.10.Drtiči po výborném výkonu vezou cenné tři body z KolínaKOL - HOD 0:4, 9.kolo | RedakceDalším soupeřem hodonínských hokejistů byl vedoucí Kolín. Drtiči vstoupili do zápasu výborně a ve 14. minutě vedli po gólech Kocáka a Korotvičky 0:2. Domácí se pokoušeli dostat zpět do zápasu, ale když se ve druhé třetině v rozmezí tří minut trefili Jozef Salajka a Petr Peš, bylo o vítězství Hodonína takřka rozhodnuto. Utkání vyšlo brankáři hostů Marku Peksovi, který si připsal první vychytanou nulu v letošní sezoně. Drtiči se posunuli na druhou příčku tabulky.
10.10.Jan Korotvička: Nemám zápasové tempo, takže se do toho teprve dostávámKOL - HOD 0:4, 9.kolo | RedakceJan Korotvička se k týmu připojil na konci září a v Kolíně odehrál teprve třetí utkání po návratu do hodonínského dresu. Včera se mu podařilo vstřelit důležitou a pěknou branku na 2:0. O této brance, o jeho pocitech a předsezonních peripetiích se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.
10.10.9. kolo: Drtiči sesadili z čela Kozly, na první místo se dostala Technika, Břeclav doma opět nevyhrálaKOL - HOD 0:4, 9.kolo | RedakceTrutnov už bez kouče Jindřicha, ale s Bieglem v brance, neukončil vítěznou sérii Brna, Chotěboř ani s posilami nestačila doma na Nymburk. Břeclavským se nepodařilo ani na čtvrtý pokus doma naplno bodovat, to Vajgar si doma s Plameny v pohodě poradil. Drtiči vyloupili Kolín a po výhře 4:0 jsou druzí.
11.10.Zdeněk Jurásek je prvním vítězem v hlasování o Drtiče měsíce v letošní sezoněRedakceCentr první útočné formace hodonínského SHK Zdeněk Jurásek se stal vítězem hlasování Vás faoušků v anketě o Drtiče měsíce října. Pětatřicetiletý útočník vede bodování nejen klubu, ale také celé soutěže a po zásluze tak získal ocenění pro nejlepšího Drtiče úvodního měsíce soutěže.
11.10.Drtiči přivítají po více než 16 letech na svém ledě jindřichohradecký VajgarHOD - JHR 5:4, 10.kolo | RedakceJubilejní desáté kolo svede dohromady dva staré známé soupeře. Proti hodonínským Drtičům se postaví jindřichohradecký Vajgar, se kterým Baník v první polovině devadesátých let svádět líté boje v první lize. Tentokrát se oba celky potkávají sice o soutěž níž, ale ani tak se o atraktivitu a náboj zápasu bát nemusíme.
12.10.Drtiči prohrávali už 0:4, nakonec udolali Vajgar v prodlouženíHOD - JHR 5:4, 10.kolo | RedakceHodonínští vstoupili do zápasu špatně, po 1. třetině prohrávali 0:3. Když ve 24. minutě zvyšoval na 0:4 pro hosty Procházka, zápas se zdál téměř rozhodnut. Jenže Drtiči se nevzdali. Ještě ve 2. třetině snížil Špok, ale to hlavní mělo teprve přijít. Ve třetí třetině se trefil dvakrát Zdeněk Jurásek a v 54. minutě vyrovnal Petr Peš. Dílo pak dokonal v prodloužení Jan Korotvička. Hodonín tak vybojoval důležité 2 body.
13.10.Petr Peš: Klobouk dolů před našimi fanoušky. Zůstali, věřili a hnali nás dopředuHOD - JHR 5:4, 10.kolo | Redakce Ve čtyřiadvacáté minutě prohrávali hodonínští hokejisté s Jihočechy 0:4. S Drtiči to nevypadlo vůbec dobře, ale svěřenci trenéra Číhala dokázali téměř nemožné. Šest minut před koncem základní hrací doby vyrovnal Petr Peš a v prodloužení rozhodl o výhře SHK Jan Korotvička. Na postřehy z tohoto infarktového duelu jsme se po jeho skončení zeptali právě střelce vyrovnávající trefy.
13.10.Tomáš Kubeš: Na Hodonín mám jenom krásné vzpomínkyHOD - JHR 5:4, 10.kolo | RedakceNa jaře roku 2007 se bil v oranžovo-modrém dresu a dopomohl nemalou měrou Drtičům k postupu až do finále východní skupiny 2. ligy. Po téměř pěti letech se dnes představil na ledě hodonínského zimního stadionu opět, tentokrát ale jako soupeř a strážce jindřichohradecké svatyně.
13.10.10. kolo: Drtiči otočili zápas, Kolín opanoval derby se Sršni, Technika padla v PelhřimověHOD - JHR 5:4, 10.kolo | RedakceNejvětší drama desátého kola viděli fanoušci na hodonínském zimním stadionu. Domácí vyhráli nad Vajgarem v prodloužení 5:4, i když prohrávali už 0:4. Naopak nejjednoznačnější výhru zaznamenali Kozlové, kteří na ledě Sršňu v derby vyhráli 7:0. Brňané podlehli Pelhřimovu a přišli o svou sérii bez porážky. Chotěbořští Lvi si vylámali zuby na Dracích z Trutnova, ti břeclavští zase nestačili na žďárské Plameny.
14.10.Drtiči míří do lví klece, první letošní jižanské derby je tady! BRE - HOD 1:2, 11.kolo | RedakceV posledním kole první čtvrtiny základní části přichází na řadu úvodní jižanské derby sezony. V sobotu bude na Drtiče na břeclavském zimním stadionu čekat domácí Lví smečka. Derby utkání, jak je znáno, nemá favorita a na mužstvo, které si z prvního měření sil v sezoně odnese body, musíme počkat do zítřejšího večera.